Ana səhifə

MFÖ albümü daha Ossi Müzik etiketiyle cd formatında bugünlere ulaşıyor; “Vak The Rock”


Yüklə 0.9 Mb.
tarix25.06.2016
ölçüsü0.9 Mb.
MAZHAR-FUAT-ÖZKAN - VAK THE ROCK

Seksenli yıllarda sadece plak ve kaset formatında basıldığı için bugün piyasada bulunmayan, efsane bir MFÖ albümü daha Ossi Müzik etiketiyle CD formatında bugünlere ulaşıyor; “Vak The Rock” geri dönüyor!

Bu albüm yıllardır sahaflarda ve internet sitelerinde en çok aranan ve en yüksek fiyatlarla satılan plaklardan biriydi. Kaset baskısı hemen hiç bulunmuyor, plak baskısına ise çok nadir rastlanıyordu.

1986 yılında yayınlanan “Vak The Rock” albümünde, Mazhar-Fuat-Özkan üçlüsünün bugün artık klasik hale gelmiş bir çok şarkısı yer alıyor; “Kelimeler Kafi”, “Gözyaşlarımızı Bitti mi Sandın”, “Adımız Miskindir Bizim”, bunlardan sadece üçü. Özellikle albüme adını veren şarkı “Vak The Rock”, Mazhar-Fuat-Özkan’ın en eğlenceli şarkılarından biri olarak biliniyor.

Orijinal plak kayıtlarından aktarılarak hazırlanan M.F.Ö - “Vak The Rock” albümünün yapımcısı Radyo D’de yıllardır sürdürdüğü programlarıyla Türk popunun kayıp tarihini gün ışığına çıkaran Hakan Eren. Albümdeki şarkıları orijinal stüdyo bantlarından dijital ortama Bora Ebeoğlu aktardı. Kapak grafik tasarımı orijinal plak kapak resimlerinden Zeliha Topaloğlu tarafından uyarlandı.

1-VAK THE ROCK


2-HEP AYNI
3-BİR ORDAYIM BİR BURDAYIM
4-SONUNDA
5-BAZEN
6-ADIMIZ MİSKİNDİR BİZİM
7-LAY LİLİ LİLİ LAY
8-KELİMELER KAFİ
9-GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN
10-SANATÇININ ÖYKÜSÜ
Prodüksüyon: MFÖ & Mustafa Oğuz / Yeşil Giresunlu
Kayıt: Istwan Leed Össy
Mix: Rob Ten Bokum / John Smith
Bu albüm Hollanda’da ‘’THE VOLIERE VE SOUNDPUSH’’ Stüdyolarında kaydedilip mix edilmiştir

ALBÜM İLE İLGİLİ BASIN BÜLTENİ VE CD KAPAĞINI www.ossimuzik.com
ADRESİNDE ‘’BASIN ODASI’’ BÖLÜMÜNDEN BİLGİSAYARINIZA İNDİREBİLİRSİNİZ.
Basın ve Halkla İlişkiler: HAKAN EREN 0212-238 68 73 fax:0212-253 94 43 ww.ossimuzik .com birzamanlar@yahoo.com info@ossimuzik.com


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət