Ana səhifə

Lilit– je první žena Adamova. Odmítla se mu podřídit a raději od něho odešla a stala se démonkou. Lilit symbolizuje moc ženy, její zázračnou a tvořivou sílu. Lilit v Beranu, v aspektu na Mars


Yüklə 192.5 Kb.
səhifə4/7
tarix24.06.2016
ölçüsü192.5 Kb.
1   2   3   4   5   6   7

Černá Luna v 11.domě (dům přátel, společností, nadějí, přání, individualizace)


Přátelství je možné jedině na základě rovnosti vědomí a úrovně. Lilit chtěla rovnocennost a proto, že jí Adam nerozuměl, odvrátila se, odešla. Přítel a nepřítel se při této konstelaci nacházejí velice blízko sebe. Z přítele se lehko stane nepřítel, bývají různé problémy – odloučení od přátel, nenalezení společné úrovně. Jeden je zrazený, druhý nepochopený, je důležité nechat otevřené dveře. Lilit je tady zrcadlem, žádá pravdu: kdo už nám má říci pravdu, když ne naší přátelé? Často je ale důsledkem odtažení, osamělost, izolace. Je tady i problematika individualizace, tento člověk musí pochopit svou roli ve skupině, roli ve společnosti, aby se mohl začlenit a stát se nositelem něčeho nového. Musí nejdřív být na okraji společnosti, aby se pak mohl začlenit přímo do centra dění. Bývají tady podvody a zrady v přátelství, zříkání se vlastní svobody, jen aby došlo k začlenění někam. Vyhnanství a izolace se stává prokletím, a přece nutí k životu, k schopnosti být ve vztahu.

Černá Luna ve 12.domě (dům nepřátel, překážek, omezení svobody)


Není nic nudnějšího než tajemství, které jím přestalo být. Tento člověk miluje tajemství, je rád, když může čas od času zmizet, utéct, vypařit se. Bývá tady vedený dialog „bytí“ a „nebytí“. Touha po splynutí je nesmírná a právě tak je velký strach z rozpuštění. Může dojít ke ztrátě svobody, buď ve vězení, nebo klášteře, či internátě. Sklon k psychickým poruchám – ústup „do jiného světa“, poblouznění, bývá běžný před novým životním krokem. Lilit se odmítla vrátit zpět a přivolala na sebe prokletí. „Když se ke mně nevrátíš, už tě nechci“ – prohlásil Adam. Pokud k něčemu nemáme přístup, často snižujeme jeho hodnotu, současně ale dáváme tomu něčemu moc. Při tomto postavení Lilit je přitažlivé vše těžko dosažitelné, vše co lze ztratit. Přednostní formou přežívání je tady pomáhání – někdo, kdo byl vyhnán či ztracen, je v roli oběti (nezáleží na tom, že odešel sám), pomáhání a obětavost tady znamená „rozpuštění Já“. Pomocník potřebuje oběť, potřebuje moc, která se za pomáháním skrývá. Vlastní potřebnost potlačí a místo toho, aby požádal o pomoc, hledá prvního ubožáka, kterého by mohl spasit, nebo utíká do vysněných světů, do fantazie.

Zdroj - tyto knihy Vám doporučujeme k zakoupení:

© sas PannaCz.com p


Lilit - Černá Luna v babylonské a asyrské astrologii


Na základě dostupných poznatků se s Lilit-Černou Lunou pracovalo již v babylonské a asyrské astrologii. Ve středověku se pochopitelně z astrologie vytratila a vrátila se do ní až začátkem 20. století – téměř současně s objevem planety Pluto (podobný princip). Ve stejném období začaly „viklat“ i patriarchální hodnoty. Náhoda?

Lilit v horoskopu může působit radikálně


Její tranzity vyvolávají události, které nás konfrontují s utrpením a stinnými stránkami naší existence. Často jde o události velkého významu a mimořádné síly. Nutí nás, abychom jí a tím i svůj stín přijali, poznali sami sebe, vyrostli a dosáhli Světlo. Utrpení se vždy vyskytuje ve spojení s novým začátkem a proměnou. Ten, kdo hledá svou Cestu, se mu jen těžko vyhne. Význam Světla je v zásadě čistě osobním objevem, protože každý člověk objeví jen to, k čemu na základě svých zkušeností dozrál. Lilit v horoskopu dále ukazuje cestu k naší sexualitě a tím i k partnerským vztahům. Sexualita v podobě nespoutaného libida a čirého sexuálního instinktu byla v patriarchálních strukturách asociována s ženou a považována za nečistou.

Žena byla spojována s vášní a smyslností


co se zároveň pokládalo za zavrženíhodné. Sexualita ale úzce souvisí s partnerskými vztahy (vztahy JÁ a TY). TY nám slouží jako zrcadlo, ukazuje nám zvenku, co skrýváme hluboko uvnitř, co jsme v sobě potlačili jako svou temnou stránku a co musíme prostřednictvím TY nalézt a přijmout, abychom dosáhli své vlastní celistvosti. TY tímhle způsobem iniciuje JÁ, pomáhá objevit sebe samého, svůj potenciál.

Zrcadlo, stejně jako Slunce, vynáší na světlo pravdu


Obraz v zrcadle neinterpretuje, říká pravdu nelidským způsobem – přímo do obličeje, člověk tak ztrácí své iluze o sobě samém. Životní partner taky představuje zrcadlo. Předpokládejme, že potkáme člověka, který odráží nějakou naší vlastnost, je pro nás zrcadlem. Zpočátku se chováme jako malé dítě před zrcadlem – nepoznáváme se. Abychom mohli zrcadlo používat, musíme nejdříve zjistit, že před ním stojíme. Dalším faktem je, že to, co vidíme v zrcadle, nemůže být nepřítomno.

Nemůžeme vidět a poznat v druhém to, co nemáme i sami v sobě


Ztráta iluzí ale bolí, proto jsou partnerské vztahy prožívány často velmi bolestně. Lilit nám v horoskopu ukazuje to nejskrytější v našem nitru, co potkáváme v partnerovi, co nám na něm strašně vadí. Prostřednictvím Lilit by jsme si ale měli uvědomit, že nám to vadí právě proto, že to neumíme akceptovat sami v sobě. Akceptovat partnera a tím i samého sebe, znamená najít rovnováhu.

Plnohodnotný partnerský vztah může existovat jen na principu rovnováhy


Pokud se rovnováha zvrhne, partnerský vztah je poškozen nebo zaniká, stejně jako u Adama a Lilit. Tam, kde jeden vládne a druhý se podřizuje, nemůže být partnerství. Partnerství není možné podle „buď–anebo“, funguje pouze podle „nejen–nýbrž i“. Lilit tak navždy zůstala v každém muži i ženě, jako článek chybějící k rovnováze, k harmonii. Byla stvořena jako Adamova rovnocenná partnerka, stejně jako on z prachu a hlíny. Utekla od něho, protože se odmítla podřídit.

Adam potřeboval Lilit jako rovnováhu


to jen jeho EGO chtělo vládnout. To, že utekla, ale neznamená, že mu nechybí. Podle mýtu jí nechal hledat. Chtěl, aby se vrátila. A když odmítla, pouze jí v sobě zapřel (jako liška, co prohlásila hrozny za kyselé, protože na ně nedosáhla). Potlačil jí v sobě a vyhodil ze svého „vědomí“. Lilit utekla potom, co si jí Adam vzal násilím. A když se odmítla vrátit, dostal Adam od Jahveho Evu. Lilit pak byla potrestána. Ve zvířecím těle – jako had – se později vrátila zpátky a pomohla Adamovi „padnout do poznání“. Adamovi ale pořád schází jako jeho dynamický princip. V ženě existuje Lilit jako její stinná část, kterou musela skrývat.
1   2   3   4   5   6   7


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət