Ana səhifə

Lr izglītības un Zinātnes ministrijai


Yüklə 6.28 Mb.
səhifə3/72
tarix24.06.2016
ölçüsü6.28 Mb.
1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   72

1.4.Studiju virziena un studiju programmu atbilstība darba tirgus pieprasījumam – darba un izglītības tirgus novērtējuma rezultāti par darba vietu pieejamību studiju programmu absolventiem, darba devēju aptaujas rezultāti


Tika izanalizētas studiju virziena absolventu perspektīvas darba tirgū nākamajiem sešiem gadiem.

ETA topošie absolventi palīdz attīstīt saikni starp augstskolu un darba devējiem. ETA turpinās pilnveidot sadarbības formas ar sociālajiem partneriem un darba devējiem arī nākotnē.

Sociālie partneri un darba devēji tiek iesaistīti ETA rīkotajos pasākumos – zinātniski – pētnieciskajās konferencēs, studiju programmu vērtēšanā, kopīgi organizētajos semināros un citās aktivitātēs, tādējādi nodrošinot atgriezenisko saiti.

Studiju virziens tiek īstenots, ņemot vērā darba devēju (piemēram, studiju prakšu vietu) un profesionālo organizāciju (piemēram, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras u.c.) viedokli. Studiju virziens tiek īstenots, ņemot vērā reģionālās intereses. Regulāri tiek apzināta informācija par reģionālajam darba tirgum nepieciešamo speciālistu skaitu un jomām.

2014. gadā situācija darba tirgū turpinās uzlaboties, pieaugot nodarbinātības līmenim un strādājošo atalgojumam, liecina vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online 2014.gada novembrī veiktais pētījums Baltijas valstīs, aptaujājot visu nozaru darba devējus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā – kopumā 636 uzņēmumus. Nākamajā gadā Latvijai tiek prognozēta straujākā ekonomiskā izaugsme Eiropas Savienībā, kā arī sagaidāms, ka nestabilitāte eirozonā mazināsies un turpināsies Eiropas ekonomiku atveseļošanās. Ņemot vērā optimistiskās prognozes, daudzi darba devēji jūtas ne tikai pietiekami stabili, bet arī droši un pārliecināti par izaugsmi un uzņēmuma darbības paplašināšanās nepieciešamību.1 Līdz ar to, ievērojot ekonomisko procesu attīstību un darba devēju atsauksmes ir pamats secināt, ka pieprasījums pēc kvalificētiem tiesību speciālistiem darba tirgū palielināsies.

1.5.Studiju virziena stipro un vājo pušu, iespēju un draudu analīze


Studiju virziena un tās realizācijas stipro un vājo pušu vērtēšana, kā arī virziena attīstības plāna izstrādāšana ir programmu administrācijas un docētāju kopīgs uzdevums, kas ietver dažādu jautājumu analīzi, rezultātu vērtēšanu un plānošanu.

Studiju virziena stiprās puses ir:



  • studiju virziena programma ir mūsdienīga, sastādīta atbilstoši profesijas standartiem un MK noteikumiem par 2.līmeņa profesionālās augstākās izglītības valsts standarta prasībām;

  • iegūtā izglītība ir aktuāla un praktiski pielietojama;

  • studentiem ir iespējas savienot studijas ar darbu;

  • studiju procesā tiek attīstītas pētnieciskā darba iemaņas;

  • notiek sadarbība ar darba devējiem prakšu vietu nodrošināšanā;

  • studiju virziena programmas realizācijā strādā kvalificēti un profesionāli mācībspēki ar lielu praktiskā un pedagoģiskā darba pieredzi;

  • studiju virziena programmas realizācijai tiek izmantots kvalitatīvs mācību-metodiskais materiāls, docētāji pilnveido savus lekciju un praktisko darbu materiālus;

  • studentiem pieejama laba informatīvā bāze;

  • regulāri tiek paplašināti bibliotēkas fondi ar jaunākajiem izdevumiem.

Studiju virziena vājās puses:

  • atšķirīga studējošo vecuma struktūra vienā grupā, nepietiekošas studējošo priekšzināšanas atsevišķos studiju kursos;

  • ievēlēto pasniedzēju skaits ar doktora grādu ir mazāks par 50%;

  • nav vieslektoru no ārzemju augstskolām;

  • nav nodrošināta mācībspēku stažēšanās iespēja radniecīgās programmās ārzemēs;

Studiju virzienam ir šādas iespējas:

  • nozares speciālisti ir pieprasīti darba tirgū;

  • plašas sadarbības iespējas ar patērētājiem un sabiedrību.

  • ārzemēs dzīvojošo un strādājošo Latvijas pilsoņu un nepilsoņu vēlme studēt dzimtajā valodā;

  • NVS valstu iedzīvotāju interese iegūt ES atzītu augstākās izglītības diplomu;

  • iegūtās zināšanas un iemaņas var izmantot gan strādājot citās nozarēs, gan pielietot sadzīvē.

Ārējā vidē pastāv šādi draudi:

  • Latvijas ekonomiskā situācija;

  • Latvijā ir salīdzinoši daudz izglītības iestāžu, kas piedāvā iegūt līdzīgu izglītību;

  • augstākās izglītības politiskā nestabilitāte;

  • studējošo skaita samazināšanās sakarā ar sliktu demogrāfisko situāciju valstī, iedzīvotāju aizplūšanu uz ārzemēm.

1.6.Studiju virziena iekšējās kvalitātes nodrošināšanas sistēmas apraksts


Atbilstība nepārtraukti pieaugošajām klientu prasībām pēc visaugstākā līmeņa kvalitātes ir vitāli nepieciešama ikviena uzņēmuma turpmākai izaugsmei jebkurā darbības nozarē. SIA "Eiropas Tālmācības augstskola" tiecas pēc nepārtrauktas vadības sistēmas uzlabošanas.

Kvalitātes vadības sistēma ir izstrādāta un tā 2013.gada februārī ir sertificēta atbilstoši starptautiskajam standartam LV EN ISO 9001:2008 un 9001:2009.

Atbilstoši Bergenā 2005.gada 20.maijā Eiropas Augstākās izglītības ministru konferencē pieņemtajām un Londonā 2007. gada 19.maijā apstiprinātajām Eiropas asociācijas kvalitātes nodrošināšanai augstākajā izglītībā (ENQA) izstrādāto „Standartu un vadlīniju kvalitātes nodrošināšanai Eiropas augstākās izglītības telpā” (ESG) prasībām, veidojot ETA izglītības kvalitātes nodrošināšanas sistēmu, tika ievērota studentu un darba devēju ieinteresētība kvalitatīvā augstākajā izglītībā un tās atbilstība darba tirgus prasībām ar mērķi veicināt augstākās izglītības kvalitātes pilnveidošanu, sekmējot informācijas atklātību, ieinteresēto pušu sadarbību un nodrošinot kvalitātes regulāru novērtēšanu.

ETA kvalitātes nodrošināšanas sistēmas ietvaros:



  • izstrādāta politika un procedūras augstākās izglītības kvalitātes nodrošināšanai;

  • izstrādāti mehānismi savu studiju programmu veidošanai, apstiprināšanai, to realizācijas nodrošināšanai un regulārai, periodiskai pārbaudei;

  • izveidoti, kursa aprakstos iestrādāti un studentiem darīti zināmi studiju rezultātu sasniegšanas vērtēšanas kritēriji;

  • izstrādāti iekšējās kārtības noteikumi un mehānismi personāla kvalifikācijas un darba kvalitātes nodrošināšanai;

  • nodrošināta Intranet bāze, kurā tiek apkopota informācija par studējošo sekmēm, studiju maksu u.c. augstskolas darbībai būtiski rādītāji, kā arī ievietoti dažādi augstskolas un konkrētās studiju programmas darbību reglamentējoši dokumenti.

Katru semestri notiek studentu aptauja un veidoti docētāju reitingi, kurus augstskolas vadība ņem vērā, plānojot docētāju slodzi nākamajam semestrim. Katru mēnesi notiek studentu aptauja par administrācijas darbu.

Aptauju rezultāti regulāri tiek apkopoti un par tiem informētas visas ieinteresētās puses. Plānota ikgadēja studiju programmu un augstskolas vājo un stipro pušu, izmaiņu, attīstības iespēju un plānu apspriešana Senātā, notiek iekšējās pašnovērtēšanas un kvalitātes pilnveidošanas sistēmas nepārtraukta darbība.


1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   72


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət