Ana səhifə

Lr izglītības un Zinātnes ministrijai


Yüklə 6.28 Mb.
səhifə2/72
tarix24.06.2016
ölçüsü6.28 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   72

1.Studiju virziena raksturojums

1.1.Studiju virziena attīstības stratēģija, kopīgie mērķi un to saistība ar augstskolas kopējo stratēģiju


SIA „Eiropas Tālmācības augstskola” 2010.gada 13.oktobrī tika reģistrēta augstākās izglītības iestāžu reģistrā (reģistrācijas Nr.3343802833), turpmāk – ETA. ETA nosaukums līdz 2013.gada 21.jūnijam bija „Augstskola EIHSEBA”.

Akreditējamā virziena „Tiesību zinātne” ietvaros ETA īsteno studiju programmu „Jurisprudence”.

2011.gada 13.jūlijā Augstskola EIHSEBA saņēma LR IZM licenci profesionālās augstākās izglītības bakalaura studiju programmas „Jurisprudence” (Nr. 04065-1) īstenošanai profesionālā bakalaura grāda tiesību zinātnē un juriskonsulta kvalifikācijas iegūšanai.

2014.gada 20.jūnija Studiju programmu licencēšanas komisija ar lēmumu Nr.21 anulēja ETA studiju programmas „Jurisprudence” licenci.

2014.gada 07.novembrī Izglītības un zinātnes ministrija atceļ Studiju programmu licencēšanas komisijas 2014.gada 20.jūnija lēmumu Nr.21 „Par studiju programmas licences anulēšanu” ar kuru anulēta licence ETA profesionālajai augstākās izglītības programmai „Jurisprudence” (studiju programmas kods 42380).

No 2014. gada 20. jūnija ETA tika apturēts studiju process un studentu uzņemšana studiju programmā „Jurisprudence” uz 2014./2015. studiju gada 1.semestri.

Studiju virziena „Tiesību zinātne” attīstības stratēģija ir ETA attīstības stratēģijas sastāvdaļa. Attīstības stratēģija ir izstrādāta ar mērķi definēt attīstības perspektīvas, mērķus un rīcības virzienus, lai nodrošinātu ETA misijas izpildi.

ETA misija - realizēt augstākās izglītības studiju programmas, nodrošinot zinošu, radošu, kompetentu, konkurētspējīgu un darba tirgū pieprasītu speciālistu sagatavošanu.

Studiju virziena attīstības galvenie mērķi ir:


  • Kvalificētu speciālistu sagatavošana darba tirgum;

  • Studentu skaita palielināšana;

  • Studiju virziena ilgtspējīga attīstība, pilnveidojot programmu saturu un studiju organizāciju atbilstoši darba tirgus un tehnoloģiju attīstībai;

  • Studiju programmas pilnvērtīgas apguves tālmācībā iespēju nodrošināšana;

  • Akadēmiskā personāla kvalifikācijas paaugstināšana un pētnieciskās darbības veicināšana;

  • Materiāli tehniskā un metodiskā nodrošinājuma uzlabošana;

  • Ārējo sakaru veidošana un attīstīšana.

Studiju virziena mērķi tika noteikti, pamatojoties uz stratēģiski nozīmīgiem ES un Latvijas plānošanas dokumentiem:

  • Eiropas komisijas paziņojums. EIROPA 2020. Stratēģija gudrai, ilgtspējīgai un integrējošai izaugsmei (2010);

  • Eiropas komisijas paziņojums. Atbalsts izaugsmei un darbavietām – Eiropas augstākās izglītības sistēmu modernizācijas programma (2011);

  • Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030.gadam (2010);

  • Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2014. – 2020.gadam (2011);

  • Latvijas nacionālā reformu programma „ES 2020” stratēģijas īstenošanai (2011);

  • Izglītības attīstības pamatnostādnes 2014. – 2020.gadam (2014).

ETA stratēģijā plānoti pasākumi, kas sekmē studiju un pētniecības procesu attīstību, resursu pārvaldības attīstību, iekšējās kvalitātes kultūras pilnveidi, personāla sadarbību ar Latvijas un ārvalstu akadēmisko sabiedrību, rada priekšnoteikumus konkurētspējas ar citu augstākās izglītības iestāžu īstenotiem līdzīga veida studiju virzieniem paaugstināšanai.

Studiju virziena stratēģiskais mērķis atbilstoši izvirzītajiem mērķiem ir sniegt studējošajiem iespēju iegūt konkurētspējīgu augstas kvalitātes augstāko profesionālo izglītību tiesību zinātnē un sagatavot studentus praktiskajam darbam juriskonsulta profesijā.

Lai nodrošinātu studiju virziena programmu kvalitatīvu īstenošanu, tika izstrādāta kvalitātes vadības sistēma (detalizētāk skat. 1.6. punktu) un 2013.gada 06.februārī iegūts Bureau Veritas Certification izsniegts sertifikāts, kas apliecina, ka Augstskolas EIHSEBA kvalitātes vadības sistēma ir auditēta un atzīta kā atbilstoša LVS EN ISO 9001:2009 prasībām.

ETA ir studiju virziena „Tiesību zinātne” realizācijai un ilgtspējīgai attīstībai nepieciešamais akadēmiskais personāls, kā arī atbilstoša infrastruktūra un tai var plānot daudzskaitlīgu mērķauditoriju, pamatojoties uz ES un Latvijas stratēģisko mērķu sasniegšanas prasībām un vadlīnijām.


1.2.Studiju virziena un studiju programmu perspektīvais novērtējums no Latvijas Republikas interešu viedokļa


Latvijas Nacionālais attīstības plāns 2014. – 2020.gadam (apstiprināts Apstiprināts ar 2012.gada 20.decembra Latvijas Republikas Saeimas lēmumu), kas sagatavots atbilstoši ekonomiskās attīstības makroekonomiskajam scenārijam, paredz, ka Latvijas IKP līdz 2020.gadam pieaug vismaz par 4 5% ik gadu.

Studiju programmas īstenošana atbilst Nacionālā attīstības plāna 2014. - 2020.gadam rīcības virziena „Attīstīta pētniecība, inovācija un augstākā izglītība” izvirzītiem mērķiem.

Studiju virziena mērķi ir sagatavot valsts attīstības vajadzībām augstā līmeņa juristus, nodrošinot kvalitatīvas studijas, lai jaunie speciālisti būtu kompetenti un spējīgi konkurēt profesionālajā vidē Latvijā un ārvalstīs, motivēti profesionālai attīstībai un tālākizglītībai vienotajā Eiropas izglītības telpā.

Kvalitātes kritēriji ir starptautiskā atpazīstamība, augstākā kvalifikācija, spēja nodrošināt izglītību valsts vajadzībām nepieciešamajiem speciālistiem, kuru zināšanas, prasmes un attieksmes atbilst valsts izglītības standartos noteiktajām prasībām un profesijas standartos formulētajām kompetencēm.

Analizējot kvalitātes rādītājus var secināt, ka darbība noris, respektējot sabiedrības intereses, ciešā sadarbībā ar ieinteresētajām personām, darba devējiem un studentiem.

1.3.Studiju virziena attīstības plāns


Studiju virziena attīstības plāns turpmākajos 5 gados ietver šādus jautājumus:

  1. Studiju process

    1. Regulāri pārskatīt un koriģēt mācību priekšmetu programmas atbilstoši augstākās izglītības standartam, valsts pasūtījumu un Eiropas jaunākām tehnoloģijām un attīstības tendencēm;

    2. Turpināt un pilnveidot sadarbību ar darba devējiem un darba devēju organizācijām;

    3. Veikt regulāras darba devēju un absolventu aptaujas par programmā apgūtā noderību;

    4. Izveidot pastāvīgu sadarbību ar citām Eiropas augstskolām un universitātēm, nosūtot studentu pārstāvjus mācīties ārzemēs;

    5. Regulāri analizēt sadarbības rezultātus, aktualizēt sadarbības virzienus;

    6. Paplašināt metodisko sadarbību ar Latvijas un ārvalstu augstskolām;

    7. Papildināt un uzlabot datorizētās apmācības metodes;

    8. Piesaistīt pasniedzēju darbā jaunus speciālistus, nodrošināt pasniedzēju kvalifikācijas celšanu.

    9. Turpināt studējošo piesaisti no ārvalstīm;

  2. Zinātniskais darbs

    1. Aktivizēt piedalīšanos starptautiskajās konferencēs un to organizēšanu;

    2. Motivēt studējošo iesaistīšanos zinātnisko grantu un projektu (t.sk. starptautisko) izpildē;

    3. Motivēt un atbalstīt akadēmiskā personāla dalību zinātniskajās konferencēs.

  3. Materiāltehniskā bāze

    1. Pastāvīgi uzlabot tehnisko bāzi, katru gadu iegādājoties modernas datortehnikas vienības;

    2. Visās auditorijās uzstādīt multimediju projektorus un nodrošināt Wi-Fi Interneta pieslēgumu visās telpās;

    3. Regulāri atjaunot informatīvo bāzi studiju procesa organizēšanai;

  4. Iekšējās kvalitātes vadības pilnveide

    1. Pilnveidot izstrādāto ETA kvalitātes politiku;

    2. Atbilstoši ETA studiju virzienu iekšējās kvalitātes nodrošināšanas stratēģijai, katra akadēmiskā gada studiju virziena „Tiesību zinātne” attīstības plānu pārskatīt un aktualizēt atbilstoši ārējo normatīvo aktu prasībām;

1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   72


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət