BÜYÜKELÇİLİK | Misyon Şefi ve Muavini | Adres | Tel-Faks |
AFGANİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Masood KHALILI
Müsteşar: Abdulqayoom MALİKZAD
|
Cinnah Caddesi No.88 06551
Çankaya
|
Tel: 442 25 23
Fax: 442 62 56
|
ALMANYA FEDERAL CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Eckart CUNTZ
Elçi- Müsteşar: Peter PRÜGEL
|
Büyükelçilik: Atatürk Bulvarı No.114, K.dere
Konsolosluk: Paris Cad. No. 29, K.dere
|
Tel: 455 51 00
Faks: 426 69 59
|
AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ |
Büyükelçi: Ross L. WILSON
Elçi Müsteşar: Nancy E. MCELDOWNEY (Bayan)
|
Atatürk Bulvarı No.110 Kavaklıdere
|
Tel: 455 55 55
Faks: 467 00 19
|
ARJANTİN CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Sebastian BRUGO MARCO
Müsteşar: Luis Eduardo SUSMANN
|
Uğur Mumcu Cad. 60/1 06700 GOP
|
Tel: 446 20 61-62
Faks: 446 20 63
|
ARNAVUTLUK CUMHURİYETİ |
Büyükelçi:
Müsteşar: Enver ZENELİ
|
Ebuziya Tevfik Sok. 17 Çankaya
|
Tel: 441 61 03
Faks: 441 61 09
|
AVUSTRALYA |
Büyükelçi: Peter Leo Doyle
Başkatip: Jennifer HAYWARD-JONES (Bayan)
|
Uğur Mumcu Cad. MNG Binası No.88 Kat 7 GOP
|
Tel: 459 95 00
Faks: 446 48 27
|
AVUSTURYA CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Heidemaria GÜRER (Bayan)
Elçi Müsteşar: Dr. Christian STEINER
|
Atatürk Bulvarı No.189 Kavaklıdere
|
Tel: 419 04 31-33
Faks: 418 94 54
|
AZERBAYCAN CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Zakir HASHIMOV
Müsteşar: Jeyhun MAMMADOV
|
Bakü Sok. No. 1, Diplomatik Site, 06450 Oran
|
Tel: 491 16 81-83
Faks: 492 04 30
|
BANGLADEŞ HALK CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Tümgeneral Mohammad Ishtiaq
Müsteşar: Supradip CHAKMA
|
Cinnah Cad. No. 78/7-10 Çankaya
|
Tel: 439 27 50-51
Faks: 442 25 61
|
BELARUS CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Natallia ZHYLEVICH (Bayan)
Müsteşar: Andrei V. SOKOLOV
|
Abidin Daver Sok. 17, 06550 Çankaya
|
Tel: 446 67 69
Faks: 441 66 74
|
BELÇİKA KRALLIĞI |
Büyükelçi: Marc Van RYSSELBERGHE
Müsteşar: Henri VANTIEGHEM
|
Mahatma Gandi Cad. 55 GOP
|
Tel: 446 82 47
Faks: 446 82 51
|
BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ |
Büyükelçi: H.E. Mr. Khalid Ghanim AL-GAITH
Üçüncü Katip: Ismaeil AL-ZAABI
|
Turan Güneş Bulvarı 15. Cad.290. Sok. No. 3 Sancak Mah. Çankaya
|
Tel: 490 14 14
Faks: 491 23 33
|
BOSNA HERSEK |
Büyükelçi: Nada JANKOVIC (Bayan)
Müsteşar: Jasmina SARAJLIC (Bayan)
|
Turan Emeksiz Sok., Park Blokları, B- Blok 3/9-10, G.O.P.
|
Tel: 427 36 02-03
Faks: 427 36 04
|
BREZİLYA FEDERATİF CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Cesario MELANTONIO NETO
Elçi-Müsteşar: Marcus Andre R.M. DE MELLO
|
Reşit Galip Cad. İlkadım Sok. No. 1 GOP
|
Tel: 448 18 40-43
Faks: 448 18 38
|
BULGARİSTAN CUMHURİYETİ |
Büyükelçi: Branimir MLADENOV
Elçi: Aleksandar BAKALOV
|
Atatürk Bulvarı No.124 Kavaklıdere
|
Tel: 467 20 71
Faks: 467 25 74
|
CEZAYİR DEMOKRATİK HALK CUMH.
|
Büyükelçi: Smail ALLAOUA
Müsteşar: Abdelkader SMAHI
|
Şehit Ersan Caddesi No.42 Çankaya
|
Tel: 468 77 19
Faks: 468 75 93
|
ÇEK CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Eva FILIPI (Bayan)
Müsteşar: Katerina Moravcova (Bayan)
|
Kaptanpaşa Sok. No:15 GOP
|
Tel: 405 61 39
Faks: 446 30 84
|
ÇİN HALK CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Guoxiang SUN
Müsteşar: Chuntai WU
Bay Ruilin SHI-Kültür Müsteşarı
|
Gölgeli Sokak No.34 GOP
|
Tel: 436 06 28
Faks: 446 42 48
|
DANİMARKA KRALLIĞI
|
Büyükelçi: Jesper Vahr
Başkatip: Soren JACOBSEN
|
Mahatma Gandhi Cad. No: 4/2 GOP
|
Tel: 446 61 41
Faks: 447 24 98
|
ENDONEZYA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Awang Bahrin
Müsteşar: R. Toto WASPODO
|
Abdullah Cevdet Sokak No.10,
06680 Çankaya
|
Tel: 438 21 90-92
Faks: 438 21 93
|
ESTONYA
|
Büyükelçi: Mart VOLMER
III. Katip: Vahur LUHTSALU
|
Gölgeli Sok. No. 16 06700 GOP
|
Tel: 405 69 70
Faks: 405 69 76
|
ETİYOPYA FEDERAL DEMOKRATİK CUMH.
|
Büyükelçi: Dr. Mulatu TESHOME WIRTU
Ataşe: Binega TEWELDE
|
Reşit Galip Cad. Gökçek Sok. No:11 GOP
|
Tel: 436 04 00
Fax: 448 19 38
|
FAS KRALLIĞI
|
Büyükelçi: Abdallah ZAGOUR
Elçi-Müsteşar: Khalid BERRADA
|
Reşit Galip Cad. Rabat Sokak No.11 GOP
|
Tel: 437 60 20-21
Faks: 447 14 05
|
FİLİPİNLER
|
Büyükelçi: Bahnarim A. GUINOMLA
Başkatip: Alfonso VER
Bn.Celia R.Aragon-Ataşe (Kültür İşleri)
|
Mahatma Gandi Cad.56 G.O.P
|
Tel: 446 58 31
Faks: 446 57 33
|
FİLİSTİN DEVLETİ
|
Büyükelçi: Nabil Taleb Said MAAROUF
Müsteşar: Ibrahim TAMIM
Bay Muheeb Jonda-Müsteşar (Kültür İşleri)
|
Filistin Sokak No.45 GOP
|
Tel: 436 08 23
Faks: 437 78 01
|
FİNLANDİYA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Maria SERENIUS (Bayan)
Müsteşar: Kirsi VANAMO-SANTACRUZ (Bayan)
|
Kader Sokak No: 44 GOP
|
Tel: 426 19 30
Faks: 468 00 72
|
FRANSA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Bernard Jean M.Emie
Müsteşar: Antoine ANFRE
Bay Satanislas Pierret-Kültür Müsteşarı
|
Paris Caddesi No.70 Kavaklıdere
|
Tel: 455 45 45
Faks: 455 45 27
|
GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: L.M. Sobizana MNGQIKANA
Müsteşar: Sarel Van ZYL
|
Filistin Sok. No.: 27 GOP
|
Tel: 446 40 56
Faks: 446 64 34
|
GÜRCİSTAN
|
Büyükelçi: Grigol MGALOBLISHVILI
Elçi-Müsteşar: Irakli KOPLATADZE
|
Kılıç Ali Sok. 12 Diplomatik Site/Oran-Ankara
|
Tel: 491 80 30-31
Faks: 491 80 32
|
HIRVATİSTAN
|
Büyükelçi: Gordan BAKOTA
Müsteşar: Igor PRELOVSEK
|
Kelebek Sok. No.15/A GOP
|
Tel: 446 94 60
Faks: 446 47 00
|
HİNDİSTAN
|
Büyükelçi: Chitra NARAYANAN (Bayan)
Müsteşar: S. K. VERMA
|
Cinnah Caddesi No.77 Çankaya
|
Tel: 438 21 95
Faks: 440 34 29
|
HOLLANDA KRALLIĞI
|
Büyükelçi: Dr. Paul Marcel KURPERSHOEK
Müsteşar: Thomas J. M. Van OORSCHOT
|
Hilal Mahallesi Hollanda CaddesiNo. 3 Yıldız
|
Tel: 409 18 00
Faks: 409 18 98
|
IRAK CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Sabah Jameil OMRAN
Elçi Müsteşar: Abdulwahab A. AL-JEWARY
|
Turan Emeksiz Sokak No.11 GOP
|
Tel: 468 74 21-22
Faks: 468 48 32
|
İNGİLTERE
|
Büyükelçi: Nicholas Baird
Müsteşar: Michael ROBERTS
Bay Christopher Brown-Müsteşar (Kültür İşleri)
|
Şehit Ersan Caddesi No.46/A Çankaya
|
Tel: 455 33 44
Faks: 455 33 20
|
İRAN İSLAM CUMHURİYETİ
|
Chargé d’affaires: Gholamreza BAGHERI MOGHADDAM
|
Tahran Caddesi No.10, Kavaklıdere
|
Tel: 468 28 21
Faks: 468 28 23
|
İRLANDA
|
Büyükelçi: Anthony MANNIX
Başkatip: Philip GRANT
|
Uğur Mumcu Cad. No.88 B Blok Kat 3 GOP, 06700
|
Tel: 446 61 72
Faks: 446 80 61
|
İSPANYA
|
Büyükelçi: Luis Felipe Fernandez DE LA PENA
Elçi-Müsteşar: Manuel LARROTCHA PARADA
|
Abdullah Cevdet Sok.No.8 Çankaya
|
Tel: 438 03 92
Faks: 442 69 91
|
İSRAİL
|
Büyükelçi: Gavriel Levy
Müsteşar: Sharon Bar Li SAAR (Bayan)
|
Mahatma Gandi Cad.No: 85 GOP
|
Tel: 459 75 06
Faks: 446 80 71
|
İSVEÇ KRALLIĞI
|
Büyükelçi: Christer ASP
Müsteşar: Carina MARTENSSON (Bayan)
|
Katip Çelebi Sokak No.7 Kavaklıdere
|
Tel: 455 41 00
Faks: 455 41 20
|
İSVİÇRE KONFEDERASYONU
|
Büyükelçi: Dr. Walter B. GYGER
Elçi-Müsteşar: Dr. Max SCHWEIZER
Bay Urs Beer-Başkatip(Siyasi ve Kültür İşleri)
|
Atatürk Bulvarı No.247 Kavaklıdere
|
Tel: 467 55 55-56
Faks: 467 11 99
|
İTALYA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Carlo MARSILI
Elçi Müsteşar: Luca SABBATUCCI
Bn.Angela Tangianu-Kültür Ataşesi
|
Atatürk Bulvarı 118, Kavaklıdere
|
Tel: 457 42 00
Faks: 457 42 80
|
JAPONYA
|
Büyükelçi: Tomoyuki ABE
Elçi-Müsteşar: Katsuyoshi HAYASHI
|
Reşit Galip Cad No: 81 06700 GOP
|
Tel: 446 05 00
Faks: 437 18 12
|
KANADA
|
Büyükelçi: Yves BRODEUR
Müsteşar: Graeme MCINTYRE
|
Cinnah Cad. No.58 06700
|
Tel: 409 27 00
Faks: 409 28 10
|
KATAR DEVLETİ
|
Büyükelçi: Abdulrazzak Al ABDULGHANI
Müsteşar: Mohamed Ismail M.H. AL-EMADI
|
Bakü Sok. No. 6 Diplomatik Site 06450
|
Tel: 490 72 74
Faks: 490 67 57
|
KAZAKİSTAN
|
Büyükelçi: Beibit ISSABAYEV
Müsteşar: Yerzhan ISSIN
|
Kılıç Ali Sokak, No.6 Oran Çankaya
|
Tel: 491 91 00
Fax: 491 44 55
|
KIRGIZİSTAN
|
Büyükelçi: Mambetcunus ABYLOV
Elçi- Müsteşar: Bolot OTUNBAEV
|
Turan Güneş Blv. 15.Cad. No:21
|
Tel: 491 35 06
Faks:491 35 13
|
KORE CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Chang-yeob KIM
Müsteşar: Hyung-kuk KIM
|
Alaçam Sokak No.5 Çankaya
|
Tel: 468 48 21-23
Faks: 468 22 79
|
KUVEYT
|
Büyükelçi: Abdullah A.A. AL DUWAIKH
Başkatip: Deyab AL-RESHAIDI
|
Reşit Galip Caddesi No.110 GOP
|
Tel: 445 05 76
Faks: 446 28 26
|
KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Tamer GAZİOĞLU
Müsteşar Dilek YAVUZ YANIK
|
Rabat Sokak No.20 GOP
|
Tel: 446 01 85
Faks: 446 52 38
|
KÜBA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Ernesto Gomez ABASCAL
Başkatip: Alejandro SIMANCAS MARIN
|
Şölen Sok. No. 8, 06550 Çankaya
|
Tel: 442 89 70-71
Faks: 441 40 07
|
LETONYA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Ivars PUNDURS
Müsteşar: Jurijs POGREBNAKS
|
Reşit Galip Cad. No.95 GOP
|
Tel: 405 61 38
Fax:405 61 37
|
LİBYA ARAP HALK SOSYALİST
CEMAHİRİYESİ HALK BÜROSU
|
Büyükelçi: Mohamed Ahmed MANGUSH
Müsteşar: Mohamed A. GLLIEA
Bay Amin Ali F.S.Ben Amer-Kültür Müsteşarı
|
Cinnah Caddesi No.60 Çankaya
|
Tel: 438 11 10
Faks: 440 38 62
|
LİTVANYA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Darius PRANCKEVICIUS
Müsteşar (Geç.Maslahatgüzar): Ricardas SLEPAVICIUS
Bn.Erika Griesiuviene-II.Katip (Vize ve Kültür İşleri)
|
Mahatma Gandi Cad. 17/8-9 GOP
|
Tel: 447 07 66
Faks: 447 06 63
|
LÜBNAN CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi:
Müsteşar: Wajib ABDEL SAMAD
|
Kızkulesi Sok.No: 44 GOP
|
Tel: 446 74 85
Faks: 446 10 23
|
MACARİSTAN CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Istvan SZABO
Elçi- Müsteşar: Arpad RONAY
|
Sancak Mah.Layoş Koşut Cad. No. 2 Yıldız/Çankaya
|
Tel: 442 22 73
Faks: 441 50 49
|
MAKEDONYA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Melpomeni KORNETI (Bayan)
Elçi Müsteşar: Blaga MARKOVSKA (Bayan)
|
Filistin Sok.No: 30/2 GOP
|
Tel: 446 92 04-05
Faks: 446 92 06
|
MALEZYA
|
Büyükelçi: Dato’ Saipul Anuar Abdul MUIN
Müsteşar (Geç.Maslahatgüzar): HANUM Amran
|
Mahatma Gandi Cad. No: 58 GOP
|
Tel: 446 35 47-48
Faks: 446 41 30
|
MEKSİKA
|
Büyükelçi: Salvador Campos ICARDO
Başkatip: Eduardo B. VIELMAS
|
Kırkpınar Sokak No: 18/6 Çankaya
|
Tel: 442 30 33
Faks: 442 02 21
|
MISIR ARAP CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Alaa Eldin A.Shawky Elhadidi
Müsteşar: Aly Omar SIRRY
|
Atatürk Bulvarı No.126 Kavaklıdere
|
Tel: 426 10 26
Faks: 427 00 99
|
MOĞOLİSTAN
|
Büyükelçi: Panidjunai KHALIUN
Müsteşar : Ravdan JADAMBAA
|
Koza Sok. No: 113 GOP
|
Tel: 446 79 77
Faks: 446 77 91
|
MOLDOVA
|
Büyükelçi: Mihail BARBULAT
Müsteşar: Ivan CILICIC
|
Kaptanpaşa Sok. 49 GOP
|
Tel: 446 55 27
Faks: 446 58 16
|
NİJERYA
|
Büyükelçi: Adamu Ajuji WAZIRI
Elçi-Müsteşar: Ibukun A. OLATIDOYE
|
Uğur Mumcu sok. No. 56 GOP
|
Tel: 448 10 77-79
Faks: 448 10 82
|
NORVEÇ KRALLIĞI
|
Büyükelçi: Cecilie LANDSVERK (Bayan)
Başkatip: Stian CHRISTENSEN
|
Kırkpınar Sok. No.18/3-4 06540 Çankaya
|
Tel: 405 80 10
Faks: 443 05 43
|
OMAN SULTANLIĞI
|
Büyükelçi: Mohammed bin Nasser Al-WOHAIBI
Müsteşar: Talal AL-SAİD
|
Mahatma Gandi Caddesi No.63 GOP
|
Tel: 447 06 30-31
Faks: 447 06 32
|
ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Ulfat KADIROV
Başkatip: Abduqakhkhor KODIROV
|
Sancak Mah. 211.Sok. No:3 Çankaya
|
Tel: 441 38 71-72
Faks: 442 70 58
|
PAKİSTAN İSLAM CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Syed Iftikhar Hussain SHAH
Müsteşar: Amjad Majeed ABBASI
|
İran Caddesi No.37 GOP
|
Tel: 427 14 10(4 hat)
Faks: 467 10 23
|
POLONYA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi:
Müsteşar: Jaroslaw BARANCZAK
|
Atatürk Bulvarı No.241 Kavaklıdere
|
Tel: 457 20 00-01
Faks: 467 89 63
|
PORTEKİZ CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Jose Manuel de Carvalho LAMEIRAS
Elçi-Müsteşar: Fernando de CALHEIROS VELOZO
|
Kuleli Sok. 26 G.O.P
|
Tel: 405 60 28
Faks: 446 36 70
|
ROMANYA
|
Büyükelçi: Constantin GRIGORIE
Müsteşar: Marian PAVELESCU
Bn.Inginur Rustem –Üçüncü Katip (kültür ve Basın Ataşesi)
|
Bükreş Sokak No.4, 06680 Çankaya
|
Tel: 466 37 06 - 427 12 43
Fax: 427 15 30
|
RUSYA FEDERASYONU
|
Büyükelçi: Vladimir IVANOVSKIY
Elçi-Müsteşar(Geç.Maslahatgüzar): Elbrus K. KARGIYEV
|
Karyağdı Sokak No.5 Çankaya
|
Tel: 439 21 22
Faks: 438 39 52
|
SENEGAL
|
Büyükelçi: Babacar Carlos MBAYE
Müsteşar: Marcelline Pelevala SYLLA
|
İran cd. 47/5 GOP
|
Tel: 466 30 86
Faks: 427 22 13
|
SIRBİSTAN
|
Büyükelçi: Vladimir CURGUS
Elçi Müsteşar: Milorad SEKULIC
|
Paris Caddesi No.47 Kavaklıdere
|
Tel: 426 02 36
Faks: 427 83 45
|
SLOVAK CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Vladimir Jakabcin
Başkatip: Rudolf MICHALKA
|
Atatürk Bulvarı No. 245 06692 Kavaklıdere
|
Tel: 467 50 75-76
Faks: 468 26 89
|
SLOVENYA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Mitja STRUKELJ
Müsteşar: Makro POLAJZER
|
Küpe Sok.No.1/3 GOP
|
Tel: 405 60 07-8
Faks: 446 68 87
|
SUDAN CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Mohamed El Hassan Ahmed ELHAJ
Müsteşar: Ahmed Hassan Ahmed MOHAMED
|
Sancak Mah. Tiflis Cad. No. 16, 06550 Çankaya
|
Tel: 441 38 84-85
Faks: 441 38 86
|
SURİYE ARAP CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Dr. Khaled RAAD
Müsteşar: Dr. Mhd. S. Haj BAKRI
|
Sedat Simavi Sok. No: 40 Çankaya
|
Tel: 440 96 57-58
Faks: 438 56 09
|
SUUDİ ARABİSTAN KRALLIĞI
|
Büyükelçi: Dr. Mohammed AL HUSSAINI AL SHARIF
Müsteşar: Mohamed BARRI
|
Turan Emeksiz Sok. No. 6 GOP
|
Tel: 468 55 40-42
Faks: 427 48 86
|
ŞİLİ CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Francisco Javier MARAMBIO VIAL
Başkatip: Victor ABUJATUM
|
Reşit Galip Cad Hirfanlı Sok 14/1-3 G.O.P
|
Tel: 447 34 18
Faks: 447 47 25
|
TACİKİSTAN CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Shukhrat SULTANOV
Elçi-Müsteşar: Bobonazar BOBOKHONOV
|
Çayhane Sok. No. 24 GOP
|
Tel: 446 16 02
Fax: 446 36 21
|
TAYLAND KRALLIĞI
|
Büyükelçi: Kanya CHAIMAN (Bayan)
Elçi-Müsteşar: Pornpimon CHANDEE (Bayan)
|
Çankaya Cad. Kader Sok. No.45/3-4 GOP
|
Tel: 467 34 09
Faks: 427 72 84
|
TUNUS CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Ghazi JOMAA
Müsteşar: Jamila EL OUAER (Bayan)
|
Kuleli Sokak No.12 GOP
|
Tel: 437 78 12
Faks: 437 71 00
|
TÜRKMENİSTAN
|
Büyükelçi: Nurberdy AMANMURADOV
Elçi-Müsteşar:Kurban SHIKHLIEV
|
Koza Sok. No: 28 Çankaya
|
Tel: 441 71 22-24
Faks: 441 71 25
|
UKRAYNA
|
Büyükelçi: Dr. Oleksandr P. MİSCHENKO
Müsteşar: Volodymyr I. KHRYSTYCH
|
Sancak Mah. 206. Sok. No: 17 Çankaya
|
Tel: 441 54 99
Faks: 440 68 15
|
HAŞİMİ ÜRDÜN KRALLIĞI
|
Büyükelçi: Faris S. AL MUFTI
Müsteşar: Mohammad ABU HAMMOUR
|
Dedekorkut Sok. No. 18 Çankaya
|
Tel: 440 20 54
Faks: 440 43 27
|
VATİKAN
|
Büyükelçi: H.E Mr. Antonio LUCİBELLO
Başkatip: Christophe EL-KASSIS
|
Birlik Mahallesi 3. Cad.No.37 Çankaya
|
Tel: 495 35 14
Faks: 495 35 40
|
VİETNAM SOSYALİST CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Nguyen SY XUNG
Müsteşar : Nguyen CONG HIEN
|
Çayhane Sok. No: 34, GOP
|
Tel: 446 80 49
Faks: 446 56 23
|
VENEZUELA CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Dr. Kaldone G. NWEIHED SALIM
Elçi Müsteşar: Manuel OCHOA RUIZ
|
Koza Sok. 91/3 06700 GOP
|
Tel: 4478131-4478501
Faks: 447 07 11
|
YEMEN CUMHURİYETİ
|
Büyükelçi: Noria Abdulla Ali AL-HAMAMI (Bayan)
Elçi-Müsteşar:Abdulmalek Abdulghani ALAGHBARI
|
Fethiye Sokak No.2 06700 GOP
|
Tel: 446 26 37
Faks: 446 17 78
|
YENİ ZELANDA
|
Büyükelçi: Hamish Neville Francis COOPER
Başkatip: Moira TURLEY (Bayan)
|
İran Cad. No: 13/4 Kavaklıdere
|
Tel: 467 90 54
Faks: 467 90 13
|
YUNANİSTAN
|
Büyükelçi: George YENNİMATAS
Elçi Müsteşar: Alexander COUYOU
|
Zia Ür-Rahman Caddesi No.9-11 GOP
|
Tel: 448 08 73
Faks: 446 31 91
|
AVRUPA TOPLULUKLARI KOMİSYONU
TEMSİLCİLİĞİ (EU)
|
Temsilci: Büyükelçi Marc PIERINI
Müsteşar: Martin DAWSON
|
Uğur Mumcu Cad. No.88 Kat.4 GOP
|
Tel: 459 87 00
Faks: 446 67 37
|
BİRLEŞMİŞ MİLLETLER (UN)
|
Mukim Temsilci: Mahmood AYUB
|
Birlik Mah. 2. Cad. No. 11, 06610 Çankaya
|
Tel: 454 11 60-62
Faks: 496 14 66
|
BM GIDA VE TARIM ÖRGÜTÜ
TEMSİLCİLİĞİ (FAO)
|
Temsilci: Abdellatif TABET
|
İvedik Cad. No: 55 Yenimahalle-ANKARA
|
Tel: 307 95 00
Fax: 327 17 05
|
BM NUFUS HAREKETLERİ
FONU (UNFPA)
|
Temsilci Yrd: Tunga TÜZER
|
Birlik Mah. 2. Cad. No. 11, 06610 Çankaya
|
Tel: 496 14 79
Faks: 496 14 85
|
BM MÜLTECİLER YÜKSEK
KOMİSERLİĞİ (UNHCR)
|
Temsilci: Mrs. Ana LIRIA-FRANCH
|
Tiflis Cad. 212. Sok. No.3 ancak Mahallesi Yıldız
|
Tel: 409 70 00
Faks: 441 21 73
|
BM ÇOCUKLARA YARDIM
FONU TEMSİLCİLİĞİ (UNICEF)
|
Temsilci: Edmond McLOUGHNEY
|
Birlik Mah. 2. Cad. No. 11 Çankaya
|
Tel: 454 10 00
Faks: 496 14 61
|
ULUSLARARASI ÇALIŞMA ÖRGÜTÜ
TEMSİLCİLİĞİ (ILO)
|
Temsilci: Gülay ASLANTEPE
|
Ferit Recai Ertuğrul cd. No: 4 ORAN
|
Tel: 491 98 90
Faks: 491 99 45
|
DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ
TEMSİLCİLİĞİ (WHO)
|
İrtibat Memuru: Mehmet KONTAŞ
|
Birlik mh. 2 cd. No: 11 Çankaya
|
Tel: 454 10 81
Faks: 496 14 88
|
İSLAM ÜLKELERİ İSTATİSTİK, EKONOMİK,
SOSYAL ARAŞTIRMA VE EĞİTİM MERKEZİ (SESRTCIC)
|
Genel Müdür: Savaş ALPAY
|
Attar Sokak No.4 GOP
|
Tel: 468 61 72
Faks: 467 34 58
|
DÜNYA BANKASI OFİSİ
|
Ülke Direktörü: Andrew N. VORKINK
|
Uğur Mumcu Cad. 88, Kat 2, 06700 G.O.P/ Ankara
|
Tel: 446 38 00
Faks: 446 24 42
|
ULUSLARARASI FİNANS KURUMU (IFC)
|
Temsilci: Shahbaz MAVADDAT
|
İş Kuleleri, Kule 2, Kat 3, 80620 4. Levent - İstanbul
|
Tel: (0.212) 385 30 00
Fax: (0.212) 385 30 01
|
İSLAM TARİHİ, SANAT VE
KÜLTÜR ARAŞTIRMA MERKEZİ (IRCICA)
|
Genel Müdür: Dr. Sayın Halit EREN
|
Barbaros Bulvarı, Yıldız Sarayı, Seyir Köşkü
Beşiktaş - İstanbul
|
Tel: (0 212) 259 17 42
Fax: (0 212) 258 43 65
|
D – 8 İCRA DİREKTÖRLÜĞÜ
|
Genel Sekreter: Dipo ALAM
|
Büyükdere cd. No: 100-102 K:22 D: 87
Esentepe/İSTANBUL
|
Tel: (0 212) 356 18 23
Fax: (0 212) 356 18 29
|
TÜRKSOY DİREKTÖRLÜĞÜ
|
Genel Müdür: Polad BÜLBÜLOĞLU
|
Tunalı Hilmi cd. Büklüm sok. No: 50/7-6
06660 Kavaklıdere
|
Tel: 428 12 06-08
Fax: 428 12 01
|
ULUSLARARASI GÖÇMEN
KURULUŞU (IOM)
|
Temsilci: Mourizio BUSATTI
|
Birlik Mahallesi 2. Cadde No. 11
|
Tel: 454 11 44
Fax: 454 14 95
|
ULUSLARARASI KIZILHAÇ VE KIZILAY FEDERASYONU (IFRC)
|
Temsilci: Mr. Stefan SEEBACHER
|
Cemal Nadir Sok. No. 9 Çankaya
|
Tel: 441 42 92
Fax: 441 38 66
|
KARADENİZ EKONOMİK İŞBİRLİĞİ
ULUSLARARASI DAİMİ SEKRETERYASI (BSEC)
|
Genel Sekreter: Ambassador Leonidas CHRYSANTHOPOULOS
|
S. Sabancı Cad. Müşir Fuat Paşa Yalısı, İstinye / İstanbul
|
Tel : (212) 229 63 30
Fax : (212) 229 63 36
|
KARADENİZ EKONOMİK İŞBİRLİĞİ PARLAMENTERLER ASAMBLESİ
(PABSEC)
|
Genel Sekreter : Alexey KUDRIAVTSEV
|
1 Hareket Köşkü, Dolmabahçe Sarayı
Beşiktaş/İstanbul
|
Tel: (0 212) 227 02 58
Faks: (0 212) 227 60 80
|