Ana səhifə

Eiropas Komisijas paziņojums presei


Yüklə 45 Kb.
tarix24.06.2016
ölçüsü45 Kb.

Eiropas Komisijas paziņojums presei


Komisārs Piebalgs dodas uz Lesoto kur Eiropas Komisija sniedz 15 milj. eiro palīdzību, lai nodrošinātu iedzīvotāju piekļuvi ūdenim

Brisele, 2011. gada 9. septembris. Eiropas attīstības komisārs Andris Piebalgs 12. septembrī ieradīsies divu dienu vizītē Lesoto. Šī vizīte ir saistīta ar valsts gatavošanos pašvaldību un parlamenta vēlēšanām un nopietnas fiskālās krīzes pārvarēšanu.

Komisārs Piebalgs paziņos arī par maksājumiem 15 miljonu eiro apmērā, kas valstij ļaus uzlabot iedzīvotāju piekļuvi tīram ūdenim un sanitārijas pakalpojumiem, kā arī turpināt tās attīstības programmu.

Šīs vizītes laikā komisārs Piebalgs tiksies ar Lesoto premjerministru Pakalitha Mosisili, kā arī ar atsevišķiem valdības locekļiem, pārvaldes iestāžu līderiem un diplomātiskās sabiedrības pārstāvjiem.

Pirms došanās ceļā komisārs Piebalgs teica: „Pašlaik Lesoto atrodas sarežģītā situācijā, jo nākamajos sešos mēnešos notiks divas vēlēšanas. Brīvas un godīgas vēlēšanas ir vislabākā garantija Basoto iedzīvotājiem, ka valsts attīstība būs ilgtspējīga un visaptveroša. Es aicināšu paplašināt attiecības starp ES un Lesoto, uzlabojot tās politiskajā līmenī un regulāri risinot atklātu politisko dialogu par sadarbību, pārvaldību, tirdzniecības attiecībām un citiem jautājumiem, kas interesē abas puses."

Ar šo vizīti tiks apstiprināta ciešā partnerība starp Lesoto Karalisti un Eiropas Savienību. Apspriedēs ar Lesoto pārstāvjiem galvenā uzmanība tiks pievērsta pašreizējai sadarbībai, politiskajām attiecībām un labai pārvaldībai.

Šī vizīte apstiprina arī ES apņemšanos palīdzēt Lesoto tās centienos sasniegt Tūkstošgades attīstības mērķus, samazināt HIV/AIDS krīzes sociālo ietekmi un pārvarēt tās pašreizējo fiskālo krīzi. Šajā saistībā komisārs Piebalgs apmeklēs divus ES finansēto projektu objektus.


  • Kopā ar Eiropas Investīciju bankas (EIB) ģenerāldirektoru Tamsyn Barton komisārs Piebalgs apmeklēs Maseru notekūdeņu attīrīšanas iekārtu. Šis projekts sniedz uzlabotus sanitārijas pakalpojumus vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju galvaspilsētā Maseru un kalpo par piemēru ES dotāciju un EIB aizdevuma sekmīgai apvienošanai.

  • Komisārs Piebalgs apmeklēs ES finansētu tekstila industrijas projektu Lesotho, kas cinas pret HiV/AIDS izplatibu starp 40 000 textila industrijas darbiniekiem. (papildu informāciju par abiem projektiem skatīt MEMO/11/586).

ES atbalsts Lesoto

Laikposmā no 2007. līdz 2013. gadam Lesoto saņems divpusējo ES atbalstu no Eiropas Attīstības fonda (EAF) 139,3 miljonu eiro apmērā. Pašlaik ES lielu daļu palīdzības sniedz Lesoto valsts attīstības stratēģijas un ūdens apsaimniekošanas un sanitārijas nozares stratēģijas atbalstam. Turklāt ES sniedz atbalstu iestādēm tieslietu jomā, decentralizācijas procesam un nevalstiskajām struktūrām. Tai ir arī kopīga programma ar UNICEF, kas paredz dotācijas skaidrā naudā un sociālo atbalstu bāreņiem un neaizsargātajiem bērniem, lai samazinātu HIV/AIDS krīzes ietekmi, kas apdraud Lesoto attīstības centienus. Komisāra Piebalga paziņojums attieksies uz 15 miljonu eiro piešķiršanu no 10. EAF.Vizītes programma

12. un 13. septembrī komisārs Piebalgs tiksies ar:  • premjerministru Pakalitha Mosisili,

  • ārlietu ministru Mohlabi Kenneth Tsekoa,

  • finanšu ministru un valsts kredītrīkotāju Timothy Thahane,

  • dabas resursu jautājumu ministru Monyane Moleleki,

  • ir plānotas papildu tikšanās ar pārvaldības iestāžu pārstāvjiem (valsts kontrolieri, tiesas priekšsēdētāju, ombudu, korupcijas jautājumu un ekonomikas aizsardzības dienesta ģenerāldirektoru), kā arī ar politisko partiju, pilsoniskās sabiedrības, NVO, privātā sektora un preses pārstāvjiem.

Papildinformācijai skatīt:

MEMO/11/586

Attīstības un sadarbības ģenerāldirektorāta EuropeAid tīmekļa vietni:http://ec.europa.eu/europeaid/index_en.htm

Eiropas Komisijas attīstības komisāra Andra Piebalga tīmekļa vietni:http://ec.europa.eu/commission_2010-2014/piebalgs/index_en.htm

Kontaktpersonas:

Catherine Ray (+32 2 296 99 21)

Wojtek Talko (+32 2 297 85 51)IP/11/1013


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət