Ana səhifə

Dn pe 2004 Patvirtinta Europos Komisija Balsavimas dėl Europos Komisijos patvirtinimo 2004-11-18 Lapkričio 18 d. Parlamentas patvirtino (balsavo 680, 449 už, 149 prieš, 82 susilaikė)Komisijos pirmininko Žozė Barozo


Yüklə 45 Kb.
tarix26.06.2016
ölçüsü45 Kb.

PARLEMENT EUROPÉEN


DG-INFO Direction de l’Information Service de Presse

DN PE 2004


Patvirtinta Europos Komisija




Balsavimas dėl Europos Komisijos patvirtinimo

2004-11-18

Lapkričio 18 d. Parlamentas patvirtino (balsavo 680, 449 už, 149 prieš, 82 susilaikė)Komisijos pirmininko Žozė Barozo (Jose Manuel BARROSO) komisarų kolegiją ir priėmė rezoliuciją (balsavo 660, 478 už, 84 prieš, 98 susilaikė) nustatančią EP ir EK santykių gaires.


Parlamentarai patenkinti Ž. Barozo pakeista komanda, tačiau apgailestauja, kad liko neišspręstų problemų dėl interesų konfliktų, todėl jie prašo Komisijos vadovą skubiai imtis veiksmų įgyvendinant elgsenos kodeksą. Deputatai taip pat tikisi, jog Komisija skatins pagrindines teises, lygias galimybes ir nediskriminaciją.
Parlamentas - už didesnę Komisijos kontrolę
Siekdamas sustiprinti demokratinę Komisijos kontrolę, Parlamentas į 1999 m. sudarytą dvišalių santykių susitarimą nutarė įtraukti šiuos punktus:


  • EP pareiškus nepasitikėjimą Komisijos nariu, Komisijos vadovas turės jį atstatydinti arba Parlamentui pagrįsti sprendimą palikti narį pareigose.

  • Atstatydinus komisarą ar pakeitus veiklos sritį, Parlamentas patvirtins naujus EK narius įprastine tvarka - klausymu atitinkamame komitete ir balsavimu plenariniame posėdyje.

  • Komisijos pirmininkas atsako už komisarų interesų konfliktų nustatymą ir tolesnius veiksmus.

  • Komisija rengia ES daugiametę veiklos programą glaudžiai bendradarbiaudama su Parlamentu.

  • Komisija privalo nuolat informuoti Parlamentą apie savo sprendimus, pasiūlymus ir iniciatyvas bei dalyvauti EP komitetų ar plenariniuose posėdžiuose. Nuolatinį dialogą su EP Pirmininkų sueiga palaiko Komisijos vadovas ir pavaduotojas, atsakingas už institucinius santykius.

  • Komisija imasi visų reikalingų veiksmų, kad Parlamentas būtų geriau informuotas apie leidžiamus ES teisės aktus ir apie tarptautinius susitarimus kai tik pradedamos derybos

Rezoliucija sulaukė ir Ž. Barozo pritarimo. Jis parlamentarams teigė, jog "šis dokumentas dar labiau sustiprins Komisijos ir Parlamento bendradarbiavimą". Komentuodamas rezoliucijos punktus, Komisijos vadovas pažadėjo užtikrinti Elgsenos kodekso laikymąsi ir atstatydinti komisarus, jei Parlamentas pareikš jais nepasitikėjimą. Ž. Barozas sieks konstruktyvaus dialogo su visomis ES institucijomis.


Prieš prasidedant balsavimui: frakcijų pozicija
Europos liaudies partijos pirmininko Hanso Gerto Pioteringo (Hans-Gert POETTERING, PPE-DE, DE) vertinimu, "priimtoji rezoliucija paspartins Sąjungos parlamentarizmo procesą. Parlamentas darniai dirbs su Komisija ir atliks parlamentinę jos kontrolę". Frakcijos vadovas pažymėjo, jog EP ir EK privalo būti sutarčių sergėtojai bei tvirti sąjungininkai santykiuose su šalių narių vyriausybėmis.
Martinas Šulcas (Martin SCHULZ, PSE, DE) pasidžiaugė sustiprėjusiu Parlamentu: "sustabdėme ilgai vyravusią tendenciją, kai vyriausybės didino savo jėgą. Dabar esame lygiaverčiai su nacionaliniais parlamentais ir kartu atstovaujame piliečių interesams". Pavadindamas Komisijos formavimą "aklu pasimatymu", jis ragino ES šalių vyriausybes Komisijos pirmininkui suteikti daugiau laisvės pasirenkant komandą, antraip jos "turės mokėti politinę kainą už nesklandumus".

Grehemo Vatsono (Graham R. WATSON, ALDE, UK) vadovaujamos frakcijos dauguma palaikė Komisiją. Tačiau deputatas stebėjosi Ž. Barozo žodžiais, neva "Parlamentas suriša Komisijai rankas, pasilikdamas teisę vetuoti komisarus". G. Vatsono manymu, tai jau daro šalių vyriausybės. Parlamentaras pasisakė už dvišalių santykių susitarimo peržiūrą, nes "Parlamentas, vykdantis kontrolę be galios imtis sankcijų, yra tik "popierinis tigras", o mums reikia tikros demokratijos".


Danieliaus Marko Kon-Bendito (Daniel Marc COHN-BENDIT, Verts-ALE, DE) nuomone, EP neliko galios pusiausvyros, nes Parlamento balsu kalba tik didžiausios partijos, o mažesnės frakcijos lieka neišgirstos". Jis kritikavo Komisijos pirmininką ir Tarybą "nepakeitus interesų konfliktų turinčių komisarų" ir nepritarė Ž. Barozo Komisijos patvirtinimui.
Francis Vurcas (Francis WURTZ, GUE/NGL, FR) kreipdamasis į Ž. Barozą retoriškai klausė: "Prieš penkis mėnesius Europos piliečiai EP rinkimuose parodė nusivylimą Sąjungos institucijomis, ką Komisijos pirmininkas nuveikė situacijai pakeisti?" Frakcijos vadovas neremia ne pavienių komisarų, o visai Komisijos, nes šioji, dar nepradėjusi darbo, susilaukė per daug kritikos.

Naidželas Polas Feredžas (Nigel Paul FARAGE, (IND/DEM, UK) aštriai sukritikavo kai kuriuos komisarus dėl jų praeities. Nors ir pripažindamas komandos kompetenciją, N. Feredžas balsuos prieš Komisiją, "skatinančią integraciją bei priimančią verslą varžančius įstatymus". Jam itin nepatiko "kvapą gniaužiantis 20 komisarų parodytas arogantiškas įsipareigojimas pradėti įgyvendinti Konstituciją dar jos neratifikavus šalims narėms".


Brajenas Kroulis Brian CROWLEY (UEN, IE) sveikino Ž. Barozo įsipareigojimus konstruktyviai dirbti su EP. Jis pažymėjo, kad Parlamentas parodė vykdomosios valdžios kontrolės galią. Politikas kvietė frakcijas ir institucijas ieškoti kompromisų ir vieningai dirbti Europos labui.
Žanas-Mari Le Penas (Jean-Marie LE PEN (NI, FR) Komisijos sudarymą pavadino "europiniu cirku" dėl kai kurių narių palikimo kolegijoje. Pavadindamas R. Butiljonę "pagrindinių teisių auka" deputatas ironizavo, kad "jog norint būti komisaru būtina elgtis korektiškai antraip būsite baudžiamas".
Po balsavimo
Parlamento pirmininkas Chosepas Borelis (Josep BORRELL), sveikindamas išrinktąją Komisiją ir jos vadovą, Komisijos patvirtinimą pavadino demokratijos pergale: "Europai reikia stiprios Komisijos ir patikimo Parlamento". Nors ir buvo nesutarimų, EP vadovas buvo patenkintas Parlamente vykusiomis diskusijomis. "Parlamentas pasirengęs abipusiu pasitikėjimu ir pagarba paremtai partnerystei su naująja Komisija", - teigė Ch.Borelis.
Ž. Barozas kolegijos vardu padėkojo Parlamentui už pareikštą pasitikėjimą, kuris "uždeda didžiulę atsakomybę ant Komisijos pečių: Mūsų laukia daugybė darbų ir jų turime imtis nedelsiant".
Nyderlandų Europos reikalų ministras Acas Nikolajus (Atzo NICOLAÏ) pasveikino naująją Komisiją ir padėkojo Parlamentui už demokratijos ir visos Europos Bendrijos stiprinimą.
Komisija pradės darbą lapkričio 22 d., o jos kadencija truks iki 2009 m. spalio 31 d.
Vardinio balsavimo dėl Komisijos rinkimų rezultatai.




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət