Ana səhifə

1. razred (izabrati 4 djela, obavezno prvo)


Yüklə 34.13 Kb.
tarix24.06.2016
ölçüsü34.13 Kb.
Popis lektire u školskoj godini 2015./2016.

(popis sastavljen u skladu s raspoloživim naslovima i brojem primjeraka u školskoj knjižnici)

1. razred

(izabrati 4 djela, obavezno prvo)
STUDENI: Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)

SIJEČANJ: Jens Sigsgard: Pale sam na svijetu

OŽUJAK: Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

SVIBANJ: Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica


2. razred

(obavezno prvo)
LISTOPAD: Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)

STUDENI: Nada Iveljić: Božićna bajka




VELJAČA: Ela Peroci: Djeco, laku noć

OŽUJAK: Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

TRAVANJ: Karel Čapek: Poštarska bajka

SVIBANJ: Carlo Collodi: Pinocchio


Za one koji žele više:

1. Sunčana Škrinjarić: Plesna haljina žutog maslačka

2. Željka Horvat – Vukelja: Reumatični kišobran

3. Alan Alexander Milne: Medo Winnie zvani Pooh

4. Nada Zidar – Bogadi: Sretni cvrčak

5. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama

6. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Knister: Čarobnica Lili ili Alexander A. Milne: Medo Winnie zvani Pooh (izbor)
3. razred

(obavezno I B.-M. i M. Lovrak)
LISTOPAD: Ivana Brlić - Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

STUDENI: Mato Lovrak: Vlak u snijegu

PROSINAC: Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

VELJAČA: Vladimir Nazor: Bijeli jelen

OŽUJAK: Hugh Lofting: Pripovijesti o doktoru Dolittleu

TRAVANJ: Božidar Prosenjak: Sijač sreće

SVIBANJ: Hrvatske narodne bajke

Za one koji žele više:
1. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru

2. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina

3. Dragutin Horkić: Čađave zgode

4. Nada Iveljić: Šestinski kišobran

5. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza

6. James M. Barrie: Petar Pan



4. razred

(obavezna prva dva)


LISTOPAD: Ivana Brlić - Mažuranić: Priče iz davnine (Regoč i Šuma Striborova)

STUDENI: Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

PROSINAC: M. Marušić, Snijeg u Splitu ili Z. Balog, Ja magarac

SIJEČANJ: Anto Gardaš: Duh u močvari

VELJAČA: Eric Kestner: Emil i detektivi

OŽUJAK: Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa

TRAVANJ: Hrvoje Hitrec: Eko Eko ili Rudyard Kipling: Knjiga o džungli

SVIBANJ: Johanna Spyri: Heidi
Za one koji žele više:

1.Lewis Caroll: Alica u zemlji čudesa

2. Gustav Krklec: Telegrafske basne

3. Zoran Pongrašić, Mama je kriva za sve

4. Zlata Kolarić – Kišur: Moja zlatna dolina

5. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi



5. razred

OBAVEZNA LEKTIRA:
RUJAN: Grigor Vitez: Pjesme

LISTOPAD: Ivan Kušan: Koko u Parizu

STUDENI: Milivoj Matošec:Strah u Ulici lipa

PROSINAC: Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

SIJEČANJ: Pavao Pavličić: Trojica u Trnju

VELJAČA: Aleksandar Sergejevič Puškin: Bajka o ribaru i ribici

OŽUJAK: Mark Twain: Doživljaji Huckleberryja Finna

TRAVANJ: Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

SVIBANJ: Šaljive narodne priče
NEOBAVEZNA LEKTIRA:

1. Basne (izbor)

2. Tito Bilopavlović: Paunaš

3. Selma Lagerlof: Legende o Kristu

2. Zlatko Krilić: Zabranjena vrata ili Čudnovata istina

3. Miro Gavran: Zaljubljen do ušiju

4. Jules Verne: Put u središte zemlje ili 20 000 milja pod morem

4. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi

5. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade

6. Ivan Cankar: Istina i ljubav

7. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)
6. razred

OBAVEZNA LEKTIRA:

RUJAN: Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

LISTOPAD: Vladimir Nazor: Veli Jože

STUDENI: Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik (drugi naziv: Moj tata spava s anđelima)

PROSINAC: Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (sve priče osim Šume Striborove i Regoča koji se čitaju u 4. razredu)

SIJEČANJ: Oscar Wilde: Sretni kraljević (drugi naziv: Sretni princ)

VELJAČA: August Šenoa: Povjestice

OŽUJAK: Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu

TRAVANJ: Mark Twain: Kraljević i prosjak

SVIBANJ: Jonathan Swift: Gulliverova putovanja



NEOBAVEZNA LEKTIRA:

1. Joža Horvat: Waitapu

2. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

3. Danijel Dragojević: Bajka o vratima

4. Alfonse Daudet: Pisma iz mog mlina

5. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić

6. Vlatko Šarić: Rogan


7. razred

OBAVEZNA LEKTIRA:
RUJAN: Vladimir Nazor: Voda

LISTOPAD: Dobriša Cesarić: Pjesme

STUDENI: Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

PROSINAC: Božidar Prosenjak: Divlji konj

SIJEČANJ: Dinko Šimunović: Duga

VELJAČA: Hrvoje Hitrec: Smogovci

OŽUJAK: Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba

TRAVANJ: Branka Primorac: Maturalac

SVIBANJ: Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea
NEOBAVEZNA LEKTIRA:
1. Daniel Defoe: Robinson Crusoe

2. Charles Dickens: Oliver Twist

3. Vladimir Nazor: Pripovijetke

4. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život letećeg Martina ili Martin protiv CIA-e i KGB-a

5. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke

6. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice

7. Damir Miloš: Bijeli klaun
8. razred

OBAVEZNA LEKTIRA:

RUJAN: Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

LISTOPAD: Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka

STUDENI: Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale

PROSINAC: Antoine de Saint-Exupéry (Antoan de Sent-Egziperi): Mali kraljević

SIJEČANJ: William Shakespeare: Romeo i Julija

VELJAČA: Dinko Šimunović: Alkar

OŽUJAK: August Šenoa: Prosjak Luka

TRAVANJ: Ernest Hemingway: Starac i more

SVIBANJ: Slavko Kolar: Breza



NEOBAVEZNA LEKTIRA:

1. Đuro Sudeta: Mor

2. August Šenoa: Branka

3. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

4. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje

5. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

6. Pero Budak: Mećava

7. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi



8. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət