Danone pohár národů semifinálová skupina – května – Roudnice Nad Labem

ölçüsü146 Kb.
DANONE POHÁR NÁRODŮ

semifinálová skupina
2. – 3. května – Roudnice Nad Labem

V úvodních dnech měsíce května jsme se účastnili semifinálového turnaje Danone cup v Roudnici Nad Labem. Na turnaj jsme se speciálně nepřipravovali, těšili jsme se na sehrání šesti náročných utkání ve dvou dnech. Semifinále se účastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupinách hrál každý s každým a do bojů o dvě postupové příčky národního finále se dalo projití přes první či druhé místo v tabulce základní skupiny. Do skupiny nám los přidělil týmy FC MAS Táborsko, FK Baumit Jablonec a AC Spartu Praha. V druhé skupině bojovaly o čest týmy 1. FK Příbram, FK Ústí Nad Labem, SK Slávia Praha a Baník Sokolov.

FC Viktoria Plzeň – FC MAS Táborsko 1:1 (0:1)

Rozpačitý vstup do turnaje

V utkání jsme se seznamovali s novým rozestavěním a počtem hráčů na hřišti. Počet hráčů 7+1, na který jsme zvyklí z mistrovských utkání, se hraje s jedním hráčem v poli navíc. Soupeř se po naší nedůslednosti v obsazování hráčů před naší brankou ujal po standardní situaci vedení. My jsme zahazovali průběhu prvního druhého poločasu jednu příležitost za druhou, a tak jsme byli rádi za vyrovnávací branku v síti soupeře.

Góly

Marek Brož

FC Viktoria Plzeň – FK Baumit Jablonec 3:0 (1:0)

Zlepšili jsme koncovku

V druhém kole jsme mohli rozhodnout o osudu utkání již v prvních minutách, své šance jsme však v úvodu utkání neproměňovali. V prvním poločase zahájil obrat v turnaji Denis Plecitý. V druhém poločase jsme přidali ještě dva góly, uklidnili se a začala se nám dařit více i kombinace.

Góly

Denis Plecitý, Tomáš Buchta, Václav Míka

FC Viktoria Plzeň – AC Sparta Praha 1:1 (0:1)

Spartě jsme sebrali postup

Soupeři nevyšli výsledkově první dvě utkání a postup do dalších částí turnaje mu zaručovala pouze výhra. Tato povinnost jakoby klukům z Prahy svazovala v úvodu utkání nohy, mohli jsme několikrát skórovat, ale soupeře podržel ochránce jeho svatyně. S přibývajícími minutami se soupeř zlepšoval a nastěhoval se na naši polovinu a do konce prvního poločasu se ujal i potřebného vítězství. V druhé části hry jsme se museli více bránit a branku soupeře jsme ohrožovali z rychlých akcí postavených na kolmé přihrávce na Plecitého či Kepla. Sparta se ve svých šancích do konce utkání neprosadila a v dvě minuty před koncem utkání se prosadil Denis a sebral soupeři postup.

4. FC MAS Táborsko 3:4 2

FC Viktoria Plzeň – FC Ústí Nad Labem 2:1 (2:1)

Zajistili jsme si postup

I když jsme soupeře přehrávali, ujal se v prvním poločase vedení. Ještě do konce prvního poločasu jsme svou aktivitu završili obratem. V druhé části tohoto klání jsme opakovaně selhali v koncovce a v závěru utkání jsme si oddechli, když soupeř již překonal našeho gólmana a jeho pokus skončil na tyči naší branky. Tři body v tomto utkání a výsledek na druhém hřišti nám již zajistil celkové vítězství v turnaji.

Góly

Denis Plecitý, Tomáš Buchta

FC Viktoria Plzeň – 1.FK Příbram 1:2 (1:0)

Prohra v poslední minutě

Výsledek našeho posledního vystoupení nemohl již nic změnit na vrcholu tabulky turnaje, jen mohli ovlivnit druhého postupujícího do republikového finále. Utkání s tradičním soupeřem bylo od branky k brance, vedení jsme se ujali gólem Kepla ještě v prvním poločase. Po přestávce bylo opět vidět několik šancí na obou stranách. Soupeř v posledních minutách vsadil na risk, protože výsledek 1:0 v nás prospěch jej vyřazoval. Risk se mu vydařil a v poslední minutě obrátil výsledek utkání.

SESTAVA TÝMU

Richard Mařík, Ondřej Valeš, Václav Míka, Marek Brož, Tomáš Buchta, Lukáš Kramer, Petr Zajíček, Pavel Šulc, Martin Lávička, Michal Provod, Tomáš Půta, Daniel Procházka, Denis Plecitý, Tomáš Kepl

TRENÉŘI

Ludvík Fremut, Ladislav Novotný

Na turnaji jsme se prezentovali kvalitním týmovým výkonem. Všichni nominovaní hráči ukázali, že odjeli na turnaj oprávněně. Svým výkonem inspirovali ostatní hráče Denis Plecitý, Tomáš Buchta a Václav Míka. Vítězstvím v turnaji jsme si zajistili účast na republikovém finále, které je naplánované na 12. – 13. června 2012 ve Svitavách.“