Ana səhifə

Okul Adı : Tarih: …/…/20… Yaş Grubu : Öğretmen Adı : amaçlar ve kazanimlar


Yüklə 0.56 Mb.
səhifə16/20
tarix27.06.2016
ölçüsü0.56 Mb.
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20

Sınıf Öğretmeni: Uygundur … / … / …

Adı Soyadı

Okul Müdürü:

İmza:


GÜNLÜK PLAN


Okul Adı : Tarih: …/…/20…

Yaş Grubu :

Öğretmen Adı :


AMAÇLAR VE KAZANIMLAR

PSİKOMOTOR ALAN


Amaç 1. Bedensel koordinasyon gerektiren belirli hareketleri yapabilme

Kazanımlar

1.Sözel yönergelere uygun olarak ısınma hareketleri yapar.

15.Nesneleri belli bir mesafedeki hedefe atar.

Amaç 2. El ve göz koordinasyonu gerektiren belirli hareketleri yapabilme

Kazanımlar

10.Yönergeye uygun çizgiler çizer.

14.Malzemeleri istenilen nitelikte yapıştırır.

Amaç 4. Küçük kaslarını kullanarak belirli bir güç gerektiren hareketleri yapabilme

Kazanımlar

1.Nesneleri kopartır / yırtar.



SOSYAL DUYGUSAL ALAN

Amaç 6. Başkalarıyla ilişkilerini yönetebilme

Kazanımlar

2.Grup etkinliklerine kendiliğinden katılır.



Amaç 9. Yaşamın iyileştirilmesinde ve korunmasında sorumluluk alabilme

Kazanımlar

5.Yaşamda diğer canlılarla paylaştıklarını açıklar.



DİL ALANI

Amaç 4. Kendini sözel olarak ifade edebilme


Kazanımlar

2.Sohbete katılır.

4.Belli bir konuda konuşmayı sürdürür.

5.Söz almak için sırasını bekler.



Amaç 8. Görsel materyalleri okuyabilme

Kazanımlar

1.Görsel materyalleri inceler.

2.Görsel materyallerle ilgili sorular sorar.

3.Görsel materyallerle ilgili sorulara cevap verir.



BİLİŞSEL ALAN

Amaç 11. Günlük yaşamda kullanılan belli başlı sembolleri tanıyabilme


Kazanımlar

4.10 içindeki rakamlan modele bakarak yazar.



Amaç 19. Nesne grafiği hazırlayabilme Kazanımlar

1.Grafiği inceleyerek sonuçlan söyler.

5.Nesneleri kullanarak grafik oluşturur.

ÖZ BAKIM BECERİLERİ


Amaç 1. Temizlik kurallarını uygulayabilme

Kazanımlar

1.Temizlikle ilgili malzemeleri doğru kullanır.

2.El, yüz ve vücudun diğer kısımlarını uygun biçimde yıkar.

7.İçinde bulunduğu çevreyi temiz tutar.




ETKİNLİKLER

ÖĞRENME SÜRECİ

Serbest Zaman Etkinlikleri

DA A8 K1


ÖBA A1 K1,2,7

Öğretmen çocuklarla selamlaşır ve onları köşelere yönlendirir. İsteyen çocuklara bilgisayardan eğitici oyunlar açar ve çocukların sıra ile oynamasına olanak sağlar. Çalışmalar sırasında çocukların birbiriyle iletişimlerine ve nezaket sözcükleri kullanıp kullanmadıklarına dikkat eder. Ardından küçük karınca tekerlemesi ile toplanma ve temizlik çalışmaları yapılır.

Türkçe Etkinlikleri

SDA A9 K5

DA A4 K4,5



Ağaç çeşitleri hakkında konuşulur. Çam ağacının yapraklarını dökmeyen bir ağaç olduğundan bahsedilir. Çam ağacı ile ilgili bir hikaye okunur.

DALDAN BİR ELMA DÜŞTÜ


Daldan bir elma düştü
Onu kuşa verdim
Kuş bana kanat verdi
Uçtum, uçtum, uçtum
Okulun kapısına vardım
Birinci kapıya vurdum açılmadı
İkinci kapıya vurdum açılmadı
Üçüncü kapıya vurdum açılmadı
Dördüncü kapıya vurdum açılmadı
Beşinci kapıya vurdum açıldı
Birde ne gördüm
Güzel mi güzel çocuklar.

Fen ve Doğa Etkinlikleri

DA A8 K1,2,3



Dışarı çıkılır. Çam ağacı kozalağı toplanıp sınıfa getirilir. Sınıfta kozalaklar inceler.

Sanat Etkinlikleri

PMA A2 K14

A4 K1

SDA A6 K2



Toplanan kozalakların uçları koparılır. Öğretmen büyük bir kartona kuş resmi çizip ortaya koyar ve çocuklar bu resmi boyar. Sonra çocuklar parçalara ayırdıkları kozalakları gövdenin üzerine yapıştırırlar. Yapılan çalışma sergilenir.

Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları

PMA A2 K10

BA A11 K4

A19 K1,5


(Zihn.Geliş.Seti 7) Sayfa 20 deki grafik oluşturma çalışma sayfası yapılır.Ardından sayfa 21 deki “0” rakamını tamamla çalışma sayfası yapılır.


Oyun ve Hareket Etkinlikleri

PMA A1 K1,15



Bowling oynanır. Ahşap bloklar üst üste dizilir. Bowling oyunu gibi topla, bloklar devrilmeye çalışılır. Ardından yattı-Kalktı adlı oyun oynanır. Oyun için çocuklardan masalara geçmeleri istenir. Oyunun oynanış biçimi gösterilerek açıklanır. Ebe önce kendi adını söyler ”…….(İsim) yattı-kalktı …..(isim)” daha sonra yanındaki arkadaşının adını söyler. Bu sırada yatma-kalkma hareketi olarak başını masaya koyup, kaldırır. Oyun bütün çocukların katılımıyla sona erer

Değerlendirme


1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət