Ana səhifə

Mahsun’dan rekor new york’ta beş Mİnare rekoru! İLk üÇ GÜn toplamda 800 Bİn kiŞİ İzledi!


Yüklə 28 Kb.
tarix26.06.2016
ölçüsü28 Kb.
MAHSUN’DAN REKOR

NEW YORK’TA BEŞ MİNARE REKORU!

İLK ÜÇ GÜN TOPLAMDA 800 BİN KİŞİ İZLEDİ!

SİNEMALARA BAYRAM ERKEN GELDİ!

MAHSUN ELEŞTİRİLERE GİŞEDEN CEVAP VERİYOR

REKOR YOLDA!
Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi "New York’ta Beş Minare" ilk üç gün gişesinde kendi rekorunu kırdı. Film, Kırmızıgül’ün “Beyaz Melek” ve “Güneşi Gördüm”ünü solladı. Film üç günde 703.330 (Yediyüzüçbinüçyüzotuz) kişi tarafından izlenerek, yüksek bir rakamla açılış yaptı. Film, Avrupa’da ise 95.671 kişi tarafından izlenerek toplamda 800 bin kişi rakamına ulaştı…

Mahsun Kırmızıgül, Türkiye’de kendi rekorunu kırarken, Almanya’da ise bu ay vizyona giren tüm Hollywood ve Alman filmleri arasında kopya başına tüm filmleri geride bırakarak, en çok izleyici çeken birinci film oldu. 5 Kasım’da vizyona giren Mahsun Kırmızıgül’ün son filmi "New York’ta Beş Minare", gişede çok büyük başarı sağladı. Boyut Film yapımcılığında vizyona giren film, ilk üç günde 703 Bin 330 kişi tarafından izlenerek, Mahsun Kırmızıgül’ün “Beyaz Melek” ve “Güneşi Gördüm” filmlerini geçti. “New York’ta Beş Minare” ile Mahsun Kırmızıgül kendi filmleri arasında yeni bir rekora imza atmış oldu. 370 kopya ile 720 salonda vizyona giren filme halkın ilgisi çok büyük. Türkiye’de ve Almanya’da sinemaseverlerin akın ettiği film, sinemacıların yüzünü güldürdü. Sinemacılar filmin çok iyi bir açılış yaptığını belirterek, filmin önümüzdeki haftalarda fısıltı gazetesi ve bayram tatili ile birlikte daha çok iş yapacağını söyleyerek, Mahsun Kırmızıgül’ün bu yılın gişe rekorunu eline geçirmesine kesin gözüyle bakılıyor. “Beyaz Melek” ve “Güneşi Gördüm” filmleri ile kendine çok büyük bir hayran kitlesi oluşan yönetmenin yeni filmi çok tartışılırken gişesi ile “New York’ta Beş Minare” uzun zamandır durgun olan sinema işletmelerinin yüzünü güldürdü.
MAHSUN’UN FİLMLERİNİN İLK 3 GÜN GİŞESİ
BEYAZ MELEK: 157.785
GÜNEŞİ GÖRDÜM: 507.932


NEW YORK’TA BEŞ MİNARE: TÜRKİYE 703.330

ALMANYA, AVUSTURYA, HOLLANDA 95 BİN 671
MAHSUN’A İNSANLAR SAHİP ÇIKARSA DAHA BÜYÜK FİLMLER YAPACAK.
New York’ta Beş Minare” filminin yapımcısı Murat Tokat yaptığı açıklamada “Sektördeki cesur yapımcıların yaptığı filmler sayesinde sinema salonları ayakta duruyor. Sinemalarda filmi izleyen herkes filmi yere göğe sığdıramıyor. Mahsun’un filmleri Türk sinemasını ciddi anlamada bir yerlere taşıyor. Filmimiz dünyanın önemli 15 ülkesine satıldı bile. Biz yaptığımız film için çok çalıştık ve çok büyük emek harcadık. Tutkularının peşinden koşan Mahsun’a, seyirciler yaptığı filmlere giderek sahip çıkıyor. Bu filmin başarısı böyle devam ederse Mahsun hiç kimsenin hayal edemeyeceği filmler çekmeye devam edecektir.” Eleştirilere de yanıt veren Tokat, “Türk sinemasının çıtasını yükselten Mahsun Kırmızıgül’ün adına izleyici gerekli cevabı gişede veriyor” dedi.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət