Ana səhifə

Katli otopark ihalesi gerçekleşTİRİLDİ


Yüklə 1.66 Mb.
tarix18.07.2016
ölçüsü1.66 Mb.
20 Şubat 2013

KATLI OTOPARK İHALESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İnegöl Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarı üzerinde yapılacak olan Katlı Otopark Projesinin ihalesi önceki gün Encümen Üyeleri huzurunda gerçekleştirildi. Gerçekleşen ihalenin kesin sonucu teknik incelemelerin tamamlanması ile açıklanacak.
Bir dönem eski tekel binası ve Meslek Yüksek Okulu binası olarak da hizmet vermiş olan Atatürk Bulvarı üzerindeki belediyeye ait arsanın 30 yıllığına ihaleye çıkılacağı 2013 yılı ilk Belediye Meclis toplantısında görüşülerek karara bağlanmıştı.

İhale sürecinin başlaması ile birlikte özellikle İnegöllü firmaların katılması konusunda defalarca çağrı yapılmış olmasına ve birçok firmanın dosya almasına karşın ihaleye iki firma katıldı. Önceki gün Belediye Encümen Üyeleri Huzurunda gerçekleşen ihaleyi İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş bizzat yönetti.

İhale sonrası açıklama yapan Belediye Başkanı Alinur Aktaş; “Bugün İnegöl Belediyesi olarak encümen üyeleri ile birlikte çok değerli bir ihaleye daha imza attık. Eski tekel binası ya da eski yüksek okul diye adlandırdığımız alan, girişimlerimiz sonucu özelleştirme idaresi tarafından kamulaştırması yapılıp 921 bin bedel karşılığı ile İnegöl Belediyesine kazandırılmıştır. Buranın, Katlı Otopark olarak değerlendirmesi ile alakalı projemizi kamuoyu ile daha önce paylaşmıştık.” dedi.

Katlı Otopark ihalesi için herkesin katılabileceği duyurusunda bulunduklarını ifade eden Başkan Aktaş; “İhaleye katılmak için birçok dosya alan firma oldu. Ancak teminat yatıran iki firmamız ihaleye katıldı. Bu firmalar Bora Yapım Mühendislik ve Meskan Mühendislik’tir. Katlı otopark, işyeri ve butik otel inşaatı ile alakalı 30 yıllık kullanım bedeli için bir firmamız 4 milyon 560 TL teklif ederken diğer firmamız olan Meskan İnşaat ise 4 milyon 600 TL teklifte bulundu. Nihayi sonuç encümen tarafından değerlendirilip kamuoyuyla paylaşılacaktır. Projedeki; 500 araçlık otopark kısmı şartnameye göre Ekim sonu bitirilip İnegöl halkının kullanımına sunulacak ve kullanım hakkı tamamen İnegöl Belediyesi’nin olacaktır. Diğer iş yeri ve butik otel kısmı ise ihaleyi alan firma tarafından kiralaması ya da işletmesi yapılarak ilçe halkımızın hizmetine sunulacaktır.” diyerek ihalenin İnegöl adına hayırlı olmasını diledi.Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət