Ana səhifə

Okul Adı : Tarih: …/…/20… Yaş Grubu : Öğretmen Adı : amaçlar ve kazanimlar


Yüklə 0.56 Mb.
səhifə17/20
tarix27.06.2016
ölçüsü0.56 Mb.
1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20

Sınıf Öğretmeni: Uygundur … / … / …

Adı Soyadı

Okul Müdürü:

İmza:
GÜNLÜK PLAN


Okul Adı : Tarih: …/…/20…

Yaş Grubu :

Öğretmen Adı :


AMAÇLAR VE KAZANIMLAR

PSİKOMOTOR ALAN


Amaç 2. El ve göz koordinasyonu gerektiren belirli hareketleri yapabilme

Kazanımlar

10.Yönergeye uygun çizgiler çizer.

12.Çeşitli malzemeleri değişik şekillerde katlar.

Amaç 4. Küçük kaslarını kullanarak belirli bir güç gerektiren hareketleri yapabilme

Kazanımlar

4.Malzemelere elleriyle şekil verir.




SOSYAL DUYGUSAL ALAN

Amaç 3. Duygularını kontrol edebilme

Kazanımlar

2.Yetişkin denetiminin olmadığı durumlarda da gerektiği gibi davranır.



Amaç 9. Yaşamın iyileştirilmesinde ve korunmasında sorumluluk alabilme

Kazanımlar

1.Yaşamın sürdürülebilmesi için gerekli olan kaynaklan verimli kullanır.

3.Canlıların yaşama hakkına özen gösterir.

Amaç 11. Estetik özellikler taşıyan ürünler oluşturabilme

Kazanımlar

3.Görsel sanat etkinliklerinde ürün yapar.



Amaç 13. Çevreyi estetik bakımdan düzenleyebilme

Kazanımlar

2.Çevre sorunları ile ilgili kendi yapabileceklerine örnek verir.




DİL ALANI


Amaç 2. Konuşurken sesini doğru kullanabilme

Kazanımlar

1.Nefesini doğru kullanır.



Amaç 5. Dinlediklerini çeşitli yollarla ifade edebilme

Kazanımlar

3.Dinlediklerine ilişkin sorulara cevap verir.



BİLİŞSEL ALAN


Amaç 2. Olay ya da varlıkların çeşitli özelliklerini gözlemleyebilme

Kazanımlar

1.Olay ya da varlıkların özelliklerini söyler.

2.Olay ya da varlıkların özelliklerini karşılaştırır.

Amaç 4. Algıladıklarını hatırlayabilme

Kazanımlar

2.Varlıkların rengini söyler.



Amaç 9. Nesneleri sayabilme

Kazanımlar

6.Sayıca 10'dan az olan bir gruptaki nesnelerin sayısını söyler.


ÖZ BAKIM BECERİLERİ


Amaç 1. Temizlik kurallarını uygulayabilme

Kazanımlar

7.İçinde bulunduğu çevreyi temiz tutar.




ETKİNLİKLER

ÖĞRENME SÜRECİ

Serbest Zaman Etkinlikleri

SDA A3 K2

ÖBA A1 K7


Öğretmen çocuklarla selamlaşıp onları köşelere alır. Bir süre serbest çalışmanın ardından toplanma ve temizlik çalışmaları yapılır.

Türkçe Etkinlikleri

SDA A9 K1,3

A13 K2

DA A2 K1


Rap rap rap
Rap rap rap(Eller yere vurulur)
Aaa o da ne?
Tahta bir köprü
Altından geçemem(Bir el diğerinin altından geçme hareketi yapılır)
İçinden geçemem(Bir el diğerinin içinden geçme hareketi yapılır)
Ama üstünden geçebilirim(Bir el diğerinin üzerinden geçme hareketi yapılır)
Takır tukur takır tukur(Eller yumruk halinde yere vurulur)

Rap rap rap(Eller yere vurulur)


Aaa o da ne?
Çamurlu bir yol
Altından geçemem(Bir el diğerinin altından geçme hareketi yapılır)
İçinden geçemem(Bir el diğerinin içinden geçme hareketi yapılır)
Ama üstünden geçebilirim(Bir el diğerinin üzerinden geçme hareketi yapılır)
Lak lak lak lak(Ağız ile ses çıkartılır)
Rap rap rap(Eller yere vurulur)

Rap rap rap(Eller yere vurulur)


Aaa o da ne?
Çimenli bir yol
Altından geçemem(Bir el diğerinin altından geçme hareketi yapılır)
İçinden geçemem(Bir el diğerinin içinden geçme hareketi yapılır)
Ama üstünden geçebilirim(Bir el diğerinin üzerinden geçme hareketi yapılır)
Haşır huşur haşır huşur(Eller bir birine sürtülür)

Rap rap rap(Eller yere vurulur)


Aaa o da ne?
Kocaman bir ev
Kimse yok mu?
Bir daha çalalım (Tak tak tak tak)

Camını tıklatalım (Tık tık tık tık)


Yine kimse yok
Ayşe yanında anahtar var mı?
Tamam hadi ver de kapıyı açalım(Şıngır mıngır)
Aaa o da ne? Çocuklar içeride ayı var.
Çabucak kaçalım (Pat pat pat pat)

Parmak oyununun ardından öğretmen kağıtların ağaçlardan yapıldığını söyleyip kağıt kullanımından bahseder. Resim yaparken, ders çalışırken fazla kağıt kullanmamak gerektiği kağıtları çöpe atmak yerine geri dönüşüme atmak gerektiği hakkında bilgi verilir.




Oyun ve Hareket Etkinlikleri

PMA A1 K1

DA A5 K3


Basit jimnastik hareketleri yapılır. Ardından kurt baba adlı oyun oynanır.

Fen ve Doğa Etkinlikleri

PMA A4 K4

BA A2 K1,2


Kağıt hamuru yapılır. Bunun için bir kabın içinde nişasta suyla eritilir ve hafifçe pişirilir. Suyu sıkılmış gazete kağıtları nişastanın içine atılır ve biraz da toz boya eklenip yoğrulur. Üzerine tutkal eklenerek tekrar yoğrulur. Sonra da bu hamurla serbest çalışmalar yapılır.



Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları

PMA A2 K10

BA A4 K2

A9 K6


(Zihn.gelş.seti 7) Sayfa 2 deki gruplama çalışma sayfası ve 23 deki eşleştirme çalışma sayfası yapılır. Bu çalışmaların ardından öğretmen yüksek ve alçak kavramlarını tanıtır. Konu ile ilgili resimler gösterir ve çocukların doğru kavramı bilmesine yardımcı olur.


Sanat Etkinlikleri

PMA A2 K12

SDA A11 K3


Öğretmen rehberliğinde çocukların kağıt katlama yoluyla çalışmalar yapması istenir.


Değerlendirme


1   ...   12   13   14   15   16   17   18   19   20


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət