Ana səhifə

Beauty star III koltuk kullanim kilavuzu


Yüklə 2.09 Mb.
tarix26.06.2016
ölçüsü2.09 Mb.

BEAUTY STAR III KOLTUK

KULLANIM KILAVUZU
Ver. 1.1 - 14.08.2007BEAUTY STAR III KOLTUK KULLANIM KILAVUZU

İÇİNDEKİLER: Sayfa


1. ÖN SÖZ (TAKDİM) 3

2. KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA 3

3. ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILAR 4

4. KOLTUĞUN ÖZELLİKLERİ 5

5. KOLTUĞUN FONKSİYONLARI

5.1. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN YANDAN GÖRÜNÜŞÜ 6

5.2. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN ARKADAN GÖRÜNÜŞÜ 8

5.3. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN AYAK KISMI ALTTAN

GÖRÜNÜŞÜ 8

5.4. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN MANİKÜR KASESİ

GÖRÜNÜŞÜ 9

5.5. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN ELEKTRONİK

EL KUMANDA GÖRÜNÜŞÜ 9

6. ARIZA VE TAMİRAT HAKKINDA 10

7. BAKIM 10

8. TEMİZLİK 10

9.TEKNİK BİLGİLER 11

1. TAKDİM

MERHABA;


Öncelikle Finex Beauty Collection cihazlarını seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Profesyonel dizaynı, kullanıcıya üstün konfor ve en yüksek verimi birlikte sunmaktadır.

Üretim ve ihracat yapan firma olarak biz Pro-Koz, sizlere böyle kaliteli bir cihaz sunmanın onurunu taşıyoruz. Çünkü cihazınız güzellik ekipmanları endüstrisinin en yüksek teknolojisiyle üretilmiştir. Normal kullanım şartları dahilinde cihazınız ile, yıllar sonrasında dahi en iyi performansı yakalamanızı garanti ediyoruz.

Yüksek teknolojiyle üretilmiş Finex Beauty Collection size birçok teknolojik özellik sunar. Çok kolay bir kullanımı olmasına karşın, en iyi sonucu almanız ve kullanırken cihazınızın sizinle özdeşleşmesini sağlamak için bu kullanım talimatını dikkatlice okumanızı öneriyoruz.

En iyi sonuçları almanız ve hayırlı olması dileğiyle...

Gerektiği takdirde, satış sonrası servis için de Pro-Koz firması ile temasa geçebilirsiniz. İrtibat bilgilerin son sayfadan ulaşabilirsiniz…


2. KULLANIM KILAVUZU HAKKINDA
Bu kullanım kılavuzunun amacı, megan koltuk hakkında detaylı bilgi vermek suretiyle koltuğun kullanımının kolaylaşmasını sağlamaktır. Koltuğu kullanırken, sadece aşağıda anlatıldığı şekilde kullanınız.

Koltuğu kullanmadan önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okumanızı ve belirtilen güvenlik bilgilerini aklınızda tutmanızı önemle tavsiye ederiz.3. ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILAR
1- Koltuğunuzu aşırı sıcak ve soğuk ortamlardan koruyunuz.

* Koltuğunuzu direk güneş ışığı alan yerlerde uzun süre bırakmayınız. Ayrıca ısıtma cihazlarının yakınında uzun süre bırakmaktan kaçınınız.
* Maksimum ortam sıcaklığı 50C olmalıdır.

* Koltuğunuzu sıcak bir ortamdan soğuk bir ortama veya soğuk bir ortamdan sıcak bir ortama taşıdığınızda kullanmadan önce lütfen 30 dk. bekletiniz.

*
Minimum ortam sıcaklığı 0C olmalıdır.

2- Koltuğunuzu nemli ortamlardan, sudan ve tozdan koruyunuz. Böyle ortamlardan koltuğunuzun etkilenmesi halinde beklenmeyen ve istenmeyen durumlar oluşabilir.

* Koltuğun üzerine sıvı dolu kaplar koyulmamalıdır. Kazayla dökülmesi halinde koltuğa zarar verebilir.3- Koltuk ağır darbelerden, çarpmalardan korunmalıdır.

4- Koltuk kirlendiğinde ya da lekelendiğinde nötr bir bezle yumuşak bir şekilde silinebilir. Benzin ve tiner gibi uçucu maddeler kesinlikle kullanılmamalıdır.
5- Koltuğun üzerindeki dikiş deliklerine her hangi bir nesne dokulmamalı ve zarar verilmemelidir. (tel, iğne, gibi)
6- Koltuğun üzerine ağır cisimler konulmamalıdır.
7- Koltuk üzerindeki aralık kısımlara yabancı maddeler konulmamalıdır.
8- Havalandırma için düşünülmüş açıklıklar her durumda açık tutulmalıdır.
9- Üretici firma kural dışı kullanım sonucu oluşan zararlar için garanti vermez. Cihazın açılması garantinin ortadan kalkması için bir nedendir. Cihaz satış tarihinden geçerli olmak üzere 2 yıl garantilidir. Cihazdaki aşınmaya açık parçalar bu garanti kapsamı dışında kalır.

4. KOLTUĞUN ÖZELLLİKLERİ:

Beauty Star III koltuk ergonomik bakım koltuğu olarak şık dizayn ve kullanım kolaylığı ile büyük beğeni kazanmıştır. Bakım sırasında oturma yeri yüksekliği ve yatağın eğimi otomatik olarak el kumandası yardımıyla ayarlanabilmektedir. Baş ve ayak kısımları manüel olarak ayarlanabilir. Bakımın başarısı koltukta bulunan 3 motor yardımıyla, koltuğun alacağı ideal pozisyon ile desteklenmiş olur.


Beauty Star III koltuğunun elektrikli el kumandası sayesinde koltuğun yüksekliği, sırt-oturma-ayak bölümlerinin eğimleri ayarlanabilmektedir.
Beauty Star III koltuğu cilt ve vücut bakımı, epilasyon ve masaj uygulamaları için tercih edilen bir koltuktur. Baş ve ayak kısmı yapılacak bakıma uygun hale getirilmek için hareketli yapılmış ve istenilen mesafeye ayarlanabilmektedir.

Beauty Star III koltuğu estetik tasarımı ve güçlü motoru sayesinde 150 kg’a kadar ağırlık taşıyabilmektedir.5. KOLTUĞUN FONKSİYONLARI:
5.1. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN YANDAN GÖRÜNÜŞÜ:

1. Koltuğun Baş Kısmı:

Bakım esnasında müşterinin başını (1) yaslandığı kısımdır. Sırt kısmındaki ayar vidası (11) sayesinde baş (1) ve sırt (2) kısmının mesafesi yapılacak olan bakıma uygun mesafede ayarlanır.

2. Koltuğun Sırt Kısmı:

Bakım esnasında müşterinin sırtını (2) yaslandığı kısımdır. Elektronik el kumandasındaki (5) 17 ve 18 numaralı buton sayesinde, koltuk müşteriye yapılacak bakım için uygun diklikte pozisyon alması sağlanır.

3. Koltuğun Kol Kısmı:

Bakım esnasında müşterinin kollarını (3) koyduğu kısımdır. Hareketli bir koldur. Kol kısmı (3) yapılacak bakıma uygun duruma göre 180 derece döndürülebilir. Kolun resimde görülen pozisyonu genelde cilt ve benzeri bakımlar için kullanılırken, masaj veya benzeri durumlarda kol 180 derece döndürülerek yüz üstü yatma pozisyonunda kolların dayanak noktası olması sağlanır.


4. Koltuğun Oturma Kısmı:

Bakım esnasında müşterinin oturduğu(4) kısımdır. Ana gövdeyi oluşturur. Elektronik el kumandasındaki (5) 18 ve 19 numaralı buton sayesinde, koltuk müşteriye yapılacak bakım için uygun yükseklik ayarı yapılır.


5. Koltuğun Bacak Kısmı:

Bakım esnasında müşterinin bacağını dayadığı kısımdır (5). Elektronik el kumandasındaki (5) 16 ve 17 numaralı buton sayesinde, koltuk müşteriye yapılacak bakım için uygun pozisyon alması sağlanır. Bazı uygulamalarda motorun verdiği eğim yeterli olmamaktadır. Bu durumlarda bacak kısmının sağ tarafta bulunan kol (6) sayesinde bacak kısmının (5) müşteriye yapılacak bakım için uygun pozisyona getirilmesi sağlanır.


6. Koltuğun Bacak Kısmını Hareket Ettiren Kol:

Bakım esnasında bacak kısmının (5) müşteriye yapılacak bakım için uygun pozisyona getirilmesini sağlayan koldur (6). Bu kol (6) çekilerek bacak kısmına (5) biraz kuvvet uygulayarak, bu kısım istenilen pozisyona getirilir.


7. Koltuğun Ayak Kısmı:

Bakım esnasında müşterinin ayağını dayadığı kısımdır (7). Bacak kısmındaki (5) ayar vidası (12) sayesinde ise, ayak (7) ve bacak (5) arasındaki mesafe yapılacak bakıma uygun mesafede ayarlanır. Ayak (8) ve bacak (7) kısımları 200-320 mm arası uzatılabilir


8. Koltuğun Gövde Kısmı:

Koltuğun hareketliliğinin sağlandığı bölümdür.(8).


9. Koltuğun Elektronik El kumandası:

Bakım esnasında yatağın müşteriye yapılacak uygulamaya uygun pozisyona getirilmesi için kullanılan el kumandasıdır (9). El kumandası sayesinde yatağın eğimi, yukarı –aşağı hareketi, oturma veya yatma pozisyonunda değişiklikler yapılır. Bu kumanda (5) sayesinde müşteri yatağın üzerindeyken, rahatsız edilmeden yatak istenilen pozisyona hiçbir zorluk çekmeden, kumanda düğmelerini kullanılarak geçiş yapılabilir. Kumanda düğmeleri hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.


10. Koltuğun Taban Kısmı:

Koltuğun dengede durmasını ve pistona uygulanan kuvvetin geniş bir yüzeye yayılarak dengenin korunmasını sağlayan kısımdır (10).5.2. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN ARKADAN GÖRÜNÜŞÜ:

11. Baş Kısmı Yükseklik Ayar Vidası:

Bakım esnasında müşterinin baş (1) ve sırt(2) kısmının uzunluğunu ayarlamak için tasarlanmış bir kısımdır (11). Sırt kısmındaki (2) ayar vidası (11) sayesinde, baş (1) ve sırt (2) arasındaki mesafe, yapılacak bakıma uygun uzunlukta ayarlanır. Baş (1) ve sırt (2) kısımları 200-320 mm arası uzatılabilir. Baş (1) ve sırt (2) kısımları kapalı ve açık durumlarını yukarıdaki resimlerde görebilirsiniz.
5.3. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN AYAK KISMI ALTTAN GÖRÜNÜŞÜ:

12. Bacak Kısmı Uzunluğu Ayar Vidası:

Bakım esnasında yatağın ayak ve bacak kısmının uzunluğunu ayarlamak için tasarlanmış bir kısımdır (12). Bacak kısmındaki (5) ayar vidası (12) sayesinde, ayak (7) ve bacak (5) arasındaki mesafe, yapılacak bakıma uygun uzunlukta ayarlanır. Ayak (7) ve bacak (5) kısımları 200-320 mm arası uzatılabilir. Ayak (8) ve bacak (7) kısımları kapalı ve açık durumlarını yukarıdaki resimlerde görebilirsiniz.

5.4. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN MANİKÜR KASESİ GÖRÜNÜŞÜ:

13. Manikür Kasesi:

Bakım esnasında manikür yapılacağı zaman kullanılan bir parçadır (14). Yatakla beraber satılmaz, opsiyonel olarak müşteriye sunulur. Müşteriye manikür yapılacağı zaman manikür kasesi yatağın koluna yerleştirilir ve uygulama yapılır. Manikür bittikten sonra tekrar çıkartılarak muhafaza edilir.


5.5. BEAUTY STAR III KOLTUĞUN ELEKTRONİK EL KUMANDA GÖRÜNÜŞÜ:


14. Koltuğun Sırt ve Ayak Kısmını Dikleştiren Düğme:

Bakım esnasında koltuğun oturma pozisyonuna getirilmesi için kullanılan düğmedir (14). Bu düğmeye basılarak koltuğun sırt ve ayak kısmını hareket ettirerek istenilen eğimde oturma pozisyonu ayarlanabilir.
15. Koltuğun Sırt ve Ayak Kısmını Yatay Duruma Getiren Düğme:

Bakım esnasında koltuğun yatay pozisyonuna getirilmesi için kullanılan düğmedir (15). Bu düğmeye basılarak koltuğun sırt ve ayak kısmını hareket ettirerek istenilen eğimde yatma pozisyonu ayarlanabilir.

16. Koltuğun Yukarı Hareketini Sağlayan Düğme:

Bakım esnasında koltuğun yukarı hareketini sağlayan düğmedir (16). Bu düğmeye basılarak koltuğun istenilen yüksekliğe çıkması sağlanır. Maksimum yükseklik 840mm dir.


17. Koltuğun Aşağı Hareketini Sağlayan Düğme:

Bakım esnasında koltuğun aşağı hareketini sağlayan düğmedir (17). Bu düğmeye basılarak koltuğun istenilen seviyeye indirilmesi sağlanır. Minimum yükseklik 620mm’dir.


18. Koltuğa Eğim Veren Düğme:

Bakım esnasında koltuğun eğimini arka taraf veren düğmedir (18). Bu düğmeye basılarak koltuğa arkaya doğru eğim verilir.


19. Koltuğun Eğimini Düzelten Düğme:

Bakım esnasında koltuğun eğimini düzelten düğmedir (19). Bu düğmeye basılarak eğim verilmiş koltuk istenilen pozisyona getirilir.
6. ARIZA VE TAMİRAT HAKKINDA
Finex cihazlarının bakım ve onarımı sadece Finex tarafından yetki verilmiş kişilerce yapılabilir. Arıza durumunda Finex yetkili servisine durumu bildirin.

7. BAKIM

Cihaz bakım gerektirmez.


8. TEMİZLİK

Koltuğu nemli bir bez ile temizleyebilirsiniz. Koruyucu zeminde dirençli kirler varsa temizlemek için fazla bastırmadan sabunlu bez de kullanabilirsiniz.9. TEKNİK BİLGİLER

Ölçüler : En : 750 mm

Kolçak En : 830 mm

Minimum Yükseklik : 620 mm

Maksimum Yükseklik : 840 mm

Derinlik : 1880 mm

Yatay Pozisyon Minimum Uzunluğu : 620 mm

Yatay Pozisyon Maksimum Uzunluğu : 840 mm

Oturma Pozisyonu Minimum Uzunluğu : 860 mm

Oturma Pozisyonu Maksimum Uzunluğu : 1530 mm

Başlık : 200-320 mm arası uzatılabilir

Ayak Bölümü : 200-320 mm arası uzatılabilir


Ağırlık : 85 Kg

Maksimum Taşıma Gücü : 150 Kg

Opsiyonel Parçalar : Manikür kâsesi, Isıtıcı

Deri Rengi : Beyaz
Pro-Koz Kozmetik Ltd. Şti.

2. Tasocagi Cad. Sekerciler Sk. Efe Balaban apt. No:9 34394 M.koy-istanbul / TURKEY

Tel: +90 212 2881540 Fax: +90 212 2744435

Web: www.inanir.com E-mail: info@inanir.com


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət