Ana səhifə

Zpracoval: Pořizovatel: Krajský úřad Jihočeského kraje


Yüklə 1.18 Mb.
səhifə12/20
tarix25.06.2016
ölçüsü1.18 Mb.
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   20
Bp8

Prostor CHKO Blanský les. Stanovení pokynů a regulativů pro navazující ÚPD pro tento specifický prostor.

Při návrhu regulativů a pokynů pro navazující ÚPD je potřeba vycházet na území CHKO Blanský les z plánu péče o CHKO Blanský les. Výběr a uspořádání rozvojových ploch by se nemělo dít plošně jako neohraničená záplava, ale mělo by respektovat morfologii terénu a vytvářet uzavřené celky s vnitřní strukturou. Urbanistické rozvojové osy by zde neměly vytvářet souvislá pásová zastavění. Zastavitelným územím musí s ohledem na modelaci terénu a na urbanistické útvary (zóny, osady, obce) prolínat volná krajina s vegetací v dostatečně široké cézuře.
Bp9

Prostor CHKO Třeboňsko. Na CHKO a biosférickou rezervaci Třeboňsko je nutno pohlížet jako na specifické území s prioritou ochrany přírody a krajiny. Stanovení pokynů a regulativů pro navazující ÚPD pro tento specifický prostor.

Při návrhu regulativů a pokynů pro tento prostor pro navazující ÚPD je potřeba pohlížet na něj jako na specifické území s prioritou ochrany přírody a krajiny a ochrany kulturního dědictví a veškeré rozvojové návrhy je třeba posuzovat v kontextu základních i bližších ochranných podmínek CHKO a s přihlédnutím k platnému plánu péče a zonaci CHKO.
Bp10




Prostor navržené CHKO Novohradské hory. Konflikt mezi požadavkem na prioritní ochranu ŽP a potencionálním rozvojem jednotlivých sídel uvnitř tohoto mikroregionu.

Navrhnout pro tento specifický prostor takové regulativy pro navazující ÚPD (zejména pro potenciální rozvoj sídel), které budou respektovat existující zvláště chráněná území. Tyto limity a regulativy musí být stanoveny tak, aby respektovaly předmět a cíl ochrany daného území a vycházely ze schválených plánů péče o tato území.


Technická infrastruktura – vodní hospodářství (V)

Problémy nadregionálního významu (A)

Kód

Popis problému

Způsob řešení
Av1

Rekreační využití vodní plochy Lipno, zapracování ÚTP Povodí Vltavy. V rámci rozvíjení rekreačních aktivit je nutné zajistit jakost vody ve vodní nádrži, zejména zneškodněním odpadních vod od všech producentů nacházejících se na břehu nádrže (budování ČOV a zlepšení účinnosti stávajících ČOV), dále je nutné vyřešit znečištění vod splachy ze zemědělských pozemků především formou zatravnění a řadou protierozních opatření. V rámci plavby po nádrži je nutno zabezpečit shromažďování a likvidaci odpadů z plavidel na vyhrazených místech.

Územně technické podklady správce toku budou pečlivě vyhodnoceny a analyzovány. Budou využity ty závěry, které svojí povahou odpovídají obsahu a charakteru ÚPVÚC, coby hmotně právního předpisu, procesně správní pokyny nezahrnovat. Do grafické části bude vymezena hranice tohoto rekreačního prostoru, v textové části pak pro něj budou navrženy regulativy a pokyny pro navazující ÚPD. Při návrhu regulativů budou využity koncepční a strategické materiály zpracované pro danou oblast, zde např. studie Lipensko – dovolená bez stresu. Naprosto nutná je úzká koordinace s ÚPD, ÚPP a dalšími rozvojovými materiály dotčených obcí.

Av2

Rekreační využití vodní plochy Orlík, zapracování UTP využití vodní plochy Orlické nádrže, obdobné problémy jako u vodní plochy Lipenské nádrže, koordinovat s ÚPD dotčených obcí.

Vzhledem k tomu, že se jedná o mnohem aktuálnější poklad, nebude vyžadovat takovou míru aktualizace jako ÚTP využití vodní plochy Lipna. Dále Dtto Av1.


Regionální problémy (B)

Kód

Popis problému

Způsob řešení
Bv1

Územně hájená nádrž Mladá Vožice na Blanici na Táborsku, výhledové využití pro vodárenské účely.

Základním vstupem pro koncept ÚPVÚC budou schválené aktualizované dokumenty Směrného vodohospodářského plánu (SVP) z roku 1988. Všechny nádrže je nutno posuzovat s ohledem na zájmy ochrany přírody a krajiny a ochrany kulturního dědictví. V rámci prací na konceptu budou záměry SVP konfrontovány s paralelně zpracovávanými Plány oblastí povodí (Plán oblasti povodí Horní Vltavy, Plán oblasti povodí Dolní Vltavy a Plán oblasti povodí Dyje). Jednotlivé záměry budou v konceptu ÚPK posouzeny v rámci procesu SEA podle §10a zákona 100/2001 Sb..

Bv2

Územně hájená nádrž Budislav (Předboř) na Černovickém potoce na Táborsku, výhledové využití pro vodárenské účely.

Dtto Bv1.


Bv3

Územně hájená nádrž Modletice na Moravské Dyji na Jindřichohradecku, výhledové využití pro průmyslové a závlahové účely.

Dtto Bv1.

Bv4

Územně hájená nádrž Dolní Bolíkov na Bolíkovském potoce na Jindřichohradecku, výhledové využití pro průmyslové a závlahové účely.

Dtto Bv1.

Bv5

Uvažovaná nádrž Jindřiš na Hamerském potoce na Jindřichohradecku, výhledové využití pro vodárenské účely. Původně uvažované zahájení po r. 2000.

Dtto Bv1.

Bv6

Uvažovaná nádrž Chotěbudice na Jindřichohradecku (zasahuje zátopa z Jihomoravského kraje), výhledové využití jako závlahová nádrž. Původně uvažované zahájení po r. 2000.

Dtto Bv1.
1   ...   8   9   10   11   12   13   14   15   ...   20


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət