Ana səhifə

Vivasan toodangu teatmik


Yüklə 2.23 Mb.
səhifə43/45
tarix27.06.2016
ölçüsü2.23 Mb.
1   ...   37   38   39   40   41   42   43   44   45

Joodisisaldusega maitseained köögiviljadega

Erilise positsiooni meie organismi elutegevuses on endale võtnud jood. Olles hormoonide aktiivseks komponendiks, teeb jood koostööd teiste sisesekretsiooninäärmetega, avaldab tugevat mõju valkude, rasvade, süsivesikute ainevahetusele, vee-soola tasakaalule. Jood on eriti tähtis ja asendamatu seetõttu, et on ainus mikroelement, mis osaleb kilpnäärme hormoonide trijoodtüroniini ja türoksiini moodustumisel. Kilpnääre aga on tõeline, meile looduse poolt antud „kilp“, mis kaitseb meid erinevate haiguste eest. Ning kui see kilp on mingil põhjusel häiritud, siis nõrgeneb immuunsüsteem, meie aga oleme kaitsetud igat liiki ebasoodsate tegurite eest, ei suuda vastu seista ohtlikele haigustele.

Joodi puudus organismis põhjustab kilpnäärme funktsioonide alatalitlust, mida iseloomustab alanenud vastupanuvõime nakkustele, vastupidavuse vähenemine, rasvumisele kaldumine, juuste ja küünte seisundi halvenemine, samuti järgmiste haiguste arenemine – endeemiline struuma (Basedovi tõbi, kretinism). Joodi pidev defitsiit on riskifaktoriks kilpnäärme ja piimanäärmevähi tekkeks.

Eelpoolmainitud haiguste (endeemiline struuma) laiemat levikut on enam põhjust karta neis rajoonides, kus joodisisaldus vees ja toidus on madalamal tasemel. Selliseks piirkonnaks on mägirajoonid (kuna sealsed mägijõed ei sisalda joodi), arenenud Euroopamaades (Saksamaa, Šveits, Austria jt.) lihatoitude eelistamine. Eriti kannatavad joodipuuduse all suurlinnade ja tööstusregioonide elanikud, seda tänu rikutud ökoloogiale ja vähese joodisisaldusega toitudele. Peamised joodiallikad on – merekalad, vetikad jt. mereproduktid. Palju joodi on ka taimeõlides. Seetõttu on selliste Euroopa riikide elanikud (nt. Itaalia, Prantsusmaa), kes traditsiooniliselt kasutavad toiduks merekala ja –produkte, praktiliselt kaitstud selliste haiguste eest.

Loomulikult ei ole need tooted meie jaoks igapäevased ning seetõttu ei ole ka kindlaks vahendiks joodipuuduse vastu. Lisaks kaotab toit pikaajalisel säilitamisel ja kuumtöötlemisel 20-60% joodi sisaldusest.

Arvestades joodipuuduse tekkimiseks tegelikult eksisteerivat olukorda, on kompanii VIVASAN välja töötanud uued toidulisandid pidevaks tarvitamiseks, mis on loomulikul moel joodi jt. kasulike mikro- ja makroelementidega küllastatud. Need kuivad juurviljadega maitseained, Meresool maitsetaimedega ja Viva Vegetable, on tänu joodisisaldusele kõrgefektiivseks vahendiks kilpnäärme ning sellega seotud haigustest (endeemiline struuma, immuniteedi nõrgenemine, rasvumine jne.) vabanemiseks, aga ka profülaktikaks.


Maitseaine VIVA VEGETABLE

Tänu oma suurepärasele koostisele võimaldab kuiv juurviljadega maitseaine VIVA VEGETABLE mitte ainult vabaneda keedusoola tarbimisest, vaid saab ka Teie lemmikmaitseaineks. Maitseaine VIVA VEGETABLE sisaldab palju bioloogiliselt aktiivseid aineid, mis selle pideval tarvitamisel on inimorganismi jaoks reguleeriva ja stimuleeriva mõjuga.



Esmajärjekorras on see jodeeritud keedusool. Joodi tähtsusest ja asendamatusest organismile kirjutasime juba eespool. Peamine funktsioon on – kilpnäärme tegevuse ja ainevahetuse normaliseerimine.

Maltodekstriin – magusaine, kõige lihtsam ja kergemini omastatav suhkru vorm. Maltodekstriin ei mõjuta glükoosisisaldust veres, mis võimaldab seda kasutada ka suhkrudiabeediga haigetel. Lisaks on maltodekstriin võimeline stimuleerima sooltele kasulikku mikrofloorat.

Sibul – lisades juurviljadele pikantset aroomi, stimuleerib seedefermentide ja sapi teket, soolestiku peristaltikat, ennetab jämesooles mädatekitajate bakterite paljunemist. Väga kasulik ateroskleroosi ja südamehaiguste korral, eriti kui põhitoit on kõrge rasvasisaldusega. Alandab kolesteriini sünteesi ning seeläbi vähendab südame-veresoonkonna haiguste tekke riski. Hoiab ära veres suhkrusisalduse tõusu, küllastab meie organismi vitamiinidega, lämmatab kahjulikud mikroobid ning on suurepäraseks vahendiks gripi, nohu ja külmetuse korral.

Seller – eristatakse teistest juurviljadest hea mineraalainete ja vitamiinide vahekorra tõttu. Selles on 40 erinevat liiki soola, vitamiine jt. aineid (kaalium, magneesium, fosfor, raud, valgud, pektiinid, karotiin, vitamiin C, B1, B2, PP, foolhape jt.). Seller noorendab organismi, stimuleerib maomahla sekretsiooni, parandab ainevahetust, aitab vabaneda liigsest kehakaalust, sisaldab fütontsiide, eeterlikke õlisid, millel on desinfitseerivad omadused. Aitab kergemini palavust taluda, toniseerib närvisüsteemi, puhastab verd, stimuleerib neerupealiste tööd, ravib reumat, vabastab avitaminoosist, tugevdab potentsi.

Taimerasv – positiivse mõjuga lipiidide ainevahetusele.

Soja maitseaine, vürtsid – stimuleerivad mao- ja kõhunäärme mahla sekretsiooni, tugevdavad sapieritust, parandades seedeprotsessi ja valkude, rasvade ning süsivesikute omastamist.

Naatrium glutamaat – laialt kasutatav kahjutu toidulisand, mis tunduvalt parandab ning taastab toidu maitset ja aroomi.

Köögiviljadega maitseaine VIVA VEGETABLE - see ei ole mitte ainult maitsestatud sool, vaid ka bioloogiliselt hinnaline toode, mida võivad kasutada nii terved kui ka joodipuudusest tingitud kilpnäärme haigusi, sekretoorse puudulikkusega kroonilist gastriiti, soolestiku hüpotooniat ja kroonilist kõhukinnisust, soolestiku düsbakterioosi põdevad inimesed, vaginaalse floora balansihäiretega naised.

Maitseainet VIVA VEGETABLE saavad kasutada suhkrudiabeedi-, ateroskleroosi-, hüpertooniahaiged, kuna maitseaine ei hoia organismis vett kinni, seetõttu ei tõsta arteriaalset vererõhku, isegi mitte kolesteriini taset veres (puhtalt taimne maitseaine).
Kasutamine: sobib suurepäraselt liha-, kodulindude, kalaroogade, kastmete, juurviljade, riisi, makaronitoodete, suppide jne. maitsestamiseks.
Doseerimine: lisada maitse järgi, kasutada keskmiselt 1 purk (90 g) kuus. Neerude, arteriaalse hüpertoonia jt. organismis vedeliku peetusega haiguste käes vaevlejatele, soovitatakse ööpäevas tarbida 4-6 g (1 teelusikatäis) maitseainet.
Koostis: jodeeritud keedusool, maltodekstriin, sibul, taimerasv, soja maitseaine, seller, vürtsid, naatriumglutamaat.

Maitseaine MERESOOL TAIMEDEGA (Kräuter Meersalz)

Mere tervendav jõud köidab inimkonda juba mitmendat aastatuhandet. Juba Vanas Kreekas oli kõnekäänd, et „meri uhub kõik mured“. Arvati, et merevesi muudab inimese tugevaks ja terveks. Ning tegelikkuses ongi meresoolal tervistav mõju inimesele, tänu seal suures koguses sisalduvatele mineraalainetele, makro- ja mikroelementidele. Kõige rohkem on meresoolas naatriumkloriidi (tuntud keedusoolana). Naatriumkloriid on üks looduses kõige enam levinud ühendeid. On küllalt öeldud, et meditsiinipraktikas laialt kasutatud füsioloogiline lahus sisaldab ainult naatriumkloriidi. See räägib sellest, et ükski maa peal elav elusolend ei saa ilma temata läbi. Meresoolas on kokku umbes 37 Mendelejevi tabeli elementi. Peatume nendest kõige tähtsamatel.



Naatrium – organismi vedeliku peamine komponent – osaleb seedefermentide aktiveerimisel, normaliseerib arteriaalset vererõhku, hoiab aluselist-happelist tasakaalu. Naatriumipuudus organismis põhjustab kuivamist ja nahareljeefi häireid, kortsude teket, eriti näo, kaela ning dekoltee piirkonda.

Kloor – osaleb maomahla tekkes, vereplasma moodustumisel, fermentide aktiveerimisel.

Kaltsium – organismile hädavajalik lihaste töö toetamiseks, luu- ja sidekoe ehituseks, vereringeks, rakumembraani tugevdamiseks. Kaltsiumi defitsiit võib esile kutsuda hüpertooniliste kriiside teket, rasedustoksikoose, juuste väljalangemist. Kui kaltsiumit ei jätku, võtab organism seda luudest.

Kaalium – reguleerib rakkudes veebalanssi, parandab ainevahetusprotsesse, soodustab uute rakkude kasvu. Hädavajalik südamelihase ja lihasskeleti normaalseks tööks. Kaaliumipuudus võib põhjustada lihasspasme ja -atooniat, verevarustuse häireid, enesetunde halvenemist.

Fosfor – kaltsiumi bioloogiline kaaslane. Inimorganismis sisaldub seda luudes. Fosfor on rakumembraani ehituskomponendiks. Fosfori puudus põhjustab osteoporoosi (luude haprus).

Magneesium – ennetab allergiliste reaktsioonide teket. Organismile hädavajalik teiste mineraalainete ja vitamiinide omastamiseks. Magneesiumi puudus on rahhiidi põhjuseks lastel, kes on resistentsed D-vitamiini suhtes. Täiskasvanud inimestel viitab magneesiumi puudus verevarustushäiretele, krampidele, kiirendab vananemisprotsessi, võib osutuda südame- veresoonkonna patoloogia põhjustajaks.

Mangaan – ainevahetuse katalüsaator, osaleb luustiku formeerumisel, hädavajalik fermentsüsteemi funktsioneerimiseks. Omab profülaktilist toimet diabeedi, kilpnäärme patoloogia, süsivesikute ja lipiidide ainevahetushäirete suhtes. Tugevdab immuunosüsteemi. Vanusega mangaani omastavus langeb, üle 50-a. vanustel võib olla juba selle mikroelemendi defitsiit, mis võib esile kutsuda verevarustuse häireid, üldseisundi halvenemist.

Tsink – osaleb immuniteedi formeerumisel, sugunäärmete funktsioonide toetamisel, olles meeste suguhormoon dihüdrotestosterooni peamiseks koostisosaks. Tsink kuulub paljude fermentide koostisse. Tsingi pidev defitsiit võib põhjustada viljatust, seksuaalse aktiivsuse kadumist, immuniteedi alanemist, nahahaigusi, aneemia arengut, kasvajaid, juuste ja küünte kasvu peetust, kollageeni koguse vähenemist ning selle tagajärjel „hanejalakeste“ jt. kortsude teket.

Raud – kuulub hemoglobiini koostisse, osaleb hapniku transpordil, erütrotsüütide tekkeprotsessis. Soodustab organismist mürkainete väljaviimist. Rauapuudus põhjustab organismi kõigi elutähtsate funktsioonide häireid (suureneb väsimus, juuksed muutuvad halliks, küüned murduvad).

Seleen – väga tähtis mikroelement, olles selgelt väljendunud antioksüdantsete omadustega, mis lubab seda kasutada onkoloogiliste haiguste profülaktikaks. Seleen stimuleerib antiteeli moodustumist, seega, suurendab kaitset nakkus- ja külmetushaiguste vastu. Industriaalselt arenenud maade elanike toiduratsioon on defitsiitne seleeni suhtes, seetõttu on hädavajalik kasutada seleeni sisaldavaid toidulisandeid.

Vask – vajalik vereloomele, kõrvuti teiste mikroelementidega võtab aktiivselt osa elutegevuse protsessidest, kuuludes rea fermentsüsteemide koostisse. Vasedefitsiit organismis võib põhjustada aneemiat, kasvupeetust, naha kestendust, juuste ja küünte haprust.

Väävel – kuulub nahavalke moodustavate aminohapete koostisse. Eriti tähtis nahavalkude, küünte ja juuste sünteesiks. Väävli puudusel on nahk aldis põletikuprotsessidele.

Räni soodustab üldist kudede tugevnemist, lisab veresoontele elastsust, stimuleerib juuste ja küünte kasvu.

Jood – hädavajalik kilpnäärme normaalseks funktsioneerimiseks, kuulub kilpnäärme hormooni koostisse. Joodipuudus organismis nõrgendab immuniteeti, võib esile kutsuda tõsiseid haigestumisi. Industriaalselt arenenud maade elanike toiduratsioon on joodi poolest defitsiitne, seetõttu on hädavajalik kasutada joodi sisaldavaid toidulisandeid.
Meie organism ei oska iseseisvalt toota mineraalaineid ja mikroelemente, nende peamiseks allikaks on meile toit. Kuid ka toidus ei ole neid meie aktiivse elutegevuse tarbeks piisavas koguses. Seetõttu töötas kompanii VIVASAN välja uue toote, mis võimaldab lahendada palju makro- ja mikroelementide defitsiidist põhjustatud probleeme. See on kuiv maitseaine Meresool taimedega.

Meresool – sisaldab, nagu eespool kirjeldatud, suures koguses meie organismile vajalikke mineraalaineid ja makroelemente.

Kompositsioon kuivatatud taimedest ja juurviljadest, juurviljaekstrakt – varustab organismi mikroelementide ja vitamiinidega. Taimed on organismile täiendava põletikuvastase ja tervendava toimega.

Merevetikad varustavad organismi õigeks ainevahetuseks hädavajalike joodi ja kergesti omastatavate valkudega, soodustavad rasvade põletamist ning nende väljutamist organismist.

Taimerasv – toimib suurepäraselt lipiidide ainevahetusele.

Soja maitseained – stimuleerivad mao- ja kõhunäärme mahla sekretsiooni, tugevdavad sapieritust, parandades seede- ja valkude, rasvade ning süsivesikute omastamisprotsesse.

Naatriumglutamaat – laialt kasutatav kahjutu toidulisand, mis tõeliselt parandab ja taastab toidu maitset ning aroomi.

Erinevalt keedusoolast, mis hoiab organismis vett kinni, halvendab neerude funktsioone ja vere koostist, mõjub nahale halvasti, ei ole Meresoolal taimedega mitte mingisugust negatiivset toimet organismile, vastupidi:




  • Soodustab organismist üleliigse vedelikuhulga eemaldumist;

  • Sisaldab naturaalset mitteradioaktiivset joodi (merevetikad), parandab kilpnäärme funktsioone;

  • Sisaldab hinnalisi vitamiine ja mineraale (taimed, merevetikad);

  • Tunduvalt maitsvam kui tavaline keedusool;

  • On keedusoolast kõrgema kontsentratsiooniga, seetõttu kasutamisel mitmeid kordi ökonoomsem.


Kasutamine: kõikide valmistoitude, eriti külmade suupistete, maitsestamiseks, keedusoola asemel.

Doseering: maitse järgi, keskmiselt 1 purk (80 g) kuu jooksul. Neerude, arteriaalse hüpertoonia jt. vedeliku peetusega kaasnevate haiguste põdejatele soovitav ööpäevane annus on 4-6 g (1 teelusikatäis soola).

Koostis: meresool 62%, kuivatatud juurviljad ja maitsetaimed (sibul, petersell, küüslauk, till, basiilik, tüümian, seller, leesputk jt.), merevetikad, päevalilleõli, soja maitseaine, sidrunhape, naatriumglutamaat.

KÖÖGIVILJASUPP-PULJONG (Klare Suppe vegetabil)


Köögiviljasupp – lahustuv, rasvavaba, vegetaarne pulber, on mõeldud maitsva ja aromaatse juurviljapuljongi kiireks valmistamiseks, ekspresstoiduks ning tasakaalustatud dieediks.
Supi kalorsus 100 ml-s on kõigest 5 kcal. See võib olla puljong, mis on maitsev kuivatatud leivakestega, või suppide, kastmete, juurviljade, hautiste, liha- ja kalaroogade aluseks. Seda saab ka lisada soola asemel makaroni-, kartuli- või riisitoitudele. Supp on samuti ioniseeritud joodi allikaks – sisaldab jodeeritud soola, samuti juurvilja- ja sojamaitseainet.

Supi koostisse kuuluvad ekstraktiivained ja peenestatud köögiviljad, mis valmistavad seedetrakti optimaalseks tööks ette. See on eriti vajalik inimestele, kes kannatavad soolte ja sapiteede düskineeside (hüpotoonilist tüüpi), kõhukinnisuse, düsbakteriooside all. Köögiviljasupp-puljong taastab seedeprotsessi, normaliseerides mao-sooletrakti motoor-sekretoorseid ja evakuatoorseid funktsioone.



Jodeeritud sool parandab puljongi maitseomadusi, on joodi allikaks, mis normaliseerib kilpnäärme funktsioonid ja tugevdab immuniteeti.

Sibul – lisades pikantset aroomi, stimuleerib sapis seedefermentide teket, soolestiku peristaltikat, ennetades jämesooles mädase mikrofloora teket. Väga kasulik ateroskleroosi ja südamehaiguste korral, eriti kõrge rasvasisaldusega toitude tarbimise juures. Alandab kolesteriini sünteesi, mistõttu väheneb südame-veresoonte haiguste tekke risk. Takistab veres suhkrusisalduse tõusu, küllastab organismi vitamiinidega, alandab kahjulike mikroobide osakaalu ning on suurepäraseks profülaktiliseks vahendiks gripi, nohu ja külmetushaiguste ennetamiseks.

Seller – eristub teistest juurviljadest oma hea mineraalainete ja vitamiinide vahekorra tõttu. Selles on kuni 40 erinevaid soolasid, vitamiine jt. aineid (kaalium, magneesium, fosfor, raud, valgud, pektiinid, karotiin, vitamiinid C, B1, B2, PP, foolhape jt.). Seller noorendab organismi, stimuleerib maomahla teket, parandab ainevahetust, aitab vabaneda liigsest kehakaalust, sisaldab fütontsiide, eeterlikke õlisid, millel on desinfitseerivad omadused. Aitab kergemini janu taluda, toniseerib närvisüsteemi, puhastab verd, ravib reumat, vabastab avitaminoosist, tugevdab potentsi.

Kurkum – üks Idamaade armastatuimatest „karri“ jt. segude koostises olevatest maitsetaimedest. Lisatakse liha-, kala-, riisi-, juurviljatoitudele, lisab neile värskust, muudab püsivamateks, pikendab säilivust. Kurkumi juurestik sisaldab eeterlikku õli – 3-5 %, õlides hästilahustuvat värvainet kurkumiini – 0,3-0,5 %, tärklist, vaiku, gummiaraabikut ja rasvõli. On sapinõristava, põletiku-, allergiavastasetoimega, tugevdab mao sekretsiooni. Kurkumit kasutatakse alalenud sapitekke ja -eritusega mao- ning sooletrakti haiguste korral. Kurkumiin on samuti põletiku-, kolesteriinivastase, antibakteriaalse toimega.

Soja maitseaine – stimuleerib maomahla ja kõhunäärme fermentide, sapi sekretsiooni, parandades seedeprotsessi ning valkude, rasvade ja süsivesikute seedeprotsesse.

Pärmiekstrakt, mis kuulub puljongi koostisse, sisaldab organismile vajalikke B-grupi ja D-vitamiini, aminohappeid, fermente, mineraale. Parandab ka supi maitseomadusi.

Naatriumglutamaat – laialt kasutatav kahjutu toidulisand, mis tunduvalt parandab ja taastab toidu maitset ja aroomi.

Köögiviljapuljongi omadused:

madala kalorsusega (minimaalselt rasvu, süsivesikuid 0)

mineraalide, mikroelementide ja joodi allikas

normaliseerib soolestiku peristaltikat

takistab mädase floora paljunemist

normaliseerib sapi- ja seedemahlade eritust

kiiresti valmistatav – mugav ekspresstoiduks

ei sisalda gluteeni ega laktoosi



Otstarve:

ekspresstoiduks, balanseeritud toitumiseks

mikroelementide, joodi defitsiit

kroonilised mao-sooletrakti haigused

düsbakterioos, seedehäired

rasvumine, tselluliit, salenemise programm ja figuuri korrektsioon

koormusvaba ja madala kalorsusega dieet
Toiteväärtus:




Sisaldus 100 ml-s

Energeetiline väärtus kj/kcal

22 (5)

Valgud

0,5 g

Süsivesikud

0,0 g

Rasvad

0,5 g


Valmistamise õpetus: 1 liitri puljongi valmistamiseks võtta1 supilusikatäis (kuhjaga) kuiva pulbrisegu (umbes 18 g), lahustada kuumas või külmas vees. Ühest purgitäiest saab 27,7 liitrit puljongit. Kartulite, riisi, makaronitoodete keetmisel võib kasutada soola asemel, lisades kuiva pulbrit keevale veele.

Koostis: sojamaitseaine, naatriumglutamaat E635, jodeeritud keedusool, pärmiekstrakt, kuivatatud köögiviljad (seller, kurkum), sibulapulber.

1   ...   37   38   39   40   41   42   43   44   45


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət