Ana səhifə

Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca


Yüklə 32 Kb.
tarix27.06.2016
ölçüsü32 Kb.
Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanlığınca (www.ghdb.gov.tr) 2010 yılında Avrupa’da gerçekleştirilen “Avrupa’daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihi ile Buluşuyor” projesinin 2011 yılında Avustralya’da yaşayan Türk gençliği için de hayata geçirilmesine karar verilmiştir.

Bu çerçevede ”Avustralya’daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihi ile Buluşuyor” projesi kapsamında 3-18 Temmuz 2011 tarihleri arasında görev bölgemizde ikamet eden 16-24 yaşları arasında 50 gencimiz İstanbul, Edirne, Çanakkale, Bursa, Bilecik, Afyon, Konya, Nevşehir ve Ankara illerini kapsayan bir gezi programına katılmak üzere Türkiye’ye gönderilecektir.

Avustralya (Melburn)-Türkiye gidiş-dönüş uçak masrafları dahil olmak üzere gençlerimizin Türkiye içindeki tüm ulaşım, konaklama ve yiyecek masrafları Başbakanlık Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nce karşılanacaktır.

Sözkonusu gezi programı çerçevesinde gençlerimiz ülkemizin tarihsel ve kültürel açıdan önemli merkezlerinden bazılarını ziyaret ederek, kültür ve kimliklerini pekiştirme imkanı elde edeceklerdir. Bunun yanısıra, gençlerimiz bu vesileyle hem Türkiye’deki yaşıtları hem programa başka ülkelerden dahil olan gençlerimiz hem de Avustralya’dan programa katılan diğer gençlerimiz ile dostluklar kurma, kaynaşma imkanı bulacaklardır.

Başvuran gençlerimizin sayısının 50 kişinin üzerinde olması durumunda, Türkiye’ye hiç gitmemiş ya da ülkemizde çok az bulunmuş, ekonomik olanakları kısıtlı, Türkçesini geliştirmeye ve Türk kültürüyle bağlarını kuvvetlendirmeye istekli, bu amaçla çeşitli sosyal etkinliklerde rol almış, Avustralya Türk gençliği arasında birlik ve dayanışma ruhunun geliştirilmesinde öncü rol oynamaya istekli olanların başvurularına öncelik verilecektir.

3-18 Temmuz 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ”Avustralya’daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihi ile Buluşuyor” gezisine başvurmak isteyen gençlerimizin, geziye niçin katılmak istediklerine dair bilgisayar ortamında Türkçe veya İngilizce olarak 1 sayfalık bir kompozisyon yazarak ve ekte yeralan başvuru formunu doldurarak, 18 yaşından küçük olanların anne babalarından alacakları imzalı izin belgesi ile birlikte, 6 Haziran 2011 tarihine kadar şahsen ya da e-posta yoluyla consulate.melburn@mfa.gov.tr adresine gönderilmesi yoluyla Başkonsolosluğumuza başvurmaları gerekmektedir.

”Avustralya’daki Türk Gençliği Kendi Kültürü ve Tarihi ile Buluşuyor” gezisine katılacak gençlerimizin isimleri 11 Haziran 2011 tarihinde http://melburn.bk.mfa.gov.tr/ adresindeki Başkonsolosluğumuz web sitesinde duyurulacaktır.

Gezi süresince uyulması gereken kurallara ilişkin Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığınca hazırlanan bir not ekte sunulmuştur.Saygıyla duyurulur.

NOT: Aynı kapsamda 2010 yılında Avrupa’da düzenlenen proje ile ilgili detaylı bilgi, düzenlenen program, fotoğraflar, katılımcı gençlerin görüşleri ve hazırlanan belgesel filme ise T.C. Başbakanlık Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığın www.ghdb.gov.tr/agenc adresinden ulaşılabilmektedir.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət