Ana səhifə

Senfonik Özlem Konserlerinde Kontrbas Gurup Şefi olarak yer almış


Yüklə 28.5 Kb.
tarix24.06.2016
ölçüsü28.5 Kb.
MUSTAFA ÖZAK

Mustafa Özak, 27 Eylül 1970’de Limasol’da doğdu. İlk müzik eğitimine, Anafartalar Lisesi Bandosun’ da ‘Trombon’ çalarak başladı. Lise eğitiminden sonra, 1994’de, Gazi Üniversitesi Müzik Eğitim Bölümünün kontrbas ana sanat dalında mezun oldu. Eğitimini, Ankara Devlet Opera ve Balesi kontrbas sanatçısı Hüseyin Sami Menekşe ile sürdürdü. Eğitimi sırasında Özak, Ankara Başkent Oda Müziği Orkestrasında kontrbas çalıcısı olarak katılmış ve ayrıca Hollanda’nın Arnhem şehrinde yapılan Uluslararası Koro Festivali yarışmasına Ankara Büyük Şehir Belediye Korosu ile katıldı.


2005 ve 2006 yıllarında burslu olarak Amerika-New Hampshire'da yapılan Apple Hill Oda Orkestrası müzik programına kontrbas çalıcısı olarak katılmıştır.
Özak, şimdiye kadar çeşitli yerli yabancı orkestra konserlerinde yer aldı. Kontrbas çalarak eşlik ettiği kurum ve kuruluşlardan bazıları şunlardır: Ankara Başkent Oda Müziği Orkestrası, Yunus Quintet, Bavyera Gençlik Orkestrası/KKTC, Müzik Dostları Derneği Oda Orkestrası, KKTC Senfoni Orkestrası, The Golden Clover Leaf Trio, Cyprus Symphony Orchestrası, El Mediterrano Tango Grubu ve Lefkoşa Belediye Oda Orkestrası.
2014-2015 Senfonik Özlem Konserlerinde Kontrbas Gurup Şefi olarak yer almış,

2013-2015 Öğretim yılları arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi olarak Müzik Eğitim Bölümün’ de ‘Kontrbas’ Eğitimini başlatmış ve 2015 tarihinde kurulan KKTC Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Kontrbas Sanatçısı olarak konserlerinde yer almıştır.


2013 tarihinden itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Müzik Eğitim Bölümü Öğretim Görevlisi olarak halen Kontrbas Öğretmenliği yapmaktadır.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət