Ana səhifə

Jonavos rajono savivaldybės taryba sprendimas


Yüklə 55.5 Kb.
tarix24.06.2016
ölçüsü55.5 Kb.

Projektas

Registracijos Nr. 12 TS - 154JONAVOS RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

SPRENDIMAS

DĖL pavadinimo suteikimo jonavos meno mokyklai


2009 m. balandžio 30 d. Nr. 1 TS -

Jonava

Atsižvelgdama į Jonavos meno mokyklos direktorės 2009 m. kovo 30d. prašymą nr. V5-110s „Dėl Janinos Miščiukaitės vardo suteikimo Jonavos meno mokyklai“ ir į Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2009-04-06 raštą Nr. s1-122(1.7) , rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a suteikti Jonavos meno mokyklai Janinos Miščiukaitės vardą ir pavadinti taip – Jonavos Janinos Miščiukaitės meno mokykla.

Savivaldybės meras Bronislovas Liutkus

Remigijus Osauskas

Vitalija Jagelavičienė

Jovita Stankevičiūtė

Valda Koženiauskienė

Roma Jurgilienė

Švietimo, kultūros ir sporto komiteto

pirmininkas
AIŠKINAMASIS RAŠTAS
2009 – 04 -

Jonava


DĖL janinos miščiukaitės vardo suteikimo jonavos meno mokyklai

Vadovaujantis 2009 m. kovo 30 d. Jonavos meno mokyklos direktorės raštu Nr. V5-110s „Dėl Janinos Miščiukaitės vardo suteikimo Jonavos meno mokyklai“ ir Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2009-04-06 raštu Nr.S1-122(1.7) prašome suteikti Jonavos meno mokyklai Janinos Miščiukaitės vardą.

Janina Miščiukaitė - Brazaitienė – lietuvių estrados dainininkė gimė 1948 metais gegužės 10 dieną Jonavoje muzikos puoselėtojų šeimoje. Jos šviesios atminties tėvelis ir brolis ilgą laiką vadovavo pirmajam Jonavos pučiamųjų instrumentų orkestrui. Dainininkė buvo baigusi Kauno J.Gruodžio aukštesniosios muzikos mokyklos (dabar J.Gruodžio konservatorija) klarneto klasę. Dėstė B.Dvariono muzikos mokykloje, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje.

Buvo „Vilnius bokštų“ konkurso laureatė, tarptautinių konkursų „Auksinis Orėjas“(Bulgarija) 3 vietos laureatė, kubietiškos dainos konkurso (Kuba) nugalėtoja, jos balsas garsindamas Lietuvą skambėjo Japonijoje, Anglijoje, Škotijoje, devyniose Afrikos šalyse; ne vieną kartą tarptautiniuose konkursuose ta pačia scena dalinosi su Sofija Rotaru, Laima Vaikule, Karelu Gotu, Ala Pugačiova; Lietuvos nusipelniusi artistė, A. Šabaniausko premijos pirmoji laureatė; Lietuvos „Šlagerių karalienė“, apdovanota Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino 5 – ojo laipsnio ordinu. Įtraukta į Lietuvos rekordų knygą už tai, kad daugiausia kartų buvo pirmoji.

Minint, šviesios atminties dainininkės atminimą ir artėjantį gimtadienį, grupė žymių Lietuvos estrados atlikėjų kreipėsi į Jonavos meno mokyklą su prašymu – pasiūlymu, esant galimybei, šią ugdymo instituciją pavadinti Janinos Miščiukaitės vardu. Tikintis, kad vardo suteikimas nemaža dalimi prisidėtų ne tik prie dainininkės, kaip mūsų žemietės atminimo įamžinimo, bet ir visos Jonavos vardo garsinimo ateityje ne tik šalyje, bet ir už jos ribų.. Gegužės mėnesį atminimo iškilmės planuojamos Jonavoje (jas transliuos Lietuvos televizija, vyks miesto visuomenei skirtas dainininkės draugų koncertas Kultūros centre): vienas iš organizuojamo renginio akcentų būtų rajono tarybos sprendimas dėl Janinos Miščiukaitės vardo suteikimo Jonavos meno mokyklai.

Ateityje būtų galima kasmet gegužės mėnesį organizuoti jaunųjų muzikantų konkursą Janinos Miščiukaitės vardo premijai laimėti.Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Vitalija Jagelavičienė


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət