Ana səhifə

No : 2012/0188 Bu sirkülerimizde


Yüklə 59.5 Kb.
tarix26.06.2016
ölçüsü59.5 Kb.

Legal Yönet Bağımsız Denetim YMM A.Ş.

(is an Exclusive correspondent of PKF International Ltd.,

a network of legally independent firms)

SİRKÜLER
Tarih : 24.09.2012


No : 2012/0188


Bu sirkülerimizde;

  • Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan ve Man Adası Hükümeti ile imzalanan “Vergi Konularında Bilgi Değişimi Anlaşması” ile ilgili DUYURU’ya;

yer verilmiştir.


MAN ADASI HÜKÜMETİ İLE VERGİ KONULARINDA BİLGİ DEĞİŞİMİ ANLAŞMASI İMZALANMIŞTIR.
Maliye Bakanlığı tarafından www.gib.gov.tr adresindeki internet sayfasında Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Man Adası Hükümeti Arasında Vergi Konularında Bilgi Değişimi Anlaşması İmzalandı. başlıklı DUYURU yayımlanmıştır.
Maliye Bakanlığı bu DUYURU’sunda;


  • “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Man Adası Hükümeti Arasında Vergi Konularında Bilgi Değişimi Anlaşması” 21 Eylül 2012 tarihinde Londra’daki Türk Büyükelçiliğinde imzalandı.

İmzalanan bu Anlaşma ile cezai ve hukuki vergi konularında iki ülke arasında tam bir bilgi değişimi öngörülmekte ve böylece vergi kayıp ve kaçağının önlenmesi konusunda önemli bir adım atılmış olmaktadır.


Anlaşma, her iki ülkenin iç mevzuatının öngördüğü yasal prosedür tamamlandıktan sonra yürürlüğe girecektir.
Man Adası ile imzalanan bu Anlaşmanın yürürlüğe girmesiyle birlikte Anlaşma kapsamındaki vergiler ile ilgili olarak inceleme elemanlarımızca ihtiyaç duyulabilecek bilgiler Man Adası yetkili makamlarından talep edilebilecek ve yine Man Adası tarafından ihtiyaç duyulabilecek bilgiler de ülkemiz tarafından karşılanabilecektir.
Anlaşma ayrıca, tarafların yetkili temsilcilerinin gerektiğinde vergi incelemesi amacıyla bir diğerinin ülke toprağında ve ilgili maddede belirtilen şartlarla inceleme yapabilmesine, ilgili kişilerle görüşebilmesine veya yapılmakta olan bir vergi incelemesine katılabilmesine de imkân sağlamaktadır.
Öte yandan, diğer ülkelerle de “Vergi Konularında Bilgi Değişimi Anlaşması” akdetmek amacıyla müzakereler sürdürülmektedir.”
açıklamasını yapmıştır.
Saygılarımızla,


Yayımlanmış diğer sirkülerlerimiz ve mali konulardaki pratik bilgileri www.legalyonet.com adresinde bulabilir, sirkülerlerimizde açıklanan hususlarla ilgili olarak daha detaylı bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda bizi arayabilirsiniz.Tel (+90 0212) 274 60 66 (pbx) | Fax (+90 0212) 267 23 15-16

legal@pkflegal.com

PKF | Cemal Sahir Sok | No 26-28 | Profilo Plaza B Blok | Mecidiyeköy | İstanbul | TURKEY

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət