Ana səhifə

GÜl peygamberiMİ okuyorum


Yüklə 51.5 Kb.
tarix18.07.2016
ölçüsü51.5 Kb.
SELÇUKLU CAHİT ZARİFOĞLU İLKOKULU “GÜL PEYGAMBERİMİ OKUYORUM

KİTAP OKUMA YARIŞMA ŞARTNAMESİ

KONU:

Madde 1: Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu geneli 1.2.3.4. sınıflara yönelik “GÜL PEYGAMBERİMİ OKUYORUM” kitap okuma yarışması.

AMAÇ :

Madde 2: Türk Millî Eğitimi’nin genel amaçları doğrultusunda; Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu öğrencilerine okuma alışkanlığı kazandırmak, öğrencilerin kitap okumaya olan ilgisini artırmaktır.

Değerler Eğitimi kapsamında örnek şahsiyetlerin örnek davranışlarını tanıtmak, kendine güven duygusunu geliştirmek, okulunu ve kendini temsil edebilme gücünü kazandırmaktır.YARIŞMAYA ESAS TEŞKİL EDEN KİTAPLAR:

Madde 3:


1.2. SINIFLAR

S.NO:

KİTABIN ADI

YAZARI

YAYINEVİ

SAYFA


1

HZ. MUHAMMED(S.A.V.)

BELKIS İBRAHİMHAKKIOĞLU

TİMAŞ YAYINLARI

46


3.4. SINIFLAR

S.NO:

KİTABIN ADI

YAZARI

YAYINEVİ

SAYFA


1

GÜL PEYGAMBERİMÖMER NASUHİ BİLMEN

MAVİLALE ÇOCUKSU YAYINLARI

159

KATILIM ŞARTLARI:

Madde 4: Yarışmaya Selçuklu Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda okuyan bütün öğrenciler katılabilecektir.

Madde 5: 1.2.sınıf öğrencileri aynı kitapçıktan yarışmaya girecekler ve aynı sorulara cevap vereceklerdir. Ancak; değerlendirmeler tek kategoride yapılacaktır. 3.4. sınıflarında okuyan öğrenciler de aynı kitapçıktan yarışmaya girecekler ve aynı sorulara cevap vereceklerdir. Ancak; değerlendirmeler tek kategoride yapılacaktır.

Madde 6: Yarışmacılar kitapları kendileri veya okul aracılığı ile 1.-2. Sınıflar Hz.Muhammed (S.A.V.) Timaş Yayınları 4 TL.,3.4. sınıflar Gül Peygamberim Mavi Lale Yayınları 5 TL. ücret karşılığı temin edebileceklerdir. Yarışmacılar sınavlara kendi imkanları ile katılacaklardır.

SON MÜRACAAT TARİHİ ve ADRESİ:Madde 7: Yarışmacılar katılım formlarını ve veli izin belgesini doldurarak yarışmaya başvuru yapabilirler. Başvuru formunda ki tüm bilgilerin eksiksiz doldurulması zorunludur. Yarışmaya en geç 30 Nisan 2015 tarihinde Saat 17.00’ e kadar başvuru yapılabilecektir.

Müracaatlarda formun ve veli izin belgesinin tarafımıza ulaşmaması durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir. Müracaatını gerçekleştiren yarışmacılar isminin olup olmadığını kontrol etmek zorundadır. İsminin olmaması durumunda ilk kez müracaat ediyor gibi tekrar işlem yapacaktır.

YARIŞMANIN YAPILACAĞI YER, TARİH ve SAAT:

Madde 8: Sınav, öğrenciler için 8 Mayıs 2015 tarihinde saat 10:15’de başlayıp 11:45’de sona erecektir.

Madde 9: Sınav Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda yapılacaktır.

YARIŞMANIN SEKLİ:Madde 10: Sınava girecek yarışmacıların Cahit Zarifoğlu İlkokulu öğrencisi olmak zorunluluğu vardır.

Madde 11: Yarışma başlangıcından itibaren ilk 30 dakika içinde yarışmacının sınavdan ayrılmasına izin verilmeyecektir.

Madde 12: Yarışma soruları, Kutlu Doğum Haftası kutlamasında görevli komisyon tarafından hazırlanacak ve değerlendirilecektir.

Madde 13: Yarışma 50 sorudan oluşacaktır. Süre 90 dakikadır. Her soru aynı puan değerinde olacaktır. Sorular, 1.2. sınıflar için 3 seçenekli ve test şeklinde olup, 2 yanlış 1 doğru cevabı götürecektir. 3.4. sınıflar için 4 seçenekli ve test şeklinde olup, 3 yanlış 1 doğru cevabı götürecektir.

Madde 14: Sorular, yukarıda belirtilen kitapların okunup anlaşılma düzeyini ölçmeye yönelik nitelikte olacaktır.

Madde 15: Soru kitapçıkları yarışma sonunda yarışmacıya verilecektir.

SONUÇLARIN DUYURULMASI:

Madde 16: Yarışma sonuçları, 18 Mayıs 2015 tarihinde saat 14.00’te duyurulacaktır. Sonuçlara itiraz hakkı sonuçların açıklanmasından itibaren 3 (üç) gün (72 saat) içerisinde ilgili kurumlara yazılı olarak yapılacaktır. Bu süre zarfında yapılmayan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır. İtiraz edenlerin cevap kâğıtları 1 gün içerisinde değerlendirilerek değişiklik olması durumunda itiraz eden kişiye şahsen ya da telefon aracılığı ile bildirilecektir.

ÖDÜLLER:

Madde 17: Yarışmada her kategoride sadece bir kişi birinci olacaktır. Yarışmanın diğer sıralamalarındaki kategorideki her basamakta birer kişi yer alacaktır. Sıralamalarda oluşabilecek eşitlik halinde öncelik yıl, ay ve gün dikkate alınarak yaşı küçük olana verilecektir.Yaşı büyük olan öğrenci bir alt sırada değerlendirilecektir. Eşitliğin bozulmaması halinde okul idaresi ve komisyon huzurunda kuraya başvurulacaktır. Kurada kaybeden öğrenci bir alt sırada değerlendirilecektir. Sıralamalar şartnamede belirtildiği şekilde yapılacak olup; herhangi bir itiraz kabul edilmeyecektir.

Madde 18: Yarışmanın organizasyonundan ilgili komisyon sorumludur.

Madde 19: Bu yarışmaya okuldaki bütün öğrencilerin katılması hedeflenmiştir.

Madde 20: Ödüller Organizasyon Komitesinin belirleyeceği tarihte Ödül Töreninde verilecektir.

Madde 21: Yarışma sonucu verilecek ödüller şunlardır.
1.ve 2. Sınıflar için 3.ve 4. Sınıflar için

1.BİSİKLET 1.TABLET

2.MP3 2.MP3

3.SPOR AYAKKABI 3.SPOR AYAKKABI

4.30 TL. KIRTASİYE ÇEKİ 4.30 TL. KIRTASİYE ÇEKİ

5.10 TL. KANTİN ÇEKİ 5.10 TL. KANTİN ÇEKİ
Madde 22: Yarışma Şartnamesi 2 sayfa 22 maddeden ibaret olup taraflarca hazırlanarak imzaya alınmıştır.

BİGE KADIOĞLU ABDULGAZİ ÜNER HACER SOLMAZ DEMİREL


OSMAN KORAŞ MERAL UZEL ŞÜKRAN CEVİZ

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət