Ana səhifə

Miejskie Przedszkole nr 34


Yüklə 0.72 Mb.
səhifə2/6
tarix25.06.2016
ölçüsü0.72 Mb.
1   2   3   4   5   6

ROZDZIAŁ XIX. OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY


  1. Wykonawca poda cenę ofertową na formularzu oferty, zgodnie z załącznikiem nr 1 i 1a do SIWZ

(cena łączna stanowiąca sumę pozycji z załącznika nr 1a, od 1 do 213).

  1. Podana cena ofertowa musi zawierać wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia,

wynikające z opisu przedmiotu zamówienia. Ceny jednostkowe będą stałe i nie mogą się

zmieniać przez okres realizacji umowy.



  1. Cena ofertowa musi być podana w złotych polskich, cyfrowo, (do drugiego miejsca po

przecinku).

Za cenę oferty będzie uznawać się cenę brutto podaną w załączniku nr 1 do SIWZ. Cena ta służy

do porównania złożonych ofert. Wszystkie ilości artykułów spożywczych są ilościami

szacunkowymi, wyliczonymi w oparciu o zamówienia z lat poprzednich oraz zapotrzebowania

placówki. Zamawiający dopuszcza możliwość zmian ilości poszczególnych pozycji artykułów

spożywczych z zastrzeżeniem dokonywania przez Zamawiającego zakupów do maksymalnej

kwoty łącznej określonej w § 5 Umowy, wynikającej ze złożonej oferty (łączna cena ofertowa),

Zamawiający będzie dokonywał zakupów sukcesywnie według faktycznych potrzeb.



ROZDZIAŁ XX. MIEJSCE ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT


  1. Ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego tj. w Miejskim Przedszkolu nr 34 z w Rudzie Śląskiej przy ul. Kamiennej 46 (gabinet Dyrektora) nie później niż do dnia 28.11.2013 r. do godziny 945

  2. Wszystkie oferty otrzymane przez Zamawiającego po terminie podanym w pkt. 1 niniejszego rozdziału, zostaną niezwłocznie zwrócone Wykonawcom.

  3. Zamawiający otworzy koperty z ofertami i zmianami w dniu 28.11.2013 r. o godzinie 1000 w siedzibie Zamawiającego.


ROZDZIAŁ XXI. INFORMACJE O TRYBIE OTWARCIA I OCENY OFERT


  1. Otwarcie ofert jest jawne.




  1. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia (kwota brutto, wraz z podatkiem VAT).




  1. Podczas otwarcia kopert z ofertami, Zamawiający poda (odczyta) imię i nazwisko, nazwę (firmę) oraz adres (siedzibę) Wykonawcy, którego oferta jest otwierana, a także informacje dotyczące ceny oferty, terminu wykonania zamówienia oraz warunków płatności zawartych w ofercie.




  1. W przypadku, gdy Wykonawca nie był obecny przy otwieraniu ofert, na jego wniosek Zamawiający prześle mu wszystkie informacje, o których mowa w pkt 2 i 3 niniejszego rozdziału.




  1. W toku badania ofert Zamawiający sprawdzi, czy poszczególni Wykonawcy nie podlegają wykluczeniu z postępowania, na podstawie, art. 24 ust. 1 i ust. 2 ustawy.




    1. Ofertę Wykonawcy wykluczonego z postępowania, uznaje się za odrzuconą, zgodnie z art. 24 ust. 4 ustawy.




  1. Z zastrzeżeniem wyjątków określonych w ustawie, oferta niezgodna z ustawą Prawo zamówień publicznych lub sprzeczna (nie odpowiadająca) z treścią SIWZ, podlega odrzuceniu. Wszystkie przesłanki, w przypadkach których Zamawiający jest zobowiązany do odrzucenia oferty, zawarte są w art. 89 ustawy.




  1. W toku dokonywania oceny złożonych ofert Zamawiający może żądać udzielenia przez Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert.




  1. Zamawiający poprawi w tekście oferty omyłki wskazane w art. 87 ust. 2 ustawy, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta zostanie poprawiona.




  1. W przypadku, gdy złożona zostanie mniej niż jedna oferta nie podlegająca odrzuceniu, postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia zostanie unieważnione. Zamawiający unieważni postępowanie także w innych przypadkach, określonych w ustawie w art. 93 ust. 1 ustawy.




  1. Zamawiający przyzna zamówienie Wykonawcy, który złoży ofertę nie podlegającą odrzuceniu, i która zostanie uznana za najkorzystniejszą (uzyska największą liczbę punktów przyznanych według kryteriów wyboru oferty określonych w niniejszej SIWZ).




  1. Zamawiający powiadomi o wynikach przetargu przesyłając zawiadomienie wszystkim Wykonawcom, którzy złożyli oferty oraz poprzez zamieszczenie informacji o wyborze oferty najkorzystniejszej w miejscu publicznie dostępnym w swojej siedzibie (tablica ogłoszeń znajduje się na parterze w siedzibie Zamawiającego), a także na stronie internetowej pod następującym adresem: www.mp34.bipinfo.pl

    1. Zawiadomienie o wyniku przetargu przesyłane do Wykonawców, którzy złożyli oferty, będzie zawierało informacje o:

- wyborze najkorzystniejszej oferty (nazwa i adres Wykonawcy, którego ofertę wybrano; uzasadnienie jej wyboru; nazwy (firmy), siedziby i adresy Wykonawców, którzy złożyli oferty wraz ze streszczeniem oceny i porównania złożonych ofert zawierającym punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację);

- Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, wraz z podaniem uzasadnienia faktycznego i prawnego;

- Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia, wraz z uzasadnieniem faktycznym i prawnym.

- terminie określonym zgodnie z art. 94 ust. 1 lub ust. 2 ustawy, po upływie którego umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta.



ROZDZIAŁ XXII. OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM ZNACZENIA TYCH KRYTERIÓW


  1. Przy wyborze oferty najkorzystniejszej, Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami:

.

cena ofertowa – 100 pkt


  1. Każdy z Wykonawców w poszczególnych kryteriach otrzyma odpowiednią liczbę punktów, wyliczoną w następujący sposób:


cena ofertowa - wg następującego wzoru:

N

I P = ----- x A

B

gdzie poszczególne litery oznaczają:

I P – liczba punktów,

N – cena ofertowa najniższa spośród wszystkich rozpatrywanych i nie odrzuconych ofert,

B – cena ofertowa oferty badanej (przeliczanej),



A – waga danego kryterium wyrażona w punktach - 100 pkt.
Uwaga 8! Przy obliczaniu punktów, Zamawiający zastosuje zaokrąglenie do dwóch miejsc po przecinku.
ROZDZIAŁ XXIII. INFORMACJA NA TEMAT MOŻLIWOŚCI ROZLICZANIA SIĘ W WALUTACH OBCYCH
Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą wyłącznie z uwzględnieniem waluty polskiej.
ROZDZIAŁ XXIV. INFORMACJE DOTYCZĄCE UMOWY


  1. Istotne dla Zamawiającego postanowienia umowy, zawiera załączony do niniejszej SIWZ wzór umowy (załącznik nr 7).




    1. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany istotnych postanowień zawartej umowy, w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, zgodnie z warunkami podanymi we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 7 do SIWZ.




  1. Umowa w sprawie zamówienia publicznego może zostać zawarta wyłącznie z Wykonawcą, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, po upływie terminów określonych w art. 94 ustawy.




  1. W przypadku wniesienia odwołania, aż do jego rozstrzygnięcia, Zamawiający wstrzyma podpisanie umowy.




  1. W przypadku dokonania wyboru najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, przed podpisaniem umowy należy przedłożyć umowę regulującą współpracę tych podmiotów (umowa konsorcjum, umowa spółki cywilnej).




  1. Osobą uprawnioną ze strony Zamawiającego do ustalania szczegółów związanych z podpisaniem umowy po wyborze najkorzystniejszej oferty, będzie:

Dyrektor, mgr Bogumiła Besta, tel. 32/2428481.

ROZDZIAŁ XXV. POUCZENIE O ŚRODKACH OCHRONY PRAWNEJ PRZYSŁUGUJĄCYCH WYKONAWCOM W TOKU POSTĘPOWANIA O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO



  1. Zasady, terminy oraz sposób korzystania ze środków ochrony prawnej szczegółowo regulują przepisy działu VI ustawy – Środki ochrony prawnej (art. 179 – 198 g ustawy).

  2. Środki ochrony prawnej określone w dziale VI przysługują wykonawcy, uczestnikowi konkursu, a także innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu danego zamówienia oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy.

  3. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia o zamówieniu oraz specyfikacji istotnych warunków zamówienia (dalej: SIWZ), przysługują również organizacjom wpisanym na listę organizacji uprawnionych do wnoszenia środków ochrony prawnej, prowadzoną przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

  4. Terminy wnoszenia odwołań:

4.1. Odwołanie wnosi się w terminie:

5 dni od dnia przesłania informacji o czynności stanowiącej podstawę jego wniesienia – jeżeli zostały przesłane faxem lub drogą elektroniczną, albo w terminie 10 dni – jeżeli zostały przesłane w inny sposób.

4.2. Odwołanie wobec treści ogłoszenia o zamówieniu oraz wobec postanowień SIWZ, wnosi się w terminie:



5 dni od dnia zamieszczenia ogłoszenia w Biuletynie Zamówień Publicznych lub SIWZ na stronie internetowej.

4.3. Odwołanie wobec czynności innych niż określone w pkt. 4.1. i 4.2. wnosi się:

w terminie 5 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.


  1. Odwołanie przysługuje wyłącznie od niezgodnej przepisami ustawy czynności Zamawiającego podjętej w postępowaniu o udzielenie zamówienia lub zaniechania czynności, do której Zamawiający jest zobowiązany na podstawie ustawy.

    1. Z uwagi na wartość przedmiotowego zamówienia, która jest mniejsza od tzw. „kwoty unijnej”, tj. kwoty określonej w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 8 ustawy, odwołanie przysługuje wyłącznie wobec czynności:

a) opisu sposobu dokonania oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu;

b) wykluczenia odwołującego z postępowania o udzielenie zamówienia;

c) odrzucenia oferty odwołującego.


    1. Odwołanie powinno wskazywać czynności lub zaniechanie czynności, Zamawiającego, której zarzuca się niezgodność z przepisami ustawy, zawierać zwięzłe przedstawienie zarzutów, określać żądanie oraz wskazywać okoliczności faktyczne i prawne uzasadniające wniesienie odwołania.

    2. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby w formie pisemnej albo elektronicznej opatrzonej bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.

    3. Odwołanie podlega rozpoznaniu, jeżeli:

a) nie zawiera braków formalnych;

b) uiszczono wpis (wpis uiszcza się najpóźniej do dnia upływu terminu do wniesienia odwołania, a dowód jego uiszczenia dołącza się do odwołania).



    1. Odwołujący przesyła kopię odwołania Zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu. Domniemywa się, iż Zamawiający mógł zapoznać się z treścią odwołania przed upływem terminu do jego wniesienia, jeżeli przesłanie jego kopii nastąpiło przed upływem terminu do jego wniesienia za pomocą faxu lub drogą elektroniczną.

  1. Na orzeczenie Izby stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.

    1. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy ustawy pzp nie stanowią inaczej.

    2. Skargę wnosi się do sądu właściwego dla siedziby albo miejsca zamieszkania Zamawiającego za pośrednictwem Prezesa Izby w terminie 7 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby, przesyłające jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego, jest równoznaczne z jej wniesieniem.

    3. W terminie 21 dni od dnia wydania orzeczenia skargę może wnieść także Prezes Urzędu. Prezes Urzędu może także przystąpić do toczącego się postępowania. Do czynności podejmowanych przez Prezesa Urzędu stosuje się odpowiednio przepisy ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego o prokuraturze.

    4. Skarga powinna czynić zadość wymaganiom przewidzianym dla pisma procesowego oraz zawierać oznaczenie zaskarżonego orzeczenia, przytoczenie zarzutów, zwięzłe ich uzasadnienie, wskazanie dowodów, a także wniosek o uchylenie orzeczenia lub zmianę orzeczenia w całości lub w części.

    5. W postępowaniu toczącym się na skutek wniesienia skargi nie można rozszerzyć żądania odwołania ani występować z nowymi żądaniami.




  1. Wykonawca może w terminie przewidzianym do wniesienia odwołania poinformować Zamawiającego o niezgodnej z przepisami ustawy czynności podjętej przez niego lub zaniechaniu czynności, do której jest on zobowiązany na podstawie ustawy, na które nie przysługuje odwołanie na podstawie art. 180 ust. 2.

    1. W przypadku uznania zasadności przekazanej informacji Zamawiający powtarza czynność albo dokonuje czynności zaniechanej, informując o tym wykonawców w sposób przewidziany w ustawie dla tej czynności.

    2. Na czynności, o których mowa powyżej, nie przysługuje odwołanie, z zastrzeżeniem art. 180 ust 2.

……………………..

Pieczęć Wykonawcy Załącznik nr 1
FORMULARZ OFERTY


  1. Oferta złożona do postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego na:

Zakup wraz z dostawą artykułów żywnościowych( produktów spożywczych) dla Miejskiego Przedszkola nr 34 w Rudzie Śląskiej przy ul. Kamiennej 46”


  1. Nazwa Wykonawcy:……………………………………………….…………………………..

Adres Wykonawcy:………………………………………………………………….……………………..…

Nr regon:………………………………………………………………………………….…………………….

Telefon:…………………………………………………………………………………….……………………

Fax:………………………………………………………………………………………………………………

Adres e-mail:…………………………………………………………………………………………………...


  1. Cena ofertowa zamówienia (podana cyfrowo i słownie):


Brutto: ……………………………… zł – suma pozycji z załącznika nr 1a: od 1 do 216
Słownie: ………………………………….............................................................................................
w cenę wliczono podatek VAT w kwocie …………………………….. zł.
Słownie: ……………………………………………………………………………………………………


  1. Termin realizacji zamówienia: 1 stycznia 2014r. do 30 czerwca 2014r.




  1. Warunki płatności: zgodnie ze wzorem umowy.




  1. Niniejszym oświadczam, że:

  • zapoznałem się z warunkami zamówienia i przyjmuję je bez zastrzeżeń;

  • zapoznałem się z postanowieniami załączonego do SIWZ wzoru umowy i przyjmuję go bez zastrzeżeń;

  • przedmiot oferty jest zgodny z przedmiotem zamówienia

  • jestem związany niniejszą ofertą przez okres 30 dni, licząc od dnia składania ofert podanego w SIWZ;


6. Niżej podaną część/zakres zamówienia, wykonywać będą w moim imieniu podwykonawcy

(podać zakres prac, bez wskazywania konkretnego podwykonawcy):
- …………………………………………………………………………

- …………………………………………………………………………


7. Oferta została złożona na ....… zapisanych stronach, (kolejno ponumerowanych).

..........................................., dnia ..................... ......................................................................

Podpis wraz z pieczęcią osoby uprawnionej

do reprezentowania Wykonawcy



*Uwaga: w przypadku Wykonawców składających ofertę wspólną należy wskazać wszystkich Wykonawców występujących wspólnie lub zaznaczyć, iż wskazany podmiot (Pełnomocnik/Lider) występuje w imieniu wszystkich podmiotów składających ofertę wspólną
FORMULARZ CENOWY SZCZEGÓŁOWY
Załącznik nr 1a



Lp.

Nazwa produktu

Nazwa /marka oferowanego produktu

Cena jednostkowa brutto

Ilość

Rodzaj miary

Wartość brutto

1.

2.

3.

4.

5.

6.

9.

1

Miód pszczeli naturalny wielokwiatowy 400g







10

szt.

 

2

Jajka konsumpcyjne- wielkość 1 sztuki min.63 - 73g - tj. klasa wielkości L, kl. świeżości A







1300

szt.

 

3

Banan







140

kg

 

4

Arbuz







15

kg

 

5

Buraki świeże







40

kg

 

6

Cebula







25

kg

 

7

Cebulka zielona pęczek







40

szt.

 

8

Fasola biała, puszka 400g







25

szt.

 

9

Groch łuskany







10

kg.

 

10

Słonecznik łuskany 100g







15

szt.




11

Jabłka







180

kg

 

12

Gruszki







20

kg

 

13

Kapusta włoska







10

szt.

 

14

Kapusta biała młoda







30

szt.

 

15

Kapusta biała słodka







40

kg

 

16

Kapusta kiszona







80

kg

 

17

Kapusta pekińska







30

szt.

 

18

Kapusta czerwona







25

kg

 

19

Brokuły św.







15

szt.

 

20

Kalafior św.







15

szt.

 

21

Koperek pęczek







100

szt.

 

22

Mandarynka







50

kg

 

23

Truskawka świeża







40

kg

 

24

Marchew świeża







200

kg

 

25

Natka pietruszki pęczek







240

szt.

 

26

Ogórek zielony świeży







50

kg

 

27

Ogórki konserwowe 900gr







80

Szt.

 

28

Papryka konserwowa 500g







8

Szt.




29

Seler konserwowy 320-350g







10

Szt




30

Papryka czerwona świeża







8

kg

 

31

Pieczarka







30

kg

 

32

Pomarańcza







50

kg

 

33

Cytryna







30

kg

 

34

Pomidor







30

kg

 

35

Por







160

szt.

 

36

Kiwi







140

szt.

 

37

Winogrona







25

kg




38

Rzodkiewka –pęczek







60

szt.

 

39

Kalarepa pęczek







16

Szt.




40

Botwinka pęczek







16

Szt.




41

Sałata masłowa







30

szt.

 

42

Sałata lodowa







16

szt.




43

Seler korzeń







55

kg

 

44

Szczypior pęczek







60

szt.

 

45

Ziemniaki







1000

kg

 

46

Ziemniaki młode







300

kg




47

Fasolka szparagowa świeża żółta







5

kg

 

48

Czosnek główka







30

szt.

 

49

Ogórki kwaszone







30

kg

 

50

Ogórki małosolne







18

kg




51

Pietruszka korzeń







55

kg

 

52

Chleb krojony 600g







220

szt.

 

53

Chleb wieloziarnisty - 600 g







90

szt.

 

54

Chleb ze słonecznikiem - 600g







90

szt.

 

55

Bułka paryska „baton”- 400g







95

szt.

 

56

Bułka zwykła duża







120

szt.




57

Drożdżówka







160

szt.

 

58

Rogalik z czekoladą







80

szt




59

Chałka 350 - 400g







72

szt.

 

60

Rogal maślany 80g







340

szt.

 

61

Bułka mała kajzerka







1000

szt.

 

62

Biszkopty 100-150g







50

szt.

 

63

Ciastka kokosowe







10

kg

 

64

Ciastka kruche, maślane







10

kg

 

65

Pierniki czekoladowe







15

kg

 

66

Ciastka w czekoladzie







15

kg

 

67

Herbatniki BB-50g







300

szt.

 

68

Biszkopty z galaretką







10

kg




69

Markizy 150g – 200g







100

szt.

 

70

Bułka tarta 500 g







40

szt.




71

Rurka waflowa







4

kg

 
1   2   3   4   5   6


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət