Ana səhifə

Osmangazi Yeni Bir Park ve Meydana Kavuştu Koğukçınar Mahalle Parkı ve Meydan Hizmete Açıldı


Yüklə 132 Kb.
tarix27.06.2016
ölçüsü132 Kb.
15 OCAK 2016  • Osmangazi Yeni Bir Park ve Meydana Kavuştu

  • Koğukçınar Mahalle Parkı ve Meydan Hizmete Açıldı

  • Dündar, “Bunlar, Kentsel Dönüşümün Birer Parçası”

Osmangazi Belediyesi’nin mahallelere nefes aldıran park, meydan ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Koğukçınar mahallesinde gerçekleştirilen Ulufeli Çınar Camii çevre düzenlemesi ile yapımı tamamlanan çocuk parkı ve meydan, törenle hizmete sunuldu.


Osmangazi’nin dar ve sıkışık mahallelerinden birisi olan Koğukçınar mahallesi, yeni bir meydan ve çocuk parkına kavuştu. Ulufeli Çınar Cami çevre düzenlemesi ile birlikte, kamulaştırmalar sonucu elde edilen 2 bin metrekarelik alana yapılan çocuk parkı ve meydan açılışına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar Bursa Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Ay, belediye başkan yardımcıları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Törende konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hizmet üretmeye özen gösterdiklerini söyledi. Kentin tamamını ilgilendiren büyük projelerle birlikte, şehrin en ücra köşesinde yaşayan vatandaşların ihtiyaç duyduğu her alanda hizmet ürettiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Yapmış olduğumuz çalışmalarla Bursa’yı Türkiye’ye örnek bir il yaptık. Osmangazi Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projelerle Türkiye’nin gündeminde olan, bir çok yerel yönetim tarafından örnek alınan bir belediye olduk. Özellikle çarpık yapılaşmanın önüne geçerek modern ve planlı bir şehir inşa etme yönünde başlattığımız çalışmalar, şehre yeni bir kimlik kazandırdı” dedi.
Büyük projelerin yanında, mahallelerde lokal çalışmalar da gerçekleştirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Dündar, “Ulufeli Çınar Cami çevre düzenlemesi ile park ve meydan çalışmamız bunun en güzel örneği. Bu çalışmalar aynı zamanda lokal manada kentsel dönüşümün bir parçası. Bu hizmetler, sizlerin talepleri doğrultusunda gerçekleştirilen, mahallelerimizin ihtiyacının giderilmesine yönelik doğrudan hizmetler. Park ve meydan düzenlemesi için 12 binayı kamulaştırdık ve 1 milyon 544 bin lira kamulaştırma bedeli ödedik. Parkın yapımı ve çevre düzenlemesi ile birlikte 1 milyon 700 bin liralık bir yatırım yaptık. Mahallemize hayırlı olsun” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’de, yaptığı konuşmada gerek Osmangazi Belediyesi’nin, gerek Büyükşehir belediyesinin gerçekleştirdiği yatırımlarla Osmangazi’nin modern bir görünüme kavuştuğunu söyledi. Başkan Altepe, “Bursa’yı sağlıklı ve yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için, mahallelerde dönüşümün başlayabilmesi için bu hizmetler son derece önemli. Bunun için de, Osmangazi ve Büyükşehir Belediyesi el ele vererek çalışmaları sürdürecek. Ben, Koğukçınar mahallemize güzel bir park ve meydan kazandıran, camimizin çevresini düzenleyen Osmangazi Belediye Başkanımız Mustafa Dündar’a teşekkür ediyor, mahallemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Koğukçınar Mahalle Muhtarı Sait Ergen’de, yaptığı konuşmada, mahalleye kazandırdığı park ve meydan ile, cami çevre düzenlemesi için başkan Mustafa Dündar’a teşekkür etti. Konuşmaların ardından Ulufeli Çınar Cami çevre düzenleme çalışması ile yapımı tamamlanan çocuk parkı ve meydan kurdele kesilerek hizmete açıldı.


Osmangazi Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət