Ana səhifə

T. Maden-İş tarihine tanıklık


Yüklə 36 Kb.
tarix27.06.2016
ölçüsü36 Kb.
Bilgi ve belgelerinizi bekliyoruz.
T. Maden-İş tarihine tanıklık”

Türkiye Maden–İş Sendikasında, yönetim kademelerinde görev yapmış işçiler, uzmanlar, temsilci ve üyeler bir araya gelerek, sendikamızın tarihine ilişkin düşünce, anı ve belgeleri toplamaya, buluşmalar düzenleyerek yaşlı kuşak sendikacıların o günlere dair anılarını dinlemeye, kısaca yaşadığımız günlere, olaylara, tarihimize ait tanıklıklarımızı yazmaya karar verdik. Böylece yaşananları, ona tanıklık edenlerin gözüyle bugüne ve gelecek kuşaklara ulaştırmak istiyoruz.


Bu tarihe tanıklık etmişseniz sizin de çabalarımıza desteğinizi ve katkılarınızı bekliyoruz.
T. Maden–İş sendikası, 1947’de kurulmuş ve işçi sınıfı mücadelelerinin her dönemecinde önemli roller üstlenmiştir. Bugün, yöneticisinden üyesine, Maden-iş’e emek vermiş aydınlardan temsilcisine kadar herkesin yaşanan yıllarla ilgili anıları vardır. İşçi sınıfı mücadelesi ve sosyal tarih açısından bu gün de tartışılan ortak tarihimizle ilgili bu çabalarımızın bu konuda yapılacak araştırmalara yol gösterici olacağına inanıyoruz.
Çalışmaya, elimizde bulunan ve bilinen yerlerdeki belgeleri bir araya getirerek başladık.

Sizden de, bu çabalara katılmak isterseniz elinizde bulunan, Maden-iş’le ilgili belge, mektup, kitap, broşür, gazete, fotoğraf gibi basılı, yazılı malzemeleri Birleşik Metal–İş sendikasına getirmenizi, göndermenizi istiyoruz. Teslim alınan tüm belgeler kayda geçirilecek, hazırlanan tutanağın bir nüshası belge sahibine verilecektir. Belgenin orijinalinin kendinizde kalmasını istiyorsanız, bir kopyası alınarak aslı belge sahibine iade edilecektir.


Ortak çalışmamıza anılarınızı, düşüncelerinizi yazarak, sözlü tarih çalışmalarına katılarak da katkıda bulunabilirsiniz.
“T. Maden–İş tarihine tanıklık” çalışma gurubu, ADEM KARABAŞ, ALİ EŞREF TURAN, ALPAY BİBER, CELAL ALÇINKAYA, CELAL ERDEM, CEMAL AZMİ POYRAZ, CENGİZ TURHAN, ÇİMEN TURAN, FARUK TÜRKOĞLU, HALİT ERDEM, HANEFİ ÖZTÜRK, HASAN RASİM ERİŞ, İBRAHİM KALYONCU,MEHMET KARACA, MURAT TOKMAK, MÜŞİR KAYA CANPOLAT, NURETTİN ÇAVDARGİL, SELİM MAHMUTOĞLU, SEYDA BAKIR, SUAT ESİNSEL ve BİRLEŞİK METAL-İŞ'in katılmalarıyla oluşmuştur.
Çalışma gurubuna katılmak isteyen arkadaşların katkı ve katılımlarını bekliyoruz.

T. Maden–İş tarihine tanıklık” Çalışma Gurubu


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət