Ana səhifə

Okul Adı : Tarih: …/…/20… Yaş Grubu : Öğretmen Adı : amaçlar ve kazanimlar


Yüklə 0.56 Mb.
səhifə7/20
tarix27.06.2016
ölçüsü0.56 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   20

Sınıf Öğretmeni: Uygundur … / … / …

Adı Soyadı

Okul Müdürü:

İmza:

GÜNLÜK PLAN


Okul Adı : Tarih: …/…/20…

Yaş Grubu :

Öğretmen Adı :


AMAÇLAR VE KAZANIMLAR

PSİKOMOTOR ALAN


Amaç 2. El ve göz koordinasyonu gerektiren belirli hareketleri yapabilme

Kazanımlar

9.Değişik malzemeler kullanarak resim yapar.

13.Malzemeleri istenilen nitelikte keser.

14.Malzemeleri istenilen nitelikte yapıştırır.




SOSYAL DUYGUSAL ALAN

Amaç 2. Duygularını fark edebilme

Kazanımlar

4.Duygularını müzik, dans, drama vb. yollarla ifade eder.



Amaç 3. Duygularını kontrol edebilme

Kazanımlar

1.Olumlu / olumsuz duygu ve düşüncelerini uygun şekilde ortaya koyar.



DİL ALANI


Amaç 5. Dinlediklerini çeşitli yollarla ifade edebilme

Kazanımlar

3.Dinlediklerine ilişkin sorulara cevap verir.

4.Dinlediklerini özetler.

Amaç 8. Görsel materyalleri okuyabilme

Kazanımlar

1.Görsel materyalleri inceler.



BİLİŞSEL ALAN

Amaç 3. Dikkatini toplayabilme


Kazanımlar

2.Dikkatini nesne /durum / olay üzerinde yoğunlaştırır.



Amaç 9. Nesneleri sayabilme

Kazanımlar

1.20 içinde ileriye doğru birer birer ritmik sayar.

2.10 içinde geriye doğru birer birer ritmik sayar.

3.Söylenilen sayı kadar nesneyi gösterir.

4.Gösterilen belli sayıdaki nesneyi doğru olarak sayar.

ÖZ BAKIM BECERİLERİ


Amaç 1. Temizlik kurallarını uygulayabilme

Kazanımlar

1.Temizlikle ilgili malzemeleri doğru kullanır.



Amaç 3. Doğru beslenmenin önemini fark edebilme Kazanımlar

1.Yiyecek ve içecekleri ayrım yapmadan yer / içer.

2.Yiyecekleri ve içecekleri yeterli miktarda yer / içer.

4.Sağlığı olumsuz etkileyen yiyecekleri ve içecekleri yemekten / içmekten kaçınır.




ETKİNLİKLER

ÖĞRENME SÜRECİ

Serbest Zaman Etkinlikleri

PMA A2 K9

ÖBA A1K1

A3 K1,2


Öğretmen çocukları güler yüzle karşılayarak çalışmalarını yapmak üzere yönlendirir. Etkinlik bitimi küçük karınca tekerlemesi ile belirtilerek köşeler düzenlenir. Sonrasında temizlik ve beslenme çalışmaları yapılır.

Türkçe Etkinlikleri

DA A5 K3,4

ÖBA A3 K4


Dişlerimiz için yararlı ve zararlı yiyecek -içeceklerden bahsedilir. Süt ve süt ürünlerinin dişleri kuvvetlendirdiği şeker, kola gibi yiyeceklerin ise zarar verdiğinden bahsedilir. Sonrasında diş sağlığı ile ilgili bir hikaye anlatılır. Sorular sorulur.

Fen ve Doğa Etkinlikleri

DA A8 K1


BA A3 K2

Çocuklar masanın etrafına toplandıktan sonra öğretmen ‘Asit nedir?’ sorusu sorar. Daha sonra her çocuğun önüne şeffaf bardaklar konularak eşit miktarda karbonat dağıtılır. Önce nasıl yapılacağı gösterildikten sonra çocukların bardaklarına kola konulup içine karbonatı dökmelerini ister. Bardaklardan kabarcıklar çıkar. Ortaya çıkan bu kabarcıkların asit olduğu bilgisi verilir. Sonra öğretmen normal bir yumurtaya çocukların dokunmasına ve onu incelemesine fırsat verir. Bu yumurtayı 2 gün asitli bir şeyin içine koyarsak ne olabileceğini çocuklardan tahmin etmeleri istenir. Sonra da 2 gün kolada bekletilmiş yumurta çocuklara gösterilerek incelemelerine fırsat verilir. Çocuklardan 2 yumurta arasındaki farkı söylemeleri istenir. Kolanın içindeki yumurtadaki değişiklikler gözlenir.

Sanat Etkinlikleri

PMA A2 K13,14



Öğretmen gerekli parçaları çocuklara dağıtır ve fiş fırçası ile diş macunu kuklaları yapılır.


Drama Etkinlikleri

SDA A2 K4

A3 K1


Yapılan kuklalar kukla sahnesine geçilerek canlandırılır.

Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları

BA A9 K1,2,3,4



Çocuklarla sayma çalışması yapılır. Önce 20 ye kadar sayılır. Sonra 10dan geriye doğru sayma çalışması yapılır. Bu çalışma çeşitli nesneler kullanılarak desteklenir.

Değerlendirme


1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   ...   20


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət