Ana səhifə

Pijmy Żołądkową z miętą na zdrowie! W krajach Europy Zachodniej I w Stanach Zjednoczonych, po kilkudziesięciu latach królowania leków syntetycznych, ponad połowa pacjentów korzysta dzisiaj z porad lekarzy medycyny naturalnej


Yüklə 125 Kb.
tarix27.06.2016
ölçüsü125 Kb.
Informacja prasowa
Pijmy Żołądkową z miętą na zdrowie!

W krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych, po kilkudziesięciu latach królowania leków syntetycznych, ponad połowa pacjentów korzysta dzisiaj z porad lekarzy medycyny naturalnej, lub wykorzystuje naturalne środki lecznicze w profilaktyce. W te najnowsze, światowe trendy zdrowotne wpisuje się letni trunek wspomagający trawienie - Żołądkowa Gorzka z miętą. Domowe nalewki i trunki ziołowe typu digestif są dzisiaj najbardziej naturalnym i tradycyjnym, domowym sposobem na lepsze trawienie.

Polacy od wieków uprawiali tradycyjną, opartą na zielarstwie tzw. medycynę ludową. Jednym z najważniejszych składników domowych apteczek naszych przodków była zawsze mięta - czy to w postaci kropli z wyciągu, naparu, czy domowej nalewki, popularnej miętówki.

Roślinie tej w kulturze ludowej przypisywano właściwości magiczne, traktując jej unikatowy aromat jako rodzaj afrodyzjaka (powiedzenie „czuć do kogoś miętę” oznacza do dziś „czuć do kogoś pociąg, sympatię”). W starożytności mięta symbolizowała gościnność i serdeczność. Niezwykły zapach mięty rzeczywiście potrafi w magiczny sposób uspokoić myśli, stworzyć atmosferę relaksu, orzeźwienia, wyciszenia.

Lecznicze i zdrowotne właściwości mięty są nie do przecenienia.

MIĘTA PIEPRZOWA wspomaga trawienie. Używana jest przy bólach brzucha, nudnościach, zgadze wzdęciach. Pobudza apetyt. Zimna herbata doskonale gasi pragnienie. Roślina jest pomocna w trawieniu tłuszczów. Wspomaga leczenie wątroby i dróg żółciowych. Olejek miętowy wymieszany z wodą pomaga w stanach zapalnych gardła. Opary z mięty łagodzą objawy przeziębienia, nieżytu oskrzeli, a nawet kataru. Mięta łagodzi bóle reumatyczne, mięśniowe, nerwobóle. Nacieranie skroni przynosi ulgę w migrenie, a świeży zapach tej rośliny relaksuje i orzeźwia.

„Żołądkowa Gorzka” z dodatkiem mięty to nowa propozycja smakowa dobrze znanego nam trunku od lubelskiego producenta, trunku, który od 50 lat jest w Polsce najbardziej rozpowszechnionym, domowym sposobem na zgagę.

Orzeźwiający aromat ziołowy dodaje tej znanej marce nie tylko walorów smakowych, ale przede wszystkim wzmaga lecznicze oddziaływanie na system trawienny. Jako digestif z dodatkiem mięty Żołądkowa Gorzka będzie niezastąpiona w dalekich podróżach do ciepłych krajów. Będzie stanowiła niezastąpioną, poręczną i pewną ochronę przed „chorobą faraona” i innymi dolegliwościami żołądkowymi.

„Żołądkowa Gorzka” z dodatkiem mięty stanowi też doskonały składnik relaksujących, letnich kolorowych drinków na bazie świeżych soków owocowych, np. aperitifów przed letnim koktajlem lub sąsiedzkim grillem w ogrodzie.


Long Drink – Red Mint

20 ml Żołądkowa z Miętą

½ świeżej limonki (6 cząstek)

5 listków świeżej mięty pieprzowej

120 ml soku żurawinowego
Rozgnieć w wysokiej szklance listki mięty i wrzuć 6 cząstek limonki. Uzupełnij szklankę kruszonym lodem. Żołądkową i sok żurawinowy wlej do shaker’a z lodem. Wymieszaj i przelej zawartość do szklanki. Dekoruj liściem mięty.Żołądkowa Gorzka stanowi niejako segment alkoholowy sam w sobie, trudno ją zakwalifikować do jednej kategorii. Jest jedyną wódką gatunkową, która leżakuje przed rozlaniem. To rdzennie polski, nietypowy trunek wielorakiego zastosowania o niezwykłych właściwościach i nietypowej nazwie, przywodzącej na myśl receptury lecznicze z apteczki babci. Łączy bogate tradycje zielarstwa z równie długimi w Polsce tradycjami biesiadowania, ale to coś więcej niż leczniczy digestif. Poza tym, że wspiera procesy trawienne jest też doskonałym trunkiem relaksacyjnym - posiada zarówno niezrównane walory smakowe, jak i zdrowotne cechy digestif’a, oraz moc alkoholu opartego na spirytusie.Magiczna receptura Żołądkowej jest przyrządzana na nalewach z ziół i korzeni, które łączą w sobie łagodną goryczkę i szlachetną słodycz. Tak powstaje bogata kompozycja łącząca pozornie sprzeczne elementy: ostrość i intensywność z wytrawną delikatnością, łagodne pobudzenie z pełnym relaksem...


Więcej informacji udziela:

Media Forum, tel. 604 94 17 64Dominika Wojtczak, d.wojtczak@mediaforum.plVerilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət