Ana səhifə

Inverted mikroskop tekniK Şartnamesi 1


Yüklə 30.5 Kb.
tarix18.07.2016
ölçüsü30.5 Kb.
INVERTED MİKROSKOP TEKNİK ŞARTNAMESİ
1. Mikroskop hücre, doku kültürü ve IVF çalışmalarına uygun özellikte inverted tip (objektif alttan) ve relief faz kontrast sistemli olmalıdır.

2. Mikroskopta fokus ayarı, objektiflerin takıldığı kısmın dikey hareketi ile sağlanmalı, tabla kesinlikle sabit pozisyonda kalmalıdır.

3. Netleştirme, mikroskobun her iki tarafında bulunan ve iç içe geçmeli ince ve kaba ayar düğmeleri ile yapılmalı ve netleştirme hassasiyeti 1 mikron olmalıdır.

4. Mikroskop gövdesi üzerinde 1X ve 1.6X değerinde büyütme değiştiricisi olmalıdır.

5. Mikroskobun aydınlatma sistemi, 12Volt 100W halojen lamba ile olmalıdır. Mikroskoba elektrik sağlayan güç ünitesi mikroskop gövdesi dışında ( Gövdede ısınmaya neden olmaması için) bulunmalıdır. Bu ünite üzerinde ışığı açma-kapama düğmesi ve ışık şiddeti ayar düğmesi olmalıdır. Işığın şiddeti dijital olarak izlenebilmelidir. Mikroskobun aydınlatma kolu, manipulatör çalışmalarında şaryonun üzerine petrilerin rahatlıkla konulup alınmasını sağlamak için öne ve arkaya doğru hareket ettirilebilmelidir.

6. Binoküler tüp 1X büyütme faktörlü ve siedentopf özellikte olmalı ve gözler arası alın mesafesi 50mm ile 76mm arasında ayarlanabilmelidir. Başlığın F.N. değeri 22 olmalıdır. Sağ oküler yuvasından dyoptri yapılabilmelidir.

7. Mikroskobun ultra uzun çalışma 260mm x 201mm ebadında numune tablası olmalı ve tabla X - Y yönünde hareketi en az 50 x 50mm olmalıdır.

8. Mikroskobun revolveri 6 objektifin takılmasına müsait olmalıdır.

9. Mikroskobun ultra uzun çalışma mesafeli ve 4 pozisyonlu "TURRET" tipi DIC/RC kondanseri bulunmalıdır. Kondanser kızağı geriye doğru açılabilir özellikte olmalıdır.

10. Mikroskop ile birlikte aşağıda özellikleri belirtilen sonsuz düzeltmeli objektifler verilmelidir.

PLAN S APOKROMAT FAZ 4X N.A.0.13 W.D.17.00mm

PLAN S.APOKROMAT RC 10X N.A.0.30 W.D. 8.90mm

PLAN S.APOKROMAT RC 20X N.A.0.40 W.D. 6.70mmPLAN S.APOKROMAT RC 40X N.A.0.60 W.D. 3.30mm

11. Mikroskobun 1 tanesi fokuslanabilen 2 adet geniş saha WH10X okülerleri olmalı ve bu okülerlerin F.N değeri 22'den düşük olmamalıdır.

14. İnverted Mikroskop, fabrikasyon hatalarına karşı 1 yıl ücretsiz, müteakip 7 yıl ücretli yedek parça, bakım ve onarım garantili olmalı, bu durum hem üretici firma, hem de Temsilci firma tarafından belgelendirilmelidir.

15. Teklif Türkiye Tek Temsilcileri tarafından verilmeli, Temsilci olduklarını kanıtlayan üretici firmadan alınmış konsolosluk ve noter tasdikli temsilcilik belgesini ihale dosyalarına koyacaklardır.

16. Mikroskopla birlikte floresan aydınlatma birimi ve 6 pozisyonlu filtre yuvası verilmelidir.

17. Temsilci firmanın T.S.E. ‘ den alınmış “ Hizmet Yeterlilik Belgesi “ ve Sanayi Bakanlığından alınmış “ Satış Sonrası Hizmet Yeterlilik Belgesi “ ve “Distribütörlük Yetki Belgesi” olmalıdır.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət