Ana səhifə

Forever lycium plus


Yüklə 118 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü118 Kb.
FOREVER LYCIUM PLUS

Deborah Wolfe
Dvě základní ingredience tohoto přípravku, lyciumlékořice, jsou pravděpodobně nejdéle používané a mají nejbohatší dokumentaci ze všech přírodních hojivých bylin a nutričních prvků, které nabízíme v našich výrobcích. Dokumentace pochází z dob před tisíci lety, především z oblasti  Asie, kde jsou obě byliny úspěšně používány k posilování tělesných kondicí. Náš extrakt z ovoce lycium pochází z rostliny, která se jmenuje Lycium barbarum, listnatého keře pocházejícího z jižní Asie.

Ovoce z lyciových keřů je oranžově červené a obsahuje neuvěřitelnou škálu komponentů včetně velkého množství aminokyselin, betakarotenu, vitaminů, polysacharidů, tuků, proteinů apod. Dlouhá a zdokumentovaná historie lycia ukazuje, že lycium je oceňováno pro jeho protistárnoucí vlastnosti, schopnosti posilovat tělo, zlepšovat vidění a pro svůj blahodárný vliv na  pleť. Příklady z některých specifických studií uvedeme v příštím vydání.

Plody lycia jsou používány v Číně po více než 2000 let k vylepšení pleti a k prodloužení zdravého života. V posledních letech byly rovněž úspěšně použity při povrchových léčeních spálenin, vředů, proleženin, omrzlin a snětí. Lycium je tzv.“čistící„ bylina, která důkladně obnovuje buňky tím, že napravuje škodu způsobenou volnými radikály, tedy to, co pociťujeme jako příznaky stárnutí: zhoršené vidění, vrásky a tzv. nemoci stárnutí, jako jsou kardiovaskulární nemoci, cukrovka, bolest kloubů a ztuhlost. V současné době je také používáno k léčení vedlejších účinků chemoterapie a radioterapie.

Lékořice je pravděpodobně nejčastěji předepisovaná bylina v čínské medicíně a já osobně ji používám již léta. Je to jedna z nejprozkoumanějších bylin současné doby a po dobu posledních několika desetiletí se objevilo více než tisíc vědeckých zpráv o lékořici po celém světě. Díky rozsáhlému vědeckému výzkumu nyní víme, že lékořice se skládá z více než 150 chemických složek, které se osvědčují při léčení zánětů, horečnatosti, ran, vředů, onemocnění močového měchýře a ledvin, bolestí v krku, kašle, astma, tuberkulózy a při  redukci cholesterolu v krvi.


Podává se při kašli, je protikřečová, protivředová, protibakteriální a protialergická a experimentálně se prokázalo, že zpomaluje růst uměle navozených nádorů. Naše Forever Lycium Plus nepoužívá celou rostlinu, ale věhlasně prospěšný extrakt z flavonoidů. Ode dávna byl považován za primární aktivní ingredienci v lékořici glycyrizin. To je substance, která dává lékořici její silnou sladkou chuť, takže chutná padesátkrát sladčeji než řepný cukr. Novější studie však ukazují, že řada pozitivních vlivů lékořice nepochází z glycyrizinu, ale právě z  flavonoidů, jejichž extrakt nabízí Forever Lycium Plus. Když začnete podobně zkoumat Forever Lycium Plus, můžete narazit na reference, které nedoporučují užívání lékořice. Já jsem osobně mluvila s dr. Leungem, který vyvinul tento silný výrobek, a ten mě ujistil, že lékořicové extrakty bez glycyrizinu nemají vedlejší účinky, což nelze vyloučit u lékořice celé. Tím se budeme zabývat ještě v příštím vydání. Ale prozatím: Forever Lycium Plus je významný přírůstek k našemu antioxydačnímu arzenálu, který efektivně pracuje s A Beta-CarE, Absorbentem-C a zbytkem nutričního programu, bojuje proti škodám způsobeným volnými radikály a všeobecně podporuje přirozené hojící a omlazující schopnosti našich těl.




PROKÁZANÝ ÚČINEK





Nejčastější použití




výživa pro ledviny a játra





bolesti v zádech a kloubech



zvýšení úrovně hemoglobinu




závrati a nejasné vidění

zlepšení vidění




podpora hojení zlomenin

zkvalitnění spermatu




kašel

protistárnoucí




cukrovka

posílení imunitního systému




noční ejakulace

antioxidační




nespavost

redukce hladiny cukru




zapomnětlivost

redukce cholesterolu v krvi




impotence

snížení tlaku v arteriích




otylost

protiarteriosklerotický




škody způsobené chemoterapií

protinádorový





a radioterapií


V pokračování naší diskuse o Forever Lycium Plus bych nejprve ráda uvedla, že ti z vás, kteří mají přístup na Internet, zde najdou řadu studií o lyciu i lékořici. Jestliže nemáte přístup na „Net“, můžete získat doplňující informace studiem herbářů.
Lékořice je nejpoužívanější bylina čínské medicíny. Přestože pomáhá léčit řadu nemocí, bývá nejčastěji součástí bylinných léčivých směsí, v nichž dává vyniknout prospěšným vlastnostem ostatních bylin, a nebo mírní jejich toxické účinky. Experimenty ukázaly, že jedna jednotka lékořicových flavonoidů odstranila téměř dvakrát tolik volných radikálů, které byly odstraněny 100 jednotkami vitaminu E. To naznačuje, že lékořicové flavonoidy jsou v současné době dosud nejsilnějším objeveným antioxidantem. Pokud budete studovat lékořici, najdete zmínku o vedlejších účincích, které vznikají při jejím dlouhodobém používaní. Forever Lycium Plus ale neobsahuje celou bylinu, nýbrž jen zcela netoxické a účinné lékořicové flavonoidové extrakty. U přípravku se tak žádné vedlejší účinky neobjevují.

Rovněž lycium je po stovky let tradiční součástí čínské medicíny, nicméně pro západní herbální medicínu a výzkum je relativní novinkou. V současné době máme k dispozici čtyři velmi dobře zdokumentované studie o lyciu, kterými byly potvrzeny jeho pozoruhodné vlastnosti.



První studie zahrnovala užívání 50 mg lycia denně po 10 dní u 43 pacientů 60-ti letých nebo starších. Výsledky ukazují výrazné zvýšení lyzozómů, IgG, IgA (imunoglobulin), lymfocytové blastogeneze, testosteronů a cyklických AMP.

Druhá studie zahrnovala užívání 50 gramů lycia denně po 10 dní u 25 zdravých subjektů starých 64-80 let. Výrazně se zlepšilo krevní sérum na úrovni SOD (SOD = substance zpomalující degeneraci a stárnutí buněk) a hemoglobinu a snížila se hladina okysličeného cholesterolu.

Ve třetí tzv. double-blind studii, při níž ani pacient ani lékaři nevěděli, kdo dostává léky a kdo placebo, bylo při orálním užívání extraktů z lycia pacienty ve věku 56-81 let prokázáno výrazné zlepšení jejich imunitní funkce, zredukování symptomů senility a zvýšení celkového periferního počtu bílých krvinek a neutrofilních bílých krvinek .

Ve čtvrté studii ústní užívání 50 gramů lycia denně u zdravých subjektů ve věku 18-25 let výrazně zlepšilo jejich vidění a adaptaci na tmu. Teoretický souhrn výsledků studií ukazuje, že lycium
1. působí jako prevence nemocí a prodlužuje délku života

2. stimuluje tvorbu dásňových fibroblastů (vazivových buněk)

3. redukuje účinky volných radikálů

4. zabraňuje tvorbě murinových buněk sleziny (murine =hlavní složka stěny bakterií)

5. je efektivní prvek při zvyšování imunitních reakcí

6. se používá jako adjuvant (součást léků, která posiluje účinky vlastních léků) při bioterapii rakoviny

7. zlepšuje tvorbu nové tkáně při periodontální dermatitidě
Protože Forever Lycium Plus není lék, ale potravinový doplněk, nemůžeme činit prohlášení založená na těchto studiích. Nicméně údaje mluví samy za sebe.

V další studii, kterou považuji za velmi zajímavou (ze Second Military Medical Univerzity, oddělení mikrobilogie v Šanghaji), bylo 79 pacientů s pokročilou rakovinou léčeno v přísně objektivním experimentu kombinací obsahující polysacharidy lycia barbarum (LBP). Iniciální výsledky léčby u 75 pacientů ukázaly, že regrese rakoviny byla dosažena u pacientů s maligním melanomem, zhoubným bujením renálních buněk, zhoubným nádorem konečníku, rakovinou plic, nádory nosohltanu a maligním hydrotoraxem.

Forever Lycium Plus obsahuje pouze nejčistší výtažek z lycia se všemi jeho vitaminy, minerály, polysacharidy, aminokyselinami a fytoživinami.

V kombinaci s bioflavonoidy z extraktů lékořicových flavonoidů získáváme velmi silný přírůstek k našemu antioxidačnímu arzenálu. Ukazuje se, že antioxidanty mají všeobecné protistárnoucí a tělo posilující vlastnosti. Některé kosmetické firmy začínají přidávat lycium do svých řad přípravků pro péči o pokožku, protože testy ukazují, že lycium zvyšuje produkci kolagenu a stimuluje růst základní vrstvy buněk pokožky.

V budoucnu si určitě povíme více. Získáte-li vy jakékoli zajímavé informace či dobrozdání týkající se Forever Lycium Plus, nezapomeňte je sdělit firmě.

Deborah Wolfe

Elźbieta Olejnik:

FOREVER LYCIUM PLUS


Zdalipak víte, že v čínské medicíně neexistoval žádný rozdíl mezi jedením a léčením? Pro průměrného občana Dálného východu je dodnes nejpodivnějším úkazem západní kultury výrazná hranice mezi tím, co leží na talíři, a tím, co se předepisuje, užívá a dávkuje pro zlepšení zdravotního stavu. Zatím v Číně, kdykoliv se někdo roznemohl nebo pouze pocítil změnu k horšímu, byla první věc, kterou mu šikmooký medik naordinoval... změna diety. Odvary a výpary z bylinek, rozemleté listy nebo kořeny léčivých rostlin, zavařeniny z jistých druhů ovoce - to všechno se prostě objevilo v jídelníčku delikventa, jehož zdravotní stav vyžadoval nápravu.
Mezi nejčastěji používané byliny posledních tisíciletí patřil vždy kořen lékořice (glycyrrhiza glabra) v podobě rozemleté či vodového extraktu a také zahuštěné „marmelády“ z ovoce kustovnice (lycium chinense). Jiná věc je to, že Číňané byli zvyklí jíst zdravě a tudíž preventivně, což znamená, že nečekali až nějaká nemoc dá o sobě vědět nepříjemnými příznaky.

Když už máme skvělý produkt Forever Lycium Plus, ve kterém je podle starého čínského předpisu smíchána lékořice s kustovnicí v proporcích nejužitečnějších pro člověka, zkusme se ode dneška podívat na své zdraví trochu více „po čínsku“. Stojí to za to!

Již ve staré Číně byl vysoko ceněn koncentrát z ovoce lycium (kustovnice) jako dietetická zbraň ve válce se stárnutím těla i ducha. Jak ženy, tak i muži běžně pojídali džemy z kustovnice, o kterých se říkalo, že „dodávají očím mladistvý lesk, činí tělo příjemným na dotyk a rozjasňují mysl“. Zahuštěný výtažek z kořenu lékořice a ovocný koncentrát z lycia jsou dvě hlavní složky starého čínského léku na dobré vidění, zvláště v noci.

Současné výzkumy potvrdily neobyčejně příznivé působení bioflavonoidů obsažených jak v lékořici, tak i v lyciu, na zrakový nerv.

Po odstranění sladkých glycyrizinů z lékořice (tímto způsobem se získávají tzv. „deglycyrizované“ extrakty s vysokou dietetickou hodnotou) získáme bioflavonoidový koncentrát s výjimečným antioxidačním účinkem (snad 40krát silnějším než vitamin C). Z tohoto důvodu jsou v mnoha zemích používány lékořice i kustovnice v prevenci nádorových onemocnění a sklerózy.

Lékořice a kustovnice obsahují celý komplex flavonoidů, chránících kolagen před pro něj nepříznivým procesem oxidace. Kolagen je zodpovědný za svěžest těla (pojivová tkáň) i za kondici kloubů. Stojí za to o tom pouvažovat před další zimní „kořínkovou sezónou“.

Lékořice zbavená glycyrizinů dokáže zmírňovat zánětlivé stavy sliznice žaludku a dvanáctníku. Jedinou podmínkou k tomuto působení je důkladné rozžvýkání tabletky obsahující extrakt z lékořice, než ji polkneme. V případě větších chorobných změn (tzv. vředů) je vhodné konzultovat lékaře, protože se může stát, že nám bude chtít předepsat individuální dávkování lékořice a také spojit lékořicovou dietu s farmakologickou léčbou. Naštěstí na toto téma existuje velmi bohatá literatura, dostupná v každé chvíli, např. na Internetu.

Kustovnice smíchaná s lékořicí působí značně příznivě na jaterní tkáň. Je vědecky dokázáno, že bioflavonoidy obsažené v obou rostlinách dokáží skutečně chránit játra před chemickými a bakteriálními otravami.

Shora uvedené výhody plynoucí ze stálé dodávky kořenu lékořice a ovoce z lycia do naší diety jsou pouze některé z mnoha možností působení přípravku Forever Lycium Plus na naše zdraví. Na tomto místě je třeba připomenout, že i když velmi podobnými vlastnostmi disponuje čistý aloe vera gel, není náhoda, že se tak znamenitý produkt jako Forever Lycium Plus objevil v nabídce firmy, známé především nejjakostnější aloe vera na světě. Nejlepší bude, když se tabletky z lékořice a kustovnice vejdou do naší stálé diety jako jídlo pro zdraví, a to společně s aloe vera gelem.

FOREVER LYCIUM PLUS

PharmDr. LEA ROCHLITZOVÁ
Lycium plus je název jednoho z nejuniverzálnějších potravinových doplňků z řady FLP. Jeho hlavní složky tvoří extrakty ze dvou léčivých bylin a to KUSTOVNICE ČÍNSKÉ (LYCIUM CHINENSE MILL) a LÉKOŘICE (Glycerrhiza glabra L.) Kustovnice čínská je keř dosahující výšky 2-3 m. Má střídavé, polodlouhé tupé listy asi 4,5 cm dlouhé a 0,6 cm široké. Květy vyrůstají jednotlivě nebo ve svazcích po 2-5 na nitkovitých stopkách a mají purpurovou barvu. Plody jsou červenooranžové 1-2 cm dlouhé bobule sladké chuti. Kustovnice čínská roste zejména na svazích severní a západní Číny a Japonska, ale v současnosti se pěstuje kromě krajin svého přirozeného výskytu i na Jávě, Havaji a ve Střední Asii.
Rostlina patří do čeledi lilkovitých (Solanaceae) podobně jako u nás známé brambory nebo rajčata. Čínská medicína využívá různé části této rostliny, my se však budeme věnovat plodům, které jsou v přípravku Lycium Plus. Obsahují terpenoidy zeaxantin a fysalien, steroidy gramisterol a cykloartanol a vitaminy B1, B2 a C. Tradiční použití plodů lycia je při závratích, bolestech hlavy, rozmazaném a slabém zraku, únavě, bolestech v kříži a kloubech nohou a při předčasném výronu semene. Mají všeobecné posilňující a tonizační účinek. Podle tradiční čínské medicíny jsou považované za léčivo vyrovnané povahy a sladké chuti se vztahem především k meridiánům ledvin a jater. Podává se osobám s poruchami způsobenými prázdnotou jinu ledvin a jater.
Když podle teorie pěti elementů játra souvisí se zrakovým smyslem, předpisuje se i při různých problémech očí a dlouhodobé používání se skutečně projevuje zlepšením zraku (např. oční problémy vznikající jako komplikace diabetu nebo poruchami výživy). Taktéž se podává při plicní tuberkulóze a zápale plic. Nedoporučuje se při teplotě venkovního původu a při průjmech z prázdnoty sleziny. V Číně je plod lycia velmi populárním tonikem, které se přidává jako součást mnohých čajových směsí.

Lékořice (sladké dřívko) je u nás známá díky charakteristické chuti bonbónů, které se z ní vyrábějí (lidově nazývané pendrek). Pochází z východního Středomoří a je rozšířená v jižní Evropě a západní a jihozápadní Asii. Je to víceletá bylina s válcovitým kořenem obsahující 15% glycyrhizinu, látky s 50-krát vyšší sladivostí než sacharóza. Lékořice je jedním z nejstarších léčivých prostředků na světě. V indické ajurvédě jsou záznamy o jejím využití 4000 let staré. V roce 1923 byla objevená velká zásoba sladkého dřívka v jedné z faraónských hrobek v Egyptě. Tradiční čínská medicína ho nazývá „guobao“, co v překladu znamená „posvátný národní poklad“. Používá se na zlepšení chuti ostatních bylin a harmonizaci a prodloužení jejich účinku. V čínském léčitelství jí patří druhé místo hned za legendárním žen-šenem. Sladké dřívko má vyrovnanou povahu, sladkou chuť a vztah k meridiánům sleziny, žaludku, plic a srdce. Mezi její příznivé zdravotní účinky patří harmonizace středního ohřívače, uvolnění napětí, zmírnění bolestí, odstraňování toxinů a hlenů z organizmu a harmonizace účinku různých léků. Podle nejnovějších výzkumů stimuluje produkci interferonu, který je účinný při léčbě hepatitidy typu B a zabraňuje růstu zhoubných nádorů. Kořen sladkého dřívka obsahuje některé složky, které by při dlouhodobém užívání mohly mít nežádoucí účinky, proto přípravek Lycium plus neobsahuje celý kořen, ale jen extrakt z bioflavonoidů.

Na tomto místě se trochu zastavíme, protože jde o velmi zajímavou a fyziologicky prospěšnou skupinu chemických sloučenin.

Flavonoidy jsou glykosidické látky žlutého zbarvení, které se v přírodě vyskytují jen v rostlinné říši. Až do roku 1968 je vědci z Úřadu pro potraviny a léčiva USA považovali za biologicky bezcenné. Protože se ukázalo, že mají pro lidský organismus mnohostranný příznivý účinek, nazývají se v současnosti také bioflavonoidy. Působí proti kornatění tepen, při nepravidelném krevním tlaku, podporují odolnost vlásečnic, příznivě působí při cukrovce, regenerují poškozenou jaterní tkáň a zvyšují účinnost a vstřebatelnost jiných biologicky aktivních látek. Když normalizují propustnost kapilár, odstraňují jejich lámavost, působí proti krvácivosti a proti oteklinám. Jako inhibitory enzymu hyaluronidázy brání rozšiřování mikrobiálních toxinů tkáněmi a jsou podpůrným prostředkem při léčbě infekčních onemocnění. Zlepšují též tvorbu a vylučování žluče, Neméně cenná je jejich vlastnost zvyšovat účinnost vitamínu C a snižovat odbourávání vápníku z kostí. V živém organizmu jsou flavonoidy zapojené do oxidačně-redukčních procesů, které působí jako antioxidanty.


Kvůli vysvětlení tohoto pojmu si uvedeme následující příklad. Když necháme na vzduchu rozkrojené jablko, pro krátké době zhnědne – z chemického hlediska proběhne na povrchu proces oxidace. Když však na něj nakapeme citronovou šťávu, zůstane bílé, protože citron působí jako antioxidant. I když kyslík je nevyhnutelný pro život, určité nestabilní formy molekul kyslíku – tzv. „volné radikály“ můžou poškozovat buňky, důsledkem čehož je předčasné stárnutí a vznik častých degenerativních onemocnění a nádorů. V současnosti se předpokládá, že volné radikály se přímo anebo nepřímo podílejí na vzniku nejméně 100 onemocnění. Vzpomeňme alespoň některé z nich – schizofrénie, katarakce, ateroskleróza, ischemické onemocnění srdce, cystická fibróza plic, cukrovka, selhání ledvin, Crohnova choroba, poruchy imunity, mužská neplodnost, AIDS.
Co jsou volné radikály a jak se do organizmu dostávají?

Volné radikály jsou obecně řečeno atomy anebo skupiny atomů, které mají nepárový elektron (ještě před 100 lety vědci existenci nepárových elektronů nepřipouštěli), i když jsou velmi nestabilní – existují jen zlomek sekundy – chybějící elektron si doplňují tak, že ho odeberou jiným molekulám, které se stávají novými volnými radikály, a tak se spustí řetězová reakce, která může mít za následek vznik krevních sraženin s následným ucpáním cév, poškození mozkových buněk nebo poškození genetického kódu buněk. V konečném důsledku tak poškozený může dostat infarkt, rakovinu nebo jinou vážnou chorobu.

Původ volných radikálů v našem těle je zejména:


  1. záření – UV, radioaktivní, RTG, elektromagnetické apod. (atomy a molekuly se vlivem záření rozkládají za vzniku volných radikálů)

  2. choroba

  3. použití drog, toxických látek, některých léků

  4. znečištěné životní prostředí

  5. kouření

Útok volných radikálů se nazývá „oxidační stres“.
Otázka tedy zní – Můžeme se před útokem volných radikálů bránit?
Odpověď zní – Ano!
Umožňuje nám to dokonale stvořený lidský organizmus a přírodní zdroje potravin a léků z rostlinné říše. Náš organizmus má vrozený mechanizmus působení proti volným radikálům prostřednictvím enzymů (např. superoxid dismutáza, glutation peroxidáza a kataláza.

Množství a aktivita těchto ochranných enzymů jsou do značné míry dány geneticky, můžeme je též (pozitivně, anebo negativně) ovlivnit výživou a celkovým životním stylem. Je důležité přijímat v potravě dostatečné množství tzv. antioxidantů, to jsou látky, které neutralizují volné radikály anebo dokonce zabraňují jejích tvorbě. Mezi nejznámější antioxidanty patří vitamíny A, C a E, které se nacházejí především v čerstvém ovoci a zelenině a klíčených semenech. Při této příležitosti je však zajímavé vzpomenout, že jedna jednotka bioflavonoidů sladkého dřívka dokáže odstranit téměř dvakrát takové množství volných radikálů jako sto jednotek vitamínu E.

Závěrem si shrneme nejdůležitější možnosti využití přípravku Lycium plus:


  1. prevence srdečně-cévních a nádorových onemocnění a jejich podpůrná léčba

  2. neutralizace nežádoucích vedlejších účinků chemoterapie a radioterapie (uplatnění u onkologických pacientů)

  3. zmírnění nežádoucích negativních vlivů chemicky a radioaktivně znečistěného životního prostředí

  4. onemocnění jater

  5. poruchy zraku, závratě

  6. bolesti kříže, bederních a kolenních kloubů

  7. zlepšení stavu pokožky a zpomalení stárnutí

  8. zlepšení pružnosti cév, krvácivé stavy

  9. celkové posílení a povzbuzení organismu při vyčerpání nebo nemoci.

Užívají se 2-3 tablety denně.





Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət