Ana səhifə

Basın Bülteni Roche Çalışanları Yardıma Muhtaç Çocuklar İçin Yürüdü


Yüklə 74.5 Kb.
tarix26.06.2016
ölçüsü74.5 Kb.
Basın BülteniRoche Çalışanları Yardıma Muhtaç Çocuklar İçin Yürüdü

 

Roche, Uluslararası 'Roche Çocuklar İçin Yürüyor' projesinin Türkiye ayağını, 16 Haziran’da gerçekleştirdi. Bu yıl dünyada 12.’si Türkiye’de 5.’si yapılan yürüyüşe Roche çalışanları coşkuyla katıldılar.

 

Roche’un dünya genelindeki tüm şirketleri ile yardıma muhtaç çocuklar için düzenlediği “Roche Çocuklar için Yürüyor” projesinin Türkiye ayağı 16 Haziran Salı günü gerçekleşti. Tüm dünyadaki Roche çalışanlarının gönüllü katılımı ile 2003 yılından beri hayata geçirilen projeye Roche Grubu'nun Türkiye'de iki şirketi olan Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanları birlikte katıldılar.“Roche Çocuklar İçin Yürüyor" projesi kapsamında yaptıkları yürüyüşle bu anlamlı amaca destek veren Roche çalışanları, yardıma muhtaç çocuklar için gerçekleştirdikleri gönüllü projeler ile bağış toplamaya devam ediyor.  Toplanan bağışların %50’si Güneydoğu Afrika'da bulunan, dünyanın en az gelişmiş ülkelerinden biri olan Malavi'de yaşayan yardıma muhtaç çocuklara destek sağlamak için kullanılırken, diğer yarısı da  UNICEF Türkiye’ye bağışlanacak.

Konu ile ilgili açıklama yapan Roche CEO‘su Severin Schwan, "Roche Çocuklar için Yürüyor” etkinliği şirket takvimimizde yer alan önemli faaliyetlerden biri. Bu etkinlik, sosyal ve insani programlara verilen desteğin uzun vadeli olması ve sürdürülebilir çözümleri teşvik etmesi gerektiğine olan güçlü inancımızı temsil ediyor. Yıllar boyunca toplanan bağışlar, birçok yardıma muhtaç çocuğun yaşamını iyileştirdi. Roche olarak her yıl olduğu gibi bu yıl da, çalışanlar tarafından toplanan paraya, eşit miktarda bağışı yapacağız " dedi.

Roche olarak uzun yıllardır sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamında birçok sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiklerini belirten Roche Türkiye Genel Müdürü Adriano Treve“Roche Türkiye olarak “Roche Çocuklar için Yürüyor” etkinliğine tüm çalışanlarımızla gönülden destek veriyoruz. Bu kapsamda çalışanlarımız arasında bağış toplamak amacıyla ofis içinde çiçek satıyor ve belirlenen günlerde bağış karşılığı kot giyiyoruz. Tüm çalışanlarımıza kumbara dağıtarak çalışanlarımızı yakınlarından kampanyaya katılmaya çağırıyoruz. Bu bağışlarımızı da ortak bir fonda biriktirerek kampanyaya destek veriyoruz” dedi.

Roche, UNICEF ve Avrupa Pozitif İnsanlar Koalisyonu (ECPP) ile ortak çalışması 

Nüfusunun %62'sinin uluslararası yoksulluk sınırı olan 1.25 doların altında yaşayan ve 790 bin çocuğun HIV/AIDS nedeniyle öksüz kaldığı Malavi için geliştirme faaliyetlerinin amacı sekiz Milenyum Kalkınma Hedefi (MDG) ile uyumlu uzun vadeli sürdürülebilir bir değişimi teşvik etmek. Roche, UNICEF ve Avrupa Pozitif İnsanlar Koalisyonu (ECPP) ile ortak çalışarak HIV/AIDS'ten etkilenen çocuklar için okul inşa edilmesi, öğretmenlerin eğitilmesi, çocuklara eğitim verilmesi, sürdürülebilir su temini ve sanitasyon sağlanması, hijyenin teşvik edilmesi, çocuk ölümlerinin azaltılması ve kimsesiz çocuklar merkezlerinin desteklenmesine katkıda bulunuyor.

 Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu - UNICEF Hakkında

 

1947'de kurulan ve Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından denetlenen ve Çocuk Hakları Sözleşmesi'ni kılavuz alan UNICEF, çocuk haklarının korunmasının savunuculuğunu yapar, dünya çapında çocukların temel ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olur ve potansiyellerinin tamamını gerçekleştirmeleri için onların imkânlarını genişletir. Çocukların refah içinde yaşaması amacına olan taahhüdünü uygulamaya yönelik eylemlere dönüştürmek üzere 190 ülkede ve bölgede faaliyet gösteren UNICEF temel olarak, her yerde tüm çocukların yararına, en yardıma muhtaç ve dışlanmış çocuklara ulaşmaya yönelik özel çabalar sarf etmektedir. Ayrıntılı bilgi için lütfen unicef.org adresini ziyaret edin. UNICEF İsviçre hakkında bilgi için, lütfen http://www.unicef.org.tr/ adresini ziyaret edin.

 

Avrupa Pozitif İnsanlar Koalisyonu (ECPP) Hakkında

 

Merkezi Londra'da bulunan Avrupa Pozitif İnsanlar Koalisyonu (ECPP) Avrupa düzeyinde demokratik ve yanıt verilebilir bir hasta sesi oluşturmak isteyen, HIV ve AIDS, Hepatit ve 

Tüberküloz ile yaşayan insanlar tarafından ve onlara yönelik olarak kurulmuş, imece usulü işleyen bir yardım kuruluşudur. ECPP, Yardımların Etkililiği üzerine Paris Deklarasyonu ve Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Sözleşmesi'nde yüceltilen pozitif insanların (hastalar) haklarını savunmaktadır. ECPP, dünyadaki birçok proje arasında 0-18 yaşındaki kimsesiz çocuklar için gıda, kaliteli bakım ve destek, temel sağlık bakımı ve eğitim sağlayarak, Malavi'de HIV/AIDS nedeniyle öksüz kalan çocuklar için kimsesiz çocuklar merkezlerini desteklemektedir.  Ayrıntılı bilgi için lütfen ECPP ana sayfasını ziyaret edin.

 

Milenyum Kalkınma Hedefleri (MDG) Hakkında

 

Hedefleri aşırı yoksulluğu yarıya indirmekten HIV/AIDS'in yayılmasını durdurmaya ve evrensel temel eğitim sağlamaya kadar değişiklik gösteren ve 2015 yılında bu hedeflerin tamamına ulaşılması hedeflenen sekiz Milenyum Kalkınma Hedefi (MDG), tüm dünya ülkeleri ve dünyanın önde gelen kalkınma kurumları tarafından kabul edilen detaylı bir plan oluşturmaktadır. Dünyanın en yoksul insanlarının ihtiyaçlarını karşılamak için eşi görülmemiş çabalar sarf etmektedir. Bilgi için, lütfen Milenyum Kalkınma Hedefleri (MDG) adresini ziyaret edin. 

 

Roche Çocuklar için Yürüyor Hakkında

 

2003 yılından itibaren Roche çalışanları her yıl Uluslararası Afrika Çocuk Bayramı olan 16 Haziran tarihindeki “Roche Çocuklar için Yürüyor” etkinliğine katılarak muhtaç çocuklar için bağış topluyor. Beceri geliştirme yoluyla kendi kendine sürdürülebilir bir yaşam kurulmasını desteklemek amacıyla düzenlenen bu global etkinlik sırasında, Roche çalışanları tarafından toplanan bağışın bir o kadarı da Roche tarafından bağışlanıyor. Oluşturulan kaynağın%50'si yürüyüşün yapıldığı ülkedeki çocuklar için kullanılabiliyor veya tamamı dünyanın en az gelişmiş ülkelerinden biri olan Güney Doğu Afrika'daki Malavi'de yaşayan çocuklara yardım amacıyla bağışlanabiliyor. 

Roche Hakkında

 

Merkezi İsviçre Basel’de bulunan Roche, ilaç ve diagnostik alanında dünyanın önde gelen araştırma odaklı sağlık gruplarındandır. Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketlerinden biri olarak Roche, onkoloji, immünoloji, bulaşıcı hastalıklar, oftalmoloji ve nöroloji konularında yenilikçi ve farklı ilaçlar geliştirmektedir. Aynı zamanda in-vitro diagnostik ve doku bazlı kanser tanısında dünya lideri  olan Roche, diyabet yönetiminde de öncüdür. Roche’un kişiye özel tedavi stratejisi, hastaların sağlığı, yaşam kalitesi ve hayatta kalma oranlarında somut yenilikler getirecek ilaç ve tanı araçlarını sağlamayı hedeflemektedir. 1896 yılında kurulan Roche, yüz yılı aşkın süredir küresel sağlık alanında önemli katkılar sağlamaktadır. Roche tarafından geliştirilen ve aralarında hayat kurtaran antibiyotiklerin, antimalaryaller ve kemoterapinin yer aldığı 28 ilaç Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) Model Temel İlaç Listesi’nde yer almaktadır. Dünya genelinde 88,500 çalışanı ile Roche Grubu, 2014 yılında Ar-Ge çalışmalarına 8.9 milyar İsviçre Frangı yatırım yapmış, grup satışlarından 47.5 milyar İsviçre Frangı ciro elde etmiştir. Roche Grubu Amerika’da bulunan Genentech’in tamamına, Japonya’da bulunan Chugai İlaç’ın da çoğunluk hissesine sahiptir. Roche, 1958 yılından bu yana faaliyet gösterdiği Türkiye’de ise yaklaşık 330 çalışanıyla hemen her noktaya hizmet götürmektedir. Daha fazla bilgi için www.roche.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 

Bilgi için

Excel İletişim Yönetimi Sinem Semerci

(+90) 216 544 94 38

sinem.semerci@excel.com.tr


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət