Ana səhifə

İÇİndekiler tekniK Şartname 3 tekniK Şartname


Yüklə 0.72 Mb.
tarix24.06.2016
ölçüsü0.72 Mb.


GAZİ ÜNİVERSİTESİ

KİŞİSEL BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ

TEKNİK ŞARTNAMESİ

Ocak 2014

İÇİNDEKİLER
TEKNİK ŞARTNAME 3TEKNİK ŞARTNAME 1. KONU


Bu teknik şartname, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı Koordinatörlüğü’nün ihtiyacı kapsamında alınacak olunan Kişisel Bilgisayar Sistemleri ürünlerin Üniversitenin ilgili birimlere kurulması ve sistemlerin çalışır şekilde teslim edilmesini kapsamaktadır.
 1. GENEL HUSUSLAR
  1. Teklif edilecek ürünler, Gazi Üniversitesi ÖYP Koordinatörlüğüne ve ilgili Enstitülere kurulacaktır.

  2. Teklif edilecek ürünler kullanılmamış, yeni ambalajları içerisinde Üniversiteye (belirtilen yerlere) kurulumları yapılmış ve çalışır vaziyette teslim edilecektir.

  3. Bu ihale kapsamında satın alınacak tüm sistemlerin kurulumları yüklenici firma tarafından yetkin personeller tarafından yapılacaktır.

  4. Yüklenici, teklif ettiği ürünler ile ilgili marka model listesini ve ürün broşürlerini dokümanlarını teklifi ile beraber sunacaktır.

  5. Teklif veren firma teklif ettiği ürünler ile ilgili garanti sonrası en az 5 yıl yedek parça tedarik edeceğini taahhüt etmelidir. Teklif dosyasında ilgili taahhütname sunulmalıdır.

  6. Teklif veren firmalar, şartname maddelerine ayrı ayrı ve Türkçe olarak şartnamedeki sıraya göre cevap vereceklerdir. Şartnameye uygunluk belgesi hazırlamayan ve istenilen teknik özellikleri sağlamayan yüklenicinin teklifleri ret edilecektir.

  7. Firmalar, sistemlerin iş sürekliliği esasına göre çalışmasını sağlayacak altyapı ve sistem bileşenlerinin tespitini yapacak ve teklifini de bu maliyetleri içerecek şekilde sunacaklardır.


 1. ENVANTER LİSTESİ
Sıra

Ürünler & Malzemeler

Adet

1

Masaüstü Bilgisayar1.1
 1. MASAÜSTÜ BİLGİSAYAR
  1. ANAKART

   1. İşlemci soket tipi LGA 1156 ve FSB hızı,1066 / 1333 / 1800 MHz olmalıdır.

   2. Anakart çift 4 x DIMM, max. 16 GB, DDR-3 1333 /1066 MHz, non-ECC, un-buffered memory desteği olmalıdır. Anakart üzerinde en az Q77 chipseti bulunmalıdır.

   3. 1 adet PCI Express x16 grafik kart, için slot bulunmalıdır.

   4. Anakart üzerinde en az 1X PCI-EX x16, 1 PCI-E X 4 2X PCI yuva bulunmalıdır.

   5. Anakart üzerinde tümleşik veya harici kart olarak 10/100/1000 Mbps hızda çalışan 1 adet RJ45 çıkışı olan ağ bağlantı özelliğine sahip olmalıdır.

  2. HAFIZA

   1. Sistemin üzerinde toplam (2X4 Gb) 8 GB Ram olmalıdır.

  3. İŞLEMCİ ve FAN

   1. İşlemci ana karta uygun en az İntel İ7 3.1 Ghz 8MB ön bellek özellikte olmalıdır.

   2. İşlemci üzerinde, önerilen işlemciyi soğutabilecek kapasitede fanlı soğutucu veya heatsink bulunmalıdır. Kullanılan fan işlemci ile aynı marka ve orijinal olmalıdır.

  4. EKRAN KARTI

   1. Sistem üzerinde en az Intel HD Graphics 2500 özelliğine sahip ekran kartı bulunmalıdır.

  5. KASA

   1. Kasa en az 265 Watt Aktif PFC özelliğine sahip olmalıdır.

  6. OPTİK SÜRÜCÜ

   1. Sistemlerin üzerinde Multi DVD Recorder sürücü bulunmalıdır.

  7. HARD DİSK

   1. Sistemin üzerinde en az 1 TB 7.200 rpm hızında SATA -3 hard disk bulunmalıdır. .

   2. Üzerinde en az 32 MB ön bellek bulunmalıdır.

  8. KLAVYE ve MOUSE

   1. Klavye Q - Türkçe olmalıdır.

   2. Mouse 2 Tuşlu, optik ve scroll özelliğine sahip olmalıdır.

   3. SES KARTI

   4. Sistem üzerinde en az High – Definition Audio özelliğine sahip ses kartı bulunmalıdır.

  9. Teklif edilecek bilgisayar sistemleri en az yukarıda belirtilen özelliklere sahip olmalıdır. Teklif edilen ürünler yeni ve orijinal ambalajında teslim edilecektir.


 1. GARANTİ
  1. Teklif edilen tüm sistemler en az 2 (iki) yıl garantili olacaktır.

  2. Garanti süresi, tüm donanımların Üniversite’nin kurulmasını öngördüğü yerde çalışır vaziyette yüklenici firma tarafından teslim edilerek Üniversite tarafından teknik şartnameye uygunluğunun muayene ve kabulünün yapılmasıyla başlayacaktır.

  3. Teklif veren firma arıza bildirimleri ile ilgili sistemlerin kurulumuna müteakip idareye bir çağrı numarası ve iletişim adresi (e-mail) verecektir. Arıza durumunda teklif edilecek sistemlere en geç arıza bildiriminin yapılması ile 4 saat içerisinde müdahale edilecek ve arızalar en geç 3 gün içerisinde giderilecektir. Müdahale süresi, Kurumun ilgili birimleri tarafından sözlü veya yazılı olarak (telefon, faks, e-posta, internet vb.) üretici çağrı merkezine arıza kaydı açtırması ile başlayacaktır.

Arıza bildirimine müteakip 3 gün içinde arızanın giderilmemesi durumunda, yüklenici firma, her gün için sözleşme bedelinin 00,3 (binde üç) oranında cezai işlem uygulanacaktır.

  1. Garanti süresince, bakım ve onarım için sistemin kapatılması gerekiyorsa, Üniversitenin bilgisi dâhilinde ve Üniversitece uygun görülen, iş yoğunluğunun az olduğu (tatil günleri ve gece saatleri dâhil) uygun zamanlarda cihazlar kapatılabilecektir.

  2. Arızalı cihaz üzerinde yapılan inceleme neticesinde, arızanın cihazın bir donanımının arızasından kaynaklandığı anlaşılmış ise firma arızalı donanımı yenisi ile değiştirmek suretiyle cihazın arızasını gidererek cihazı çalışır hale getirecektir. Aynı arızanın 1 (bir) yıl içerisinde 3 (üç) defa tekrar etmesi durumunda ürün yenisi ile değiştirilecektir.

  3. Yüklenici firma, garanti süresince (2 yıl) açılan çağrılarda ne tür bir arıza olduğunu, ne tip müdahalelerde bulunulduğu ve hangi işlemlerin yapıldığını 3 (üç) ayda bir düzenli olarak Üniversiteye rapor sunacaktır. Her arıza için, arızanın mahiyetini ve çözümlerini içeren bir sonuç raporu düzenlenerek 2 (iki) gün içerisinde Üniversiteye teslim edilecektir.

  4. Yüklenici firma, garanti süresince (2 yıl) kurulan sistemler ile ilgili olarak 6 (altı) ayda bir bakım işlemi yapacaktır. Bakım işlemleri kapsamında, sistemlerin tüm fonksiyonlarının ve bağlantılarının aktif ve çalışabilirliği kontrol edilecek ve Üniversiteye bakım kontrol raporu düzenli olarak sunulacaktır.

  5. Garanti süresince (2 yıl) teknik destek ve arıza bildiriminde, yüklenici firma, sürekli ulaşılabilecek yetkin bir teknik personelin iletişim bilgilerini (sabit telefon, gsm, email, faks), koordinasyon amaçlı Üniversiteye bildirecektir.


 1. KURULUM
  1. Teklif edilecek tüm sistemler ve bileşenleri, yüklenici firma tarafından yetkilendirilmiş söz konusu sistemleri kurmaya yetkin teknik personel tarafından kurulacaktır.

  2. Kurulum sırasında ihtiyaç duyulabilecek ilave bağlantı malzemeleri (fiber kablo, cat6, enerji kablosu, soket, vb.) yüklenici firma tarafından sağlanacaktır.

  3. Kurulum planlaması Üniversite ile birlikte koordineli yapılacaktır. Sistemler sözleşmenin imzalanmasına müteakip en geç 30 (otuz) takvim günü içerisinde Üniversitenin belirttiği sistem odalarına ve ilgili birimlere çalışır vaziyette kurulmuş ve eğitim hizmetlerinin verilmiş olması gerekmektedir. 1. EĞİTİM, TEST ve KABUL
  1. Üniversite personeline, kurulum sonrasında tüm sistemler ve bileşenleri ile ilgili Üniversitenin belirleyeceği en az 2 sistem destek personeline eğitimler verilecektir.

  2. Sistemlerin, teknik şartnamede belirtilen kriterlere uygun olarak kurulumlarının yapılması ve sistemlerin çalışır durumda hazır hale getirilmesi işlemleri yüklenici tarafından tamamlandıktan ve hazır olunduğunda Üniversiteye yazılı olarak bildirimden sonra kabul komisyonu, çalışmalarına başlayacaktır.

  3. Teklif veren firma proje kapsamında yapacağı tüm çalışmalar ve işlemler için Üniversiteye yazılı müracaatta bulunacak ve Üniversitenin izni ve bilgisi dahilinde hareket edecektir.

  4. Teklif edilecek tüm ürünler açılmamış, kullanılmamış ve yeni olmalıdır.

  5. Kabul işlemleri kurulumlar ve eğitimlerden sonra, Üniversiteye yapılacak yazılı bildirim ile yapılacaktır.

  6. Eğitimler, Üniversite’nin belirleyeceği veya sistem destek biriminde verilecektir. Yüklenici eğitim hizmetlerini, Üniversite’nin belirleyeceği gün ve saatte, uygulamalı olarak verilecektir.

EĞİTİM TABLOSU

Eğitim Programı

Süre

Kişi Sayısı

Sistem Destek Eğitimi

2 Saat

2Gazi Üniversitesi \\ ÖYP Koordinatörlüğü
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət