Ana səhifə

Bratislava: Messalina Club V Petržalke by mal prešetriť obvodný úrad Občianska iniciatíva Vráťme dôstojnosť Sadu Janka Kráľa podala sťažnosť na prevádzkovateľa erotického salóna


Yüklə 31 Kb.
tarix27.06.2016
ölçüsü31 Kb.
BRATISLAVA: Messalina Club v Petržalke by mal prešetriť obvodný úrad Občianska iniciatíva Vráťme dôstojnosť Sadu Janka Kráľa podala sťažnosť na prevádzkovateľa erotického salóna. Úrad by mal prešetriť, či toto podnikanie spĺňa všetky zákonné povinnosti a náležitosti ako živnosť.

Podľa hovorcu iniciatívy Olivera Kríža totiž existuje výnimka, že ak je živnosť proti dobrým mravom a poburuje verejnosť, môže stratiť atribút živnosti a bude vyhlásená za nelegálnu.

BRATISLAVA 25. augusta (SITA) - Erotický salón Messalina Club v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke by mal riešiť aj Obvodný úrad v Bratislave. Občianska iniciatíva Vráťme dôstojnosť Sadu Janka Kráľa podala totiž sťažnosť na prevádzkovateľa tohto zariadenia. Pre agentúru SITA to potvrdil hovorca občianskej iniciatívy a zároveň mestský poslanec Oliver Kríž. Úrad by mal v rámci živnostenského podnikania preskúmať, či podnikanie spĺňa všetky zákonné povinnosti a náležitosti ako živnosť. "Našli sme totiž článok, podľa ktorého existuje výnimka, že ak je živnosť proti dobrým mravom a poburuje verejnosť, môže stratiť atribút živnosti a bude vyhlásená za nelegálnu," povedal Kríž. Ďalšie kroky iniciatívy budú podľa neho závisieť aj od toho, ako dopadne kontrola z obvodného úradu.

Kríž však zároveň zdôraznil, že podanie sťažnosti nie je jedinou cestou, ktorou sa iniciatíva uberá, aby dosiahla svoj cieľ. Tým je zrušenie erotického salóna "v srdci" národnej kultúrnej pamiatky a najstaršieho parku v strednej Európe. Podľa iniciatívy by sa prípadne mohlo zariadenie presťahovať do inej lokality v meste. Iniciatíva s podporou petržalskej samosprávy plánuje aj obmedziť vjazd vozidiel do Sadu Janka Kráľa a tým aj prístupu k erotickému salónu. Obmedzenia by sa týkali najmä taxíkov a súkromných áut klientov, hasiči, sanitky či zásobovacie autá by mali aj naďalej vjazd povolený. "Pri vjazde do sadu budú osadené nové dopravné značky, ktoré budú na zákaz upozorňovať.

Starosta Milan Ftáčnik to predložil na dopravnú komisiu mesta," uviedol Kríž. Po schválení by mala mestská časť následne tieto značky osadiť, stať by sa tak podľa Kríža mohlo do konca septembra.

Iniciatíva taktiež pripravuje ďalší happening, prvý organizovala koncom mája. Akciou chce verejnosť opäť upozorniť na daný problém a získať pod petíciu za zrušenie zariadenia ďalšie podpisy. Takáto verejná podpora by podľa Kríža mohla slúžiť ako jeden z argumentov na obmedzenie prevádzkových hodín salóna. Ten je v súčasnosti otvorený od 19:00 do 06:00 nasledujúceho dňa. Rozhodnutie podpísal ešte bývalý starosta Anton Doktorov. Okrem podpisu pod petíciu môžu občania vyjadriť podporu aj na internete prostredníctvom stránky www.dostojny-sad-jk.sk.

Priaznivcov si občianska iniciatíva našla aj na sociálnej sieti Facebook.

Majiteľ klubu nevidí dôvod na presťahovanie zariadenia, podľa Kríža je však "otvorený rokovaniam a pripúšťa možnosť predaja budovy samospráve, ak bude tlak a zaujímavá finančná ponuka. "Iniciatíva sa preto rozhodla nechať vypracovať na vlastné náklady znalecký posudok na hodnotu budovy, ten si nechá údajne spraviť aj majiteľ zariadenia. "Mali by slúžiť ako odrazové mostíky, keď sa budeme baviť o konkrétnej sume,"

vysvetlil Kríž.

V budove nebol vždy erotický klub, na začiatku 90. rokov minulého storočia tu bola cukráreň. V tzv. malej privatizácii však údajne mesto budovu predalo súkromnej osobe. Súčasný majiteľ získal budovu v roku1994 za približne 149 000 €. Stalo sa tak na konci volebného obdobia, keď bol petržalským starostom Anton Doktorov, zastupiteľstvo sa však povolením tejto prevádzky nezaoberalo. V roku 2000 ponúkol majiteľ zariadenia vtedajšiemu starostovi Vladimírovi Bajanovi odkúpenie budovy za takmer 450 000 €, mestská časť na ponuku nereagovala. V súvislosti s prevádzkou tohto zariadenia vznikla občianska iniciatíva, ktorá požaduje zrušenie erotického salóna
Agentúra SITA vydá k správe aj video na http://video.sita.sk.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət