EGE ÜNİVERSİTESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ
ARALIK’2013 ETKİNLİK PROGRAMI
01.ARALIK.2013 FESTİVAL YAPIM
ETİ Çocuk Tiyatrosu’nun
“Kral Çıplak” adlı çocuk oyunu
YER / SAAT : A.Adnan Saygun Salonu / 12.00 ve 14.30 seansları
01 ARALIK 2013 KEMAL TUNCER ÖRS
“Hayvanat Bahçesi” adlı çocuk müzikali
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / 13.00 ve 15.00
05.ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Senaryo Yazarlığı Kursu – 4 Hafta”
YER / SAAT : Toplantı Salonu / 18.00 – 20.30 arası / ÜCRETLİ
06 - 15 ARALIK 2013 EGE ÜNİVERSİTESİ
5.ULUSLARARASI EGEART SANAT GÜNLERİ
Onur Sanatçısı :
Altan GÜRMAN
Usta’ya Saygı :
Candeğer FURTUN Gencay KASAPÇI
Semiha BERKSOY Kuzgun ACAR
“İlyas Bey Külliyesi” Fotoğraf Sergisi
Davetli Sanatçılar :
Cam
Ursula MERKER / Almanya
Resim- Baskıresim
Ahmet ALBAYRAK Ahmet ORAN Ahmet SARI
Atilla ATAR Atilla İLKYAZ Ayşegül İZER
Bahri GENÇ Bedri BAYKAM Bedri KARAYAĞMURLAR
Burçak BALAMBER Cebrail ÖTGÜN Cezmi ORHAN
Devabil KARA Devrim ERBİL Erol ETİ
Fevziye EYİGÖR PELİKOĞLU Gören BULUT Gözde Eda TEKCAN
Habip AYDOĞDU Hakan PEHLİVAN Halil AKDENİZ
Hayati MİSMAN Hülya TOKSÖZ ŞAHİNER Hüsamettin KOÇAN
Hüsnü DOKAK Ilgaz ÖZGEN TOPÇUOĞLU Ilgım VERYERİ ALACA
Iris WEBER Kayıhan KESKİNOK Lütfi ÖZDEN
M. Zahit BÜYÜKİŞLİYEN Mehmet GÜLER Mehmet YILMAZ
Mete ERDOĞMUŞ Murat ATEŞLİ Musa KÖKSAL
Mustafa ASLIER Mürteza FİDAN Nadide AKDENİZ
Nazan ERKMEN Nurdan KARASU GÖKÇE Oktay ANILANMERT
Onay AKBAŞ Özgür UĞUZ Rıdvan COŞKUN
Rıfat ŞAHİNER Sarah Van Der POLS Selvihan KILIÇ
Süleyman Saim TEKCAN Seyit Mehmet BUÇUKOĞLU Taida JASAREVIC
Tansel TÜRKDOĞAN Tezcan BAHAR Tomur ATAGÖK
Udo SCHEEL Yasemin SÖZER Yeşim AKDENİZ
Heykel
Ryusuke KIDO / Japonya
Fotograf
Ali Arif ERSEN
Performans Sanatçıları
Elfi SVERDRUP
Ernesto VARGAS REYES
Videoart
Davıd DEMJANOVIC & Jarmila MITRIKOVA
Dilek WINCHESTER
KOMET
Sibel HORADA
Galeri Katılımları
Bahariye Sanat Galerisi
Maçka Sanat Galerisi
Üniversite Tanıtım Stantları
Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Bülent Ecevit Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Erciyes Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Karadeniz Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
İnönü Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi
Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Okan Üniversitesi
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Yaşar Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi
Diğer Katılımcı Üniversiteler
Afyon Kocatepe Üniversitesi Akdeniz Üniversitesi
Anadolu Üniversitesi Atatürk Üniversitesi
Bilecik Üniversitesi Bilkent Üniversitesi
Çukurova Üniversitesi Doğuş Üniversitesi
Dokuz Eylül Üniversitesi Dumlupınar Üniversitesi
Düzce Üniversitesi Ege Üniversitesi
Gazi Üniversitesi Hacettepe Üniversitesi
Işık Üniversitesi İnönü Üniversitesi
Kemerburgaz Üniversitesi Kırıkkale Üniversitesi
Kocaeli Üniversitesi Koç Üniversitesi
Marmara Üniversitesi Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ODTÜ
On Dokuz Mayıs Üniversitesi On Sekiz Mart Üniversitesi
Uşak Üniversitesi Yeditepe Üniversitesi
Yıldız Teknik Üniversitesi
5. Uluslararası Egeart Sanat Günleri “Afiş Tasarım “Sergisi
Ekin BOZTAŞ
Tezhip Ve Minyatür Sergisi
Filiz ADIGÜZEL TOPRAK
Gül GÜNEY
Özkan BİRİM
KATILIMCILAR :
-
Aysen YILMAZ
-
Aysın AKAY
-
Ayşe GÜLER
-
Baskı Grubu
* Nilgün İLERİ KÖSEOĞLU
* Nilgün KILINÇASLAN
* Nilgün ALTINTIĞ
* Faize EFE BOSTAN
-
Bülent Yavuz YILMAZ - Meriç AKTAŞ Art Management
-
Emine BIYIKLI
-
Emine ERMİŞ
-
Fazilet SAYILAN PEKER - Zerrin ULUSOY ATAK - Suna ATLUĞKOYUN
-
Ferda AKGÜN
-
Grup R-Form
-
(Demet İPER DİCLE - Behiye KURT - Aynur ERÇIKTI - Zuhal UZDİL)
-
Hatice Şule ÖZER
-
Hüda SAYIN YÜCEL
-
İnci TARAKÇIOĞLU
-
Megaron Yayıncılık
-
Meriç AKTAŞ Art Management
Ezgi ÖZKILIÇ Deniz SAĞDIÇ Hakan ÖZDİL Bülent Yavuz YILMAZ
Onur FENDOĞLU Mehmet SAĞBAŞ Haydar AKDAĞ Sevim ÖZTÜRK
-
Muğla Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
-
Mustafa Kemal ORHON
-
Mustafa PEKER
-
Özlem VARGÜN
-
Perihan ATA
-
Perihan DURAN
-
Sercan KOÇAK
-
Sevinç BAYRAKTAR
-
Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
(Arzu EVECEN Ayşe TANRIVER CELASİN Bayram DEMİRAL
Behse Tuğba ÖZENOĞLU Bilgehan KAYA
Dilek DEMİR Ece ÇALIŞ ZEGEREK Filiz Nurhan ÖLMEZ
Gülfizar ÇAYLI Habibe ŞİMŞEK Hande KILIÇASLAN
Hatice KÖKLÜ Hatice Nevin GÜVEN Muazzez GÜRPINAR
Naile Rengin OYMAN Özdemir ESGİN Özgün CAN
Safiye SARİ Serap ÜNAL Taylan URAN
Utku TAKKA Yusuf KEŞ Zerrin KARTAL )
-
Şuayyip YÜCEL
-
Şükran ULUCAN
-
Vincent – Art Sanatsal A.Ş.
ZİYARET SAATLERİ : 10.00 - 19.00
5. ULUSLARARASI EGEART SANAT GÜNLERİ
EÜ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ PROGRAMI :
6 ARALIK 2013 / CUMA
- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı,
- Açılış Konuşmaları,
- Onur Sanatçısı Altan GÜRMAN’ın biyografi sunumu – Merve KILIÇER
Sn. Bilge GÜRMAN’a Ödül Takdimi
- ERNESTO VARGAS REYES(Colombia)
“Ekidna” Sahne Performansı
-EÜ Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan sergi alanlarının gezilmesi
-
TİYATRO Yunus Emre Salonu 20.00
“Fikriye ve Latife, Mustafa Kemal’i Sevdim”
Yazan ve Yöneten: Dilruba SAATÇİ
7 ARALIK 2013 / CUMARTESİ
-
ÖDÜL TÖRENİ Tiyatro Salonu 14.00
“Toplumsal Cinsiyet: Kadın/Erkek/Çocuk”
Kısa Film Yarışması Ödül Töreni ve Sinema Oturumu
Moderatör : Doç. Dr. Lâle KABADAYI
Yönetmen : Emin ALPER
Yapımcı : Enis KÖSTEPEN
Oyuncu : Berk HAKMEN
8 ARALIK 2013 / PAZAR
-
ATÖLYE ÇALIŞMASI A.Adnan Saygun Salonu 10.00 – 16.00
Çorap Kukla Atölye Çalışması
Direktör : Selçuk DİNÇER
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 11.00
“Beynelmilel”
Yönetmen : Sırrı Süreyya ÖNDER / Muharrem GÜLMEZ
-
SUNUM : USTA’YA SAYGI Tiyatro Salonu 14.00
*Candeğer FURTUN Sunan: Candeğer FURTUN / M.Tüzüm KIZILCAN
*Gencay KASAPÇI Sunan : Selvin GAFUROĞLU
*Kuzgun ACAR Sunan:Eren KOYUNOĞLU
*Semiha BERKSOY Sunan: Zeliha BERKSOY
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 17.00
“Vinci”
Yönetmen : Juliusz MACHULSKI (Polonya)
9 ARALIK 2013 / PAZAR
-
YABANCI SANATÇI TANITIMI (1. BÖLÜM)
Tiyatro Salonu 10.00 -16.00
-
FİLM GÖSTERİMİ A.Adnan Saygun Salonu 13.00
“Kiler”
Yönetmen : Juliusz MACHULSKI (Polonya)
-
SÖYLEŞİ A.Adnan Saygun Salonu 15.00
Yönetmen Juliusz MACHULSKI
-
PANEL Tiyatro Salonu 17.00
“Sanatçı Olmak”
Moderatör : Prof. Hüsamettin KOÇAN
Panelistler: Emre ZEYTİNOĞLU, Murat MOROVA, Yusuf TAKTAK, Zeyno PEKÜNLÜ
-
SAHNE PERFORMANSI A.Adnan Saygun Salonu 19.00
ERNESTO VARGAS REYES ( Kolombiya)
“The Gaviero”
10 ARALIK 2013 / SALI
-
FİLM GÖSTERİMİ A.Adnan Saygun Salonu 14.00
“Kolysanka”
Yönetmen : Juliusz MACHULSKI (Polonya)
-
PANEL Tiyatro Salonu 14.00
“Sanatta Bilim-Anı-Bellek-Ben”
Moderatör: Şefik KAHRAMANKAPTAN
Panelistler: Prof. Gören BULUT / Prof. Hasan PEKMEZCİ / Prof. Refa EMRALİ
-
SES PERFORMANSI A.Adnan Saygun Salonu 18.00
Elfi SUERDRUP (Norveç)
-
PLAKET TÖRENİ A.Adnan Saygun Salonu 18.00
EgeArt Sponsorlarına Plaket Takdimi
11 ARALIK 2013 / ÇARŞAMBA
-
YABANCI SANATÇI TANITIMI (2. BÖLÜM)
Tiyatro Salonu 10.00 -18.00
-
YABANCI SANATÇI LARA KATILIM BELGESİ TAKDİMİ
Tiyatro Salonu 18.00
-
KONSER Yunus Emre Salonu 20.00
“Gökkuşağındaki Sesler” EgeArt Konseri
Solistler: Ahmet UTKU & Seher DİLMAÇ MERİÇ
EÜ Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Katkılarıyla..
12 ARALIK 2013 / PERŞEMBE
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 14.00
“Sonbahar”
Yönetmen : Özcan ALPER
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 18.00
“120”
Yönetmen: Mahmut Fazıl COŞKUN
13 ARALIK 2013 / CUMA
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 14.00
“Selvi Boylum Al Yazmalım”
Yönetmen : Atıf YILMAZ
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 16.00
“Aşk Tesadüfleri Sever”
Yönetmen : Ömer Faruk SORAK
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 18.00
“Mommo (Kız Kardeşim)”
Yönetmen : Atalay TAŞDİKEN
14 ARALIK 2013 / CUMARTESİ
-
SÖYLEŞİ Tiyatro Salonu 14.00
“İlyas Bey Külliyesi” Fotoğraf Sergisi ve Söyleşisi
Moderatör : Prof. Dr. Zeynep MERCANGÖZ
Katılımcılar: Prof. Dr. Baha TANMAN - Doç. Dr. Sevinç GÖK
Yard. Doç. Dr. Leyla KAYHAN ELBİRLİK - Yard. Doç. Dr. Şakir ÇAKMAK
Cengiz KABAOĞLU
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 16.30
“İki Dil Bir Bavul”
Yönetmen : Özgür DOĞAN / Orhan ESKİKÖY
15 ARALIK 2013 / PAZAR
-
SÖYLEŞİ Tiyatro Salonu 14.00
“Sinema Sanatı”
Zeki DEMİRKUBUZ (Sinema Yönetmeni )
Moderatör : Fırat SAYICI
-
FİLM GÖSTERİMİ Tiyatro Salonu 18.00
“Pandora’nın Kutusu”
Yönetmen : Yeşim USTAOĞLU
EGE ÜNİVERSİTESİ
5. ULUSLARARASI EGEART SANAT GÜNLERİ
6 - 15 ARALIK 2013
PARALEL SERGİ ALANLARI
PROGRAMLARI
T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR ARKEOLOJİ MÜZESİ
AÇILIŞ: 06 ARALIK 2013 / 15.00
“Heykel Sanatçıları” Karma Sergisi
Abdülkadir ÖZTÜRK Ahmet ÖZPARLAK Ayhan YILMAZ
Birnur ERALDEMİR Cemil GÜÇ Derviş ERGÜN
Derya ÖZPARLAK E. Berika İPEKBAYRAK Ercan YILMAZ
Ertuğ ATLI Eşber KARAYALÇIN Eyüp ÖZ
Gökçen ERGÜR Işık ASLIHAN İlker YARDIMCI
Malik BULUT Meriç HIZAL Metin YURDANUR
Mümtaz DEMİRKALP Nurbiye UZ Okay ÖZKAN
Remzi SAVAŞ Sabit BAYTAN Selçuk YILMAZ
Serdar KAYNAK Suat KARAASLAN Turhan ÇETİN
Varol TOPAÇ Züleyha ALTINTAŞ
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –17.00 (PAZARTESİ HARİÇ)
T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İZMİR RESİM VE HEYKEL MÜZESİ (Konak)
AÇILIŞ: 06 ARALIK 2013 / 13.00
“Tanzimat’tan Günümüze”Seçilmiş Eserler
Şeker Ahmet Paşa Namık İSMAİL İbrahim ÇALLI
Ömer ULUÇ Adem GENÇ
T.C. Kültür Ve Turizm Bakanlığı İzmir Resim Ve Heykel Müzesi Koleksiyonu’ndan Bir Seçki
Resim
Adem GENÇ Aliye BERGER Avni LİFİJ
Bedri Rahmi EYÜBOĞLU Burhan UYGUR Ferruh BAŞAĞA
Halil PAŞA Hikmet ONAT İbrahim BALABAN
İbrahim ÇALLI Kadri ATAMAL Mahmut CUDA
Müfide KADRİ Namık İSMAİL Nedim GÜNSÜR
Neşet GÜNAL Nuri İYEM Nurullah BERK
Ömer ULUÇ Ruhi AKEL Sami YETİK
Şefik BURSALI Şeker Ahmet PAŞA Şeref BİGALI
Turgut ATALAY Vedat MAVİTAN
Heykel
Hadi BARA Hüseyin GEZER Kuzgun ACAR
Saim BUGAY Turgut PURA Zühtü MÜRÜDOĞLU
Özgün Baskı
Aliye BERGER
Mustafa ASLIER
Seramik
Füreya KORAL
Nusret ALGAN
“Ege’de Sanat Yaşamı” Karma Sergisi
Resim
Ali AÇIKALIN Atilla DEVELİOĞLU Çetin EROKAY
Emine KUTLU HALIÇINARLI Faden Suzan KUDSİOĞLU Fahri SÜMER
Hasan RASTGELDİ İlknur KOCABIYIK Lale TEMELKURAN
Mahmut DURMUŞ Mehlika KOROL Mehmet ASLAN
Mehmet BOZTAŞ Müşerref DURMUŞ Naci DOĞAN
Oğuz DEMİR Reyhan ABACIOĞLU Seba UĞURTAN
Turan ENGİNOĞLU Ülkü ÜNAL Yusuf TOPRAK
Zeki SERBEST
Baskıresim
Ejmel YALÇINTAŞ Ertuğrul SARAÇ Gültekin YILDIZ
Hülya YALÇIN İsmail OKAY Korkut ÜNAL
Mehmet FIRINCI Tansel ÖZALP
Heykel
Arzu ATIL Derya BARAN
Kadriye KANTIK Mert Taşkın DEMİR
Seramik
A. Cüneyt ER Can GÖKÇE Erkuter LEBLEBİCİ
Ezgi GÖKÇE Görsev BİLKAY Gülümser AYDEMİR
Leman KALAY Nuray ERDEN Nurdan SÖZER
Şelale GÜDER BÜKE Vefa İRDELP Yıldız ŞİMA
Fotoğraf
Ahmet İMANÇER Ahmet Serdar TURAN Aykut FIRAT
Emrah İÇTEN Erol ÖZDAYI Hakan KUYUMCU
Kemal OKUL Kıvanç ŞEN Levent YILDIZ
Metin YAĞCI Necmetdin ALAGAŞ Tahir ÜN
Yunus KOÇ Zeynel AYDIN
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –18.00 (PAZARTESİ HARİÇ)
T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI RESİM HEYKEL MÜZESİ
(İzmir Enternasyonal Fuar Alanı)
AÇILIŞ: 07 ARALIK 2013 / 11.00
“Yine, Yeni, Kıyıda…” EgeArt Genç Sanat Yarışma Sergisi
Ödül Alan Sanatçılar
Deniz Köse
Haşim Arslan
Payam Latifi
Eserleri Sergilenmeye Hak Kazananlar
Ahmet Mansuroğlu Ahmet Özparlak Alara Yılmazkulaş
Ali Nakuş Aslı Toprak Aygün Dinçer Kırca
Ayberk Balcı Aylin Beyoğlu Aysel Güneş
Ayşegül Apak Bahar Artan Oskay Barbaros Cangürgel
Batural Cırık Berna Mural Birnur Derya Geylani
Büşra Yakar Can Çalışkan Cemil Güç
Deniz Selin Levent Duygu Arı Güvenç Düriye Kozlu
Ebru Yazgaç Ece Pınar Kapan Eda Emirdağ
Elif Karaaslan Emine Bıyıklı Erhan Cihangiroğlu
Erhan Kuzucuoğlu Esra Sağlık Evrim Özeskici
Filiz Yakar Gözde Yurdunmalı Güler Oğuz
Halil Yıldırım Işıl Şen İhsan Erenci
İkbal Özpınar Mahmut Özdemir Mehmet Ali Büyükparmaksız Mehmet Can Gürsoy Mehmet Çevik Mehtap Morkoç
Melisa Engineri Menderes Öngenç Meral Koraltan Vuran
Merve Turan Murat Paktur Mustafa Devran Tosun
Mükerrem Baki Naciye Danış Nilay Kurttay
Oğuz Kaleli Olgu Sümengen Berker Onur Fındık
Pınar Baklan Önal Pınar Ceylan Raife Tokyürek
Rugül Serbest Sait Toprak Salih Ezen
Sanem Tufan Sedat Gökçe Selim Çınar
Serdar Yılmaz Sevgi Özdemir Seyhan Alkan
Şafak Çetin Özkan Tuğçe Aytürk Yasem Funda Burnaz
Yavuz Ayhan Yeliz Selvi Yıldırım İnce
Zehra Çiçek
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –18.00 (PAZARTESİ HARİÇ)
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AHMED ADNAN SAYGUN SANAT MERKEZİ
AÇILIŞ: 07 ARALIK 2013 / 16.00
-
-
“Kesişim” Tekstil Sanatçıları Karma Sergisi
Aino Kajaniemi Anne Stabel Anne-Gry Løland
Ayşen Urfalıoğlu Bengü KARADUMAN Fırat Neziroğlu
Gabriella Göransson Gaye KIRLIDÖKME BELEN Hatice MACUN
Helena Kaikkonen Ida Helland - Hansen Kemal Can
Kristin Saeterdal Kristine Fornes Leyla Aksoy
Maria E. Ryan Sondresen Marja Junnikkala Nesrin Türkmen
Nina Nisonen Nuray ER BIYIKLI Pınar Yılmaz
Raija Jokinen Siri Berqvam
-
Miniprint Çalıştay Sergisi
Agnese BRUSCA Ahmet Şinasi İŞLER Ana ERMAN
Anna ARMINEN Arıel KOFMAN Arif Ziya TUNÇ
Blanca SACCOMANO Coletta CREMONESI Colin GILLESPIE
Cristina Gladys MUNOZ Dan BOAR Danilo CIARAMAGLIA
Dimo KOLIBAROV Dizar Ercivan ZENCİRCİ Ejmel YALÇINTAŞ
Elena DAVICINO Emre SENAN Ercan TUNA
Erhun ŞENGÜL Erkin KESKİN Evelıne KOLIJN
Francısco Quıntanar MARTINEZ Graciela SUAREZ Gülbin KOÇAK
Gülin ÇAKAL Hatice BENGİSU Hatice KETEN
Herman NOORDERMEER Hung Oi YEE Hülya YALÇIN
Ivan NINOV Jochen KOEHN Mahmut DURMUŞ
Mehmet ASLAN Mehrdad KHATAEI Monıka FALKE
Musa KÖKSAL Mustafa ALBAYRAK Müjde AYAN
Oya PEKMENER Patricia SCHULER Patrick AUBERT
Reyhan ELBİRLİLER Saime DÖNMEZER Samet UĞUR
Selvihan KILIÇ Sezin HAŞIÇI Silvana BLASBALG
Süleyman Saim TEKCAN Toni PECORARO Zeycan ALKIŞ
ZİYARET SAATLERİ: 10.00 –18.00 (PAZAR HARİÇ)
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
TARİHİ HAVAGAZI FABRİKASI KÜLTÜR MERKEZİ
AÇILIŞ: 04 ARALIK 2013 / 11.00
“Gemiler” Sergisi
Yaratıcı Çocuklar Derneği Çalıştayı – 2
(HAFTANIN 7 GÜNÜ 09.00 –18.00 ARASI ZİYARETE AÇIKTIR)
Yaratıcı Çocuk Çalıştayı Atölye Çalışması 06 ARALIK 2013 / 09.30 – 11.30
İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ AYA VOUKLA KİLİSESİ
AÇILIŞ: 07 ARALIK 2013 / 20.00
Dinleti
“Ege’den Akdeniz’e”
Fuat EFENDİEV – Keman
Hürkan AYVAZOĞLU – Flüt
Sibel ENFENDİEV – Arp
KARŞIYAKA BELEDİYESİ HAMZA RÜSTEM FOTOĞRAF EVİ
AÇILIŞ: 03 ARALIK 2013 / SAAT : 14.00
“Geçmişin İzinde” Ege Üniversitesi Arkeoloji Kazı Fotoğrafları Sergisi
Aigai Kazısı Prof. Dr. Ersin DOĞER
Antandros Kazısı Doç. Dr. Gürcan POLAT
Başur Höyük Kazısı Yrd. Doç Dr. Haluk SAĞLAMTİMUR
Beycesultan Höyük Kazısı Prof. Dr. Eşref ABAY
Çattepe Höyük Kazısı Yrd. Doç.Dr. Haluk SAĞLAMTİMUR
Kadıkalesi (Anaia) Kazısı Prof. Dr. Zeynep MERCANGÖZ
Kale-i Tavas (Tabae) Kazısı Prof. Dr. Bozkurt ERSOY
Klaros Bilicilik Merkezi Kazısı Prof. Dr. Nuran ŞAHİN
Phokaia Kazısı Prof. Dr. Ömer ÖZYİĞİT
Yeşilova Höyük Kazısı Yrd. Doç. Dr. Zafer DERİN
HAFTANIN 7 GÜNÜ ZİYARETE AÇIKTIR
KARŞIYAKA BELEDİYESİ OPERA VE TİYATRO SAHNESİ
09 ARALIK 2013 / 20.00
Dinleti
“Üçlü” Oda Müziği Konseri
Tolga KULAK – Keman
Gözde YAŞAR - Viyolonsel
Suzan ŞENOL – Piyano
KONAK BELEDİYESİ GÜZELYALI KÜLTÜR MERKEZİ
AÇILIŞ: 06 ARALIK 2013 / 17.00
“Kıyıda Yaşam”
Fotoğraf Sanatçıları Karma Sergisi
Adem SÖNMEZ Ahmet Öner GEZGİN
Hakan DAĞDELEN Nafia HANYALOĞLU
ZİYARET SAATLERİ: 10.00 –18.00 (PAZAR HARİÇ)
URLA BELEDİYESİ ESKİ TAMİRHANE BİNASI
AÇILIŞ: 04 ARALIK 2013 / 16.00
“İnsana dair -3 Usta Yorum” Sergisi
Cem SAĞBİL
Cuma OCAKLI
Umur TÜRKER
HAFTANIN 7 GÜNÜ ZİYARETE AÇIKTIR
TÜRKİYE İŞ BANKASI İŞ SANAT GALERİSİ
AÇILIŞ: 06 ARALIK 2013 / 18.00
“Cam Sanatçıları” Karma Sergisi
Altan SUNGAR Asanni (Gülin ALGÜL) Aylin ÖZCAN
Barbaros GİRAY Agah Barış Can AKSAKAL Ekrem ÖZEN
Enver GÜNER Gamze ARAZ ESKİNAZİ Yasemin SAYINSOY
Mehmet AYDIN Mehmet Güçlü POLAT Mustafa AĞATEKİN
Müge GÖĞÜŞ Sema OKAN TOPAÇ Şekip OĞUZ
Tülin YİĞİT AKGÜL Ufuk AKBEY Yasemin ASLAN BAKİRİ
( HAFTANIN 7 GÜNÜ 10.00 –19.00 ARASI ZİYARETE AÇIKTIR)
İZMİR KÜLTÜR SANAT VE EĞİTİM VAKFI ( İKSEV)
AÇILIŞ: 04 ARALIK 2013 / 14.00
“İzzet KERİBAR” Fotoğraf Sergisi
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –18.00 (CUMARTESİ – PAZAR HARİÇ)
EGE ÜNİVERSİTESİ PROF.DR. YUSUF VARDAR –MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ
AÇILIŞ: 05 ARALIK 2013 / 16.00
“Mavi +Dalga” ve “Mavi Su” Kağıt Çalıştayları Sergisi
Hakan PEHLİVAN
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –17.00 (CUMARTESİ – PAZAR HARİÇ)
Origami Atölye Çalışması 9 ARALIK 2013 / 10.00 – 14.00 arası
Eğitmenler : Atilla YURTKUL / Kunsulu JILKISHIYEVNA
EGE ÜNİVERSİTESİ KAĞIT VE KİTAP SANATLARI MÜZESİ
AÇILIŞ: 05 ARALIK 2013 / 10.30
“Kağıt Dalgası”
Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinden Sanatçıların Kağıt Sanatı Sergisi
Emel SAMİOĞLU Esma PAÇAL TURAM Hakan PEHLİVAN
İnci KANSU İsmet TATAR Nedim SÖNMEZ
Nur GÖKBULUT Nurtaç ÖZLER Simge UYGUR
Varol TOPAÇ Yurdagül PAKALIN
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –17.00 ( PAZAR – PAZARTESİ HARİÇ)
EGE ÜNİVERSİTESİ ETNOGRAFYA MÜZESİ
AÇILIŞ: 05 ARALIK 2013 / 11.30
“Miş’li Zamanlara Yolculuk” Kronolojik Defile Çalışmasından Bir seçki
Gülşin ORAL
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –17.00 ( PAZAR – PAZARTESİ HARİÇ)
EGE ÜNİVERSİTESİ 50.YIL KÖŞKÜ SANAT GALERİSİ
AÇILIŞ: 05 ARALIK 2013 / 13.30
“Başka Kıyılar”
Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Elem. Sergisi
Dizar ERCİVAN ZENCİRCİ Ekin BOZTAŞ Kamuran KÖSEOĞLU
Melek ŞAHAN Merih TEKİN BENDER
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –17.00 (CUMARTESİ - PAZAR HARİÇ)
EGE ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRE BAŞKANLIĞI SERGİ SALONU
AÇILIŞ: 05 ARALIK 2013 / 17.00
“Lif Dokular” Kağıt Çalıştay Sergisi
Şükran TÜMER
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –17.00 (CUMARTESİ - PAZAR HARİÇ)
EGE ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS ETKİNLİKLERİ
AÇILIŞ: 05 ARALIK 2013 / 15.00
“İzini Bırak” Çaur Atölyesi Çalıştayı
Heykel Çalıştayı
Edward FLEMING Harald OREDAM
Mustafa YILMAZ Rahmi ATALAY
HAFTANIN 7 GÜNÜ ZİYARETE AÇIKTIR
EGE ÜNİVERSİTESİ EGE MESLEK YÜKSEKOKULU SANAT GALERİSİ
AÇILIŞ: 05 ARALIK 2013 / 18.00
“Geleneksel Sanat ve Alternatif Seramik Pişirme Yöntemleri” Menemen Çalıştay Sergisi
A.Cüneyt ER Atilla CENGİZ KILIÇ Betül AYTEPE
Burak TATAR Hakan AKÇE Jae Cheon SIM
Mehmet COŞAR Mutlu BAŞKAYA YAĞCI Nuran YILDIZEL
Perizat TÜMEN Saung Hun LEE Sergio GARCİA
Şirin KOÇAK Young Soo KIM
ZİYARET SAATLERİ: 09.00 –17.00 ( CUMARTESİ - PAZAR HARİÇ)
İZMİR ÖZEL TÜRK KOLEJİ UŞAKİZADE KÖŞKÜ
AÇILIŞ: 03 ARALIK 2013 / 17.00
Aydın Doğan Vakfı “Uluslararası Karikatür Sergisi”nden Bir Seçki
Ahmet ÖZTÜRKLEVENT Alessandro GATTO Alıyeh MAZAHERI
Ali Raşit KARAKILIÇ Amır CATIC Angel Bolıgan CORBO
Angel Ramıro Zapata MORA Arıf SUTRISTANTO
Asuman KÜÇÜKKANTARCILAR Bert M.L WITTE Caı WEIDONG
Cetın Cerchez ABDULA Claudıo Antonıo GOMES Dıdıe Srı WIDIYANTO
Doğan ARSLAN Evzen DAVID Hamed BAZRAFKAN -
Horacıo CARDO Ilya KATZ Javad ALIZADEH
Jerzy GLUSZEK Jose Antonıo COSTA Jose Antonıo Garcı NIETO
Jozef GRUSPIER Krzysztof GRZONDZIEL Kürşat ZAMAN
L'ubomır KOTRHA Ludo GODERIS Majıd AMINI
Moacır KNORR GUTTERRES Mohammad Alı KHALAJI Mohammad AMIN AGHAEI
Mohsen NASERI Mojtaba HEIDER PANAH Muhittin KÖROĞLU
Musa GÜMÜŞ Nadıa AGHABEIGI Necdet YILMAZ
Negın NAGHIYEH Nıkola LISTES Nıkolay EPHROMOV
Oton Anton REISINGER Paulo VERSCHAEREN Pavel CONSTANTIN
Pawel KUCZYNSKI Pol LEURS Rafael CORREA
Raımundo WALDEZ Razvan TENIE BRADEAN Reıner SCHWALME
Rodrıgo MINEU Rodrıgo ROSA Ross THOMSON
Sajad RAFEEI Sava BABIC Sergeı BOBYLEV
Sergey RIABOKON Valentın DURUZHININ Vıctor KUDIN
Vladımır KAZANEVSKY Vladımır STANKOVSKI Werner ROLLOW
Wıllıam RASOANAIVO
(HAFTANIN 7 GÜNÜ 09.00 –18.00 ARASI ZİYARETE AÇIKTIR)
SWİSSOTEL BÜYÜK EFES, İZMİR
AÇILIŞ: 07 ARALIK 2013 / 18.00
“Mücevherlerin Sesi” Sahne Performansı
Elfi SUERDRUP (Norveç)
“Seramik Sanatçıları” Karma Sergisi
A. Feyza ÇAKIR ÖZGÜNDOĞDU Ahn SI SUNG Ali Temel KÖSELER
Anna Calluorı HOLCOMBE Ann-Charlotte OHLSSON Arina AILINCAI
Arnold ANNEN Atilla Cengiz KILIÇ Ayşegül TÜREDİ ÖZEN
Ayfer KALSIN Beril ANILANMERT Burcu ÖZTÜRK KARABEY
Candan DİZDAR TERWIEL Candan GÜNGÖR Carola SÜSS
Daniel REYNOLDS Daphne CORREGAN Dobany SANDOR
Efe TÜRKEL Eli VEİM Elif AYDOĞDU AĞATEKİN
Elisabeth VON KROGH Eva Beata LAUGERUD Fazıl ERCAN
Ferhan TAYLAN ERDER Fumio SHIMADA Füsun ÇÖVENOĞLU
Füsun KAVALCI Gareth MASON Halil YOLERİ
Hanne HAUKOM Hasan BAŞKIRKAN Hasan ŞAHBAZ
Hikmet Serdar MUTLU Hu Xiao PENG Hüseyin ÖZÇELİK
Hwan- Cheon YONG Ilona ROMULE Iosifina KOSMA
İlhan MARASALI İrfan AYDIN İsmail YARDIMCI
Janos PROBSTNER Jean Claude LEGRAND Ji Hye MYUNG
Jona GUDVARDARDOTTIR Kaan CANDURAN Kari AASEN
Kemal TİZGÖL Kemal ULUDAĞ Kım Yon MOON
Kirsi KİVİVİRTA Lee Bock YOU Li Xin Yİ
Li Zi YUAN Lucinda BROWN M. Doğan ÖZGÜNDOĞDU
M. Fatih KARAGÜL Madhur SEN Magdalene ODUNDO
Maro KERASSOTI May Snevoll VON KROGH Mustafa TUNÇALP
Mutlu BAŞKAYA YAĞCI N. Lerzan ÖZER Nina HOLE
Nurdan YILMAZ ARSLAN Nusret ALGAN Oya UZUNER
Ödül IŞITMAN Ömer GÖRKEM Ömür TOKGÖZ
Pınar GENÇ Reyhan GÜRSES Rina KIMCHE
Rolando GIOVANNINI Safiye BAŞAR Sevim ÇİZER
Shın Jung SOON Sıdıka Sibel SEVİM Soner GENÇ
Sucheon LEE Şeyma BOBAROĞLU (REİSOĞLU) Tjok DESSAUVAGE
Toygan EREN Tuğrul Emre FEYZOĞLU Vedat KACAR
VINOD DAROZ Vineet KACKER Violette FASSBAENDER
Yasemin YAROL Yulıa REPİNA Zehra ÇOBANLI ZİYARET SAATLERİ: 11.00 –19.00 (PAZARTESİ HARİÇ)
KONSERLER VE TİYATRO İÇİN GİRİŞ DAVETİYELİDİR.
DAVETİYELERİ EÜ AKM'DEN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.
TEL : 0232 489 04 59 - 0232 483 85 20
Not: 5.Uluslararası EgeArt Sanat Günleri Yürütme Kurulu gerektiğinde program üzerinde
değişiklik yapabilir.
06.ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Sirke Üretim Teknikleri Eğitimi– 4 Saat”
YER / SAAT : Toplantı Salonu / 13.00 – 17.00 arası / ÜCRETLİ
07 -08 ARALIK 2013 FESTİVAL YAPIM
Ali POYRAZOĞLU Tiyatrosu’nun
“Kaplumbağa” adlı oyun
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / Cmt. 20.30 / Pazar 16.00
13 ARALIK 2013 FESTİVAL YAPIM
Enver AYSEVER
“Aykırı Kumpanya” adlı müzikli kabare
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / 20.30
14 ARALIK 2013 FESTİVAL YAPIM
Burak SERGEN
“Adolf” adlı oyunu
YER / SAAT : A.Adnan Saygun Salonu / 20.30
14-15.ARALIK.2013 STİLL PRODÜKSİYON - EMRE ÖZKAN
İstanbul Komedi Tiyatrosu’nun
“Hafta Sonunun Son Günü” adlı oyunu
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / Cuma 20.30 – Cmt. 16.30
15 ARALIK 2013 KEMAL TUNCER ÖRS
“Mahşer-i Cümbüş” adlı oyun
YER / SAAT : A.Adnan Saygun Salonu / 16.00 ve 19.30
17, 24 ARALIK.2013 NETWORK TWENTY ONE
“Aylık Toplantı”
YER / SAAT : Tiyatro Salonu / 20.00
18 ARALIK 2013 KEMAL TUNCER ÖRS
“Kerem GÖRSEV & Ayhan SİCİMOĞLU Konseri”
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / 20.30
18,24,30. ARALIK.2013 ÜMİT BULUT
“Bireysel Müzik Eğitimi ve Terapi Çalışmaları”
Selim ÖZTAŞ Musıki Kulübü İşbirliği ile…
“Türk Müziği Eğitimi”
Şarkılarıyla, Türküleriyle İzmir’in Hanımları
Genel Sanat Yönetmeni: Ümit BULUT
YER : Seminer Salonu
18 ARALIK 2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Tutulmalar ve Toplumlar Üzerindeki Etkisi” konulu
Prof.Dr. Serdar EVREN - Halk Günü Semineri
YER / SAAT : Seminer Salonu / 18.00 – 20.00arası / ÜCRETSİZ
19.ARALIK.2013 T.C. KÜLTÜR BAKANLIĞI
İZMİR DEVLET KLASİK TÜRK MÜZİĞİ KOROSU MÜDÜRLÜĞÜ
“2013 – 2014 Sanat Sezonu Periyodik Konseri”
ŞEF : Ahmet HATİPOĞLU
SOLİST : Fatih KOCA
YER / SAAT : A.Adnan Saygun Salonu / 20.30
19.ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Gökyüzünün Söyledikleri Eğitimi– 12 saat - 4 Hafta”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 18.00 – 20.00 arası / ÜCRETLİ
19.ARALIK.2013 STİLL PRODÜKSİYON
Tiyatro Esen’in “Gizli Özne” adlı oyunu
YER / SAAT : Tiyatro Salonu / 20.30
20.ARALIK.2013 FESTİVAL YAPIM
“Üstün DÖKMEN – Küçük Şeyler”
YER / SAAT : A.Adnan Saygun Salonu / 20.30
20-21 ARALIK 2013 FESTİVAL YAPIM
“Keloğlan Masalları” adlı çocuk oyunu
YER / SAAT : A.Adnan Saygun Salonu / Cuma 11.00 ve 13.00
Cmt. 13.00 ve 15.00
20, 21, 28 MOZART AKADEMİ
ARALIK.2013 “Çocuk Korosu ve Orf Eğitimleri”
YER : Seminer Salonu
21.ARALIK.2013 FESTİVAL YAPIM
Erdem ŞENOCAK
“Tehlikeli Oyunlar”
YER / SAAT : Tiyatro Salonu / 20.30
21 ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“İspanyolca Dil Eğitimi Kursu – 3 Ay”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 10.00 – 13.30 arası / ÜCRETLİ
21.ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık Sertifika Programı – 2 ay”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 09.00 – 16.00 arası / ÜCRETLİ
21, 28 ARALIK 2013 MAVİ SANAT
Bale (4 – 9 yaş grubu)
Yaratıcı Drama (6 – 13 yaş grubu)
Oyunculuk (15 – 18 yaş grubu)
Sinema Atölyesi(Yetişkin grup)
Senaryo Yazarlığı (Yetişkin grup)
Dramatik Yazarlık (Yetişkin grup)
Roman Atölyesi (Yetişkin Grup)
Kurgu Atölyesi (Yetişkin Grup)
Salon Dansları (Yetişkin Grup)
Kursları
YER : Seminer C Salonu
22.ARALIK.2013 FESTİVAL YAPIM
“İnce Saz Konseri”
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / 20.00
22 ARALIK.2013 NETWORK TWENTY ONE
“Aylık Toplantı”
YER / SAAT : A.Adnan Saygun Salonu / 13.00
22 ARALIK.2013 SICAKKAN SANAT ÇOCUK TİYATROSU
“Cesur Kral ve Korkak Timsah” adlı çocuk oyunu
YER / SAAT : Tiyatro Salonu / 11.30 ve 13.00 seansları
23 – 31 ARALIK.2013 MEHMET ASLAN
“Çizgili Yol” Resim Sergisi
YER : Sanat Galerisi
AÇILIŞ : 23 Aralık 2013 – Saat : 18.00
23 ARALIK 2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Güzel ve Etkili Konuşma Eğitimi – 4 Hafta”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 17.30 – 21.15 arası / ÜCRETLİ
23.ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“İngilizce Konuşma Kulübü Orta Seviye Kursu – 8 Hafta”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 18.00 – 19.30 arası / ÜCRETLİ
23 ARALIK 2013 ÜMİT BULUT
Selim ÖZTAŞ Musıki Kulübü İşbirliği ile…
“Ümit BULUT & Pınar BULUT”
“Sevdalı Şarkıları Türküleri ile Aşkefza Project”
Konserin geliri İzmir Şehit Aileleri Derneği’ne burs olarak
bağışlanacaktır.
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / 20.00
24 ARALIK 2013 T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI
İZMİR DEVLET TÜRK DÜNYASI DANS VE MÜZİK TOPLULUĞU
“2013 – 2014 Sanat Sezonu Periyodik Konseri”
ŞEF : M. Ali GEVREK
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / 20.00
24 ARALIK 2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Öğretim Süreçlerinde Yaratıcı Drama Eğitimi – 12 Hafta”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 18.00 – 22.00arası / ÜCRETLİ
24.ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“İlk Yardım Eğitimi – 16 saat – 4 gün”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 17.00 – 21.00 arası / ÜCRETLİ
25 ARALIK 2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Doğa Bilimlerinde Matematik Tarihi” konulu
Prof.Dr. Beno KURYEL – Halk Günü Semineri
YER / SAAT : Seminer Salonu / 18.00 – 20.00arası / ÜCRETSİZ
25.ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Erasmus Öğrencilerine İngilizce Konuşma Kulübü ve ILTS Hazırlık
Kursu – 8 Hafta”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 18.00 – 19.30 arası / ÜCRETLİ
25 ARALIK 2013 FESTİVAL YAPIM
Ferhan ŞENSOY – Ortaoyuncular
“Ferhangi Şeyler” adlı oyunu
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / 20.30
26 ARALIK.2013 MUHİTTİN YILDIZ ORGANİZASYON
“Sunshine Band Konseri”
YER / SAAT : Yunus Emre Salonu / 20.30
27 ARALIK.2013 OKAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
“Sınavdır Geçer” konferansı
YER / SAAT : A.Adnan Saygun Salonu / 14.00
30.ARALIK.2013 EGESEM EGE ÜNİVERSİTESİ SÜREKLİ EĞİTİM MERKEZİ
“Fotoğraf Atölyesi Eğitimi– 6 Hafta”
YER / SAAT : Seminer Salonu / 18.00 – 20.00 arası / ÜCRETLİ
|