Ana səhifə

Basın bülteni Bilgi için


Yüklə 219.5 Kb.
tarix25.06.2016
ölçüsü219.5 Kb.


basın bülteni

Bilgi için:

TIME Public Relations

Hatem Vural – Burcu Kalkavan

hatemv@timepr.com - burcuk@timepr.com

Tel: 0 (216) 418 39 44 (pbx)


İŞ AKIŞINI LOTUS FOUNDATIONS İLE DÜZENLEYEN BİOTANI MEDİKAL, HİZMET KALİTESİNİ ARTIRDI

Kusursuz hizmetin esas olduğu sağlık sektöründe fark yaratmak isteyen Biotanı Medikal, IBM Lotus Foundations yazılımını tercih etti. Netova Teknoloji’nin kurulumunu yaptığı çözüm, firmanın iş akışını düzenlerken; çalışanların daha efektif olmalarını sağlıyor, müşteri hizmetleri faaliyetlerindeki başarısını artırıyor.

26 Nisan 2010, İstanbul;

Sağlık sektörü; en küçük detayın büyük farklar yaratabileceği, kritik öneme sahip alanların başında geliyor. Özellikle hastaneler ve sağlık merkezleri için, doğru tıbbi ekipmanı doğru kanaldan temin edebilmek ve alım sonrası bakım-onarım hizmetlerinden yararlanabilmek çok önemli. Netova Teknoloji, müşterilerine daha kusursuz hizmet sunmak isteyen Biotanı Medikal için, IBM Lotus Foundations çözümünün kurulumunu gerçekleştirdi. Biotanı çalışanlarının iş verimliliğini anında artıran yazılım, firmanın müşteri hizmetlerinde başarısını da pekiştirdi.

Kahramanmaraş ve ilçelerinde bulunan, hastane ve sağlık merkezlerine tıbbi cihaz ve malzemesi temin eden ve bunlara teknik desteklerde bulunan Biotanı Medikal, merkezi e-posta sistemi, ortak takvim, ortak dosya paylaşımı gibi uygulamaların olmamasından dolayı sorunlar yaşıyordu. Çalışma planları düzensiz olan ekipler, kontrolsüz bir yapıda hareket ediyor, teknik servisin aynı gün ve saatte, aynı müşteriye hizmet etmesi gibi iş planlarında çakışmalar oluyordu. Mevcut durumdaki aksaklıkları düzeltmek amacı ile Netova Teknoloji ile işbirliğine giden firma, alınan ortak karar doğrultusunda operasyonlarında IBM Lotus Foundations yazılımını uygulamaya karar verdi.

Teknik inceleme ve süreç analizleri sonrasında kurulum aşaması 3 ay gibi bir sürede tamamlanan yazılım, lojistik haricinde bütün departmanları kapsayacak şekilde projelendirildi. Ortak takvim, merkezi e-posta sistemi uygulaması ile çalışanlar, günlük iş planlarını bu sisteme girmeye başladılar. Paylaşılması gereken dosyalar Lotus Foundations sunucusu üzerinde bulunan alanlara taşınıyor ve güvenli erişim yapılması sağlanıyor. iNotes ile de kullanıcılar nerede olursa olsunlar e-postalarına erişim imkânına sahip oluyor. Ayrıca, Lotus Foundations sunucusu NT Domain Controller üzerinden şekillendirilerek, kullanıcıların oturum açma ve yetkilendirme gibi işlemleri bu sunucu üzerine taşınabiliyor. Personelin büro içinde ve dışındaki zamanlarını daha verimli kullanmasını sağlayacak proje ayrıca şirket yöneticisine çalışanların takvimlerini düzenli olarak denetleme yeteneği kazandırıyor.


Projeyi gerçekleştiren Netova Teknoloji Genel Müdürü Ergün Kalıç konu ile ilgili olarak; “Biotanı Medikal yetkililerince dile getirilen sorunlar aslında sadece sağlık değil birçok şirketin sıkıntısını çektiği konular. Düzenli bir iş akışı sağlayabilmek bu konuda odaklanmış yazılımlar kullanılmadığı sürece çok zor. Hastanelere ve özel sağlık kuruluşlarına cihaz ve ekipman tedarikinde bulunan firmalar daha sonra bu araçların düzenli kontrollerini ve teknik bakımlarını yapmak durumundalar. Ancak birçok firma yeterli altyapı olmadığı için hizmet açısından istenilen servisi veremiyor. Biotanı Medikal yetkilileri ile aldığımız ortak karar sonucu IBM Lotus Foundations yazılım kurulumunu gerçekleştirdik. Süreç sonrası şirket iş akışlarını düzene soktu, teknik servis karışıklıklarını ortadan kaldırdı.” görüşlerinde bulundu. Biotanı Medikal Genel Müdürü Ejder Karaboğa ise proje için “Çalışanların takvimlerini görebilmek, günlük iş planlarını denetleyebilmek, verimliliklerini ofis içi ve dışında da artırabilmek için böyle bir projeye ihtiyaç duyduk. Projenin sonlanmasıyla birlikte etkilerini hemen görmeye başladık. Günlük iş akışı ve gün sonu raporlarının düzenli bir şekilde iletilmesi şirketimiz adına büyük bir kazanç oldu. İş verimliliğimizi artırmanın yanı sıra mevcut hizmet kalitemizi de en üst seviyelere çıkardık. Şirketimizi kusursuz hizmette rakiplerimizin önüne geçiren bu proje için 5000 dolarlık bir yatırımda bulunduk. Bunun geri dönüşünü ise 6 aylık bir süre zarfında bekliyoruz.” diyor.Biotanı Medikal’in iş süreçlerinde Lotus Foundations yazılımı kullanması için her aşamada danışmanlık ve altyapı desteği veren Netova Teknoloji hakkında daha fazla bilgiye www.netova.com.tr web adresinden veya 0 (344) 232 05 62 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Netova Teknoloji: Netova Teknoloji Bilişim İletişim Elektronik ve Ofis Otomasyon Sistemleri Limited Şirketi 2008 yılında Kahramanmaraş merkezli kurulmuştur. Operasyonlarını Anadolu ağırlıklı olarak kuran firma, bölgesinde faaliyet gösteren KOBİ’lere kurumsal projeler üretmekte olup, firmaların ihtiyaç duydukları yazılım ve sistemlerin tespitini yaparak kurulumlarını gerçekleştirmektedir. Kurulduğu günden bu yana sağladığı çözümlerle ön plana çıkan şirket farklı projeler üzerinde çalışmaya devam etmektedir.
Biotanı Medikal: Biotanı Tıp Hizmetleri Pazarlama Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi 2004 yılından bu yana Kahramanmaraş ve çevre ilçelerde bulunan hastaneler ve sağlık merkezlerine tıbbi cihazlar temin ediyor ve teknik servis hizmeti veriyor. Dünyanın sağlık devi Roche markasının laboratuar cihazlarının Kahramanmaraş bölge bayiliğini de yürüten şirket, konferans ve seminer gibi etkinliklerde aktif rol alıyor. Bu ürün  grupları ile ilgili verilen eğitimlerde eleman tahsisi yaparak kalifiye çalışan yetiştiriyor


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət