Ana səhifə

Washington’da görkemli bir sergi


Yüklə 339 Kb.
səhifə6/6
tarix27.06.2016
ölçüsü339 Kb.
1   2   3   4   5   6

Hidrojen enerjisinde BOS

Türkiye'de ilk kez yapılan Uluslararası Hidrojen Kongresi ve Fuarı’nda BOS, hidrojen üreticisi olarak yer aldı. Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören BOS standında hidrojen üretimi ile ilgili bilgiler aktarıldı. Kongre ve fuar nedeniyle Türkiye’ye ilk kez getirilen Hyundai Tucson marka yakıt hücreli elektrikli aracın tüm hidrojen ihtiyacı BOS tarafından sağlandı. Hyundai yetkilileri, Türkiye'de, yakıt hücreli elektrikli araçların hidrojen dolumu için, emniyetli üretimi ve sahip olduğu kalite belgeleri nedeniyle, BOS'u tercih ettiklerini söylediler.OPET’te, yazar kasa uygulaması

OPET bir ilke daha imza atarak, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren yazar kasa projesini, Türkiye’de ilk kez İstanbul Altunizade’ deki Alev Petrol istasyonunda hayata geçiriyor. İstasyonlarında, yine bir Koç Grubu şirketi olan Beko’nun ürettiği yazar kasaları kullanacak olan OPET, Maliye Bakanlığı Gelirler Müdürlüğü tarafından onaylanan program çerçevesinde, 2005–2006 döneminde, cihazları tüm akaryakıt pompalarında hizmete sunmayı planlıyor.

Madeni Yağ A.Ş. tarafından üretilen ve satılan Rom Yakıt Katıkları da yenilendi. Modern şişe tasarımı ve rengârenk yeni etiketleri ile pazara sunulan Rom Yakıt Katıkları, araçlarında ekstra performans isteyen araç sürücülerinin kullanımına sunuldu.
OPET’in örnek köyü Yesemek

OPET, Yesemek’te bulunan ve aynı zamanda Türkiye’nin ilk açık hava müzesi olan Hitit Heykel Atölyesi’ni canlandırırken, Yesemek Köyü de örnek köy kapsamına alındı. OPET’in, “Bilinçli Toplum Projeleri” kapsamında yürüttüğü sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında geçtiğimiz Nisan ayında Mardin’de Dara Harabeleri’nin bulunduğu Dara Köyü’nde hayata geçirilen ilk “Örnek Köy” uygulamasından sonra, şimdi de Gaziantep’in İslahiye ilçesinde bulunan Yesemek Köyü, “Örnek Köy” olarak seçildi. Öte yandan OPET’in “Bilinçli Toplum Projeleri” kapsamında hayata geçirdiği “Yeşil Yol Projesi” çerçevesinde, Ankara, Kırşehir ve Kayseri’deki OPET akaryakıt istasyonlarında ağaç dikim çalışmaları yapıldı.


Lütfi Kırdar’da “Apple Günleri”

Apple IMC Türkiye tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen “Apple Günleri”, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda 27–30 Ekim tarihleri arasında yapıldı. Apple IMC Türkiye, ilk Apple Günleri’nde, 7’den 77’ye, amatörlerden profesyonellere, tüm teknoloji meraklılarını Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda ağırladı. Apple IMC’nin “ilk”lerinin tanıtıldığı, seminerler ve workshoplarla dopdolu geçen etkinliğe binlerce kişi katıldı. Apple IMC Türkiye’ye verdiği önemin bir göstergesi olarak Apple Günleri’ne katılan Apple CEMEA (Merkez Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Başkanı Jacques Gourlet, Türkiye pazarının Apple için çok önemli olduğuna dikkat çekti.


Spor Şenliği’nde kıyasıya turnuva

Koç Çamlıca İş Merkezi Şirketleri Spor Şenliği bu yıl da 10 – 25 Eylül 2005 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Bu yıl da turnuvaya futbol, tenis ve masa tenisi dallarında 200 sporcu katıldı. Kadıköy Belediyesi Kalamış Sosyal Tesisleri’ nde kıyasıya mücadele eden sporcular seyredenlere de keyifli anlar yaşattılar. Ana Sponsorluğunu ve organizasyonu geçen yıllarda olduğu gibi KoçSistem üstlendi. 3 hafta süren kıyasıya mücadele sonucu dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları Koç Çamlıca İş Merkezi’nde düzenlenen bir törenle KoçSistem Genel Müdür Yardımcısı Cihan Esassolak tarafından verildi.


Caddebostan Apple Center açıldı

Koç Bilgi Grubu Başkanı Ali Y. Koç ve Apple IMC Genel Müdürü Tansu Yeğen, Caddebostan Apple Center’i açtı. Ali Y. Koç, Apple’ın dünyada e-yaşam tarzına yönelik ürünleriyle dikkati çeken en prestijli firma olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu: “Koç Bilgi Grubu’nun Türkiye geneline, bilgi toplumuna geçişte ihtiyaç duyduğu e-yaşam tarzına yönelik ürün ve hizmetleri sunma hedefi, bizi Apple ile daha yoğun işbirliğine götürmüştür.”


Setur’la Kurban Bayramı’nda sıcak denizlere yelken açın

Setur, Kurban Bayramı’nda, beş yıldızlı dünyaca ünlü gemilerle Güney Amerika’dan, Karayiplere uzanan geniş bir alanda çok farklı tatil seçenekleri hazırladı. Ocak’ta da lüks gemilerde, güneş ve denizin tadını çıkarmak isteyenler için 9 gün ile 19 gün arasında değişen farklı tatil seçenekleri hazırlandı.


Royal Caribben Cruises şirketine ait, 2001 yılında denize indirilmiş dünyanın en büyük yolcu gemilerinden Adventure of the Sea’le, 7 Ocak’ta başlayan ve 9 gece–10 günlük turu kapsayan Güney Karayipler gezisinin kişi başı fiyatı 2 bin 100 ile 2 bin 600 euro arasında değişiyor. Royal Caribben Cruises gemi şirketine ait 2003 yılında denize indirilen dünyanın dördüncü büyük yolcu gemisi Navigator of the Seas’le 6 Ocak’ta 9 gün–10 gecelik Batı Karyipler Gezisi’nin fiyatı 1850 euro ile 2 bin 300 euro arasında değişiyor.

Dünyanın en büyük yolcu gemilerinden biri olan Exploler of the Seas Gemisi ile 7 Ocak’ta çıkılacak 9 gece–10 günlük Doğu Karayipler Gezisi’nin fiyatı ise 1800 euro ile 2 bin 250 euro arasında.


Daha uzun bir tatil planlayanlar için ise Celebrity Cruises şirketinin en ünlü gemilerinden beş yıldızlı Millennium’la 6 Ocak’ta 18 gece–19 gün’den oluşan Güney Amerika turu da Set ur’un Kurban Bayramı gezi programları arasında yer alıyor. Bu Güney Amerika Turu’nun fiyatı ise 3 bin 600 ile 4 bin 700 euro arasında değişiyor.
Ankara’dan İngiltere’ye vize başvuru merkezi açıldı

Setur Seyahat Acentesi tarafından yönetilecek olan Birleşik Krallık Vize Başvuru Merkezi, 7 Kasım 2005 tarihinde Ankara'da açılıyor. Gaziantep toplama noktasından yapılacak olan tüm başvuruların işlemleri, Ankara Vize Başvuru Merkezi tarafından yürütülecek. İstanbul için İzmir, Antalya ve Marmaris'te bulunan başvuru toplama noktaları da dahil olmak üzere şu anda geçerli olan prosedürler aksi bildirilene kadar aynen uygulanmaya devam edecek. Ankara İngiltere Büyükelçiliği, acentelerden, şirketlerden ve organizasyonlardan gönderilen başvuruları kabul etmeyecek.


Okulunuzu önceden tanıyın

VKV Koç Özel Lisesi, ikinci Yurtiçi Üniversite Fuarı’nı düzenliyor. Yurtiçi Üniversite Fuarı, Koç Özel Liseliler Derneği ve VKV Koç Özel Lisesi Yurtiçi Üniversite Danışmanlık Bölümü işbirliği ile hazırlanıyor. İlki, 2004–2005 öğretim yılında yapılan Üniversite Fuarı, Koç Özel Lisesi öğrenci ve velilerine yönelik olarak düzenlendi. Öğrenciler, üniversite temsilcilerinden aldıkları bilgilerin yanı sıra Koç Liseliler Derneği’nin fuar etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği panelde, değişik üniversitelerde öğrenim görmüş mezunlarımızın üniversite yaşamlarıyla ilgili deneyimlerini dinleme fırsatı buldular.Tiftik ve kültürel zenginliğiyle Ayaş

Vehbi Koç Ankara Araştırmalar Merkezi (VEKAM) Ekim ayında “Dün, Bugün ve Daima: Tiftik Ürünleri ve Kültürel Zenginlikler ile Ayaş” sergisi ve Ankara İzdüşümleri Toplantıları düzenledi. VEKAM, Ayaş Kaymakamlığı ve Ayaş Gönüllüleri'nin ortaklaşa düzenledikleri tiftik ürünleri sergisi 1 Ekim’de açıldı.Açılışta, Yüksek İnşaat Mühendisi Erman Tamur, “Tarihte ve Günümüzde Ankara Tiftik Ürünleri”, Yrd. Doç. Hatice Doğruol da “Bir Anadolu Zenginliğinin Ayaş'ta Biçimlenmesi: Tiftik Yünü” konulu konuşma yaptılar.

Sergiye Ankara Kız Olgunlaşma Enstitüsü de tiftik ürünlerinden oluşan bir mini defile sundu.
1   2   3   4   5   6


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət