Ana səhifə

Basin bülteni Filmin Konusu


Yüklə 40 Kb.
tarix24.06.2016
ölçüsü40 Kb.

İletişim: Artı Yaşam İletişim

aysu@artiyasampr.com

0212 292 79 690533 252 5691
BASIN BÜLTENİ
Filmin Konusu:
Türkler Çıldırmış Olmalı” filmi, Türkiye’nin en zengin işadamının ailesi ile dünya turuna çıkması ve Güney Afrika kıyılarında Somalili korsanlar tarafından kaçırılması ile başlıyor. Korsanlar işadamı için Türkiye’den yüklü miktarda fidye istiyorlar. Türk Hükümeti de işadamının kurtarılması için askeri bir tim gönderilmesine karar veriyor. Ancak bir diplomatın önerisi dikkate alınarak uluslararası ilişkilerin hassas dengesi sebebi ile bu iş için resmi bir tim değil de ‘Her Türk asker doğar’ sözünden yola çıkarak illegal bir tim oluşturuluyor; Hükümlülerden oluşan ve şartlı tahliye anlaşması yapılan bu timde; Hanutçuluk yapan dolandırıcı Kuru Kadir (Peker Açıkalın), elektronik mühendisi ancak korsan CD basmaktan sabıkalı Korsan Ercüment (Durul Bazan), sokaklarda büyümüş, tek derdi ünlü bir şarkıcı olmak isteyen, düğün şarkıcısı Kirli Şahin (Önder Açıkbaş), korkak kumarcı Kadırgalı Sarı Recep (Timur Acar), kuru sıkı tabancaların namlularını delerek gerçek tabancaya çevirip satmaktan hüküm giyen Laz Mahmut (Erdem Akakçe), Başbakan dahil birçok üst düzey bürokratı dolandıran Mahsun Güler (Ruhi Sarı) ve uluslararası birçok terör operasyonunu başarı ile yönetmiş ancak bir sebeple hapishaneye düşmüş Albay Mehmet Kara (Burhan Öçal) vardır.
Bir hafta gibi kısa bir sürede operasyon için bu ekibi eğitmek, timin liderleri Albay Mehmet Kara ve onun güzelliği kadar sertliği ve disiplini ile de tanınan kızı, yüzbaşı Asena (Zeynep Beşerler)’ya düşer.
Eğitimden sonra Somali’ye bırakılan ekip Somalili korsanlar ve Afrikalı yerliler ile mücadele ederler. Aslında bir yolunu bulup Afrika’dan kaçmayı düşünen ekip, Fahri Bey ve ailesi için istenen iki yüz milyon dolarlık fidyeyi duyunca fikir değiştirir. Artık tek bir amaçları vardır; Türkiye’nin en zengin işadamı ve ailesini kurtarıp yüklüce bahşiş almak… Afrika yerli kabilesinin şamanı eski uzman çavuş (Kadir Çöpdemir)’de onlara bu maceralarında yardımcı olacaktır.
Bu arada Somalili korsanların lideri Adbul Hasbi Aden’de (Erdal Tosun), Türk işadamı Fahri Bayer’in (Levent Özdilek) ve eşi Şenay Bayer’in (Oya Aydoğan) kızları Tuğçe’ye (Tuba Ünsal) aşık olur.
Notlar: Türkler Çıldırmış Olmalı!
Senaryosunu filmin yönetmenliğini de yapan Murat Aslan’ın yazdığı Türkler Çıldırmış Olmalı, Avşar Film’in yapımcılığında çekiliyor. 4 milyon dolarlık bütçe ayrılan film için Bahçeköy’e Afrikalı bir yerli köyü ve Somalili bir korsan şehri kuruldu. Yerli köyünün orijinaline çok yakın olabilmesi için her detay düşünüldü ve tasarımı Kenyalı bir sanat ekibinin danışmanlığında yürütüldü. Aksesuarlar için Kenya karış karış dolaşıldı.
Türkler Çıldırmış Olmalı filminin çok özel bir yanı daha var. Film için Terminatör 3, Ghost, Titanic, Godzilla, Armageddon, Star Trek VII, Stargate gibi önemli Hollywood filmlerinde çalışan Anatomorphex şirketinden robot hayvanlar kiralandı. Filmin senaristi ve yönetmeni Murat Aslan; ‘Hollywood kalitesinde bir film çekiyoruz. Bu filmle Türkiye’nin yeni komedi 6’lısı doğacak’ diyor. Türkiye’nin ilk ‘yerli’ filmi “Türkler Çıldırmış Olmalı” Türkiye’de 27 Kasım tarihinde, Avrupa’da 3 Aralık tarihinde vizyona girecek.
Yapımcı : Avşar Film / Şükrü Avşar

Yönetmen : Murat Aslan

Senaryo : Murat Aslan

Görüntü Yönetmeni : Eyüp Boz

Sanat Yönetmenleri : Caner Gürlek, Ali Rıza Doğan

Kostüm : Hale İşsever

Makyaj : Arzu Yurter

Karakterler / Oyuncular

Kuru Kadir : Peker Açıkalın

Kirli Şahin : Önder Açıkbaş

Korsan Ercüment : Durul Bazan

Kadırgalı Sarı Recep: Timur Acar

Laz Mahmut : Erdem Akakçe

Mahsun Güler : Ruhi Sarı

Tuğçe : Tuğba Ünsal

Fahri Bayer : Levent Özdilek

Şenay Bayer : Oya Aydoğan

Albay Mehmet Kara : Burhan Öçal

Asena : Zeynep Beşerler

Adbul Hasbi Aden : Erdal Tosun

Şaman : Kadir Çöpdemir

Diplomat : Metin Belgin


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət