Ana səhifə

Výroční zpráva sportovního klubu Maestro Kolovraty za sportovní sezónu 2001


Yüklə 34.5 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü34.5 Kb.

Výroční zpráva sportovního klubu Maestro Kolovraty za sportovní sezónu 2001.


Úvod

Něco o ustanovení klubu

Stav klubu v dubnu 2002

Sportovní činnost v sezóně 2001/2

Organizační činnost v sezóně 2001/2

Plán činnosti na rok 2002

Závěr

Úvod


Výroční zpráva je určena k přečtení na členské schůzi konané dne 24.4.2002. Obsahuje soupis činnosti sportovního klubu od svého založení po den konání členské schůze.

Založení klubu


Během zimy 2000/2001 se skupina, tvořící nyní jádro klubu, scházela v místní tělocvičně na pravidelný nohejbal. Myšlenka založit sportovní klub se z pozice nevážné rychle přesunula směrem k realizaci. Klub byl fakticky založen na zakládající členské schůzi, která, jak víme, se konala v sále KD u Boudů u příležitosti prvního společenského plesu Zahrádkářů.

Oficiální založení klubu proběhlo 14.3.2001 přidělením IČO. Následovala žádost o registraci v Pražské Tělovýchovné Unii, za jejíhož člena jsme byli přijati 17.5.2001. Tím jsme se zároveň stali členy ČSTV.


Stav klubu v roce 2002


Klub je po roce od založení konsolidovaný, má téměř padesát členů, stálé orgány a věnuje se sportovní činnosti. Současnými členy výkonného výboru jsou: Jan Kvaš (prezident), Petr Souček (viceprezident),  Vratislav Filler (kronikář) a Jana Součková (pokladník).

Sportovní činnost v sezóně 2001/2

1. Nohejbal.


Nohejbal se hraje od založení klubu. Hraje se jednou, v letní sezóně dvakrát týdně. Byly vytvořeny dva stálé týmy Maestro "A" a "B", které se v časem ustáleném složení účastnily několika přátelských západů a nohejbalových turnajů. Jmenovitě:

-          Zápas s kladenskými kolegy 20.4.2001, vítězství 8:3

-          Turnaj v Dubečku dne 28.7.2001., pouze jeden tým, devátí ze 17 týmů.

-          Turnaj v Běchovicích dne 27.8.2001, Maestro A 7. z 9, Maestro B 5. z 8.

-          Turnaj v Dubečku 20.9.2001, kde jsme bohužel nehráli

-          Zápas s kladenským týmem JaDáJos 16.10.2001 (prohra 5:6)

-          Největším úspěchem byl jistě první kolovratský turnaj konaný dne 27.10.2001. Zde Maestro A získalo třetí místo (z 8), Maestro B bylo šesté.

-          V zimní sezóně pokračovaly pravidelné týdenní tréninky v tělocvičně při ZŠ Kolovraty.


2. Volejbal


Volejbal se hraje od podzimu 2002 jednou týdně, také v tělocvičně u ZŠ. Pravidelně se scházíme v dostatečném počtu, zejména díky neutuchajícímu "nátlaku" slečny Součkové. Naše vlastní síly však doplňují trvale docházející externisté. Stálý, či oficiální tým jsme doposud nesestavili, své síly jsme zatím s jinými družstvy nezměřili. Hlavním úspěchem je tak značné zlepšení hry, zvlášť ve srovnání s podzimními počátky.

3. Vodácká turistika


Vodáctví se věnujeme pravidelně a jeho začlenění pod hlavičku klubu bylo logickým vyústěním našich dlouholetých zkušeností s řekami turistické až mírně sportovní obtížnosti. V rámci klubu jsme proto také zakoupili dvě kanoe s vybavením. V roce 2001 jsme jeli následující vody:

-          Vltava "BB" ve dnech 27.4. - 1.5. Tato akce se konala vyšší sportovní náročností, obzvláště v Českých Budějovicích.

-          Sázava "SB" ve dnech 4.5. - 6.5. Jelo pět posádek, čtyři smíšené. Na této vodě nás bohužel zaskočila nepřízeň počasí a tak jsme nedojeli tam, kam jsme chtěli. Na druhou stranu, některé momenty této vody nám přidaly mnoho zkušeností.

-          Velkolepá letní Ohře jetá ve dnech 29.6. až 8.7. Jelo 7 posádek, z toho pět smíšených. Jediným nedostatkem této vody, byl bezpochyby nízký stav řeky. Jinak to byla akce více než zdařilá. Vy, kdo jste na ní byli, si jistě rádi vzpomenete.

-          Někteří členové klubu se zúčastnili tradiční kombinované Vltavy a Lužnice v srpnu. I zde nás nepřízeň počasí donutila řeku předčasně opustit.

-          Tyto útěky před počasím jsme si vynahradili na podzimní Blanici. Sjezd malé říčky se konal ve dnech 27. až 29.9. a byl nádhernou ukázkou vodácky specifického terénu. Jelo pět posádek, z nich jedna smíšená, ale jen tři dokončily celý zvolený úsek. Náročnost této řeky bych rád ukázal na skutečnosti, že během celého dvoudenního sjezdu jsem si stačil přímo na lodi otevřít a vypít pouze jedno jediné pivo. I zde jsou vzpomínky více než živé.


4. Tenis


V letní sezóně využili někteří členové klubu kurtu u zastávky k pravidelnému hraní tenisu.

5. Ostatní


Mnoho členů klubu se ve svém volném čase věnuje individuálně rozličné další sportovní činnosti. Namátkou bych jmenoval Cyklistiku, aerobik, horolezectví, lyžování sjezdařské i běžecké, turistiku či bowling. Na mnoho jiných sportů, jimž se s radostí věnujete, si zajisté vzpomenete sami.

Organizační činnost klubu v uplynulém roce


Bohužel, bez byrokracie se neobejde žádná činnost mající cokoliv do činění s reálným světem složeným z papíru tiskopisového a bankovkového. Tak se i vedení klubu muselo věnovat mnoha nepříjemným činnostem spojeným s organizační stránkou činnosti. A to i přesto, že papírování asi nelze charakterizovat jako sportovní činnost.

Z věcí, které klub v uplynulém roce zařídil, jmenujme následující:

-          Již zmíněná registrace u státu a PTU

-          Sestavení stanov

-          Žádost o finanční podporu ze strany obce

-          Návrh a realizace interního finančního systému

-          Vyhotovení WWW stránek

-          Průběžná organizační činnost.

-          Návrh na pronájem kurtu u zastávky na dobu jedné nebo více sezón (v přípravě). Tento poslední bod je velice problematický .Proto bych prosil kolegu Petra Součka, aby k tomu po mém příspěvku pronesl několik slov.

Bez této nepříliš zajímavé, ale nutné činnosti bychom se s fungujícím klubem mohli okamžitě rozloučit.


Plán činnosti na rok 2002


Do plánu činnosti klubu Maestro na rok 2002 byly zařazeny následující body:

Sportovní činnost:


-          Pokračování ve sportovní činnosti z roku 2001, tj. pravidelné nohejbaly, volejbaly a tenisy v rozsahu přibližně patnácti hodin týdně.

-          Uspořádání přátelského nohejbalového turnaje pro maximálně deset týmů.

-          Pořádání přátelských volejbalových zápasů, případně turnaje.

-          Uspořádání jarní vody s vyšší sportovní náročností v termínu 26.4 - 1.5.

-          Uspořádání týdenní letní vody v prvním týdnu měsíce července.

-          Uspořádání podzimní vody nebo náhradní akce ve vhodném termínu.

-          Uspořádání zimních lyžařských výjezdů dle možností

Organizační činnost:


-          Snaha o získání co nejvýhodnějšího pronájmu tenisového kurtu u zastávky.

-          Vyhotovení legitimací (ve výrobě). Poznámka: Závisí na dodání fotografií.

-          Setkání na téma "hodnocení sezóny" v posledních dnech roku 2002.

-          Uspořádání další výroční členskou schůzi v termínu: Jaro 2003. Na této schůzi je v souladu se stanovami zapotřebí provést volby výkonného výboru.


Závěr


Závěrem výroční zprávy bych vám chtěl všem poděkovat, že jste tu nějak "vydrželi" a popřát vám všem mnoho sportovního zdaru v sezóně roku 2002.

Vratislav Filler


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət