Ana səhifə

Ar Lazi Oxorca” Sessiz ve derinden bir ekip çalışması sonucu ortaya çıkan gizemli bir albüm; eka / ar lazi oxorca


Yüklə 37 Kb.
tarix24.06.2016
ölçüsü37 Kb.
Bir kadın sesinden ilk Lazca albüm...
EKA “Ar Lazi Oxorca
Sessiz ve derinden bir ekip çalışması sonucu ortaya çıkan gizemli bir albüm; EKA / AR LAZİ OXORCA...ColchisMusic etiketiyle piyasaya çıkan çalışma; kadın sesi ile söylenmiş tamamı Lazca ilk albüm olma özelliğini taşıyor.

Ar Lazi Oxorca (Bir Laz Kadını); Türkiye-Gürcistan sınır köyü Sarpi’den seçilmiş yedi şarkıdan oluşuyor. Albümde derlemelerin yanı sıra ünlü sanatçı ve düşünür Helimişi Xasani’nin üç şarkısı da yer alıyor.

Albümün solisti S. Refika Kadıoğlu; çocukluğundan beri taşıdığı EKA ismiyle müzikal bir yolculuğa çıkıyor...Kadıoğlu; yıllardır yürüttüğü çalışmalarla Doğu Karadeniz bölgesinin kültürel ve ekolojik çeşitliliğine dikkat çekmeye ve bölgeyi doğru tanıtmaya çalışan bir aktivist, Laz kültürü ile ilgili birçok projenin yanı sıra farklı kültürleri buluşturan projelere de imza attı.

Çocukluğundan beri müzikle olan ilgisini; Birol Topaloğlu konserlerinde ve albüm kayıtlarında vokal yaparak pekiştirdi. Çeşitli etkinliklerde horon gruplarında dans etti. Ayrıca Kadıoğlu’nun 2005 yılında kurduğu Gola Çocuk ve Gençlik Korosu bu müzikal yolculukta önemli bir yer tutuyor. Bu koro ile çoğunluğu Lazca şarkılardan oluşan repertuarla iki yıl süreyle çeşitli yerlerde konserler verdi.

S. Refika Kadıoğlu, yapımcılığını ve koordinatörlüğünü de üstlendiği çalışmada; Ar Lazi Oxorca (Bir Laz Kadını) olma öyküsünü müzik yoluyla anlatıyor ve şarkılarını anadilinde söylüyor.Albüme eşlik eden sanatçılar;

Muammer Ketencoğlu; Akordion

Richard Laniepce; Alto Klarinet

Birol Topaloğlu; Duduk, Salamuri, Çonguri, Kemençe ve eşlik vokal,

Türkay Nişancı; Bas-Akustik-Elektrik gitar, Panduri ve eşlik vokalin yanısıra kayıt ve mix,

Burhan Hasdemir; PerküsyonColchisMusic/2011

www.colchismusic.com

İletişim: arlazioxorca@gmail.com

Dağıtım: İMM Müzik Dağıtım

siparis@immmuzik.com Tel: (0212) 513 42 71


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət