Ana səhifə

2010’un en iDDİali fiLMİ new york’ta beş Mİnare gösterim Tarihi


Yüklə 32 Kb.
tarix26.06.2016
ölçüsü32 Kb.
2010’UN EN İDDİALI FİLMİ
NEW YORK’TA BEŞ MİNARE
Gösterim Tarihi: 05 Kasım 2010

Dağıtım: Pinema Film

Yapım: Boyut Film
Türk sineması için Amerika’da yeni bir dönem… Boyut filmden, yapımcılığını Murat Tokat’ın yaptığı büyük bütçeli ve büyük prodüksiyonlu, Mahsun Kırmızıgül tarafından çekilecek, Amerikan filmleriyle eşit koşullarda yarışacak görkemli bir film geliyor…
New York’ta Beş Minare…
AMERİKA’NIN HOCASI,

CEMAAT LİDERİ,
Haluk Bilginer’i böyle hiç görmediniz. Sinemalarda Teaser fragmanında ünlü oyuncuyu görenler şaşkın durumda. Başında takkesi, önünde seccadesi ile New York’ta bir hocayı oynayan ünlü oyuncu görenleri şaşırttı. Sinemacıların ve izleyenlerin muhteşem dedikleri New York’ta Beş Minare filminin ilk görüntüleri çok çarpıcı… Mahsun Kırmızıgül’ün üçüncü filmi daha çekilmeden teaser fragmanı ile sinemalarda çok büyük bir ilgi ile karşılandı. Filmin Teaser fragmanı seyreden herkesin ortak görüşü, gerçekten bu güne kadar böyle güzel ve çarpıcı bir fragman izlemedim demeleri. Uzun zamandır ortalıkta görünmeyen ünlü yönetmenin yeni bombası yola çıktı.
BİTLİSLİ HOCA
New York’ta Beş Minare filminin Teaser çekimleri için Mahsun Kırmızıgül’e teslim olan Bilginer çok farklı bir tip ve karakterle izleyicilerin karşısına geliyor. Hollywood filmlerinde ve dizilerinde yer alan, Londra’da tiyatro oyunlarında yıllarca oynayan usta oyuncu Haluk Bilginer, Mahsun Kırmızıgül’ün üçüncü filminde çok önemli bir rolle 5 Kasım 2010’da sinemalarda olacak.
İKİ FİLM 6 MİLYON GİŞE

Yaptığı ilk filmi Beyaz Melek, Türkiye’de vizyona giren yerli yabancı filmler arasında 2007’nin en çok izlenen filmi oldu. İkinci filmi “Güneşi Gördüm”le, toplumsal bir soruna “25 yıllık kangren olmuş yarayı, cesaretle gözler önüne sererken” Türkiye’nin Oskar aday adayı oldu. İki filmi yaklaşık olarak 6 milyon gişe yapan Mahsun Kırmızıgül’ün 11 yıl önce hikâyesini yazdığı New York’ta Beş Minare’nin çekimleri Mayısta başlıyor. Hayalindeki filmi istediği bütçeyi bulamadığından dolayı çekemeyen yönetmen yıllardır kurduğu düşü gerçekleştirmek için yola çıktı. Beyaz Melek ve Güneşi Gördüm filmlerinin senarist ve yönetmeni olan Mahsun Kırmızıgül’ün 2010 yılındaki yeni ve üçüncü filmi NEW YORK’TA BEŞ MİNARE ile yine çok iddialı ve çok farklı geliyor.


Film için uzattığı sakalları yüzünden uzun zaman ortalarda görünmeyen Mahsun Kırmızıgül’ün oynadığı karakterde çok konuşulacağa benziyor. Görenlerin tanımadığı ünlü oyuncu ve yönetmen, söylentilere göre sakallı ve bıyıksız hali ile tam 1 ay boyunca tekke ve cemaatleri gezmiş ve bilgi toplamış. Müslüman cemaatlerinin tüm zikirlerini izleyen ünlü yönetmenin çektiği zikir sahnesi sinema tarihinde bu güne kadar çekilen en güzel zikir sahnesi diye konuşuluyor.
FRAGMAN İNTERNETTE YOK!
Boyut filmin yapımcısı Murat Tokat yaptığı açıklamada; “Mahsun Kırmızıgül’ün isteği üzerine filmin fragmanını internet ortamına koymadık. İnternet ortamına filmin teaser’ını vermediğimiz iyi olmuş çünkü filmin teaser’ını merak eden sinema seyircisi, özellikle filmin fragman teaser’ını sinemalarda soruyor. Sinemacılar ilk kez böyle bir şeyle karşılaştıklarını söylüyorlar bu da bizleri mutlu etti. Bu film çok farklı, bu film uluslararası bir film olacak dedi.
HALUK, MAHSUN, MUSTİ DEV KADRO,
Kadrosuna da Türkiye’den Mustafa Sandal, Zafer Ergin, Salih Kanyon, Hüseyin Avni Danyal, Ali Sürmeli, Bora Sivri, Murat Ünalmış oynayacak. Amerika’da oynayacak oyuncuların isimleri sır gibi saklanırken, filmde oynayacak 4 ana karakterin yanı sıra, 100’lerce yan rollerde oyuncu da yer alacak. 70 dakikası Amerika’da, çekilecek olan filmin diğer mekânları, ise Türkiye’de Konya, Bitlis ve İstanbul olarak belirlendi.
Çekimleri Mayıs ve Haziran ayında gerçekleşecek film Mahsun Kırmızıgül’ün ilk yazdığı hikâye olma özelliği taşıyor.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət