Ana səhifə

Gazeteci Philip Willan: 'Papa'yı vur emrini P2 verdi' 24. 06. 2010 'Papa'yı vur emrini P2 verdi'


Yüklə 1.95 Mb.
səhifə1/17
tarix26.06.2016
ölçüsü1.95 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17
Gazeteci Philip Willan: 'Papa'yı vur emrini P2 verdi'    24.06.2010

 'Papa'yı vur emrini P2 verdi'

İtalya'daki P2 Mason Locası, Papa suikastini Mehmet Ali Ağca'ya havale etti

24 Haziran 2010 Perşembe 16:55:02

Gazeteci Philip Willan, Mehmet Ali Ağca'nın, Gladyo'nun P2 dediğimiz iş adamları ve Mason Gelli tarafından yönetilen 'Propaganda Masonica' yasadışı örgütüyle de ilişkisi olduğunu özellikle vurguluyor.

Gladyo'nun olduğu dönemlerde Türkiye'de de içinde 'Bozkurtlar' adlı milliyetçi grupların olduğu gizli örgütler mevcuttu. CIA ajanı Claridge soğuk savaş döneminde Türkiye ve İtalya'da görev yaptı. Her iki ülkede de bulunan Duana Clarridge, hem İtalyan hem de Gladyo'nun Türk versiyonu ile sürekli temas halindeydi. Ağca'ya Türkiye'de askeri cezaevinden kaçması için yardım edilmiş, Papa'yı yaralayan silah, Abdullah Çatlı tarafından sağlanmıştı.

SİLAHI ABDULLAH ÇATLI VERDİ

Çatlı, İtalyan sağcı kontra lideri Chiaie Stefano Delle ile sık sık görüşüyordu. Ağca'nın da Çatlı aracılığı ile Stefano ile işbirliği akla geliyor. Fakat en dikkat çeken bağlantı ise Papa'ya suikast girişiminden yargılanan Ağca'nın avukatının aynı zamanda SİSMİ adlı İtalyan Haber Alma Örgütü'nün yargılananlarının avukatı olmasıdır. Bu avukatlar SİSMİ 2. Başkanı Musimici'nin çalışma arkadaşlarıydı. Ağca ile sürekli görüşen Musumici, Başkanı Gelli olan P2 Mason Locası üyesidir.

GÖRÜŞMELER SONRASI SUİKAST

Pietro Musumici, İtalyan mafyasının önde geleni Carboni ve Banker Roberto Calv ile iyi dosttu. Banker Calvi'nin Vatikan'la mali ilişkileri bulunuyordu. Aynı zamanda P2 Mason Locası ile Vatikan arasında da derin bağlantılar vardı. Ancak daha önemlisi bu ismi geçenlerin Papa dahil hepsinin komünizmle mücadele konusunda yeminli olmaları ve aralarındaki çıkar bağlantıları sonucunda işlemiş oldukları suç ilişkisinin ortaya çıkmasıdır. Ve tüm bu ilişkiler içinde Ağca Papa'ya suikast düzenliyor. Sonrasında ise Calvi bir köprüye asılı halde ölü olarak bulunuyor. Papa II. Jean Paul'e suikast düzenleyen Mehmet Ali Ağca, Soğuk Savaş yılları döneminde her iki Akdeniz ülkesinde bulunan gizli örgütler arasındaki meçhul ilişkiye bir kanıt olarak kalmaya devam ediyor. Papa II. Jean Paul'e yapılan bu suikastın nedeni ve önemi bugün bile hala gizemini korumaktadır. Ancak P2 Mason Locası'nın Vatikan'la bazı anlaşmazlıklar nedeniyle suikastteki rolü, birçok detayla kanıtlanıyor.

* * *


MASONİK TARZI İNFAZ

Masonlar, 1981 yılında Londra'da bir köprüde asılmış olarak bulunan banker Roberto Calvi'yi törenle öldürmüşlerdi. Boynuna geçirilen halattaki mason düğümü, ayaklarına bağlanan imzalı taşlar, cinayet mahallinin bile sembolik özelliklerinden dolayı seçilmiş olduğu dikkat çekiyordu. İtalya'da biraderliğin simgesi olarak bir siyah keşiş figürü kullanılmıştı. Calvi'nin cesedi bulunduğu köprünün adı Blackfirairs. Yani İngilizce'de 'siyah keşiş' veya 'siyah cübbeli keşiş' anlamında kullanılıyor. Calvi'nin bağlı olduğu İngiliz locasının adının da Blackfirairs olması masonik cinayetin diğer ilginç yönü olarak dikkat çekiyor.

'ÜLKEYİ ONLAR YÖNETİYOR' İMASI SONUNU HAZIRLADI

Nihat Erim'i Anayasa Hukukçusu Prof. Dr İlhan Lütem'e yazdığı ve onu bir anlamda ölüme götüren 'Encümen-i Daniş'ı anlatan mektubu, o tarihte büyük bir etki yaşatmıştı. Mektuptaki, "Türkiye'nin siyasi, ekonomik ve sosyal konularında önemli kararlar alınıyordu. Toplantıya katılan kişiler ağırlıklı olarak generallerden oluşuyordu" sözleri, onun ipinin çekilmesini neden olmuştu. Encümen-İ Daniş, nasıl bir kuruluştur? 1850 yılında Osmanlı yönetimine akıl hocalığı yapmak için içerisinde dönemin 'bilim adamları'nın yer aldığı ve padişah tarafından resmi olarak kurulmasına izin verilen fiili bir devlet kurumudur.

Osmanlı yıkıldı ama 'Encümen-i Daniş' kurumunun varlığı, değişime uğrayarak yeni kurulan Cumhuriyet'te de devam etti. Bir bakıma devletin politikalarının belirlenmesinde önemli bir rol oynadı. Bu kurumda yer alanların isimlerine ve devlet içerisindeki konumlarına bakıldığında etki gücünün sanılandan çok daha büyük olduğu tahmin edilebilir. Bu kurumun başkanı şu anda Eski Vali ve TBMM başkanı Necmettin Karaduman'dır... Bu kuruluş içinde kimler yer alıyor? Eski Cumhurbaşkanları, Başbakanlar, Genelkurmay başkanları, Yüksek Askeri Şura üyeleri, Milli Güvenlik Kurulu üyeleri, Meclis Başkanları, bazı milletvekilleri, general rütbesinde bazı subaylar, üst düzey devlet bürokratları, bazı baro yöneticileri ve sivil toplum kurumlar başkanları, gazeteciler... Yani devletin ve toplumun az sayıda üst düzey tabakasından oluşturan bu kurum, devletin stratejik olarak yönlendirilmesinde perde gerisinde önemli bir işleve sahiptir.

TÜRKİYE'DE İLK LOCA 1861'DE KURULDU 

İstanbul da kurulan localar; 1861 yılında 'Ser Locası', 1867 yılında 'Prootos' ve 'l'Etoile du Bosphore' localarıdır. Geçen yıllarda birçok defa adı değişen kurumun günümüzdeki adı 'Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Büyük Locası Derneği'dir. Eski büyük üstadları Asım Akin ve Kaya Paşakay'a suikast planlandı. Karşılıklı yolsuzluk suçlamaları, Loca'dan ayrılmalar yaşandı.

BÜYÜK KULÜP ÖZEL ÜYELERİ

Etkili insanların bulunduğu bir kuruluşun ülkenin siyasi, iktisadi, mali ve kültürel ilişkilerde etkili olması elbette düşünülemez. 1882'de 30 üyenin sosyal amaçlarla kurdukları "Cercle a'Pera" adlı kulüp, 1884'te "Cercle d'Orient" adını aldı. Tarihi 128 yıl öncesine dayanan Büyük Kulüp, 6 bin üyesi ile dikkat çekiyor.

Büyük Kulüp üyeleri:

Eski Genelkurmay Başkanı Hüseyin Kıvrıkoğlu
Eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt
Orgeneral Cumhur Asparuk
Necati Özgen
Necdet Timur
Emekli Orgeneral Çevik Bir
Gündüz Kaptanoğlu
Emekli Oramiral Salim Dervişoğlu
Hikmet Çetin
Mehmet Ağar
Köksal Toptan
Yalım Erez
İşadamı Ersin Eti
Eski İstanbul Ticaret Odası Başkanı Mehmet Yıldırım
Yasa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Sabancı
Eski SPK Başkanı Ali İhsan Karacan
Tahir Köse Cavit Çağlar
Tekin Akmansoy
Gül Sunal
Erdoğan Demirören
Faruk Süren
Metin Âşık
Mahmut Naidi
Süleyman Güzel
Ersin Eti
İbrahim Tatlıses
Mesut Yılmaz
Aykut Kocaman
Ahmet Özal.

Kenan Evren put gibi kaldıPaylaş |0 Yorum - Yorum Yaz

- Geçmişin zaferlerini anmaktan ...    03.09.2009

  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət