Ana səhifə

Kisik ateşte 15 dakika 19 mayis 2006’da vizyonda


Yüklə 35.5 Kb.
tarix27.06.2016
ölçüsü35.5 Kb.
KISIK ATEŞTE 15 DAKİKA

19 MAYIS 2006’DA VİZYONDA
Yönetmenliğini Neco Çelik’in, yapımcılığını Mehmet N. Karaca ve Oğuz Eruzun’un yaptığı, Metin Akpınar, Haluk Bilginer, Ata Demirer, Özkan Uğur, Eyşan Özhim, Janset, Cezmi Baskın, Aysun Kayacı, Erhan Yazıcıoğlu, Ali Sunal, Haktan Pak, Aydoğan Oflu, Belit Özükan ve Hepsi müzik grubunun üyelerinin rol aldığı “Kısık Ateşte 15 Dakika” adlı film 19 Mayıs Cuma günü vizyona giriyor.
SYNOPSIS

Le Chic”adlı restoranın ortaklarından biri işadamlığından çok kadınlara olan düşkünlüğüyle meşhur Şakir (Aydoğan Oflu) ve ünlü oyuıncu Kader Sayar'dır (Eyşan Özhim). Restoranın dengesi, Kader’in, Resul (Metin Akpınar) adında şekerden ve buzdan sanat eserleri yapan, kör bir heykeltraşı işe almasıyla altüst olur.  Gözleri görmemesine rağmen restoranın içinde olan biten herşeyden haberdar olan Resul'ün özellikle şef Marcel Usta'yı (Cezmi Baskın) tedirgin eden bir kusuru vardır. Resul, kayınbiraderini bıçaklayarak öldürmüş ve bir süre hapis yatmış bir katildir.Kader, bir akşam Fazıl Bir (Özkan Uğur) isimli yönetmenin, kendisiyle onbeş dakikalık bir görüşme isteğini, zoraki bir şekilde kabul eder. Ancak bu onbeş dakika, hayatının en uzun onbeş dakikası olacaktır. Çünkü Fazıl’ın amacı, Kader’i kendi filminde oynamaya ikna etmektir. Bunu başarabilmek için de kendini “canlı bomba”ya döndürmüştür. Fazıl Bir'in Kader'e anlattığı senaryonun Resul'ün öyküsü olduğu ortaya çıkar. Aynı dakikalar içinde, bombadan habersiz bir sürü insan, yan masalarda, kendi derdine düşmüştür. Türk Sanat Müziğimizin hiç duyulmamış isimlerinden Güngör (Ata Demirer), en yakın arkadaşı beceriksiz menajer Muhtar’la (Haluk Bilginer) birlikte, restoranın solisti Yasemin’e (Aysun Kayacı) aşkını anlatmanın yollarını aramaktadır.  Kader'in menajeri Kerem (Haktan Pak), karısı “nevrotik” Pelin’e (Janset), boşanmak istediğini söylemenin yollarını ararken, Kader'in kızkardeşi Duygu (Belit Özükan) ise, aşık olduğu Adnan Arsev’i (Erhan Yazıcıoğlu) genç karısından ayırmak için, akla hayale gelmeyecek yollar denemektedir. Bütün bunların yanısıra, Kader Sayar'dan imza koparmayı planlayan dört hayran genç kız (Hepsi) ve internette tanışıp, restoranın tuvaletinde seks fantezilerini gerçekleştirmek isteyen bir adam ve kadın eklenince, saat 21 ve 21.15 arasında, restoran, tam bir panayıra dönüşür. Ancak bu panayır, bazıları için büyük sürprizlere gebedir. Ve hepsinin doğumu, tam 21.15’e denk gelecektir.
FİLMİN KÜNYESİ
Türü : Dram / Komedi

Yönetmen : Neco Çelik

Yapımcılar : Mehmet N. Karaca

Oğuz Eruzun

Senaryo : Haluk Özenç

Oyuncular : Metin Akpınar

Haluk Bilginer

Ata Demirer

Özkan Uğur

Eyşan Özhim

Janset

Cezmi Baskın

Aysun Kayacı

Erhan Yazıcıoğlu

Ali Sunal

Haktan Pak

Aydoğan Oflu

Belit Özükan

Hepsi

Onuryay Evrentan

Murat Onuk

Özgür Dereli

Barış Kıralioğlu

Eliz Yavuz

Atıl İnaç

Kutay Özcan

ve

konuk oyuncu

Lale Oraloğlu

Görüntü Yünetmeni : Markus Ziegler

Müzik : Jingle House

Sanat Yönetmeni : Zafer Kanyılmaz

Kostüm Tasarım : Gülümser Gürtunca

Makyaj : Derya Ergün

Kurgu : Hamdi Deniz

Ses : Oliver Grafe
Yapım Şirketi : MEDYAPIM

SİNEFEKT, İMAJ ve STM işbirliğiyle

Dağıtım : UIP (United International Pictures)


PRODÜKSİYON NOTLARI


  • Filmin tamamına yakını bir restoranda geçmektedir.
  • Filmdeki ana mekânlar olarak, restoranın resepsiyon bölümü, yemek salonu, barı, piyano eşliğinde canlı müzik yapılan küçük bir sahnesi, mutfağı, büro ve depo kısımları kullanılmıştır.
  • Çekimler gerçek bir restoranda değil, sanat yönetmeni Zafer Kanyılmaz ve ekibi tarafından yapılan bir çalışmayla restorana dönüştürülen Maslak Efendy Show Merkezi’nde yapılmıştır.
  • Filmin öyküsünün tek bir mekânda geçen olayları işlemesi nedeniyle çekimler 3 hafta içinde tamamlanmıştır.
  • Tüm çekimler high-definition video teknolojisiyle yapılmış ve hemen hemen tüm sahnelerde iki kamera kullanılmıştır.
  • Restoranın mutfağının gerçeğe çok yakın olabilmesi için yerleşim düzeni, araç, gereç ve ekipmanların konumlandırılması için uzman aşçılardan danışmanlık hizmeti alınmıştır.
  • Restoranın yemek salonunda büyük bir duvarda 1843-1896 yılları arasında yaşamış olan Fransız ressam Ernest Ange Duez’in 1878 yılında yapmış olduğu “Restaurant le Doyen’de” adlı tablosunun dijital baskı tekniğiyle büyütülmüş bir kopyası kullanılmıştır.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət