Ana səhifə

Miley Cyrus 15 Mayıs’ta Türkiye Sinemaları’nda gösterilmeye başlanacak olan “Hannah Montana: The Movie”yi anlatıyor


Yüklə 57.5 Kb.
tarix18.07.2016
ölçüsü57.5 Kb.
Miley Cyrus 15 Mayıs’ta Türkiye Sinemaları’nda gösterilmeye başlanacak olan “Hannah Montana:The Movie”yi anlatıyor

Hannah Montana: The Movie”de izleyicileri neler bekliyor?

“Hannah Montana: The Movie”de Miley Stewart’ın Tennessee’deki kökenlerine geri dönmesi ve sıradan bir genç kız olması anlatılır. Bunu yaparken Hannah Montana kimliğini terk etmesi gerekmez ama rock starı yaşam tarzının bir kısmından vazgeçip yeniden normal kız olması gerekir.

Filmin soundtrack albümü, Hannah Montana’nın öyküsünü nasıl anlatır?

Soundtrack albümdeki şarkıların hepsi, kökenlerine geri dönme üzerinedir. Babamın bestelediği “Back To Tennessee” ve yeni bir Hannah Montana şarkısı olan “You’ll Always Find Your Way Back Home” yer alır. Özellikle “Butterfly Fly Away” başta olmak üzere onu Nashville’e geri getiren şarkılar vardır. Bu country tarzı bir şarkıdır. Hatta “The Climb” adlı şarkı daha da fazla country’dir.Hannah Montana soundtrack albümünün kayıtları nasıl geçti?

Soundtrack albümü kayıtları son derece keyifliydi. Çünkü belli bir sıranın dışına çıkıyorsunuz. Kayıtlara filmin çekimlerinden bile önce başladım. Çekimler bittikten sonra yeniden kayıtlara dönüp soundtrack albümünü tamamladım. Filmin kendisini gördükten sonra kayıtları yapmak daha kolay oldu. Çekimler başlamadan önce filmi bir nebze de olsa hissetmek hoşuma gitti. Daha çekimlere bile başlamadan filmin neye benzeyeceği konusunda fikir alınca müziği de hissetme fırsatı buldum.Bir soundtrack albüm kaydetmenin ne gibi farkları var?

Bir film için stüdyoya girmek biraz farklı… Çünkü senaryo aracılığıyla bir öykü anlatıldığı için şarkıları kesinlikle biraz daha fazla aklınızda canlandırabiliyorsunuz. Hepsinin arasında belli bağlantılar var. Bu da işi daha keyifli ve daha az karmaşık hale getiriyor.Müzik sizin için ne anlama geliyor?

Müziğin benim için birçok anlamı var. “The Climb” adlı şarkının son derece ilham verici olduğunu düşünüyorum. Bence filmi gerçek anlamda tanımlayan harika bir şarkı… En favori şarkım herhalde “Butterfly Fly Away”dir. Çünkü yine babamla benim hakkımda… Bu şarkıyı beyazperdeye taşımak harika oldu.

The Climb”i anlatır mısınız?

Müthiş bir şarkı olduğunu düşünüyorum. Çünkü sadece filmin ve dizinin hayranları için yapılmış bir şarkı değil… Dünyanın her yerinde her yaştan insan için evrensel bir şarkı… Son derece gerçekçi olduğu için herkes bu şarkıyla bir şekilde bağlantı kurabilecek. Mesafeler üzerine değil, yolculuk üzerine bir şarkı… Orada olmayı veya oraya gitmeyi anlatıyor. Sevdiğimiz işte çalışmak gerektiğini anlatıyor.

The Climb” adlı şarkıdaki duygusal durum nedir?

“The Climb”in içeriğinde esinlenme, cesaret ve güçlü olmak gibi kavramlar vardır. İçsel gücün önemli olduğunu; daha iyiye ulaşmak için kendimizi zorlamamız gerektiğini anlatıyor. Çünkü hayatımızda zorluklar her zaman olacak. Zorlukların üstesinden gelmek bize bağlıdır.Bu şarkının (The Climb) sizin için özel bir anlamı var mı?

Gerçek hayatımla ilişkisi olduğunu düşünüyorum. Çünkü hala çok sıkı çalışmam gerekiyor. Hiç ara vermeden çalışmalı, daha çok şey yapmalıyım. Zirve noktası diye birşeyin olmadığını, gidilecek daha çok yer olduğunu gösteriyor bence…Soundtrack albümde insanlar neler bulacak?

Filmi izlememiş olanların soundtrack albümü dinlemesini istiyorum. Oh tanrım ne söylüyorum ben böyle? Düzelteyim, insanların filmi görmesini istiyorum, çünkü soundtrack albümde öykü çok az anlatılıyor. Öykü hakkında çok az fikir edinmiş olan müzikseverler, kesinlikle daha fazlasını öğrenmek isteyeceklerdir. Filmde neler olup bittiğini merak edeceklerine eminim.Peki, önce filmi görüp sonra soundtrack albümü dinleyecek insanlar için ne diyorsunuz?

Onlar için daha da harika olacak. Çünkü filmi görmüş olacaklar. Daha sonra şarkıları dinlerken filmdeki sahneler gözlerinin önüne gelecek. Böylece müziği dinlediklerinde sadece çağrıştırdıklarıyla yetinmeyip farklı sahneleri de hatırlayacaklar.CD’deki şarkılara sizin ne gibi katkınız oldu?

Soundtrack albüm için tek şarkı yazdım. Çok fazla olmadığının farkındayım ama filmin çekimleri nedeniyle çok meşguldüm. Ancak çok iyi şarkıların bir koleksiyonunu yaptık diyebilirim. Bu albümle gurur duyuyorum. Dinlerken büyük keyif aldım.Şimdi de “Let’s Get Crazy”den söz edelim…

Bu şarkıda iyi zaman geçirmeyi arzulamak, arkadaşlarla beraber dans edebilmek ve eğlenmek anlatılır. Daha çok bir parti şarkısı olduğunu düşünüyorum.Şarkının sözlerinin anlamı nedir?

Bu şarkı, Lilly’nin 16. yaş günü için düzenlediği partide yer alır. Arkadaşlarınızla birlikte iyi zaman geçirmek üzerinedir. Ayağa kalk ve dans et mesajı verilir. İnsanın iyi zaman geçirmesinin en güzel iki yolu dans etmek ve şarkı söylemek olduğuna göre harika bir şarkıdır.

Hoedown Throwdown” için ne diyorsunuz?

O da harika bir şarkı… Bu filmde çok sayıda dans şarkısı var ama yine de film müzikal değildir. Her sahnede aynı anda şarkı söyleyip dans etmiyoruz. Filme azıcık da olsa müzikal tadı veren sahne, bu şarkının olduğu sahnedir. Filmdeki herkesin sürekli dans etmesi gibi bir derdimiz yoktu. Tüm kadroyu, hatta teknik ekibin bir kısmını hep birlikte gördüğümüz sahne bu şarkıdır. Böylece hepimizin bir şarkı aracılığıyla bir araya geldiği bir sahneye kavuşmuş olduk. Bu şarkının, kasaba ile Miley’i biraz daha yakınlaştıran bir şarkı olduğunu söyleyebilirim. Zaten o da bu şarkı sayesinde kendisini evinde hissetmeye başlar. Kasaba halkıyla arasında oluşan bağın bu şarkıyla başladığını düşünüyorum.Dans adımları konusunda yardım aldınız mı?

Koreografım Jamal Sims’tir. Birbirimizi çok iyi tanırız. Filmin bazı bölümlerinde funk’a kaydığımız, bazen hip-hop müziğine geçiş yaptığımız anlar oldu ama temelde country tadını koruduk. Dans sahnelerini yaratırken çok eğlendik. Bence o daima hepimizin arkasında yer alan bir ustadır.Başkalarını dans ederken görmek nasıl bir duyguydu?

Bence harikaydı. Farklı etkinliklerdeki gençlerin ‘Şimdi artık ‘Hoedown Throwdown’ı biliyorum’ demesi hoşuma gitti. Bu şarkıyla dans edebilmeleri gerçekten harika… Umarım bu film sinema salonlarına geldiğinde de dans edeceklerdir!

Best of Both Worlds”un remixi için ne düşünüyorsunuz?

“Best of Both Worlds”un remixinde farklı davullar ve farklı gitarlar var. Sonuçta yine aynı şarkı ama daha pop versiyonunu yaptık. Bu şarkıyı 3 yıldan beri söylüyorum. Bu yüzden artık güncelleme, daha eğlenceli ve çılgın hale getirme zamanıydı. Şimdi daha kolay dans edilebiliyor.Bu şarkı filmin neresinde?

Filmin başlangıcında yer alıyor. Hannah Montana efsanesinin başlamasını gördüğümüz noktadadır. “Best of Both Worlds” ile dans eder ve sonra bu müzik videosuna dönüşür.Müzik videosu yapmak nasıl birşey?

Müzik videosu yapmak gerçekten harika… Daha önce yaptığım hiçbr müzik videosuna benzemiyordu. Çünkü efektler için kullanılan yeşil ekran önündeydim. Bu şekilde çalışırken kendinizi çıldırmış sanıyorsunuz. Sonra videonun bitmiş halini görünce, “Oh tanrım, yeşil ekran önündeydim ama sonuç ne kadar muhteşem olmuş!” diyorsunuz. O videoda Grand Canyon’un tam ortasındaydım.Hannah Montana: The Movie’nin soundtrack’ını özel kılan yanı nedir?

Filmin öyküsünü anlattığı için harika olduğunu düşünüyorum. Filmin tüm esin kaynağının nereden geldiğini anlamak izleyici için keyifli olacak. Ayrıca “The Climb” gerçekten harika bir şarkı ve o şarkının tamamını dinlemenin tek yolu soundtrack albümü edinmek. Bu da onu çok özel kılıyor.Hayranlarınızın soundtrack albümden kazançları neler olacak?

Soundtrack albümü dinleyecek olan hayranlarımın filmle ilgili daha çok ilham alacaklarını, beni ve oynadığım karakteri biraz daha iyi anlayacağını umuyorum.Bu filmin sizinle ne gibi bir ilişkisi var?

Bu filmi kendime yakın hissettim. Çünkü oynadığım karakter Nashville’e geri döner. Eve dönmek gerçekten çok hoş bir duygudur. “Back to Tennessee” ve “You’ll Always Find Your Way Back Home” gibi şarkılar var. Bunlar benim geldiğim ve kökenlerimin olduğu Nashville üzerine şarkılardır. Şu andaki kimliğimin oluşma nedenlerinin çoğunun Nashville’de olduğunu düşünüyorum.”


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət