Ana səhifə

Basın bülteni Bilgi için


Yüklə 58.5 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü58.5 Kb.
basın bülteni

Bilgi için:

TIME Public Relations

Sevda Solak – Hatem Vural

sevdas@timepr.com-hatemv@timepr.comTel: 0 (216) 418 39 44 (pbx)
IBM, FİRMALARA KRİZDEN ÇIKIŞI LOTUS İLE GÖSTERİYOR

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından IBM, Lotus yazılımları ile küresel ekonomik krizin etkisindeki firmalara yardım ediyor. Lotus Complete Collaboration Express Starting Pack ve Lotus Foundations gibi çözümlerle firma giderlerin kısılmasını ve değerli yatırımların doğru yere aktarılmasını sağlıyor.
27 Mart 2009, İstanbul;
Tüm dünyada 400 bine yakın çalışanıyla bir teknoloji devi olan IBM, küresel ekonomik krizin etkisi altındaki firmalara değişik çözümler sunuyor. Özellikle Lotus yazılımları ile bu firmalara yardım eden IBM, sadece büyük kuruluşlara değil, küçük şirketlere de destek oluyor. Lotus Complete Collaboration Express Starting Pack ve Lotus Foundations gibi paket çözümler hem toplam maliyeti aşağı çekiyor, hem de az sayıda çalışanı bulunan firmalara insan kaynakları anlamında avantajlar sağlıyor. Önümüzdeki Mayıs ayında Four Seasons Hotel’de Lotusphere Comes To You 2009 İstanbul konferansına da ev sahipliği yapacak olan firma, bu paketleri burada tanıtacak.
Günümüzde büyük – küçük fark etmeksizin firmaların elektronik posta yollanması, dosyaların merkezi bir yapıda paylaşılması ve değiştirilmesi, korunması ve back uplarının alınması gibi konularda yardıma ihtiyacı bulunmaktadır. Lotus Foundations Start bu konuda firmalara yardımcı olmaktadır. Karmaşık IT süreçlerini aradan çıkartan bu çözüm özellikle işlerine konsantre olup diğer konulara eğilmek istemeyen firmalara tavsiye edilmektedir.
Önümüzdeki dönemde işbirliğine ve iletişime özellikle önem veren Lotus, bunun için yazılım paketlerini firmalara sunuyor. Lotus Complete Collaboration Express Starting Pack bu anlamda firmanın sunduğu çözümlerin en önemlilerinin arasında yer alıyor. Binlerce Lotus Domino Sunucu uygulaması sayesinde firmalar düşük maliyetlerle müşteriler, iş arkadaşları ve iş ortakları ile iletişime geçebilmekte, güvenli olarak onlarla kurumsal diyaloglar geliştirebilmektedir.
Bu ve bunun gibi Lotus paket ürünleri dünyada her yıl binlerce profesyoneli bir araya getiren Lotusphere toplantılarında tanıtılıyor. Bu yıl İstanbul’da ikinci kez gerçekleşecek olan toplantıda bu ürünlerin yanında, İşbirliği ve İnovasyonla gelen BÜYÜME konusunun üzerinde durulacak. Konferansta çok değerli yerli ve yabancı konuklar, en son Lotus yeniliklerini ve yazılımların son sürümlerini anlatacak.
Konu hakkında yorum yapan IBM Lotus Ürün Yöneticisi Ülkü Ceylan, şunları belirtti; “Küresel anlamda etkisini hissettiren ekonomik krizde firmalar harcamalarını minimize ederek çalışma yoluna gidiyor. Bu konuda özellikle Lotus olarak ürünlerimizle şirketlere yardımcı oluyoruz. Lotus’un sadece büyük firmalara değil, dinamik küçük firmalara da destek verdiğini anlatmak ve işbirliğinin önemini vurgulamak adına bu yıl bir kez daha Lotusphere konferansını İstanbul’a taşıdık.”
IBM Lotus Hakkında: IBM Yazılım Grubundaki beş farklı markadan biri olan Lotus, bireysel kullanıcıya yönelik uygulamaları ile IBM’in diğer yazılım programlarından ayrılıyor. IBM, e-postanın bir zorunluluk olduğunu ancak yeterli olmadığını keşfetmiş ve anlık mesajlaşma, web konferansı, iş akışı, paylaşım odaları, portal gibi çözümleriyle Lotus’u e-iş’in kullanıcı yüzü olarak konumlandırmıştır. IBM’in 40’ı aşkın yazılımı bulunmakta ve bu yazılımlar kişileri iş süreçlerine entegre etmede yardımcı olmaktadır. Lotus ürünlerinin dünya üzerinde 46 bin farklı müşterisi 130 milyonu aşkın bireysel kullanıcısı vardır. Türkiye’de ise 22 farklı iş ortağı, 1000’i aşkın müşterisi ve 150.000’den fazla bireysel kullanıcısı vardır. Lotus’un mesajlaşma ve birlikte çalışma, web konferansı ve takım çalışması, e – öğrenme, bilgi ve içerik yönetimi yazılımları, portal yazılımları gibi genel iş çözümleri bulunmaktadır.IBM Lotus hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için www.lotus.com adresine başvurulabilir.

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət