Ana səhifə

Lr izglītības un Zinātnes ministrijai


Yüklə 6.28 Mb.
səhifə13/72
tarix24.06.2016
ölçüsü6.28 Mb.
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   72

2.12.Informācija par studējošajiem


Programmu pašlaik apgūst tikai nepilna laika klātienes un nepilna laika neklātienes (tālmācības) grupas. Izvēle par labu nepilna laika studijām ir izskaidrojama ar pašreizējo ekonomisko situāciju valstī, jo studentiem ir nepieciešams apvienot studijas ar darbu. Tomēr, Eiropas Tālmācības augstskolai ir pilnā apjomā gan cilvēku, gan materiālie resursi, lai nodrošinātu apmācību pilna laika studiju grupām, tikko tās būs nokomplektētas.

2.12.1.Studējošo skaits

2.12.2.Pirmajā studiju gadā imatrikulēto studējošo skaits





Studiju gads

Imatrikulēto studentu skaits

2011./2012.

28

2012./2013.

89

Kopā:

117

2011./2012. mācību gads ir programmas atvēršanas gads, līdz ar to potenciālie studenti vēl nebija informēti par mācību iespējām ETA programmā. Programmas licences nepamatotas anulēšanas dēļ5 pašlaik liela daļa studentu ir atskaitīta pēc pašu vēlmes, kā arī daļa studējošo atrodas akadēmiskā atvaļinājumā.


2.12.3.Absolventu (ja tādi ir) skaits


Absolventu nav, jo pirmā studentu uzņemšana notika tikai 2011./2012. mācību gadā.

2.13.Studējošo aptaujas un to analīze


Kā instruments informācijas apmaiņai ar studējošiem tiek veiktas aptaujas (aptaujas anketu skat. 4.pielikumā). Aptaujas veicina sadarbību un ļauj savlaicīgi atklāt jautājumus, kuriem studiju procesā jāpiešķir būtiska nozīme. Aptaujas notiek regulāri, katru semestri. Aptaujas par izglītības kvalitāti un studiju problēmām augstskolā organizē studentu pašpārvalde sadarbībā ar augstskolas vadību. Parasti aptaujai izmanto tiešsaistes anketēšanu. Šajā ziņojumā tiks atspoguļotas atbildes uz būtiskākajiem jautājumiem.


Aptuveni 1/3 daļa no studējošiem šobrīd vēl nestrādā ar juriskonsulta profesiju saistītā jomā. Tas nozīmē, ka ļoti liela uzmanība studiju programmas realizācijā ir jāpievērš gan praksēm, gan arī teorētisko lekciju kursu papildināšanai ar praktiskām zināšanām.




2/3 no studējošiem jau šobrīd savas iegūtās zināšanas pielieto praktiskā darbā, līdz ar to tiek nodrošināts augsts pasniedzēju ar lielu praktiskā darba pieredzi īpatsvars. Šie pasniedzēji strādā gan tiesu varas sistēmā, gan privātajā sektorā, tāpēc tie spēj atbildēt uz studentus interesējošiem jautājumiem.



Analizējot studējošo atbildes uz šo jautājumu, ir skaidri redzams, ka pasniedzēju izvirzītās prasības studiju kursu apguvei ir adekvātas, jo tikai nelielai daļai ir grūtības izpildīt pasniedzēju prasības. Tiem studējošiem, kuriem ir grūtības studiju kursu apguvē, tiek plānotas konsultācijas. Augstskolā ir uzstādīta prasība, ka jebkuram pasniedzējam ir vismaz 45 minūtes nedēļā jābūt pieejamam studentiem augstskolas telpās. Konsultāciju saraksts studējošiem ir pieejams elektroniski.

ETA rūpējas par pasniegšanas kvalitāti un regulāri atjauno pasniedzēju reitingus. Atjaunošana notiek ar studējošo palīdzību – katra kursa beigās studentam jāaizpilda neliela anketa par pasniegšanas kvalitāti. Pasniedzēju reitingi tiek ņemti vērā nākamā semestra lekciju plāna sastādīšanā. Paši pasniedzēji tiek regulāri iepazīstināti ar savu reitingu, lai savlaicīgi reaģēt uz situāciju.

2.14.Studējošo līdzdalība studiju procesa pilnveidošanā


Studējošo līdzdalību studiju procesa īstenošanā nodrošina Studentu pašpārvalde. Augstskolas Senātā ir ievēlēts viens students, kas nodrošina studentu līdzdalību, pieņemot lēmumus visos jautājumos, kas saistīti ar studiju procesa organizēšanu un uzlabošanu.

Studenti savu viedokli studiju procesa pilnveidošanai pauž tikšanās reizēs ar administrāciju, kā arī nodarbībās docētājiem. Studējošo atsauksmes, ieteikumi un aptauju rezultāti tiek apkopoti Studiju informācijas centrā, ar tiem regulāri tiek iepazīstināta administrācija, studējošo ieteikumi studiju procesa uzlabošanai tiek apspriesti padomes sēdēs.

Studiju gada laikā Studentu pašpārvalde kopā ar augstskolas administrāciju organizē studējošajiem dažādus pasākumus, nodrošinot aktīvu sabiedrisko dzīvi, lai rastu jaunas atziņas kopīgu projektu realizācijai. Dažādu pasākumu organizēšanai un projektu īstenošanai tiek atvēlēts finansējums no augstskolas budžeta.

3.Kopsavilkums par studiju virziena attīstības plāniem

3.1.Studiju programmas atbilstība normatīvo aktu prasībām un Eiropas augstākās izglītības telpas veidošanas rekomendācijām


Profesionālā bakalaura studiju programma “Jurisprudence” veidota atbilstoši 2014.gada 26.augusta MK noteikumu Nr.512 „Noteikumi par otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības valsts standartu” un „Juriskonsults” profesijas standarta prasībām, ievērojot Augstskolu likuma un Izglītības likuma prasības.

Studiju virzienā „Tiesību zinātne” realizētā studiju programma „Jurisprudence” atbilst Eiropas augstākās izglītības telpas veidošanas rekomendācijām:



  • Boloņas deklarācija un Boloņas procesa vadlīnijas - ieviesti kvalifikāciju izprotamības veicināšanas instrumenti, Eiropas kredītpunktu sistēma (ECTS) un Eiropas vienotā diploma pielikums, studiju rezultāti (zināšanas, prasmes, kompetence), kas ir formulēti studiju programmu aprakstos, atbilst Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūras un Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras prasībām;

  • Lisabonas diplomatzīšanas konvencija (1999);

  • Eiropas Komisijas augstākās izglītības reformu stratēģijas nostādnes (Brisele, 2011) – uzlabota dažādu līmeņu izglītības pieejamība un ir samazināts to studentu skaits, kas nepabeidz studijas un neiegūst kvalifikāciju;

  • vairāk iesaistīti darba devēji studiju programmas izstrādē u.c. aktivitātēs.

Kā arī atbilstoši Bergenā 2005. gada 20. maijā Eiropas Augstākās izglītības ministru konferencē pieņemtajām un Londonā 2007. gada 19.maijā apstiprinātajām Eiropas asociācijas kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā (ENQA) izstrādāto „Standartu un vadlīniju kvalitātes nodrošināšanai Eiropas augstākās izglītības telpā” (ESG) prasībām, veidojot ETA izglītības kvalitātes nodrošināšanas sistēmu, tika ievērota studentu un darba devēju ieinteresētība kvalitatīvā augstākajā izglītībā un tās atbilstība darba tirgus prasībām ar mērķi veicināt augstākās izglītības kvalitātes pilnveidošanu, sekmējot informācijas atklātību, ieinteresēto pušu sadarbību un nodrošinot kvalitātes regulāru novērtēšanu.
1   ...   9   10   11   12   13   14   15   16   ...   72


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət