Ana səhifə

Akhisar’a Çeşmeli Meydan İnegöl Belediyesi tarafından Akhisar’da yapılan çeşmeli yeni mahalle meydanı hizmete açıldı


Yüklə 2.02 Mb.
tarix27.06.2016
ölçüsü2.02 Mb.

Aralık 2015

Akhisar’a 2. Çeşmeli Meydan

İnegöl Belediyesi tarafından Akhisar’da yapılan çeşmeli yeni mahalle meydanı hizmete açıldı.


Açılış öncesi konuşan Akhisar Mahalle Muhtarı Metin Kelebek, “Çeşme meydanımızın açılışını yapmak için toplanmış bulunuyoruz. Bu sebep ile sayın belediye başkanımıza mahallemize yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

 

ÇALIŞMALAR SÜRÜYORBelediye Başkanı Alinur Aktaş ise; “İnegöl’ü yaşanabilir modern bir kent olarak geleceğe taşımak için bu zamana kadar birçok projeyi hayata geçirdik. Belediye olarak, halkımızın taleplerini ve ihtiyaçlarını sürekli ön planda tutmaktayız. Bu kapsamda ilçemizin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik şehrin farklı noktalarında gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

 

MEYDAN DÜZENLEMELERİ YAPIYORUZ

“İnegöl Belediyesi olarak mahallelere nefes aldıracak meydan düzenlemeleriyle sosyal yaşama hayat veriyoruz” diyen Aktaş; “Birçok mahallede planlanan meydan düzenlemeleri ile hem mahallelere değer katıyor hem de sosyal hayatı canlandırıyoruz. Avrupa’ya baktığımızda meşhur şehirlerin meydanları var ve bu şehirler meydanlarıyla ünlü olmuşlar. Yapacağımız iddialı projelerle İnegöl’ün de meydanlarıyla anılmasını sağlayacağız. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımızı da başlatmış bulunmaktayız. Eski devlet hastanesinin yıkımını gerçekleştirerek kentsel yenileme çalışmalarına hız verdik. Bu alanda yapılacak şehir meydanı ve belediye sarayı projesi için ulusal düzeyde bir proje yarışması yapacağız. Şu an eski hastane binası tamamen yıkılıp alan temizlendi. Heykel alanı ve Kuğulu Parkı da kapsayacak 90 dönümlük alana sahip bu bölgeye İnegöl’e yakışacak, şehre nefes aldıracak İnegöl ile özdeşleşecek bir meydan kazandıracağız. Yine seçim beyannamemizde yer alan Kültür Sarayı’nın yıkılarak yerine yeraltı otoparkı ile üstüne meydan ve çevre düzenlemesi yapacağız. Bununla ilgili olarak da Kültür Sarayı’nda bulunan kiracılarımıza yılsonuna kadar süre verdik. Bu projeyle alakalı çalışmalarımız da devam ediyor. Buna benzer birçok çalışmayı inşallah bu hizmet dönemimizde tamamlayacağız. Bugünde Akhisar Mahallemize kazandırdığımız 2. çeşmeli meydanın açılışını yapmak üzere buradayız” ifadelerini kullandı.

 

AKHİSAR’A YAPILANLAR

Akhisar Mahallesi’nde yapılan hizmetlere de değinen Başkan Aktaş; “İnsan odaklı çalışma prensibi çerçevesinde sürdürdüğümüz hizmetler ile Akhisar mahallemizde bugüne kadar birçok hizmete imza attık. Bu kapsamda; Akhisar – Huzur Belediye İrtibat Noktası ile vatandaşımıza daha iyi hizmet verilmeye başlandı. Bilgi ve Kültür Evimiz ile öğrenciler rahat ve nezih bir ortamda bilgiye kavuştular. Akhisar ile şehir merkezi arasındaki otobüs sayısı çoğaltılarak halkımızın merkeze daha kolay ulaşımı sağlandı. Hizmete açılan semt sahası, futbol sahası ve soyunma odaları ile sağlıklı nesillerin yetişmesi adına spora önemli bir değer kattık. Akhisar ve Toki bölgesine doğalgaz hizmeti getirerek halkımızın yaşam kalitesini yükselttik. 12 dönümlük mini kültür parkı ile yeşil alanlarıyla, 10 adet çocuk parkıyla mahallemize nefes aldıracak yeni mekânlar kazandırdık. Ayrıca ham yol çalışmaları, asfalt yama ve tretuvar çalışmaları ile Akhisar mahallemize modern bir görünüm kazandırılmaya çalışılıyor”

 

MASAL PARKI AKHİSAR’A

“İnegöl’e kazandırmak istediğimiz ‘Masal Köyü Parkı’ projemizin de Akhisar Mahallemize yakın bir bölgede yapılmasını planlıyoruz. Akhisar ve Baykoca Mahallelerimize hizmet verecek olan kapalı Pazar alanımızın çalışmalarına yakın zamanda başlayacağız. Yine geçtiğimiz aylarda Atatürk Caddesi üzerinde çeşmeli meydan çalışmamızın açılışını yapmıştık” diye konuştu. 

 

BULGARİSTAN’DA 2 KARDEŞ ŞEHİR

Aktaş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Akhisar Mahallemizde ağırlıklı olarak Bulgaristan’dan şehrimize göç eden hemşerilerimiz yaşamaktadır. Bizler hizmetlerimizi gerçekleştirirken sadece şehrimizle sınırlı kalmıyor, kardeş şehirlerimize de hizmetlerimizi ulaştırıyoruz.  İnegöl’ümüzün yurtdışında 7 yurtiçinde 3 kardeş şehri var. Bunlardan iki tanesi ise Bulgaristan’ın Novipazar ve Borino şehirleridir. İnegöl Belediyesi olarak Borino’da bir halı saha ve camii çevre düzenlemesi yaptık. Ayrıca bu şehirlerimizde Ramazan iftarları ve erzak dağıtımlarımız her yıl devam ediyor. Akhisar Mahallemizde yürütülen hizmetlere bugün bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşıyoruz. Söz konusu olan çeşmeli mahalle meydan alanı hazırlanan proje çerçevesinde 1100 m2 alan üzerinde planlanmış ve projelendirilmiştir. Proje uygulama alanında; 747 m2’lik sert zemin meydan alanı,  137 m2’lik yeşil alanlar ve alanın merkezinde 16 m2’lik alana sahip dört musluklu,  içme suyuna sahip güzel bir çeşme bulunmaktadır. Meydan düzenleme çalışmaları yapılırken burada hâlihazırda bulunan çeşmenin mevcuttaki su hattı korunarak projemize dâhil edilmiştir. Çeşme yapılan düzenlemeyle dört musluklu ve 16 m2 alana sahip olacak şekilde mermer kaplamalı olarak yeniden inşa edilmiştir. Açılışını gerçekleştireceğimiz çeşmeli meydan düzenleme çalışmamızın belediyemize maliyeti yaklaşık olarak 75 bin TL’dir. Çalışmanın Akhisar mahallemize ve halkımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ederim”

 

Konuşmaların ardından Müftü Kazım Güzel’in duası ve kurdele kesimi ile meydanın açılışı gerçekleşti.

Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət