XV. Épületgépészeti, Gépészeti
és Építőipari Szakmai Napok
Szakkiállítás és Nemzetközi Tudományos Konferencia
2009. október 15-16.
Debreceni Egyetem Műszaki Kar
4028 Debrecen, Ótemető u. 2-4.
PROGRAM
Csütörtök, 2009. 10. 15.
9:00 – 9:30 A Szakkiállítás megnyitása, I. emeleti Aula (nyitvatartás 17:00-ig)
Kovács István, a Magyar Mérnöki Kamara alelnöke
9:30 – 9:50 A Tudományos Konferencia megnyitása (319 terem)
Prof. Dr. Fésüs László akadémikus, a Debreceni Egyetem Rektora
Dr. Varga Emilné Dr. Szűcs Edit a DE Műszaki Kar Dékánja
9:50 – 10:00 Szakdolgozat díjak átadása
10:00 – 12:00 Szekcióülések
Épületgépészeti 319 terem
Gépészeti 412 terem
Menedzsment 116 terem
Építőmérnöki 216 terem
Építészmérnöki 222 terem
Mechatronikai 316 terem
Környezetmérnöki 314 terem
Alkalmazott informatikai 117 terem
12:00 – 13:30 Ebédszünet
13:30 – 15:30 Szekcióülések
Épületgépészeti 319 terem
Gépészeti 412 terem
Menedzsment 116 terem
Építőmérnöki 216 terem
Építészmérnöki 222 terem
Környezetmérnöki 314 terem
15:30 – 16:00 Kávészünet
16:00 – 18:00 Szekcióülések
Épületgépészeti 319 terem
Gépészeti 412 terem
Menedzsment 116 terem
Építészmérnöki 222 terem
19:00 – 20:00 "Ismeretlen ismerősök"
a Debreceni Lyra Szimfonikus Zenekar hangversenye
(helyszín: a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar hangversenyterme)
20:00 – 23:00 Fogadás – meghívóval rendelkező vendégeink részére
a Debreceni Egyetem Főépületének Díszudvarán
Pohárköszöntőt mond: Prof. Dr. Fábián István a DE TEK elnöke
Péntek, 2009. 10. 16.
8:30 – 12:45 IKUT Geotermikus szekció 319 terem
10:00 – 10:30 Kávészünet
Alternatív program (jelentkezni lehet a regisztrációs lapon csütörtökön 12:00-ig)
10:00 – 12:00 Látogatás az IngReorg Kft debreceni „Autonóm” házánál
13:00 A Szakkiállítás zárása
ÉPÜLETGÉPÉSZETI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2009. október 15. 319 terem
1. ÜLÉSSZAK: Létesítményenergetika – Fenntartható épületek
Levezető elnök: Gudni Jóhannesson , Izlandi Energia Hivatal, Izland
10:00 – 10:20 J Owen LEWIS, Fenntartható Energia Hivatal, Írország
Fenntartható épületek tervezése
10:20 – 10:40 Mariana BRUMARU, Claudiu ACIU, Technical University of Cluj-
Napoca, Románia
Zöld építőanyagok a fenntartható fejlődésért
10:40 – 11:00 Andreas HERMELINK, ECOFYS GERMANY, Németország
Az épületek fenntarthatóságának határai
11:00 – 11:20 Andreea MIRCEA, Technical University of Cluj-Napoca, Románia
Épületek energiahatékonyságának növelése
11:20 – 11:40 UNGER János, Szegedi Tudományegyetem, Magyarország
Városi hősziget
11:40 – 12:00 Deborah WHITE, University of Adelaide, Ausztrália
Passzív épülettervezés és aktív lakók
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK: Létesítményenergetika – Épületgépészet, tervezés, szimuláció
Levezető elnök: J Owen LEWIS, Fenntartható Energia Hivatal, Írország
13:30 – 13:50 Gudni Jóhannesson , Izlandi Energia Hivatal, Izland
Az exergetikai elemzés – eszköz az épületek energetikai rendszereinek
innovatív tervezésére
13:50 – 14:10 SIMON Tamás, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem,
Magyarország
Különböző passzív hűtési stratégiák hatása a talaj regenerálódására a talajszondák körül
14:10 – 14:30 Roman RABENSEIFER, Slovak University of Technology, Szlovákia
A dinamikus szimuláció elősegítése általános modellek felhasználásával
14:30 – 14:50 ZÖLD András, Debreceni Egyetem, Magyarország
Passzív és alacsony energiaigényű épületek nyári időszakban
14:50 – 15:10 Marco MOLINARI, The Royal Institute of Technology, Svédország
Víz – levegő rendszerek exergetikai elemzése
15:10 – 15:30 Nicoleta COBIRZAN, Mariana BRUMARU, Technical University of
Cluj-Napoca, Románia
A szabályozások hatása az épületek energiatakarékos tervezésére
Romániában
15:30 – 16:00 KÁVÉSZÜNET
3. ÜLÉSSZAK: Létesítményenergetika – Épület, Épületgépészet, Komfort
Levezető elnök: BÁNHIDI László, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Magyarország
Barótfi István, Szent István Egyetem, Gödöllő, Magyarország
16:00 – 16:15 Kovácsné PlaJOS Katalin, Budapesti Műszaki és
Gazdaságtudományi Egyetem, Magyarország
Az ablakcsere központi kérdése – az egy illetve kétrétegű
szerkesztésmód választása
16:15 – 16:30 Csoknyai Tamás, TALAMON Attila, Budapesti Műszaki és
Gazdaságtudományi Egyetem, Magyarország
Passzív házak Magyarországon
16:30 – 16:45 Ioan SÂRBU, Oana POPINA, “Politehnica” University of Timisoara,
Románia
Fűtési rendszerek hatása a helyiségekben kialakuló mikroklímára
16:45 – 17:00 CSÁKI Imre, Debreceni Egyetem, Magyarország
A szellőztetés hatása a széndioxid koncentrációra lakóépületekben
17:00 – 17:15 BALATONI Ildikó, KALMÁR Tünde, CSERNOCH László, Debreceni Egyetem, Magyarország
A különböző fűtési és hűtési technikák alkalmazásának hatása a
szervezet hőszabályozó mechanizmusának aktiválódására
17:15 – 17:30 Ioan SÂRBU, Călin SEBARCHIEVICI “Politehnica” University of
Timisoara, Románia
Hőszivattyúk alkalmazása az épületek fűtésére-hűtésére
17:30 – 17:45 Doru PELIVAN, Ioan SÂRBU, “Politehnica” University of Timisoara,
Románia
Monoblokk osztó-gyűjtő elválasztó diafragmával
17:45 – 18:00 Ioan SÂRBU, Horia BURA “Politehnica” University of
Timisoara, Románia
Az elpárologtatási hőteljesítmény biztosítása a hőszivattyúknál
Péntek, 2009. október 16. 319 terem
1. ÜLÉSSZAK: IKUT Geotermia – TERMÁLkút,tERMÁLVÍZ, GEOLÓGIA
Levezető elnök: Michele DE CARLI, Universita degli Studii di Padova, Olaszország
8:30 – 8:45 Ionel Ciucanu, West University of Timisoara, Románia
A termálvízben található szerves anyagok vizsgálata
8:45 – 9:00 BODNÁR Ildikó, BRAUN Mihály, GÁBORA András, HORVÁTH Róbert, TÓTH László, TRAMPUS Péter, VARGA Ferenc, Debreceni Egyetem, Magyarország
Ionel CIUCANU, West University of Timisoara, Románia
Geotermikus rendszerek termálvizeinek és szerkezeti anyagainak
vizsgálata
9:00 – 9:15 KOZÁK Miklós, BUDAY Tamás, McINTOSH Richard, BÁLINT Béla
Debreceni Egyetem, Magyarország
A geotermális-hidrogeológiai modellezés geológiai alapjai a Tiszántúli régióban
9:15 – 9:30 Igor DRTSVENSEK, University of Maribor, Szlovénia
TIBA Zsolt, Debreceni Egyetem, Magyarország
A termálkútfúrási technikák áttekintése
9:30 – 9:45 TIBA Zsolt, Debreceni Egyetem, Magyarország
A kútfúrási folyamat alatt fellépő igénybevételek meghatározása
9:45 – 10:00 Adrian RETEZAN, “Politehnica” University of Timisoara, Románia
Remus RETEZAN, DIREM Consulting, Timisoara, Románia
Ioan Dobosi, “Politehnica” University of Timisoara, Románia
A geotermikus energia – fenntartható alternatíva
10:00 – 10:15 SZŰCS Péter, ZÁKÁNYI Balázs, SZÁNTÓ Judit Miskolci Egyetem, Magyarország
ZSEMLE Ferenc, ELTE, Magyarország
Repedezett geotermikus tárolók vezetőképességi viszonyainak
meghatározása, az ACE algoritmus alkalmazásával
10:15 – 10:45 KÁVÉSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK: IKUT Geotermia - rendszerek
Levezető elnök: Ionel Ciucanu, West University of Timisoara, Románia
10:45 – 11:00 JENEI Tünde, Debreceni Egyetem, Magyarország
Geotermikus projektek létesítésének jogi szabályozása
11:00 – 11:15 HORVÁTH Róbert, GODÓ Zoltán, KOCSIS Dénes, MANÓ Sándor, Debreceni Egyetem, Magyarország
Termálvíz szállító vezeték vizsgálata rezgésdiagnosztikai módszerrel
11:15 – 11:30 Adrian RETEZAN, “Politehnica” University of Timisoara, Románia
Silviana BRATA, “Politehnica” University of Timisoara, Románia
Stefan DUNA, DARO Proiect, Timisoara, Románia
A termálvízszállítás kérdései
11:30 – 11:45 BÖSZÖRMÉNYI László, Technical University of Kosice, Szlovákia
Gondolatok a geotermikus energia közvetlen felhasználásának hatékonyságáról
11:45 – 12:00 HALÁSZ Györgyné, Debreceni Egyetem, Magyarország
Hűtés geotermikus energiával
12:00 – 12:15 Michele DE CARLI, Antonio GALGARO, Angelo ZARRELLA, Universita degli Studii di Padova, Olaszország
Alberto SALMISTRARO, ENEREN, Olaszország
Fabio Poletto, Alesandro ZERBETTO, HIREF, Olaszország
Massimo TONON, LEDA, Olaszország
A hőszondák szimulációs és méréses vizsgálata geotermális medencében
12:15 – 12:30 Buday Tamás, Debreceni Egyetem, Magyarország
A felső rétegek hőmérsékletváltozása a talajszondák üzemeltetése során
Debrecenben
12:30 – 12:45 KULCSÁR Balázs, Debreceni Egyetem, Magyarország
A geotermikus energia szerepe a megújuló energiák között az
Északalföldi régió mezőgazdaságában
12:45 Zárszó
GÉPÉSZETI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2009. október 15. 412 terem
1. ÜLÉSSZAK: Gépészeti tervezés alkalmazásai
Levezető elnök: TIBA Zsolt, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 TÓTH László, Debreceni Egyetem, Magyarország
Anyagtulajdonságok, mintegy önszerveződő rendszer válasza
10:20 – 10:40 Murat BAKIROV, Vladislav MURANOV, CMSLM Ltd., Oroszország
Alexey KISELEV, RNC Kurchatov Institute, Oroszország
Victor MEDVEDEV, Nuclear Safety Institute RAS, Oroszország
Számítási-kísérleti eljárás kidolgozása és bevezetése VVER-1000 atomerőmű konténmentje élettartam kimerülésének jellemzésére
10:40 – 11:00 Ivan KURIC, Jozef KUBA, University of Zilina, Szlovákia
Új módszerek a CAPP rendszer minősítésére
11:00 – 11:20 MANKOVITS Tamás, SZABÓ Gábor, Debreceni Egyetem, Magyarország
Gumibak végeselem analízise
11:20 – 11:40 MOLNÁR András, MICROMET-NMA Kft, Magyarország
Felületkezelés nagyteljesítményű lézerdiódával
11:40 – 12:00 FAZEKAS Lajos, TIBA Zsolt, Debreceni Egyetem, Magyarország
MOLNÁR András, MICROMET-NMA Kft, Magyarország
Féktengely fémszórása és a szórt felület vizsgálata
12:00 – 12:20 HORVÁTH Csaba, Budapest Tech Polytechnical Institution Magyarország
REJTŐ Sándor, Institute of Media Technology, Magyarország
Karbantartási modellek és kulcstényezők a modern nyomdaiparban
12:20 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK: Anyagtudomány, technológia
Levezető elnök: Trampus Péter, Debreceni Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 Boris TIMOFEEV, CRISM “Prometey”, Oroszország
Orosz könnyűvizes atomerőművekben alkalmazott reaktortartály anyagok termikus öregedése
13:50 – 14:10 Joachim SCHLICHTING, Guram N. KERVALISHVILI, Christiane MAIERHOFER, Marc KREUTZBRUCK, BAM Federal Institute for Materials Research and Testing, Németország
Hibanagyság meghatározása lokális dinamikus termográfiával
14:10 – 14:30 Szabó István, HARASZTOSI Lajos, BÜKKI-DEME András,
BEKE Dezső, Debreceni Egyetem, Magyarország
Mágneses zaj mérése szerkezeti anyagok jellemzésére
14:30 – 14:50 TRAMPUS Péter, Debreceni Egyetem, Magyarország
Ipari létesítmények karbantartásának optimalizálása
14:50 – 15:10 Jaroslav SYTCHEV, KAPTAY György, BAY Zoltán Nanotechnológiai
Intézet, Miskolc, Magyarország
Olvasztott só karbon nanocsövek elektrokémiai szintézise
15:10 – 15:30 Kaptay György, Budai István, Baumli Péter, Sytchev
Jaroslav, Verezub Olga, búza Gábor, Kálazi Zoltán, BAY Zoltán
Nanotechnológiai Intézet, Miskolc, Magyarország
Fém mátrixú nanokompozitok és hasonló anyagok szintézise
15:30 – 15:50 TÓTH János, Debreceni Egyetem, Magyarország
Saválló acélszalag meleghengerlési technológiájának optimalizálása
ÉPÍTŐMÉRNÖKI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 216 terem
1. ÜLÉSSZAK
Levezető elnök: KOVÁCS Imre, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 Nicolae SOCACIU, Tudor PETRINA, Radu HULEA, Ilinca Florina MOLDOVAN, Roxana VIDREAN, Cristian MOJOLIC, Technical University of Cluj-Napoca, Románia
Szerkezeti megoldások egy stadiontető esetében
10:20 – 10:40 Ilgar KIRZIOĞLU, Süleyman Demirel University, Törökország
A település- és régiófejlesztés új kihívásai
10:40 – 11:00 Dan Vasile BOMPA, Traian ONET, Technical University of Cluj-
Napoca, Románia
A nyírás-hajlítás-csavarás egymásrahatásának nemlineáris vizsgálata
vasbeton esetében
11:00 – 11:20 Bogdan PETRINA, Radu ZOICAS, Nicolae Socaciu, Technical University of Cluj-Napoca, Románia
A zilahi „Transilvania” épület statikai megerősítése
11:20 – 12:00 Kerekasztal beszélgetés
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK
Levezető elnök: MAJOR János, Debreceni Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 Mária Kozlovská, Lukas SABOL, Technical University of Kosice, Szlovákia
Az építési folyamat szervezése új tervezési technológiák alkalmazásával
13:50 – 14:10 Erkan POLAT, Suleyman Demirel University, Törökország
Új várostervezési szemlélet: stratégiai térbeli tervezés
14:10 – 14:30 Attila PUSKÁS, Gheorghe PETROVAY, Jácint VIRÁG Technical
University of Cluj-Napoca, Románia
A vasbeton pillérek összeomlásának okai
14:30 – 14:50 CSOMÓS György, Debreceni Egyetem, Magyarország
A területfejlesztési politika ambivalenciája: policentrikus
területfejlesztés vs. növekedési pólus koncepció
14:50 – 15:30 Kerekasztal beszélgetés
MECHATRONIKAI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 316 terem
Levezető elnök: Husi Géza, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 İkbal ESKİ, Selçuk ERKAYA, Sertaç SAVAŞ, Şahin YILDIRIM Erciyes University, Törökország
Kísérleti robot vibrációs elemzése neurális hálózatok felhasználásával
10:20 – 10:40 SZÁSZ Csaba, Technical University of Cluj-Napoca, Románia
VLSI áramkörökre épült digitális rendszerek tervezése és fejlesztése a
mechatronika kihívásainak megfelelően
10:40 – 11:00 BARTHA István, Debreceni Egyetem, Magyarország
Ipari és kommunális épületek hőenergia felhasználásának csökkentése
11:00 – 11:20 TÓTH János, Debreceni Egyetem, Magyarország
Mechatronika oktatása LEGO® Mindstorms® NXT segítségével
11:20 – 11:40 Alexandru GACSÁDI, University of Oradea, Románia
Mobil robot útvonalának tervezése CNN képfeldogozással
11:40 – 12:00 Husi Géza, Debreceni Egyetem, Magyarország
Gyártósor modell építése oktatási célokra
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
KÖRNYEZETMÉRNÖKI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 314 terem
1. ÜLÉSSZAK
Levezető elnök: GYENGE Csaba, Technical University of Cluj- Napoca, Románia
10:00 – 10:20 GYENGE Csaba, Andrei VARGA, Technical University of Cluj-
Napoca, Románia
Környezetbarát technológiák a gyártási folyamatokban
10:20 – 10:40 Miljana PRICA, University of Novi Sad, Szerbia
A cement stabilizáló potenciáljának vizsgálata szennyezett lerakódások
esetében
10:40 – 11:00 Miljana PRICA, University of Novi Sad, Szerbia
A kadmium és az ólom kilúgozása cementtel stabilizált szennyezett lerakódásokból
11:00 – 11:20 lajos GULYÁS, Debreceni Egyetem, Magyarország
Alapmodellek és időbeli elemzések a vízrendszerekre vonatkozóan
11:20 – 12:00 Kerekasztal beszélgetés
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK
Levezető elnök: GULYÁS Lajos, Debreceni Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 KELEMEN Béla, Tiszántúli Környezetvédelmi Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség, Magyarország
Hajdú-Bihar megye környezeti állapota hatósági szemmel
13:50 – 14:10 LAKATOS Gyula, Debreceni Egyetem, Magyarország
Műszaki beruházások igazságügyi szakértői vonatkozásai – Gereskaráti
példa
14:10 – 14:30 Tóth János Attila, Debreceni Egyetem, Magyarország
Zöldterületek ökonómiai és ökológiai értéke
14:30 – 14:50 Fórián Sándor, Debreceni Egyetem, Magyarország
A csapadékvíz-felhasználás lakossági lehetőségei
14:50 – 15:30 Kerekasztal beszélgetés
MENEDZSMENT SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 116 terem
1. ÜLÉSSZAK Minőségfejlesztési lehetőségek a felsőoktatásban
Levezető elnök: Szintay István, Miskolci Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 Szintay István, Miskolci Egyetem, Magyarország
Bologna folyamat – minőség
10:20 – 10:40 Veress Gábor, Pannon Egyetem, Magyarország
A felsőoktatás minőségfejlesztésének főbb feladatai
10:40 – 11:00 Topár József, Buadpesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem,
Magyarország
Minőségmenedzsment, avagy a menedzsment (vezetés)
11:00 – 11:20 Balatoni Ildikó, Debreceni Egyetem, Magyarország
Az egyetemi központok szerepe a régiók versenyképességének
növelésében
11:20 – 11:40 Bernáth Lajos, Qualimed Kft, Magyarország
Méréselmélet és gyakorlat a szervezeti működés fejlesztésére
11:40 – 12:00 Koczor Zoltán, Gáti József, Némethné Erdődi Katalin,
Göndör Vera, Budapesti Műszaki Főiskola, Magyarország
Az önértékelés felhasználása egy ISO 9001-es alapú felsőoktatási
minőségirányítási rendszerben
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK Minőségfejlesztési lehetőségek a felsőoktatásban
Levezető elnök: Szintay István, Miskolci Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 VERESNÉ SOMOSI Mariann Miskolci Egyetem, Magyarország
Minőségfejlesztési gyakorlat a Miskolci Egyetemen
13:50 – 14:10 Varga Emilné Szűcs Edit –Bíró Klára, Debreceni Egyetem,
Magyarország
Feedback rendszer kialakítása a Debreceni Egyetemen
14:10 – 14:30 Horváth Zoltán, VSL Kft, Magyarország
Halczman Attila, Debreceni Egyetem, Magyarország
EvaSys felméréskészítő rendszer alkalmazása hazai és külföldi egyetemi példákon keresztül
14:30 – 14:50 Fábián Zoltán, Szegedi Tudományegyetem, Magyarország
Kérdőívek - univerzális eszköz a minőségfejlesztésben
14:50 – 15:10 Horváth Viktória, Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola,
Magyarország
Az oktatói munka hallgatói véleményezése - Eredmények és további eljárások
15:10 – 15:30 Vita, hozzászólások
15:30 – 16:00 KÁVÉSZÜNET
3. ÜLÉSSZAK Általános menedzsment kérdései
Levezető elnök: POKORÁDI László, Debreceni Egyetem, Magyarország
16:00 – 16:20 Debreceni Antal, GE VAG, Magyarország
HUSI Géza, Debreceni Egyetem, Magyarország
Raktári automatikus alkatrész azonosítás bevezetése nagyvállalati
környezetben
16:20 – 16:40 Pokorádi László, Debreceni Egyetem, Magyarország
Fuzzy halmazelméleten alapuló kockázatbecslés
16:40 – 17:00 T. Kiss Judit, Debreceni Egyetem, Magyarország
A humán tőke értelmezésének és mérhetőségének kérdései
17:00 – 17:20 Diószeginé Zentay Éva, Debreceni Egyetem, Magyarország
Kontrolling mint a projektmenedzsment eszköze
ALKALMAZOTT INFORMATIKAI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 117 terem
Levezető elnök: KOCSIS Imre, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 Amirhosein MOSAVI, Debreceni Egyetem, Magyarország
Mérnöki tervezés automatikus többcélú optimalizálás alapján
10:20 – 10:40 HUSI Géza, KISS BACSÓ László, Debreceni Egyetem, Magyarország
Modellek alkalmazása a térinformatikában
10:40 – 11:00 NAGYNÉ KONDOR Rita, Debreceni Egyetem, Magyarország
Feladattípusok dinamikus geometriai rendszerrel
11:00 – 11:20 PERGE Erika, Debreceni Egyetem, Magyarország
Színtani ismeretek oktatása mérnökhallgatók számára
11:20 – 11:40 ÁRVAINÉ MOLNÁR Adrien, FAZEKAS Sarolta, Debreceni
Egyetem, Magyarország
Interaktív tábla a műszaki ábrázoló geometria oktatásában
11:40 – 12:00 SZíKI Gusztáv Áron, HÜSE Erika, Debreceni Egyetem, Magyarország
Statikai problémákból felépülő adatbázis fejlesztése és alkalmazása a
műszaki informatika oktatásában
12:00 – 12:20 KOCSIS Imre, PRINCZ Mária, Debreceni Egyetem, Magyarország
Programozási alapismeretek oktatása a LabVIEW rendszerben
ÉpítészMÉRNÖKI SZEKCIÓ
Csütörtök, 2008. október 15. 222 terem
1. ÜLÉSSZAK: ELMÉLETEK – GYAKORLATOK
Levezető elnök: Csanády Gábor, Debreceni Egyetem, Magyarország
10:00 – 10:20 Wesselényi – Garay Andor, Debreceni Egyetem, Magyarország
Az építészet mimézise – Mimetikus építészet
10:20 – 10:40 Bun Zoltán, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Magyarország
Diagram: rajz és elmélet után
10:40 – 11:00 PUHL Antal, Debreceni Egyetem, Magyarország
„Terek” az építészetben
11:00 – 11:20 Csanády Pál, Csanády Fivérek Kkt, Magyarország
Siza, Gehry, Kuma, Zumthor és a rejtett dimenzió
11:20 – 11:40 Benkő Melinda, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Magyarország
Város-Táj-Építészet
11:40 – 12:00 Meggyesi Tamás, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi
Egyetem, Magyarország
A város, mint színház
12:00 – 13:30 EBÉDSZÜNET
2. ÜLÉSSZAK: ESETTANULMÁNYOK
Levezető elnök: FerencZ Marcel, Debreceni Egyetem, Magyarország
13:30 – 13:50 Erő Zoltán, PALATIUM Stúdió Kft., Magyarország
Széchenyi a 4-es metrón túl is
13:50 – 14:10 Vukoszávlyev Zorán, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi
Egyetem, Magyarország
Portugália itt és ott – a regionalista portugál építészet nemzetközi
megjelenése
14:10 – 14:30 Haba Péter, Magyarország
Chandler, Arizona – Építészeti válságkezelés a sivatag mélyén
14:30 – 14:50 Csanády Gábor, Debreceni Egyetem, Magyarország
A bölcs Salamon egyiptomi temploma Jeruzsálemben
14:50 – 15:10 Katona Vilmos, Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi
Egyetem, Magyarország
CHIAROSCURO – fény és árnyék
15:10 – 15:30 Borbás Péter, Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, Magyarország
Ökodizájn Angkor árnyékában
15:30 – 16:00 KÁVÉSZÜNET
3. ÜLÉSSZAK: Határépítészet
Levezető elnök: CSANÁDY Gábor, Debreceni Egyetem, Magyarország
16:00 – 16:20 Ferencz Marcel, Debreceni Egyetem, Magyarország
Téglagravitáció
16:20 – 16:40 Kovács Dániel, hg.hu építészeti és designmagazin, Magyarország
Elektronikus építészet – Építészet az interneten
16:40 – 17:00 Solymos Sándor, Magyar Képzőművészeti Egyetem, Magyarország
Az a hír, ha nincsen hír – az építészet, mint kulturális határterület
17:00 – 17:20 BERTA Erzsébet, Debreceni Egyetem, Magyarország
Az értelem architektonikája (építészeti metaforák az
építészettörténetben)
17:20 – 17:40 Kovács Péter, Debreceni Egyetem, Magyarország
A tér narratívaképző szerepe Babits Mihály Timár Virgil fia című
regényében
17:40 – 18:00 LŐRINCZ Zoltán, Magyarország
A historizálás mint attitűd a kortárs református templomépítészetben
A Tudományos Konferencia bizottságai:
Tudományos bizottság: Szervező bizottság:
Prof. emeritus Bánhidi László
|
(HU)
|
|
Dr. Kalmár Ferenc
|
Dr. Olga Bancea
|
(RO)
|
|
Dr. Varga Emilné
|
Dr. Bodnár Ildikó
|
(HU)
|
|
Csiha András
|
Dr. Michele De Carli
|
(IT)
|
|
Wesselényi-Garai Andor
|
Prof. Derek Clement Croome
|
(EN)
|
|
Dr. Gulyás Lajos
|
Dr. Igor Drstvsensek
|
(SLO)
|
|
Dr. Csomós György
|
Dr. Eugen Ioan Gergely
|
(RO)
|
|
Dr. Husi Géza
|
Prof. Gyenge Csaba
|
(RO)
|
|
Dr. Halász Györgyné
|
Halász Györgyné Dr.
|
(HU)
|
|
Dr. Horváth Róbert
|
Dr. Horváth Róbert
|
(HU)
|
|
Dr. Kocsis Imre
|
Dr. Husi Géza
|
(HU)
|
|
Dr. Kovács Imre
|
Prof. Guðni Jóhannesson
|
(IS)
|
|
Dr. Tiba Zsolt
|
Prof. Jolánkai Géza
|
(HU)
|
|
dr. Fazekas Lajos
|
Dr. Kalmár Ferenc
|
(HU)
|
|
Ferenc Marcel DLA
|
Dr. Kocsis Imre
|
(HU)
|
|
|
Dr. Kovács Imre
|
(HU)
|
|
|
Prof. Ivan Kuric
|
(SK)
|
|
|
Prof. Stanislaw Legutko
|
(PL)
|
|
|
Dr. Phalguni Mukhopadhyaya
|
(CA)
|
|
|
Prof. Jozef Novák-Marcincin
|
(SK)
|
|
|
Prof. Bjarne Olesen
|
(DK)
|
|
|
DR. Stefan Oniga
|
(RO)
|
|
|
Prof. Pokorádi László
|
(HU)
|
|
|
Prof. Adrian Retezan
|
(RO)
|
|
|
Prof. Sahin Yildirim
|
(TR)
|
|
|
Prof. Ioan Sârbu
|
(RO)
|
|
|
Dr. Dietrich Schmidt
|
(D)
|
|
|
Prof. Cristina Schreiner
|
(RO)
|
|
|
Prof. Sztrik János
|
(HU)
|
|
|
Prof. Telekes Gábor
|
(HU)
|
|
|
Dr. Tiba Zsolt
|
(HU)
|
|
|
Dr. Varga Emilné
|
(HU)
|
|
|
Dr. Várady Géza
|
(HU)
|
|
|
Prof. Zöld András
|
(HU)
|
|
|
|
|
|
|
A Szakkiállításon bemutatkozó cégek:
AIR TRADE CENTRE Hungary Kft MOFÉM ZRt
AIRVENT Légtechnikai ZRt NAGÉV Ipari, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft
ALNOR Magyarország Kft OVENTROP Magyarország Kft
aquatherm-hungaria Kft PANOL-PLUSZ Kft
BAUSOFT Pécsvárad Kft PARADIGMA Hungária Kft
CLH Hűtés- és Klímatechnikai Kft PURMO Magyarország képviselet
COMPTECH Kft RECZIMPEX Kft
DANFOSS Kft REHAU Forgalmazó Kft
DD Dana Bt (Tapcon) RETTIG Hungary Kft
DE Műszaki Kar ROSENBERG Hungária Kft
DEBRECENI HŐSZOLGÁLTATÓ ZRt SAIA-BURGESS Controls Kft
E-BUILD Kft SCHAKO Kft
ÉPÜLETGÉPÉSZET Kiadó Kft SCHIEDEL Kéménygyár Kft
FAG Magyarország Ipari Kft SIEMENS ZRt IBT / HVP
Freudenberg Simrit Kft SINUS-KER Kft
GYUR’MA Kft SONTEX Hungária Kft
HAJDUFLEX Kft SPM Budapest Kft
HENKEL Magyarország Kft TEKNO POINT Hungary Kft
HERZ Armatúra Hungária Kft TROX Austria GmbH Magyarországi Fióktelep
HungaroCAD Informatikai Kft VAILLANT Saunier Duval Kft
IAS Automatika Kft VIVACO Kft
ICE-STAR Kft VÍZ-GÁZ-FŰTÉSTECHNIKA szakfolyóirat
IMI International Kft WILO Magyarország Kft
Létesítményenergetikai Klaszter YORKSHIRE FITTINGS Gyártó Kft…
MAGYAR INSTALLATEUR szakfolyóirat |