Ana səhifə

Marka izleme sözleşmesi


Yüklə 42.5 Kb.
tarix26.06.2016
ölçüsü42.5 Kb.

MARKA İZLEME SÖZLEŞMESİFirma Adı :

Firma Yetkilisi :

Adresi :
Marka İzleme Süresi : 1 yıl

Sözleşme Başlangıç tarihi : Sözleşme Bitiş tarihi:

İzlenecek Markalar ve Sınıfları :


Sıra No

MARKA NUMARASI

MARKA ADI

KAPSADIĞI

EMTİA

Yukarıda adı ve adresi yazılı firma yetkilisi ile CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ. Arasında belirtilen konuda aşağıdaki şartlarla bir MARKA İZLEME SÖZLEŞMESİ yapılmıştır.
  1. Bu sözleşme ile CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ. yukarı da adı geçen firmaya ait markaların üçüncü şahısların aynen taklit veya benzer marka başvurularına karşı korunması için, Türk Patent Enstitüsü'nün aylık periyotlar ile marka başvurularını yayımladığı Resmi Marka Bültenlerini takip edecek, marka sahibinin tescilli markasına benzer başvurular var ise bu durum marka sahibine bildirilecektir.

  2. Söz konusu izleme, şekiller hariç tutularak sadece ibareler için yapılacaktır. İzlenecek markalar ve sınıfları yukarıda belirtilmiştir. CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ. marka izleme hizmetini eksiksiz ve karşılıklı iyi niyet esasına göre sunacaktır.

  3. İzleme sonucu tespit edilen benzer marka başvurusuna, marka sahibinin itiraz talebi üzerine CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ. marka uzmanları tarafından itiraz edilecektir. Türk Patent Enstitüsüne yapılacak söz konusu itirazlar için yatırılacak resmi harçlar için marka sahibinden ayrıca ücret talep edilecektir.

  4. Marka izlemesi sonucunda, 2 ayda bir CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ. Tarafından marka sahibi firmanın ………………………………. e mail adresine ya da ………………………. nolu faksına gönderilen rapor ile benzerlik raporu bildirimi yapılacaktır. Resmi Marka Bülteni, Türk Patent Enstitüsü’nden alındığı için Enstitü tarafından yapılabilecek hata olasılığı durumunda CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ. sorumlu tutulamaz.

  5. Markalar üzerindeki hakların mevcut marka sahibi tarafından başkasına devri halinde bu sözleşme kapsamında marka izlemesine ilişkin haklar devir alana geçer. Bu sözleşme kapsamında izlenen markalardan herhangi birinde ya da hepsinde CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ. marka vekilinin azledilmesi veya bu marka ya da markalara yeni marka vekili atanması halinde sözleşme kendiliğinden fesih olmaktadır.

  6. CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ. nin ……adet marka için vereceği marka izleme ve takip sistemi danışmanlık hizmeti için yıllık ………….. TL + KDV ücret talebi olacaktır.

  7. Bu sözleşme bitimi tarihinden 1 ay önce taraflardan herhangi biri tarafından iadeli taahhütlü gönderilecek fesih bildirimi ile feshedilmediği takdirde 1 yıl süre daha yenilenmiş olacak, takip edilen yıllarda da aynı durum devam edecektir.

  8. Bu sözleşme ……………….. tarihinde tarafların karşılıklı muvafakatiyle 1 suret olarak düzenlenmiş ve imzalanmıştır.

  9. Bu sözleşmeden doğacak anlaşmazlıklarda Ankara Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.
Firma Yetkilisi


CND MÜH. MÜŞ. LTD. ŞTİ.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət