Ana səhifə

Lilit– je první žena Adamova. Odmítla se mu podřídit a raději od něho odešla a stala se démonkou. Lilit symbolizuje moc ženy, její zázračnou a tvořivou sílu. Lilit v Beranu, v aspektu na Mars


Yüklə 192.5 Kb.
səhifə2/7
tarix24.06.2016
ölçüsü192.5 Kb.
1   2   3   4   5   6   7

Lilit – Černá Luna – představuje v horoskopu naše nesplněná přání


Symbolizuje to, co nám schází, čeho se nám nedostává. Z postavení Lilit v astrologických domech můžeme zjistit, co nám chybí, co je předmětem našich tužeb v oblasti určeného domu. Výklady postavení Lilit v domech se z pohledu tranzitní astrologie týkají v podstatě každého člověka – vždy je období, kdy Lilit tranzituje některým z domů, období, kdy řešíme problematiku týkající se onoho domu a toho, co v něm postrádáme. Každá tato oblast se ale nejvíc dotýká člověka s konkrétním postavením Lilit v nativním horoskopu.

Černá Luna v 1.domě (dům osobnosti, vystupování navenek, plánů, myšlenek)


Člověk s tímto postavením si přeje mít vyhraněnější charakter a vyrovnanější osobnost, chce na lidi dělat dobrý dojem, často trpí komplexy méněcennosti. Mívá pocit, že není na správném místě. Není schopen potvrdit sám sebe, není teda schopen ani podílet se na plnohodnotném vztahu. Černá Luna v 1.domě zvýrazňuje vliv znamení, ve kterém se nachází, na osobnost člověka a na jeho vystupování navenek. Lilit tu naléhá na zviditelnění jejich hodnot v rámci svého postavení. Jde o to, aby se hodnoty, které v sobě člověk neakceptuje, pro jejichž zviditelnění potřebuje velkou odvahu, mohly navenek projevit. Pokud zůstanou v nevědomí, stejně se díky této konstelaci nějakým způsobem objeví, vyplavou na povrch, člověk najednou ztělesňuje vše, co chtěl skrýt, co nechtěl ukázat, vidět, vnímat. Dostaví se záblesk poznání, najednou se dotyčný člověk vidí, jakoby stál vedle sebe (symbolika zrcadla). Tito lidé si často neuvědomují, kdy svádějí, jak se ukazují, jak vystupují. Mají možnost nalézt nebo poznat sebe sama prostřednictvím vztahu nebo setkání a naopak nemůžou mít plnohodnotný vztah, aniž by sami sebe skutečně poznali.

Černá Luna ve 2.domě (dům majetku a podstaty, jistot, prostoru a hodnot)


Lilit se na první pohled zdá neslučitelná s jistotou, představuje oběť a ztrátu. Lilit a Adam si po své hádce ráj nerozdělili, nic takového, Lilit z ráje odešla, obětovala ho a ztratila. Při této konstelaci se často zpochybňují jistoty, jsou časté zkoušky v oblasti majetku, peněz a jistot. Může se projevit jako nedostatek v materiální oblasti, dotyčný nemá dost peněz, aby si mohl dopřát to, po čem touží. Jeho přání pramení z hluboké nespokojenosti, z pocitu nedostatku vlastních morálních hodnot nebo lásky. Může se projevit tím, že se snaží kompenzovat svou vnitřní prázdnotu materiálními hodnotami. Pokud se mu těchto prostředků nedostává, vzniká u něj nesnesitelná frustrace. Vyskytuje se extrémní strach z chudoby, vedoucí k extrémní spořivosti. Člověk s Lilit v 2.domě si může myslet, že za peníze lze koupit vše – včetně lásky. Může se vyskytnout sklon obětovat něco, aby získal… A nejde jen o zevní materiálno, může jít i o obětování vlastního těla – sebetrýznění, dlouhé odříkání… „abych si pak mohl alespoň trochu užít…“. Vlastní prostor bývá zpochybňován, člověk si vlastní prostor vůbec nedopřává, ačkoliv jej neustále vyžaduje. Narušení hranic vlastního prostoru vyvolává nanejvýš podrážděné reakce. Je tu veliký strach ze závazků. „Mé hranice nepřekračuj, ale svoje nech otevřené!“ Lilit ale žádá rovnoprávnost – jak víme.

Černá Luna ve 3.domě (dům rozumu a intelektu, řeči, dům sousedů, sourozenců a příbuzných)


Tato konstelace může obsahovat několik problematik. Problém vzdělání: tento člověk může mít pocit nedostatečného vzdělání, předčasné ukončení vzdělání, hanba v souvislosti s nedostatečným vzděláním. Potřebuje ke studiu víc času, než je běžné. Problematické vztahy se sourozenci: rivalita mezi sourozenci, častá ztráta sourozence, vedoucí k přesvědčení, že dotyčný za to musí pykat, sebeobviňování, posunutí do role pomocníka, tito lidé můžou mít tajemství spojené se sourozenci, tabu, které považují za své poskvrnění, sourozenec jako „černá ovce“, za kterého si to dotyčný musí „vypít“, problematika zevnitř se zrcadlí navenek – mimo domu. Problematika řeči: extrémy – neustále mluvící člověk na jedné straně, cítí se přítomen jen díky tomu, že mluví, neustálý příval slov brání tomu druhému přiblížit se. Na druhé straně člověk, který neúprosně mlčí, žádným mimickým ani jiným projevem nedá najevo, co se v něm děje, rovněž se nelze přiblížit. Obojí se používá jako zbraň. Psaní může být v tomto případě léčivým procesem, rituálem osvobozujícím od vnitřní špíny, psaní očišťujících (naštěstí nikdy neodeslaných) dopisů, denníků.

Černá Luna ve 4.domě (dům domova, rodičů)


V popředí jsou rodinné mýty, problematika odmítání jednoho z rodičů, častěji otce, rodiče můžou být zažívání jako nejednotní. Toto postavení Lilit symbolizuje oddělení od kořenů, vypadnutí z rodinného svazku, „nikam nepatřím“ – symbolizuje Lilitino vypadnutí z ráje, vzpouru vedoucí k prokletí, trestu, vyhnanství… Toto vyloučení z rodiny se může stát iniciací k vybudování vlastní základny. Častá ztráta domova a ztráta rodiny. Tento člověk nemusí poznat svého otce nebo svou matku, celý život po nich pátrá, truchlí za nimi. A přece je důležité nalézt klid a mír a smířit se s tím, co je. Kdo zapírá své kořeny, nezakoření se…Další problematikou této konstelace jsou rodinná tajemství. Člověk je buď sám takovým tajemstvím nebo nese nějaký rodinný stín… Symbolika Lilit na dně Rudého moře – pokud se něco nemůže dostat na povrch, snadno se to spojí s démony – vzniká peklo.

Černá Luna v 5.domě (dům plození dětí, kreativity, tvořivosti a zálib)


Zde vystupuje do popředí problematika dětí, plození, bezprostřednosti. Lilit podle mýtu vraždila děti. Vyskytuje se tady bezdětnost, poruchy plodnosti, potraty, tajné a mimomanželské těhotenství, adopce apod. S dětmi souvisí bezprostřednost, bývá zde velký strach z bezprostřednosti, strach ze „zabití“ ze strany druhých kvůli bezprostřednímu jednání či projevům, strach ochromující natolik, že se člověk nakonec „umrtví“ sám. Bezprostřednost se prolíná se sexualitou, s prožíváním rozkoše, sexualita potřebuje spontánnost. Potlačená se stává prokletím. Za každou přežitou rozkoš se tento člověk chce trestat – sám sebou opovrhuje, jiné nepřímo kastruje (příčina impotence partnera). Požadavek být tvůrčí, originální, kreativní a samostatný je u této konstelace obrovský. Člověk by chtěl strhnout masku skvělosti a sebekontroly svému odrazu v zrcadle, ale zapomíná, že zrcadlí sám sebe, že se musí podívat pod masku do svého vlastního nitra. Vykoupení je možné pouze sebepoznáním a zvládnutím své vlastní destrukce. S touto konstelací bývá spojena i problematika závislostí – hráčských, sexuálních a jiných.
1   2   3   4   5   6   7


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət