Ana səhifə

Za idejni projekt arhitekturnega načrta ter produkcijo sejemske postavitve izobraževalno-promocijskega dogodka Slovenski forum inovacij


Yüklə 0.5 Mb.
səhifə4/4
tarix26.06.2016
ölçüsü0.5 Mb.
1   2   3   4



Naziv ponudnika (polno ime)

     

Zakoniti zastopnik ponudnika

     

Ponudnik lahko pri izvedbi javnega naročila sodeluje tudi z drugimi podizvajalci, vendar za celotno izvedbo javnega naročila odgovarja ponudnik v celoti. Ponudnik mora za podizvajalce izbrati poslovne partnerje, s katerimi je imel v zadnjih dveh letih sklenjeni vsaj dve pogodbi o sodelovanju ter navesti aktivnosti tega javnega naročila, ki jih namerava ponudnik oddati v podizvajanje. Vsakega izbranega podizvajalca ponudnik navede v spodnjo tabelo, v katero navede naziv poslovnega partnerja, področje poslovnega sodelovanja, datum in področje sodelovanja v okviru tega javnega naročila ter odgovorno osebo.




Poslovni partner (naziv podjetja)



Zakoniti zastopnik partnerja:




Naslov partnerja:




Telefon, faks:




E-naslov:




Kontaktna oseba:




Področje sodelovanja v okviru tega javnega naročila (podrobnejši opis ponudnik navede na obrazcu 6 – Načrt izvedbe javnega naročila)




Odgovorna oseba partnerja v okviru tega javnega naročila





Skupni referenčni projekti (vsaj 2 v zadnjih dveh letih)

Vsebina:

Naročnik:

Obdobje izvajanja:

Dokazila na naslovu ponudnika:






Vsebina:

Naročnik:

Obdobje izvajanja:

Dokazila na naslovu ponudnika:






Kraj in datum:       Ponudnik:

________________________________________

(podpis pooblaščene osebe ponudnika in žig)
Razpisni obrazec št. 6

NAČRT IZVEDBE JAVNEGA NAROČILA



Naziv ponudnika (polno ime)

     

Zakoniti zastopnik ponudnika

     

Ponudnik opiše načrt aktivnosti za izvedbo javnega naročila ter navede tehnični opis opreme (vrsta materiala, opis ustreznosti glede na zahteve javnega naročila), ki jo izvajalec namerava uporabiti pri produkcijskih aktivnostih javnega naročila. Ponudnik mora obrazcu priložiti tudi oblikovni predlog (osnutek) idejne zasnove sejemske postavitve z opisom uporabljenih materialov, ki je poleg cene ključen element te ponudbe in bo podlaga za izbiro ponudnika na podlagi meril, opredeljenih v razpisni dokumentaciji.




1. Podatki o ponudniku

Ponudnik naj vpiše: ime, naslov, področje delovanja, kratek opis referenčnih aktivnosti, ki jih izvaja.


2. Ključni partnerji in njihova vloga pri izvedbi aktivnosti

Ponudnik za ključne partnerje na kratko opiše njihovo vlogo pri izvedbi javnega naročila.


3. Opis uporabljenih materialov

Ponudnik na kratko navede tehnični opis predlagane opreme - vrsto materiala ter opis ustreznosti opreme glede na zahteve javnega naročila, ki jo izvajalec namerava uporabiti pri produkcijskih aktivnostih javnega naročila (lahko tudi kot priloga temu obrazcu).

4. Oblikovni predlog (osnutek) idejne zasnove sejemske postavitve

Ponudnik temu obrazcu priloži oblikovni predlog idejne zasnove sejemske postavitve (osnutek postavitve), ki je poleg cene ključen element te ponudbe in bo podlaga za odločanje o izbiri ponudnika na podlagi meril, opredeljenih v razpisni dokumentaciji.


OBLIKOVNI PREDLOG (OSNUTEK) JE OBVEZNA SESTAVINA PONUDBENE DOKUMENTACIJE, KI BO POLEG CENE PODLAGA ZA ODLOČANJE O IZBIRI PONUDNIKA V SKLADU Z MERILI!


Kraj in datum:       Ponudnik:

______________________________

(podpis pooblaščene osebe ponudnika in žig)

Razpisni obrazec št. 7



VZOREC POGODBE

Javna agencija Republike Slovenije za podjetništvo in tuje investicije, Verovškova ulica 60, 1000 Ljubljana, ki jo zastopa direktor Igor Plestenjak (v nadaljevanju: naročnik),

matična številka: 5748542000

davčna številka: 30277426
in
Izvajalec, ulica, poštna številka, kraj, ki ga zastopa

direktor …………………. (v nadaljevanju: ponudnik),

matična številka: ……………………

davčna številka: ……………………


sklepata
POGODBO

za pripravo idejnega projekta arhitekturnega načrta ter produkcijo sejemske postavitve izobraževalno-promocijskega dogodka 5. Slovenski forum inovacij

št. PP … /2010 (JN-S-0030/2010-POG-4301)
Uvodne določbe


  1. člen

Pogodbeni stranki uvodoma ugotavljata, da je bil izbrani ponudnik ekonomsko najugodnejši v postopku javnega naročila z zbiranjem ponudb po predhodni objavi JN-S-0030/2010-POG-4301 za idejni projekt arhitekturnega načrta ter produkcijo sejemske postavitve izobraževalno-promocijskega dogodka 5. Slovenski forum inovacij, objavljenem na www.enarocanje.si, št. Objave____ po ponudbi št. ___ z dne _____, ki je sestavni del te pogodbe.




  1. člen

S to pogodbo se pogodbeni stranki dogovorita o načinu in obsegu del ter medsebojnih pravicah in obveznostih.


Predmet pogodbe


  1. člen


Predmet javnega naročila je idejni projekt arhitekturnega načrta ter produkcija notranje sejemske postavitve izobraževalno-promocijskega dogodka 5. Slovenski forum inovacij (v nadaljevanju 5. SFI) ter produkcija in izvedba. Predmet javnega naročila je razdeljen v tri faze:

  • Aktivnost 1: arhitekturni načrt razširjene sejemske postavitve 5. SFI ter projekt za izvedbo del s specifikacijo materiala za produkcijo in izvedbo postavitve,

  • Aktivnost 2: grafično oblikovanje površin,

  • Aktivnost 3: produkcija sejemskih konstrukcij, postavitev in ureditev razstavnega prostora sejemske postavitve 5. SFI,

  • Aktivnost 4: skladiščenje sejemskih konstrukcij za obdobje do 31.12.2011.

Podrobnejši vsebinski opis programskih vsebin promocijsko-izobraževalnega dogodka 5. SFI je naveden v 4. členu te pogodbe.


Aktivnost 1: Arhitekturni načrt razširjene sejemske postavitve 5. SFI ter projekt za izvedbo del s specifikacijo materiala za produkcijo in izvedbo postavitve
Ponudnik mora izdelati arhitekturni in izvedbeni načrt sejemske postavitve za posamezne dele promocijsko-izobraževalnega dogodka za Marmorno dvorano (A), Preddverje Marmorne dvorane (B) in Dvorane Povodni mož (C), kot sledi v nadaljevanju. Celostna zasnova mora biti enostavna, jasna ter izvedljiva, priporočljiva in zaželena je zasnova atraktivne, kreativne in zanimive sejemske konstrukcije, ki bo vzpodbujala in privabljala obiskovalce, elementi grafičnega oblikovanja pa morajo biti v skladu s celostno grafično podobo dogodka.
A: V Marmorni dvorani za izvedbo razstave 45 inovacij in Odprtega odra (tloris Marmorne dvorane je dostopen na http://www.gr-sejem.si/data/dvorane/Tlorisi2009/GR_DVORANE_MARMORNA_DVORANA.pdf). Vstop v Marmorno dvorano bo možen iz Preddverja in z Dunajske ploščadi.
Za izvedbo razstave 45 inovacij, je potrebno zagotoviti obvezne elemente sejemske konstrukcije za postavitev:

  • 45 x razstavnih prostorov z informativnim pultom, kjer lahko razstavljavci predstavijo svoj proizvod ali storitev oz. poslovni model,

  • 45 x barskih stolčkov,

  • po potrebi predvideti tudi dodatno razsvetljavo (električne priključke za dodatno razsvetljavo razstavnih prostorov zagotovi ponudnik pri Gospodarskem razstavišču, naročnik na razstavnih prostorih zagotovi po en vtič na razstavljavca, za eksponat, prenosni računalnik, ipd.)

Za izvedbo Odprtega odra je potrebno zagotoviti obvezne elemente sejemske konstrukcije za postavitev:



  • prireditvenega odra pohodne velikosti najmanj 4 x 6 metrov in višine najmanj 0,5 metra, primernega za izvedbo slavnostne podelitve nagrad inovatorjev, okrogle mize in zabavnega programa (plesne ali pevske točke), ki se ga da hitro in enostavno montirati in demontirati,

  • samostoječega projekcijskega platna 3 x 4 m (platno zagotovi naročnik pri Gospodarskem razstavišču) ter ustrezne scenske postavitve v ozadju platna oz. ob straneh,

  • govorniškega pulta z označbo dogodka,

  • primerno cvetlično dekoracijo,

  • razsvetljavo (električni priključek zagotovi naročnik pri Gospodarskem razstavišču),

Ponudnik mora predvideti tudi morebitno zatemnitev odprtega odra zaradi večje vidljivosti vsebine na platnu. Višina vseh konstrukcij je omejena na največ 2,5 m, razen odprtega odra, kateri element predstavitve lahko sega višje, vendar mora biti priložen statični izračun, ki je podlaga za odobritev postavitve s strani Gospodarskega razstavišča. Konstrukcije celotne sejemske postavitve morajo upoštevati varnostne opredelitve sejemskih pravilnikov.


B: V Preddverju Marmorne dvorane (tloris preddverja je dostopen na http://www.gr-sejem.si/data/dvorane/Tlorisi2009/GR_DVORANE_PREDVERJE__MARMORNE.pdf) za izvedbo Poti podjetniške zamisli ter predstavitev posameznih ključnih nacionalnih podpornih institucij, kot sledi:

  • JAPTI – Javna agencija Republike Slovenije za podjetništvo in tuje investicije,

  • SPS – Slovenski podjetniški sklad,

  • URSIL - Urad Republike Slovenije za intelektualno lastnino,

  • MG – Ministrstvo za gospodarstvo,

  • MVZT - Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo,

  • TIA – Tehnološka agencija Slovenije,

  • ARRS - Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije,

  • EKOSKLAD - Slovenski okoljski javni sklad.

Pri postavitvi v Preddverju Marmorne dvorane mora arhitekt predvideti čim bolj učinkovito postavitev posameznih sejemskih konstrukcij, ki bodo omogočale prost prehod obiskovalcev, od Recepcije na Gospodarskem razstavišču, do vhoda v Marmorno dvorano, ter mimo Marmorne dvorane do tekočih stopnic, ki vodijo do dvoran Povodni mož (klet) in dvoran Urška (II. nadstropje). Pri tem mora upoštevati takšno zasnovo postavitve za predstavitev nacionalnih podpornih institucij, ki bo zagotavljala njihovo enakovredno predstavitev. Arhitekt mora v arhitekturnem načrtu izrisati tudi bar s postrežbenim prostorom na koncu Preddverja (na drugi strani dvorane, gledano iz vhoda v proti tekočim stopnicam) in garderobe za 400 ljudi (20 stojal) ob vhodu v Preddverje. Gostinske in postrežbene kapacitete ter garderobo zagotovi naročnik pri Gospodarskem razstavišču, dimenzije bo naročnik posredoval izbranemu ponudniku takoj po podpisu pogodbe.


C: Za dvorano Povodni mož 1,2 (tloris je dostopen na http://www.gr-sejem.si/data/dvorane/Tlorisi2009/GR_DVORANE_POVODNI_MOz___STENE.pdf ) sta dvorani združeni v en prostor, ki pa ga je potrebno z manjšimi pregradnimi stenami (lahko tudi s samostoječimi forexi) pregraditi. Večji del dvorane je namenjen Poslovnemu stičišču (20 miz in 80 stolov), manjši pa Tehnološkemu stičišču (10 miz in 40 stolov). Na pregradnih stenah je potrebno podati osnovne informacije dogajanja v prostoru. V dvorani Povodni mož 3 se odvija Mednarodna tehnološka borza (10 miz in 40 stolov) - tu je predvidena pregradna stena Gospodarskega razstavišča. Stole in mize za dvorane Povodni mož 1-3 bo za naročnika zagotovilo Gospodarsko razstavišče in niso predmet specifikacije sejemske konstrukcije, so pa predmet arhitekturnega načrta. Točne dimenzije bo naročnik posredoval izbranemu ponudniku takoj po podpisu pogodbe.
Arhitekturni načrt sejemske postavitve mora vsebovati podrobno tlorisno razporeditev vseh predvidenih sestavin sejemske konstrukcije v več pogledih (vsaj 3). Načrti morajo biti oddani v merilu 1:20, v elektronski obliki in v tiskani obliki, vezani v ustrezen format. Tloris arhitekturnega načrta ponudnik posreduje naročniku v potrditev najkasneje v roku 20 dni od podpisa pogodbe, celoten načrt v vseh treh pogledih pa najkasneje do 30.10.2010. Naročnik bo z izbranim ponudnikom takoj po podpisu pogodbe izvedel sestanek za vse podrobnejše informacije v zvezi z izvajanjem predmeta tega javnega naročila.
Projekt za izvedbo del mora vsebovati arhitekturni in oblikovni koncept notranje postavitve, vključno s popolnim seznamom ter tehničnim popisom (in količinskim popisom elementov sejemske konstrukcije (točne specifikacije, mere ter popis njihovih materialov). Celotna vrednost produkcije sejemske konstrukcije po arhitekturnem načrtu, vključno s tiskom grafičnih materialov in ostalih dopolnilnih elementov (npr. usmerjevalne table, ipd.), ki so del tehničnega popisa, ne sme presegati 26.000,00 evrov brez DDV. Pri tem mora ponudnik predvideti izbiro kvalitetnih materialov, ki je standardna za postavitev te vrste. Hkrati pa mora zagotoviti, da so materiali dobavljivi na trgu, FCO Slovenija, v roku krajšem od 30 dni ter da so materiali trajni in primerni za skladiščenje vsaj še za 2 postavitvi te iste sejemske konstrukcije. Ponudnik mora svojo idejno rešitev pisno utemeljiti in podati izjavo avtorja o izvirnosti dela. Ponudnik mora pri izbiri materialov in zasnovi sejemske konstrukcije upoštevati izvedbeni rok za celotno produkcijo v 30 dneh. Projekt za izvedbo del s specifikacijo materiala in finančno konstrukcijo ponudnik posreduje naročniku v potrditev najkasneje do 30.10.2010.
Dokumentacija v elektronski obliki (CD) mora biti za tekstualni del projektne dokumentacije shranjena v obliki zapisa .doc (verz. MS Word 2000), tabele in predračuni s količinami v obliki zapisa .xls (verz. MS Excel 2000) in načrti v obliki zapisa *.dwg ali *.dxf, ki bo povezljiv s programom AutoCAD verz. 2000 za MS Windows. Vsi zapisi na CD-ju morajo biti shranjeni v obliki, ki omogoča naročniku nadaljnjo obdelavo, dodelavo, spreminjanje, shranjevanje in izpisovanje. V primeru naknadnega ugotavljanja pravilnosti oziroma popolnosti izdelane projektne dokumentacije se kot original upoštevajo izvodi, ki so bili naročniku predani v izpisani obliki.
Aktivnost 2: Grafično oblikovanje površin in produkcija

Ponudnik mora površine oblikovati in jih vizualno uskladiti z obstoječo Celostno grafično podobo, v formatih primernih za nadaljnjo grafično elektronsko obdelavo in primerno za končno izvedbo postavitve. Ponudnik v okviru grafično oblikovanih površin poskrbi tudi za tisk površin na ustrezne materiale.


Nabor osnovnih vizualnih razpoznavnih sredstev:

TIPOGRAFSKI MATERIAL

Črkovna družina Helvetica (Light, Normal, Bold in Extra Bold), samo pokončna, brez kurzive

(v Windows okolju je to črkovna družina Arial)


BARVNI SISTEM

Modra: Pantone 302 C

Rumena: Pantone 123 C

Pri oblikovanju mora ponudnik upoštevati namero naročnika, da bo v naslednjih dveh letih za izvedbo dogodka uporabil isto obstoječo sejemsko konstrukcijo, vendar se bodo določeni grafični elementi ob ponovni postavitvi konstrukcije zamenjali, npr. predstavitev inovatorjev v razstavnem delu, termin dogodka ipd.


Grafično oblikovanje površin pokriva celotno površino sten sejemske konstrukcije in njenih odrejenih delov sejemske opreme, razen delov, ki bodo na podlagi kreativne zasnove drugače izkoriščeni:

    • v razstavnem delu za predstavitev izbranih inovacij mora biti predviden predstavitveni prostor za vsakega posameznega inovatorja ali inovativno podjetje, ki zajema predstavitveni pult ali drugo konstrukcijo ter prostor za predstavitveni plakat. Ponudnik mora predvideti predstavitveni plakat v obliki, ki jo bodo lahko posamezni razstavljavci uporabili tudi v druge namene (foreks, ipd). Pri načrtovanju razstavnih prostorov je treba opozoriti, da naročnik ne more vnaprej predvideti velikosti inovacij (eksponatov) - predvsem to velja za kategorijo izbora inovacij »Proizvodi«, vendar morajo le-ti biti poenoteni. Glej tudi katalog inovacij iz leta 2009: http://www.imamidejo.si/resources/files/4SFI_katalog[1].pdf. Informacija o velikosti posameznih eksponatov bo znana po končanem postopku zbiranja in ocenjevanja prijavljenih inovacij, tj. v začetku novembra 2010;

    • za odprti oder mora biti predvideno samostoječe projekcijsko platno v velikosti 3 x 4 metre, vidno označen naziv prireditve ter logotipa JAPTI in MG (projekcijsko platno s projektorjem zagotovi naročnik pri Gospodarskem razstavišču);

    • za predstavitev posameznih ključnih nacionalnih podpornih institucij morajo biti predvideni ločeni predstavitveni prostori za posamezne nacionalne institucije ter prostor za njihove nazive in logotipe. Kljub ločenim predstavitvenim prostorom, mora izvajalec v arhitekturnem načrtu zagotoviti povezljivost med institucijami;

    • za Pot podjetniške zamisli (PPZ) mora biti predviden v ozadju potek celotne Poti - ločeno po fazah, kot je opredeljeno na naslednji povezavi: http://www.imamidejo.si/resources/files/sfi/doc/Pot_podjetniske_zamisli.pdf ter predstavitveni prostor institucij, ki se bodo pred to postavitvijo predstavljali; ponudnik mora površin predvideti tudi grafično obdelavo površine PPZ glede na velikost, ki bo predvidena v okviru arhitekturnega načrta postavitve ter samo produkcijo, ki bo primerna za nadaljnjo uporabo v naslednjih letih;

    • za prehod med različnimi dvoranami mora ponudnik predvideti tudi usmerjevalne table, ki bodo obiskovalce vidno usmerjale po posameznih vsebinskih sklopih dogajanja. Pri tem mora ponudnik upoštevati, da lahko obiskovalci uporabijo dva vhoda (v preddverje z Dunajske ceste in neposredno v Marmorno dvorano);

    • za označevanje dogodka izven sejemskih prostorov mora ponudnik poskrbeti za grafično oblikovanje dveh plakatov dogodka, ki bosta umeščena na zunanje stene Gospodarskega razstavišča in sicer:

      • plakat velikosti 2m x 8m nad glavnim vhodom v Preddverje (tisk, montažo in demontažo zagotovi naročnik pri Gospodarskem razstavišču)

      • plakat velikosti 2,90m x 4,40m na zunanji B-fasadi ter tisk na ustrezen material, ki omogoča shranjevanje in uporabo tudi v naslednjih letih (najem prostora za transparent, montažo in demontažo zagotovi naročnik pri Gospodarskem razstavišču)


Končni oblikovni predlog grafičnega oblikovanja površin (plakati razstavljavcev, PPZ, usmerjevalne table, drugi elementi) skupaj s projektom izvedbe del ponudnik posreduje naročniku v potrditev najkasneje do 30.10.2010.
Aktivnost 3: Produkcija sejemskih konstrukcij, postavitev in ureditev razstavnega prostora sejemske postavitve 5. SFI
Po potrditvi načrta izvedbe del mora ponudnik zagotoviti celotno produkcijo postavitve, ki vključuje vsa nabavna, izvedbena, grafična in tiskarska ter morebitna druga dela za izvedbo sejemske postavitve v skladu z oddanim arhitekturnim načrtom in projektom izvedbe. Ponudnik mora v tem delu zagotoviti tudi morebitne prilagoditve razstavnih prostorov, vezane na velikost razstavnih eksponatov, ki bodo znane predvidoma v začetku novembra.
Za končno izvedbo vseh grafičnih površin predstavitvenih plakatov razstavljavcev bo naročnik zagotovil vse potrebne materiale (slikovne in tekstovne) v prvem tednu novembra. Ponudnik mora v roku 5 dni od posredovanja materialov naročniku poslati končno verzijo plakatov in drugih grafičnih površin v potrditev. Po potrditvi ponudnik poskrbi za tisk, dostavo in montažo na kraj dogodka.
Poleg same postavitve sejemskih konstrukcij in razstavnih prostorov mora ponudnik za razstavljavce pravočasno (vsaj 2 tedna pred montažo) pripraviti navodila za dostavo eksponatov in jih umestiti v časovni načrt montaže. Ponudnik mora v okviru montaže poskrbeti tudi za sprejem eksponatov razstavljavcev in predvideti s tem povezane stroške v primeru večjih eksponatov (viličar, ipd.). Ponudnik mora zagotoviti tudi kontaktno osebo za dodatna pojasnila razstavljavcem v zvezi z dostavo eksponatov, ki mora biti prisotna na pripravljalni delavnici za razstavljavce, ki jo bo organiziral naročnik. Delavnica se bo izvajala v novembru (najkasneje 2 tedna pred dogodkom), po potrebi na dveh ločenih lokacijah po Sloveniji.
Ponudnik mora v končno ceno ponudbe vključiti tudi morebitne druge stroške, ki lahko nastanejo v okviru izvajanja predmeta tega javnega naročila, pa v samem naročilu oz. oddani ponudbi niso bila predvidena. Vrednost teh stroškov je lahko največ 10 % vrednosti produkcije sejemske konstrukcije po arhitekturnem načrtu, vključno s tiskom grafičnih materialov in ostalih dopolnilnih elementov (npr. usmerjevalne table, ipd.), ki so del tehničnega popisa. Ti stroški se priznajo (in obračunajo) izključno na podlagi predhodne pisne potrditve s strani naročnika.
Montaža in demontaža

5. SFI bo potekal 2. in 3.12.2010 med 09.00 in 18.00 uro, kar znese skupaj 2 prireditvena dneva. Montaža v Marmorni dvorani in v Preddverju Marmorne dvorane bo potekala 30.11.2010 in 1.12.2010 med 10.00 in 22.00 uro, medtem ko bo demontaža v Marmorni dvorani in preddverju Marmorne dvorane potekala po zaključku prireditve, to je 3.12.2010 od 18.00 dalje do 4.12.2010 do 17. ure. Za dvorane Povodni mož 1, 2 in 3 in Urška 1, 3, 4 ni predviden dodaten dan za montažo in demontažo. Ponudnik mora po demontaži pustiti vse prostore v stanju, kot jih je prejel.


V dvoranah Gospodarskega razstavišča je zagotovljena splošna razsvetljava in možnost uporabe zatemnitvenih senčil na steklenih površinah. V Marmorni dvorani je za odprti oder zagotovljeno ozvočenje in projekcijsko platno ter električni priključki. Za vsakega od razstavnih prostorov avtorjev inovacij je zagotovljen po en električni vtič. O natančni specifikaciji storitev in drugih elementov, ki so zagotovljeni pri Gospodarskem razstavišču (GR), bo naročnik izbranega ponudnika seznanil takoj po podpisu pogodbe.
Ponudnik in njegovi podizvajalci morajo v okviru montaže in demontaže s prostorom in opremo ravnati kot dober gospodar, ter upoštevati in ravnati v skladu z veljavnimi predpisi in navodili naročnika. Za morebitno škodo na prostorih, opremi ali na travnatih površinah, ki jo povzroči ponudnik oziroma njegovi podizvajalci, odgovarja v celoti ponudnik, ki je dolžan povrniti morebitno škodo. Ponudnik mora pri montaži uporabljati lepilni trak, ki ne pušča sledov lepilnega traku oziroma jih za sabo počistiti. V nasprotnem primeru GR opravi dodatno čiščenje lepilnega traku, stroški pa bremenijo ponudnika.
Ponudnik ne sme izvesti nobenih predelav ali kakršnihkoli drugih posegov v stene, strop, tla, inštalacije in opremo dvoran ter v celoti odgovarja za delo podizvajalcev in sicer tako za morebitne poškodbe, škodo, kot za morebitno dodatno delo, ki ga povzročijo njegovi izvajalci (npr. več čiščenja, daljšo prisotnost v dvorani od planirane in s tem več ur reditelja, ipd…).
Ponudnik mora ves čas trajanja prireditve zagotoviti prisotnost najmanj ene tehnične osebe, ki bo na razpolago naročniku. Prav tako mora ponudnik za izvedbo del montaže in demontaže predvideti potrebno število osebja za uspešno postavitev v predvidenih rokih. Ponudnik mora zagotoviti tudi odgovorno osebo za izvedbo del montaže in demontaže, ki bo skupaj s predstavnikom naročnika prisotna pri prevzemu in predaji prostorov. Zapisniška predaja prostorov bo opravljena dne 30.11.2010 ob 09:30 uri in dne 4.12.2010 do 17.00 ure pa zapisniški prevzem teh prostorov s strani GR. Ponudnik v času trajanja dogodka v celoti odgovarja za celotno sejemsko konstrukcijo in mora v ponudbi predvideti vse s tem povezane stroške.
Aktivnost 4: Skladiščenje sejemskih konstrukcij za obdobje do 31.12.2011
Ponudnik mora po izvedbi demontaže zagotoviti primeren transport in ustrezno skladiščenje sejemskih konstrukcij za obdobje do 31.12.2011. Prostori za skladiščenje ne smejo biti vlažni in morajo zagotavljati obstojnost materialov. Ponudnik mora o izbrani lokaciji skladiščenja obvestiti naročnika do 30.10.2010. Ponudnik mora po demontaži naročniku omogočiti vpogled v stanje skladiščene opreme, ki z zapisnikom o ogledu, katerega sestavni del je popis skladiščene opreme (pripravi ponudnik) in slikovnim materialom potrdi ustreznost skladiščenja celotne konstrukcije. Ponudnik mora naročniku omogočiti ogled skladiščenih konstrukcij kadarkoli v času trajanja skladiščenja. O nameravanem ogledu bo naročnik ponudnika obvestil vsaj 5 dni prej. Ponudnik za čas trajanja skladiščenja odgovarja za stanje opreme in mora zagotoviti, da je oprema ob predaji naročniku v takšnem stanju, kot je bila predana na dan skladiščenja, kar se ugotavlja s prevzemnim zapisnikom in slikovnim materialom.
Naročnik in izbrani izvajalec bosta sproti pisno potrjevala posamezne stopnje razvoja projekta, dopolnitve in nadgradnje ter s tem preprečevala morebitna nezadovoljstva. Potrjevanje (in s tem fiksiranje) rezultatov predhodnih faz pred nadaljevanjem je eden osnovnih pogojev za tekoče delo na projektu, hkrati pa se tako sproti usklajujejo želje in možnosti, ter zmanjšajo naknadne korekture. Naročnik se zaveže, da bo ponudniku predstavil poslovne cilje in ciljne javnosti, ter svoja pričakovanja in želje pri izvedbi projekta v okviru ponudbene cene. Naročnik na željo ponudnika v začetku izvedbe del po tem javnem naročilu izvajalcu omogoči osebni pregled zakupljenih razstavnih prostorov na Gospodarskem razstavišču.
Ponudnik mora v ponudbi vključiti tudi odkup materialnih avtorskih pravic. Ponudba mora vključevati strošek izključnega prenosa materialnih avtorskih pravic na vseh produktih (kreativna idejna zasnova, oblikovana celostna grafična podoba sejemske konstrukcije, arhitekturni in drugi izvedbeni načrti ipd.) izvedbe predmeta tega javnega naročila. Pri tem se šteje, da je prenos materialnih avtorskih pravic iz izbranega ponudnika na naročnika izvršen enkrat za vselej in za vse primere. Avtorske pravice idejne zasnove se bodo z dnem sklenitve pogodbe v celoti prenesle na naročnika, s čimer bo pridobil ekskluzivne pravice za njeno uporabo.


  1. člen

Naročnik je rezerviral prostore za izvedbo promocijsko-izobraževalnega dogodka 5. SFI dne 2. in 3. december 2010 na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani, in sicer:



  • Marmorno dvorano v celoti za izvedbo razstave inovacij in Odprti oder (1470 m2),

  • Preddverje Marmorne dvorane v celoti za Pot podjetniške zamisli, na kateri se predstavijo posamezne ključne nacionalne podporne institucije (596 m2) in

  • Dvorane Urška 1, 2 in 4 za izvedbo izobraževalnega programa (539 m2),

  • Dvorane Povodni mož 1, 2 skupaj ter Povodni mož 3 za izvedbo poslovnega in tehnološkega stičišča ter mednarodne tehnološke borze (368 m2).

5. SFI vsebinsko zajema naslednje programske sklope, razdeljene po prostorih Gospodarskega razstavišča kot sledi:



  • Razstava inovacij (Marmorna dvorana),

  • Odprti oder (Marmorna dvorana),

  • Promocijski program (preddverje Marmorne dvorane),

  • Izobraževalni program (dvorane Urška),

  • Poslovno in tehnološko stičišče ter mednarodna tehnološka borza (dvorane Povodni mož).


Razstava invencij/inovacij, ki jih izbere naročnik na podlagi javnega povabila k prijavi in ga oceni posebna ocenjevalna komisija. V letošnjem letu je predvidena predstavitev največ 45 izbranih inovacij, po sledečih kategorijah:

  • Inovativni proizvodi: 20 inovacij (10 za podjetja, 10 za posameznike)

  • Inovativne storitve: 20 inovacij (10 za podjetja, 10 za posameznike)

  • Inovativni poslovni modeli: 5 inovacij

Izbrane inovacije bodo znane predvidoma do 20. oktobra 2010, podatki o dimenzijah posameznega razstavnega eksponata pa bodo pridobljeni predvidoma do 30. oktobra 2010.
Odprti oder je odprt prostor, kjer se bo izvajal promocijsko-informativni ter izobraževalni program, odprt za širšo javnost. Prostor ne sme biti odmaknjen od razstave temveč mora biti del nje. Imel bo svoj avditorij, ki pa mora biti diskretno odmaknjen zato, da ne moti ostalih udeležencev pri ogledu razstave.
Promocijski program obsega ločeno fizično predstavitev posameznih ključnih nacionalnih podpornih institucij in njihovih predstavnikov ob t.i. Poti podjetniške zamisli - saj so le-te tudi njen pomemben del:

  • JAPTI – Javna agencija Republike Slovenije za podjetništvo in tuje investicije,

  • SPS – Slovenski podjetniški sklad,

  • URSIL - Urad Republike Slovenije za intelektualno lastnino,

  • MG – Ministrstvo za gospodarstvo,

  • MVZT - Ministrstvo za visoko šolstvo, znanost in tehnologijo,

  • TIA – Tehnološka agencija Slovenije,

  • ARRS - Javna agencija za raziskovalno dejavnost Republike Slovenije,

  • EKOSKLAD - Slovenski okoljski javni sklad.

Bistven del promocijskega programa obsega Pot podjetniške zamisli (za podroben opis glej tudi: http://www.imamidejo.si/sfi/pot-podjetniske-zamisli). Na poti podjetniške zamisli, se v okviru vsake faze predstavi vsaka od podpornih institucij, tako javnih kot tudi zasebnih (fizično s svojimi predstavniki in promocijskimi materiali). Glede na izkušnje iz prejšnjih let je potrebno postaviti posebno mesto ravno predstavitvi le-teh vendar na način, ki bo omogočil več prostora za gibanje in predstavitvene aktivnosti predstavnikov organizacij.


Izobraževalni program se izvaja celodnevno in vzporedno ostalemu dogajanju 5. SFI v konferenčnih dvoranah Gospodarskega razstavišča v II. nadstropju in zajema 3 programske sklope: program za mlade, poslovno-inovacijski program in mednarodni program.
Poslovno stičišče je storitev brezplačnega poslovnega svetovanja iz različnih poslovnih področij (finance, kadri, organizacija, marketing, internacionalizacija ….) za udeležence. Postavitev poslovnega stičišča se izvede v obliki postavitve »razred«. Tehnološko stičišče je storitev brezplačnega tehnološkega svetovanja strokovnjakov, inženirjev in tehnikov z 10 različnih področij tehnološkega svetovanja za udeležence. Postavitev tehnološkega stičišča se izvede v obliki postavitve »razred«. Mednarodna tehnološka borza, kjer se izvaja t.i. matchmaking tujih podjetij s slovenskimi podjetji, ki imajo določeno tehnološko ponudbo ali povpraševanje. Postavitev mednarodne tehnološke borze se izvede v obliki postavitve »razred«.
Ciljne skupine dogodka so naslednji potencialni udeleženci: mladi, potencialni podjetniki, podjetniki začetniki (0-3) in podjetja v rasti (3 +), inovatorji in raziskovalci.
Obveznosti ponudnika


  1. člen

Ponudnik je dolžan izvesti vse aktivnosti in realizirati pričakovane rezultate, določene v 3. in 4. členu te pogodbe, v skladu s terminskim načrtom izvedbe:



  • tloris arhitekturnega načrta: 20 dni po podpisu pogodbe,

  • celoten arhitekturni načrt v vseh treh pogledih, projekt za izvedbo del in predlog grafične postavitve elementov: 30.10.2010,

  • grafične predloge površin pripravljene za tisk: 5 dni po prejemu materialov s strani naročnika (1/2 novembra),

  • navodila za dostavo eksponatov: 2 tedna pred montažo,

  • montaža: 30.11. – 1.12.2010,

  • demontaža: 3.12. – 4.12.2010,

  • skladiščenje: do 31.12.2011.




  1. člen

O izvajanju vseh promocijskih aktivnosti, vezanih na 5. SFI, je izvajalec dolžan predhodno obvestiti naročnika in jih izvajati v skladu s CGP dogodka ter navajati ime in znak organizatorja.




  1. člen

Ponudnik izstavi račun v višini do 50 % pogodbene vrednosti najkasneje do 03.11.2010. Podlaga za potrditev računa je potrjena končna verzija arhitekturnega načrta, projekta za izvedbo del ter predloga grafičnega oblikovanja površin.


Ponudnik izstavi račun v višini do 30 % pogodbene vrednosti najkasneje do 19.11.2010. Podlaga za potrditev računa je potrditev grafičnih predlog oblikovanih površin, pripravljenih za tisk ter pripravljena navodila za dostavo eksponatov.
Ponudnik izstavi račun v preostali višini pogodbene vrednosti najkasneje do 08.12.2010. Podlaga za potrditev računa je potrjen zapisnik o ogledu, katerega sestavni del je popis skladiščene opreme (pripravi ponudnik) in slikovni material kot dokazilo o skladiščenju.
V kolikor naročnik v petih (5) dneh od prejema računa in v tem členu navedenih prilog ne oceni kot nesprejemljivih ali nepopolnih, se šteje, da je račun s strani naročnika potrjen. V primeru, da so priloge ocenjene kot nesprejemljive ali nepopolne, jih je izbran ponudnik dolžan spremeniti oziroma dopolniti najkasneje v petih (5) dneh od dneva, ko je naročnik to pisno zahteval. Če ponudnik prilog ne dopolni ali jih ne dopolni v določenem roku, naročnik lahko odstopi od pogodbe.


  1. člen

V primeru, da ponudnik zaradi objektivnih razlogov za izvedbo predmeta, določenega v 3. členu te pogodbe, ne more spoštovati v 5. členu določenih rokov, je dolžan naročniku v pisni obrazložitvi najmanj 10 dni pred iztekom roka za izvedbo pogodbenih aktivnosti oziroma pred iztekom roka za oddajo končnega poročila zaprositi za podaljšanje pogodbenih rokov. Naročnik mora v 5 dneh presoditi o utemeljenosti prošnje in posredovati pisen odgovor izbranemu ponudniku. V primeru odobritve podaljšanja pogodbenega roka pogodbeni stranki skleneta aneks k pogodbi, s katerim določita nov rok za izvedbo aktivnosti. V kolikor naročnik oceni, da je zamuda neopravičena, lahko odstopi od pogodbe.


Naročnik lahko razdre pogodbo, ne da bi pustil izbranemu ponudniku dodatni rok za izpolnitev naročila, če iz vedenja izbranega ponudnika sledi, da svoje obveznosti niti v dodatnem roku ne bo izpolnil.


  1. člen

Ponudnik je dolžan izvesti aktivnosti po načrtu izvedbe aktivnosti, ki ga usklajuje z naročnikom in kot je določeno s to pogodbo, v takšnem obsegu in na način, da bo dosegel rezultate, določene v 3. in 5. členu te pogodbe. V kolikor ponudnik ne doseže rezultatov, določenih s to pogodbo, lahko naročnik odstopi od pogodbe.




  1. člen

Ponudnik se zavezuje, da bo vsakršno promocijo 5. SFI izvajal v skladu s CGP in na vidnem mestu uporabljal logotip naročnika in hkrati v materialu oziroma na ustni promociji omenil, da izvaja aktivnosti po naročilu JAPTI, kot organizatorja 5. SFI s finančno podporo Ministrstva za gospodarstvo. Naročnik dovoljuje uporabo svojega logotipa in logotipa ministrstva v te namene in se zaveže prejemniku dostaviti potrebne listine oz. drug material za izvršitev obveze iz tega odstavka.




  1. člen

Ponudnik se zavezuje:



    • strokovno pravilno, vestno, pravočasno, kvalitetno in skladno z veljavno zakonodajo in to pogodbo izvajati pogodbena dela,

    • sodelovati z naročnikom ter upoštevati njegova navodila, ki zadevajo izvajanje pogodbenih del,

    • dajati potrebna pojasnila ter po potrebi projektno reševati probleme,

    • izvršiti pogodbene obveznosti v korist naročnika,

    • sodelovati z naročnikom in s preostalimi izbranimi ponudniki za izvedbo 5.SFI.




  1. člen

V kolikor ponudnik ne upošteva navodil naročnika, ne sodeluje z naročnikom ali nestrokovno opravlja naloge, povezane z organizacijo in izvedbo predmeta te pogodbe, ga je naročnik dolžan na to pisno opozoriti. V kolikor ponudnik ne upošteva pisnega opozorila naročnika, lahko naročnik odstopi od pogodbe in zahteva od ponudnika vrnitev na podlagi te pogodbe prejetih sredstev skupaj z zakonitimi zamudnimi obrestmi, za čas od nakazila do vrnitve prejetih sredstev.

Za potrebe izvedbe aktivnosti po tej pogodbi bo naročnik dal ponudniku na razpolago vse potrebne informacije.


  1. člen

Pogodbeni stranki se dogovorita o izključnem prenosu materialnih pravic na vseh produktih izvedbe predmeta te pogodbe. Pri tem se šteje, da je prenos materialnih pravic s strani ponudnika na naročnika izvršen enkrat za vselej in za vse primere.


Varovanje podatkov


  1. člen

Ponudnik je dolžan varovati osebne podatke, ki jih pridobi pri opravljanju storitev po tej pogodbi v skladu z veljavnimi predpisi, ki urejajo področje varstva osebnih podatkov ter varovati poslovne skrivnosti, ki jih pridobi pri opravljanju storitev po tej pogodbi.


Razmerje zaupnosti


  1. člen

Pogodbene stranke so dolžne vse medsebojne dogovore, podatke in dokumentacijo, ki je predmet te pogodbe in bodo označene za zaupne, varovati kot poslovno oziroma uradno skrivnost in jih ne bodo neupravičeno uporabljale v svojo korist oziroma komercialno izkoriščale ali posredovale tretjim osebam, ki niso vključene v realizacijo nalog predmeta pogodbe. Ponudnik je dolžan razmerje zaupnosti podatkov in dokumentacije ter konfliktnosti interesov urediti tudi z vsemi sodelujočimi pri izvedbi predmeta te pogodbe.


Obveznosti naročnika


  1. člen

Naročnik se zaveže ponudniku za opravljene storitve po tej pogodbi plačati največ _______________ evrov (z besedo___________________________ evrov 00/00) bruto, z vključenim DDV.

Naročnik bo nakazal sredstva ponudniku v roku 60 dni po potrditvi računa, oziroma najkasneje po prejetju sredstev s strani financerja.
Naročnik bo sredstva nakazal ponudniku na transakcijski račun št. _______________ pri banki _______________
Sredstva so zagotovljena v finančnem načrtu naročnika za leto 2010 in 2011 na SM 007 in SN 0716.
Končne določbe


  1. člen

Na podlagi Zakona o integriteti in preprečevanju korupcije (ZIntPK, Ur. list RS, št. 45/2010), je nična vsaka pogodba, pri kateri kdo v imenu ali na račun druge pogodbene stranke, predstavniku ali posredniku organa ali organizacije javnega sektorja obljubi, ponudi ali da kakšno nedovoljeno korist za:



    • pridobitev posla,

    • za sklenitev posla pod ugodnejšimi pogoji,

    • za opustitev dolžnega nadzora nad izvajanjem pogodbenih obveznosti,

    • ter za vsako drugo ravnanje ali opustitev, s katerim je organu, ki pogodbo sklepa, povzročena škoda ali je omogočena pridobitev nedovoljene koristi predstavniku organa, drugi pogodbeni stranki ali njenemu predstavniku, zastopniku ali posredniku.

Pogodbeni stranki sta se dolžni vzdržati vsakršnih ravnanj, ki bi na podlagi vsebine iz prejšnjega odstavka pomenila kršitev zakonskih določil.


V primeru, da JAPTI ugotovi domnevni obstoj dejanskega stanja iz 1. in 2. odstavka tega člena, je dolžan sprožiti postopek ugotavljanja ničnosti pogodbe ter o tem obvestiti pristojne organe pregona.


  1. člen

S strani naročnika je za izvajanje pogodbe zadolžen/a _____________ , s strani izbranega ponudnika pa ______________________.




  1. člen

Pogodba stopi v veljavo z dnem, ko jo podpišeta obe pogodbeni stranki in velja do 15.12.2010. Navedeni rok je bistvena sestavina te pogodbe in pogodbeni stranki se dogovorita, da se pogodba šteje za razdrto, če ne bodo aktivnosti dogovorjene s to pogodbo do tega roka v celoti izvedene. Pogodbeni stranki lahko na podlagi sporazuma podaljšata veljavnost te pogodbe do najkasneje 30. 12. 2010.




  1. člen

Pogodbeni stranki bosta morebitne spore iz te pogodbe reševali sporazumno.


Če se o nastalem sporu ne moreta dogovoriti, je za reševanje sporov iz te pogodbe pristojno stvarno pristojno sodišče v Ljubljani.


  1. člen

Pogodba je sestavljena in podpisana v štirih (4) izvodih, od katerih naročnik prejme tri (3) izvode, izbrani ponudnik pa en (1) izvod.




Kraj: Ljubljana
Datum: __________________

Kraj: ___________________
Datum: ___________________




Javna agencija Republike Slovenije za podjetništvo in tuje investicije
Igor Plestenjak

direktor


Izvajalec

Ime in priimek

direktor

Razpisni obrazec št. 7



IZJAVA BANKE – FINANČNO ZAVAROVANJE ZA DOBRO IZVEDBO DEL


Banka:







(naziv in sedež banke/zavarovalnice)


bo izvajalcu:







(naziv in sedež ponudnika)

v primeru pridobitve javnega naročila izdala bančno garancijo v skladu s spodnjim vzorcem.
Kraj in datum: Podpis in žig banke:


GARANCIJA ZA DOBRO IZVEDBO DEL št.____________

Naziv banke (izdajatelja garancije):


Kraj in datum:

Upravičenec:


Garancija št....................
V skladu s Pogodbo za pripravo idejnega projekta arhitekturnega načrta ter produkcijo notranje sejemske postavitve izobraževalno-promocijskega dogodka 5. Slovenski forum inovacij št. P.P. ……… /2010 (JN-S-0030/2010-POG-4301), datum ............., sklenjeno med naročnikom (upravičencem iz te garancije) Javna agencija Republike Slovenije za podjetništvo in tuje investicije in izvajalcem ......................................................... (naziv izvajalca), je izvajalec dolžan opraviti storitve v skupni vrednosti .................................... EUR z DDV (z besedo .........................................................................................................................),

v roku ......................... (datum, dni, mesecev) v količini in kvaliteti, opredeljeni v citirani pogodbi.


Na zahtevo izvajalca se s to garancijo nepreklicno in brezpogojno obvezujemo, da bomo v 15 dneh po prejemu vašega prvega pisnega poziva plačali ........................... EUR, to je 10% od skupne pogodbene vrednosti (z DDV) pogodbe, če izvajalec svoje pogodbene obveznosti ne bo izpolnil v dogovorjeni kvaliteti, količini in rokih, opredeljenih v zgoraj citirani pogodbi ali če svojih obveznosti do podizvajalcev, ki sodelujejo pri izvedbi javnega naročila, v celoti ne poravna, podizvajalci pa terjajo plačilo obveznosti neposredno od naročnika.

Naša obveza velja tudi v primeru delne izpolnitve pogodbene obveznosti, če opravljena storitev tudi delno ne zadostuje pogodbenim zahtevam.


Zahtevek za unovčenje garancije mora biti predložen banki in mora vsebovati:

1. originalno pismo za unovčenje garancije v skladu z zgornjim odstavkom,

2. predloženo izjavo Uprave RS za javna plačila, da so zahtevek za unovčenje podpisale osebe, ki so

pooblaščene za zastopanje in

3. original Garancije št....................
Ta garancija se znižuje za vsak po tej garanciji unovčeni znesek.

Ta garancija velja najkasneje do 31.12.2012. Po preteku navedenega roka garancija ne velja več in naša obveznost avtomatično ugasne, ne glede na to, ali je garancija vrnjena.

Če se bo naročnik kadarkoli v času veljavnosti te garancije strinjal, da se izvajalcu podaljša pogodbeni rok ali v primeru, da izvajalec ni uspel izpolniti pogodbenih obveznosti, se lahko naročnik garancije oziroma izvajalec in banka sporazumno dogovorita za podaljšanje garancije.

Ta garancija ni prenosljiva.

Morebitne spore med upravičencem in banko rešuje stvarno pristojno sodišče v Ljubljani.
Banka

(žig, podpis)





1 Tržna znamka je uradno zaščitena pri Uradu RS za intelektualno lastnino, in je vidna preko spletnega naslova: http://www2.uil-sipo.si/s/ds.dll/02?A=10300b707001cd029200000114010 (barva ozadja logotipa se spreminja vsako leto, za letošnje leto je predvidena rumeno-oranžna barva).

Javno naročilo – idejni projekt arhitekturnega načrta ter produkcijo sejemske postavitve



izobraževalno-promocijskega dogodka 5. Slovenski forum inovacij
1   2   3   4


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət