Ana səhifə

Zpracoval: Pořizovatel: Krajský úřad Jihočeského kraje


Yüklə 1.18 Mb.
səhifə6/20
tarix25.06.2016
ölçüsü1.18 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20

k.2.Požadavky na řešení nadřazených systémů vodního hospodářství


  1. V návrhu zásobování vodou preferovat doplnění nadřazených systémů zásobování vodou (vodovodů nadregionálního významu). Návrhy řešení musí být kompatibilní s Plánem rozvoje vodovodů a kanalizací pro Jihočeský kraj. Ve vazbě na implementaci předpisů EU (například směrnice EU č. 75/440/EEC) v oblasti zásobování pitnou vodou bude nutno zabezpečit i další rozsáhlé investice na úpravě stávajících zdrojů povrchové i podzemní vody a jejich ochranu.




  1. V návrhu se zabývat odkanalizováním a likvidací odpadních vod u skupin obcí a mikroregionů (v nadmístním významu), které lze spádově napojit na vyhovující stávající městské ČOV. Naformulovat pokyn vedoucí k omezení nerentability čištění odpadních vod budováním nových, malých, izolovaných, nekoncepčně provázaných ČOV. Preferovat koncepční systémy společných kanalizačních sítí i pro více obcí a jejich částí s odvedením na společnou ČOV definovaných aglomerací v Plánu rozvoje vodovodů a kanalizací Jihočeského kraje. Preferovat formou pokynu v řešení konceptu odvádění srážkových vody oddílnou kanalizací, doplnit pokyn pro navazující ÚPD, aby čistírny odpadních vod byly, pokud to lze, umisťovány mimo inundační území. Návrhy řešení musí být kompatibilní s Plánem rozvoje vodovodů a kanalizací pro Jihočeský kraj.




  1. Respektovat stanovená záplavová území, navrhnout další postup a zásady pro ochranu proti záplavám.




  1. Pro celé území Jihočeského kraje doporučit vhodná krajinná revitalizační opatření, směřující ke zvýšení retenční schopnosti krajiny. Do textové části zahrnout závazné pokyny pro navazující ÚPD vedoucí k zajištění ochrany přirozených toků s břehovými porosty, ke zvětšení vodních ploch v krajině včetně umožnění vzniku nových rybníků, nádrží a poldrů, preferovat plochy s trvale travním porostem a plochy nově zalesněné.




  1. Specifikovat funkce významných vodních toků a uvést rámcové regulativy.




  1. Všechny nádrže, zahrnuté v publikaci Směrný vodohospodářský plán č. 34 Vodní nádrže (1988) jako uvažované nebo územně hájené, budou do konceptu promítnuty jako území speciálních zájmů - územní rezervy. Dále bod 53.3 obecné části a vyhodnocení problémů.




  1. Vyhodnotit možnosti vodních toků a vodních ploch (nádrží a rybníků) z hlediska rozvoje rekreace, sportu a cestovního ruchu a navrhnout případně i změnu jejich stávajícího (převážně monofunkčního) využití. Při vyhodnocení respektovat §6 zákona 254/2001 Sb. (vodní zákon) a jejich ekologické funkce.




  1. V rámci prací na konceptu je nezbytná neustálá koordinace jednotlivých řešení se záměry správců významných toků.

k.3.Požadavky na řešení nadřazených systémů energetiky


  1. Energetické sítě jsou na území Jihočeského kraje převážně v dobrém technickém stavu. Specifikem kraje je přítomnost Jaderné elektrárny Temelín, jejíž strategický význam daleko přesahuje hranice kraje. Kromě toho je i významným zdrojem zbytkového tepla, které však v současné době není adekvátním způsobem využíváno. Navrhnout a do konceptu zahrnout alternativy využití zbytkového tepla, navrhnout koridor pro trasu dálkového horkovodu JETE - České Budějovice.




  1. V návrhu zásobování elektrickou energií se zaměřit na místa s nedostatečnou výkonovou kapacitou. Navrhnout nové rozvodny a nová vedení VVN a VN pro zlepšení výkonového deficitu, prověřit potřebu nových tras propojovacích vedení VVN ve vazbě na sousední kraje. Návrh nových tras nadzemního vedení pro posílení přenosové kapacity a pro posílení území s nedostatečným výkonem musí být v souladu s hodnotami krajiny. Vedení nových tras VVN i VN bude řešeno koridory, přednostně v alternativách či variantách. Zahrnout mezi pokyny pro navazující ÚPD, aby pro vedení nových linek VVN bylo, pokud to lze, voleno vertikální zdvojení ve stávajících trasách, tj. bez nároku na další zábory ploch. V případě vedení nových linek mimo stávající trasy by pak měly být navrhovány mimo zvláště chráněná území všech kategorií. Při zvažování variant a alternativ jejich umístění je nutno respektovat i ochranu zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů.




  1. Navrhnout variantní trasu pro propojení tranzitních plynovodů v Jižních Čechách a v Rakousku. Navrhnout propojení VTL plynovodů mezi Jihočeským krajem, Rakouskem a Německem.




  1. Navrhnout trasy VTL, popř. STL plynovodů, pro zásobování obcí s přihlédnutím k ekonomickým hlediskům.




  1. Preferovat změny topných médií z hlediska zlepšování kvality ovzduší a to především u obcí v inverzních oblastech a v oblastech NP Šumava a CHKO.




  1. Navrhnout podmínky pro zavádění a využití obnovitelných místních energetických zdrojů a podporovat vytěsňování ekologicky nevhodných paliv. Jasně deklarovat, a to i formou regulativů v závazné části, podporu využívání netradičných a ekologicky šetrných druhů energií. Do textové části zahrnout požadavek minimalizovat odpojování lokalit od systémů centrálního zásobování teplem.




  1. Deklarovat podporu využití obnovitelných a alternativních zdrojů energie, navrhnout nejvýznamnější lokality a formulovat podmínky pro jejich umisťování s ohledem na zájmy ochrany přírody a krajiny a dalších složek životního prostředí. Navrhnout stanovení speciálně chráněných lokalit (např. plocha národního parku, CHKO, krajinných památkových zón, mimořádně cenných lokalit z hlediska krajinného rázu, plochy soustavy Natura 2000, apod.), kde bude výstavba stožárů větrných elektráren restriktivně zapovězena.




  1. Z hlediska problematiky hospodaření s energií na území kraje zapracovat do ÚPVÚC Jihočeského kraje příslušné výstupy a opatření Územní energetické koncepce Jihočeského kraje.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   20


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət