Ana səhifə

14 udzielający zamówienia


Yüklə 134.5 Kb.
tarix18.07.2016
ölçüsü134.5 Kb.
Siedlce ,dnia 02.06.2014 roku.
Numer konkursu ofert: FAM 4110-2/14
UDZIELAJĄCY ZAMÓWIENIA:

Mazowiecki Szpital Wojewódzki Sp. z o.o.

ul. Poniatowskiego 26, 08-110 Siedlce

NIP 821-25-77-607, REGON 141944750

Adres poczty elektronicznej: ebockowska@szpital.siedlce.pl

Strona internetowa: www.szpital.siedlce.pl

Numer telefonu/faksu: 25/ 640-35-72, 640-30-08

MATERIAŁY SZCZEGÓŁOWE KONKURSU OFERT

na udzielanie świadczeń zdrowotnych dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.


Dotyczy:
Postępowania konkursowego na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej w siedzibie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. i dzierżawy pomieszczeń wraz ze sprzętem i wyposażeniem przeznaczonych na potrzeby udzielania w/w świadczeń zdrowotnych.

Wykaz załączników :

  • Załącznik nr 1 Formularz ofertowy

  • Załącznik nr 2 Formularz cenowy

  • Załącznik nr 3 Projekt umowy z załącznikami

  • Załącznik nr 4 Projekt umowy dzierżawy z załącznikami

  • Załącznik 5a- Wykaz stanowisk w ZDL

  • Załącznik 5b- Wykaz stanowisk w ZM

PRZEWODNICZĄCY KOMISJI KONKURSOWEJ


..................................

(podpis)


ZATWIERDZIŁ:


PREZES ZARZĄDU

…………………………………………..



(data, podpis i pieczątka)

CZŁONEK ZARZĄDU

…………………………………………..

(data, podpis i pieczątka)
WARUNKI JAKIE POWINNA SPEŁNIAĆ OFERTA ZŁOŻONA DO KONKURSU OFERT NA UDZIELANIE ŚWIADCZEŃ ZDROWOTNYCH W ZAKRESIE DIAGNOSTYKI LABORATORYJNEJ I MIKROBIOLOGICZNEJ.

I. PRZEDMIOTEM KONKURSU JEST:




  1. Wybór najkorzystniejszej oferty na udzielanie świadczeń zdrowotnych w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o. w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej powiązanej z dzierżawą pomieszczeń, w których te świadczenia mają być udzielane. Podstawą oceny oferty będą kryteria odnoszące się do cen badań.

  2. Wykonywanie na rzecz Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. (zw. dalej Udzielającym Zamówienia/Zamawiającym) świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej wskazanych w formularzu cenowym – załącznik nr 2 do Materiałów Szczegółowych Konkursu Ofert.

  3. Dzierżawa pomieszczeń od Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. o łącznej powierzchni 713,49 m2, wraz ze sprzętem i wyposażeniem, w celu wykonywania świadczeń opisanych w pkt. 1, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szczegółowy wykaz wyposażenia i sprzętu określa załącznik nr 2 do umowy dzierżawy.

  4. Sprzedaż „know-how” związana z wieloletnim udzielaniem świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej w siedzibie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o.

  5. Badania będące przedmiotem niniejszego postępowania konkursowego wykonywane będą na miejscu w dzierżawionych pomieszczeniach od Udzielającego zamówienie, w przypadku, gdy badania diagnostyczne będą wymagały użycia aparatury niedostępnej w miejscu wówczas dopuszcza się ich wykonanie przez podwykonawcę.

  6. Materiał do badań krwi powinien być pobierany poprzez zamknięty, aspiracyjno- próżniowy system pobierania. Wszystkie niezbędne elementy systemu oraz szkolenia osób pobierających zapewnia na swój koszt przyjmujący zamówienie. Przyjmujący zamówienie zapewnia także w cenie usługi wszelkie inne niezbędne materiały i akcesoria potrzebne do pobrania innych materiałów jak: podłoża do badań bakteriologicznych, płytki odciskowe, kapilary, pojemniki na mocz i kał, kody do oklejania materiałów itp.

  7. Materiał do zlecanych badań laboratoryjnych będzie pobierany w siedzibie Udzielającego zamówienia, przez jego fachowy personel.

  8. Transport badań do laboratorium oraz odbiór wyników badań zabezpiecza Udzielający zamówienia.

  9. Przyjmujący zamówienie zapewni Udzielającemu zamówienia druki skierowań na badania zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23 marca 2006 r. w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych (Dz. U. Nr 61, poz. 435 ze zmianami). Prawidłowo wypełniony i podpisany przez lekarza druk skierowania będzie podstawą wykonania badania.

  10. Przyjmujący zamówienie zapewnia, że w przypadku uzyskania informacji o wynikach badania laboratoryjnego świadczących o ciężkim zagrożeniu zdrowia i/lub życia pacjenta, diagnosta laboratoryjny ma obowiązek niezwłocznego i skutecznego przekazania informacji o wynikach lekarzowi zlecającemu badanie lub lekarzowi dyżurnemu.

  11. Przyjmujący zamówienie będzie stosował swój system informatyczny LIS przy przyjmowaniu zleceń i automatycznym przekazywaniu wyników. Na dzień rozpoczęcia realizacji zamówienia zobowiązuje się Przyjmującego zamówienie do elektronicznego i papierowego przyjmowania zleceń.

  12. Wyniki badań, oprócz dostarczania ich w formie papierowej zgodnej z obowiązującymi przepisami w zakresie dokumentacji medycznej muszą zostać przesłane do systemu HIS (dotyczy badań zleconych elektronicznie).

  13. Przyjmujący zamówienie ma obowiązek archiwizowania skierowań na badania oraz wyników badań zgodnie z obowiązującymi przepisami.

  14. Infrastrukturę serwerową niezbędną do prawidłowego działania systemu, 24-godzinny serwis systemu i wykorzystywanego sprzętu oraz nadzór nad systemem informatycznym zapewni Przyjmujący zamówienie.

  15. Zamawiający wymaga, aby laboratoryjny system informatyczny został zintegrowany z użytkowanym w szpitalu systemem HIS – InfoMedica/AMMS firmy Asseco Poland S.A. co najmniej w zakresie:

a) automatycznego wysyłania/przyjmowania zleceń oraz zwrotnego przesyłania wyników badań do systemu HIS. Zlecenie na badania musi być prawidłowo podłączone do odpowiedniej wizyty/pobytu pacjenta zgodnie z danymi ze zlecenia elektronicznego,

b) prawidłowej identyfikacji danych pacjentów pomiędzy systemami. Podstawowymi identyfikatorami pacjenta jest PESEL lub w przypadku badań rejestrowanych na pacjentów NN numer nadawany w Izbie Przyjęć.

c) obsługi elektronicznych zleceń na badania kierowane z lecznictwa stacjonarnego (wszystkie oddziały szpitalne korzystają ze zleceń elektronicznych na wykonywanie badań),

d) obsługi elektronicznych zleceń na badania kierowane z lecznictwa otwartego (w chwili obecnej elektroniczne zlecenia na badania obowiązują w Poradni POZ oraz Poradni Onkologicznej), uruchamianie elektronicznych zleceń z pozostałych poradni i pracowni lecznictwa otwartego będzie odbywać się sukcesywnie w uzgodnieniu z Przyjmującym zamówienie w czasie obowiązywania umowy.

e) kody kreskowe zabezpiecza i dostarcza Przyjmujący zamówienie.

f) możliwości dorejestrowywania (dozlecania) badań w systemie LIS do już wykonanego elektronicznego zlecenia z systemu HIS. Wynik dorejetrowanego badania ma wrócić do sytemu HIS razem z wynikiem zlecenia, do którego dorejestrowano badanie w systemie LIS.

g) udostępniania wyników wykonanych badań poprzez przeglądarkę internetową.

h) udostępniania wyników wykonanych badań w postaci załącznika pdf, tj. wraz z wynikami badań do systemu HIS ma zostać przesyłany link URL. Link wskazuje dokument pdf z wynikiem wykonanych badań, podpisany kwalifikowanym podpisem cyfrowym diagnosty wykonującego/autoryzującego wynik badania.



  1. W przypadku, gdy Przyjmujący zamówienie nie jest w stanie spełnić wymogów określonych w podpunktach f, g, h na dzień rozpoczęcia udzielania świadczeń, Zamawiający dopuszcza 30-dniowy okres na dostosowanie systemu do wymogów.

  2. W przypadku konieczności rozbudowy słownika zlecanych badań, nowych materiałów lub nowych jednostek zlecających, Przyjmujący zamówienie dokona odpowiedniej konfiguracji systemu LIS na podstawie dostarczonych przez Zamawiającego informacji, bez dodatkowych opłat dla Udzielającego zmówienia.

  3. Z wykonanych badań dostarczone zostaną dane – raporty (comiesięczne) w formacie (min. *.xlsx. *.csv, *.pdf) pozwalający na analizę ilościową i asortymentową m.in. ze względu na zlecającą komórkę organizacyjną, zlecającego lekarza, czas (data i godzina) zlecenia i wykonania badania. Raporty muszą dostarczać również informacji niezbędnych do zaewidencjonowania danych o kosztach poszczególnych komórek organizacyjnych szpitala, związanych z badaniami realizowanymi na rzecz ich pacjentów tj. ilość i rodzaj wykonanych badań oraz ich koszt w podziale na OPK i jednostkę zlecającą.

  4. System informatyczny Przyjmującego zamówienie musi również umożliwiać archiwizację badań, analizę statystyczną i odszukiwanie wyników poszczególnych pacjentów.

  5. Przyjmujący zamówienie będzie współpracował z Zespołem Kontroli Zakażeń Szpitalnych. W ramach współpracy, Przyjmujący zamówienie:

1) zapewni w zakresie diagnostyki mikrobiologicznej przestrzeganie zapisów Ustawy z dnia 5 grudnia 2008r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń chorób zakaźnych u ludzi Dz. U. Nr 234, poz. 1570 oraz rozporządzeń wykonawczych do ustawy,

2) zobowiązany jest do gromadzenia danych o czynnikach etiologicznych zakażeń, w szczególności w celu analizy sytuacji mikrobiologicznej i prowadzenia dochodzeń epidemiologicznych.

3) zapewni dla Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych dostęp do bazy danych z badań wykonywanych dla szpitala, dostępnych danych indywidualnych i raportów zbiorczych

4) wdroży mechanizmy umożliwiające oddzielenie wyników badań zlecanych jako badania przesiewowe od wyników badań wykonywanych jako diagnostyka zakażeń, a w przypadku badań wykonywanych jako diagnostyka zakażeń oddzielenia wyników badań wykonywanych w przypadku zakażenia szpitalnego od tych wykonywanych jako diagnostyka zakażenia poza szpitalnego.

5) przekaże do Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych codziennie ( w dni robocze, raport z pierwszego dnia po dniach ustawowo wolnych od pracy będzie zawierał wyniki badań zleconych w tych dniach) raport z identyfikacji czynników etiologicznych zakażeń. Raport zawiera, co najmniej: datę badania, identyfikator pacjenta, rozpoznanie, dane lekarza zlecającego badanie, miejsce zlecenia badania (nazwa oddziału, poradni), rodzaj badanego materiału, rodzaj badania, czynnik etiologiczny lub jego brak, mechanizmy oporności. Raport należy przekazać drogą elektroniczną w formie pliku Excel. Wykonawca przedstawi do oferty przykładowy raport, który aktualnie przygotowuje, w celu oceny przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych. Raport należy przedstawić na nośniku elektronicznym.

6) poinformuje niezwłocznie Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych i lekarza zlecającego, w przypadku identyfikacji drobnoustroju o podwyższonym potencjale chorobotwórczym i epidemicznym

7) poinformuje niezwłocznie Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych i lekarza zlecającego, w przypadku identyfikacji w badaniach zleconych od różnych pacjentów czynników etiologicznych o tych samych lub o podobnych cechach z częstotliwością wyższą niż notowana rutynowo

8) przygotuje okresowe raporty zbiorcze (miesięczne, kwartalne, roczne) z sytuacji mikrobiologicznej szpitala. Raport zawiera, co najmniej: liczbę wykonanych badań (z podziałem na bakteriologiczne, wirusologiczne, mikologiczne, serologiczne) dodatnich i ujemnych, miejsce zlecenia, badany materiał, czynniki etiologiczne z mechanizmami oporności, liczbę badań na pacjenta oraz na łóżko. Wykonawca przedstawi do oferty przykładowy raport, który aktualnie przygotowuje, w celu oceny przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych. Raporty musza być przygotowane w formie tabel programu Excel oraz czytelnych wykresów, przekazane na nośniku elektronicznym.

9) przygotuje okresowe raporty ( miesięczne, kwartalne, roczne) z monitorowania lekowrażliwości drobnoustrojów hodowanych w poszczególnych oddziałach, jako warunek konieczny prowadzenia szpitalnej polityki antybiotykowej. Raport zawiera dane zbiorcze dla poszczególnych oddziałów z ilości wyhodowanych czynników etiologicznych odpowiedzialnych za zakażenia i mechanizmów oporności na antybiotyki u tych czynników z uwzględnieniem rodzaju badanego materiału. Z raportów dotyczących lekooporności należy wyłączyć wyniki badań na nosicielstwo, wymazy ze środowiska a także z ukierunkowanych programów typu surveillance. Należy przekazać osobną analizę dla zakażeń szpitalnych i pozaszpitalnych. Wykonawca przedstawi do oferty przykładowy raport, który aktualnie przygotowuje, w celu oceny przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych. Raport należy przedstawić na nośniku elektronicznym.

10) wykonywać będzie zbiorcze antybiogramy określające lekowrażliwość drobnoustrojów w całym szpitalu jedynie dla izolatów pochodzących z zakażeń pozaszpitalnych, dla zakażeń szpitalnych należy wykonywać zbiorcze antybiogramy z podziałem na oddziały i materiały np. z posiewu krwi, moczu, ran pooperacyjnych

11) oznaczał będzie i interpretował lekowrażliwość w sposób wysoce wystandaryzowany wg zaleceń EUCAST (European Conmmitte on Antibiotic Susceptibility Testing) i Krajowego Ośrodka ds. Lekowrażliwości Drobnoustrojów.

12) oznaczać będzie lekowrażliwość jakościowo ( kategorie: wrażliwy, średnio wrażliwy, oporny) lub ilościowo ( wartość najmniejszych stężeń hamujących, MIC). Wrażliwość na niektóre antybiotyki musi być oznaczana ilościowo (wg wytycznych KORDL).

13) raporty dotyczące skumulowanych wyników lekowrażliwości podawać będzie oddzielnie, jako procent szczepów wrażliwych, natomiast szczepy średnio wrażliwe i oporne – podawane łącznie. Dotyczy to wszystkich gatunków bakteryjnych z wyjątkiem Streptococcus pneumoniae i grupy Streptococcus viridans ( tylko izolaty inwazyjne) i ich wrażliwości na penicylinę ( ampicylinę). W tym przypadku należy odrębnie podać kategorie wrażliwości, bądź zbiorczo ująć szczepy wrażliwe i średnio wrażliwe na penicylinę ( ampicylinę), ponieważ zakażenia wywołane przez szczepy średnio wrażliwe mogą być skutecznie leczone wysokimi dawkami tych antybiotyków. Dla szczepów MSSA i MRSA oraz E. faecalis i E. faecium analizy należy prowadzić rozłącznie.

14) przedstawi do oferty przykładowy raport, który aktualnie przygotowuje, w celu oceny przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych. Raport należy przedstawić na nośniku elektronicznym.



  1. podawać będzie mechanizmy oporności odpowiedzialne za obserwowany fenotyp.

  2. do raportów i analiz włączy jedynie pierwszy izolat danego gatunku wyodrębniony z materiału od pacjenta i pominie w analizie kolejne izolaty należące do tego samego gatunku izolowane od tego samego pacjenta ( także z innych materiałów). Pełna informacja o nich musi znajdować się w dokumentacji, ale nie są one brane pod uwagę w analizie zbiorczej lekooporności. Wynika to z faktu, że u chorych z zakażeniami wywołanymi przez drobnoustroje wielooporne materiał do badania pobiera się wielokrotnie, izolując ten sam patogen. Włączenie wszystkich tych izolatów do raportu znacznie zafałszuje obraz sytuacji mikrobiologicznej szpitala.

  3. raporty i skumulowane analizy dotyczące lekooporności wykonywać będzie na liczbie co najmniej 30 izolatów danego gatunku. Jeżeli liczba izolatów jest zbyt mała, to przedział ufności będzie bardzo duży, a dane obarczone wysokim błędem. W raportach dla oddziałów, w których liczba wykonanych badań jest mała ( mniej niż 30 izolatów jednego gatunku) należy umieszczać informację o stwierdzonych niebezpiecznych mechanizmach oporności.

  4. wszystkie wyniki przed wprowadzeniem do raportu zbiorczego zweryfikuje, co do poprawności.

  5. przekaże dane mikrobiologiczne do raportu zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie listy czynników alarmowych, rejestrów zakażeń szpitalnych i czynników alarmowych oraz raportów o bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Wykonawca przedstawi do oferty przykładowy raport, który aktualnie przygotowuje, w celu oceny przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych. Raport należy przedstawić na nośniku elektronicznym.

  6. sporządzi i przekaże do Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych do 10 dnia każdego miesiąca po każdym okresie raportowym raporty okresowe.

  7. niezwłocznie informuje Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych o patogenach alarmowych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 23 grudnia 2011r. w sprawie listy czynników alarmowych, rejestrów zakażeń szpitalnych i czynników alarmowych oraz raportów o bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Lista patogenów alarmowych może zostać rozszerzona przez Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych.

  8. zobowiązany jest do prowadzenia kontroli wewnętrznej w zakresie wykonywanych dla szpitala badań mikrobiologicznych zgodnie z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 27 maja 2010r. w sprawie zakresu, sposobu i częstotliwości prowadzenia kontroli wewnętrznej w obszarze realizacji działań zapobiegających szerzeniu się zakażeń i chorób zakaźnych. Raport z kontroli wewnętrznej należy przekazać, co najmniej dwa razy w roku, dla Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych.

  9. zobowiązany jest do zgłaszania czynników chorobotwórczych do Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 25 marca 2014r. w sprawie biologicznych czynników chorobotwórczych podlegających zgłoszeniu, wzorów formularzy zgłoszeń dodatnich wyników badań w kierunku biologicznych czynników chorobotwórczych oraz okoliczności dokonywania zgłoszeń Dz. U. 2014 poz.459.

  10. zobowiązuje się, że do wybranych drobnoustrojów antybiogramy są wykonywane z oznaczeniem MIC, dotyczy to: Pseudomonas spp Klebsiella spp, Acinetobacter spp, Enterobacter spp, Candida spp, Streptococcus pneumoniae, Staphylococcus aureus, patogenów odpowiedzialnych za zakażenia OUN oraz innych wskazanych przez lekarza lub Zespół Kontroli Zakażeń i Zespół ds. Polityki Antybiotykowej.

  11. zabezpiecza drobnoustroje chorobotwórcze (bankowanie – zamrażanie drobnoustrojów chorobotwórczych) ze wszystkich zakażeń od pacjentów ze szpitala na okres 12 miesięcy.

  12. potwierdza metodami genetycznymi pokrewieństwo szczepów, wyhodowanych od pacjentów będących w ognisku epidemicznym, w przypadku dochodzeń epidemiologicznych. Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych wskaże szczepy konieczne do potwierdzenia genetycznego.

  1. Zamówienie będzie realizowane zgodnie z warunkami umowy przez okres 60 miesięcy.

  2. Oferent zobowiązuje się w zależności od rodzaju badania i związanej z jego wykonaniem specyfiki, do maksymalnego skrócenia okresu oczekiwania na wynik. Okres oczekiwania na wyniki badań nie może przekroczyć czasookresu określonego w formularzu ofertowo- cenowym – stanowiącym załącznik nr 1 do Materiałów szczegółowych.

  3. Realizacja świadczeń będących przedmiotem niniejszego postępowania konkursowego odbywać się będzie zgodnie z wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia.

  4. Oferent zagwarantuje niezmienność cen usług objętych niniejszym postępowaniem przez okres 60 miesięcy.

II. OPIS STANU FORMALNO-PRAWNEGO NIERUCHOMOŚCI


Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o. posiada zgodę organu założycielskiego na wydzierżawienie mienia ruchomego znajdującego się z Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Zakładzie Mikrobiologii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o./ Uchwała Nr 508/338/14 Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz umowę o użyczeniu nieruchomości z Województwem Mazowieckim/ Umowa nr 4/NI.II/N/12/ do dysponowania lokalem użytkowym o łącznej powierzchni pomieszczeń 713,49 m². położonym przy ulicy Poniatowskiego 26 w Siedlcach, zwanego w dalszej części przedmiotem dzierżawy.
III. DO KONKURSU OFERT MOŻE PRZYSTĄPIĆ PODMIOT LECZNICZY, KTÓRY:


  1. Jest podmiotem wymienionym w art. 4ustawy o działalności leczniczej,

  2. Jest zarejestrowany we właściwym rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą

  3. Posiada nadany numer REGON, NIP oraz jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym, albo w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,

  4. Posiada wpis do ewidencji laboratoriów prowadzonej przez Krajową Radę Diagnostów Laboratoryjnych,

  5. Jest uprawniony do wykonywania świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej i posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie w obsłudze szpitali wielospecjalistycznych ( co najmniej 4 oddziałów) powyżej 200 łóżek – wykaz jednostek, wraz z referencjami.

  6. Przejmie pracowników obecnie zatrudnionych w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakładzie Mikrobiologii w oparciu o art. 231 KP, wg stanu na dzień składania ofert i zapewni minimum warunków zatrudnienia tj. utrzymanie zatrudnienia i płac przez okres nie krótszy niż 24 miesiące od daty podpisania umowy dzierżawy: średnie wynagrodzenie i ilość pracowników podlegających przejęciu przedstawia Załącznik nr 5a i 5b do Materiałów Szczegółowych Konkursu Ofert. Wynagrodzenie obejmuje wszystkie składki płacone zarówno przez pracownika jak i przez Spółkę.

  7. Spełnia wymagania zawarte w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych (Dz. U. z 2006 r. nr 61 poz. 435 z późn. zm.).

  8. Posiada własne laboratorium diagnostyczne pracujące w trybie ciągłym.

  9. Posiada polisę OC na kwotę gwarantowaną w wysokości nie niższej niż wynikającą
    z Rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą z dnia 22 grudnia 2011 r. (Dz.U. Nr 293, poz. 1729), lub w przypadku braku takiego ubezpieczania złoży oświadczenie, że będzie posiadał taką polisę w dniu zawarcia umowy.

  10. Znajduje się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia. Przedstawi aktualne zaświadczenia z ZUS i Urzędu Skarbowego o niezaleganiu w opłacaniu opłat, składek i podatków.

  11. Udzielać będzie świadczeń zdrowotnych objętych zamówieniem w siedzibie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. na warunkach określonych w umowie dzierżawy oraz przy użyciu swojego sprzętu i aparatury medycznej, zgodnie ze standardami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 23 marca 2006 r. w sprawie standardów jakości dla medycznych laboratoriów diagnostycznych i mikrobiologicznych (Dz.U. z 2006 r. nr 61 poz. 435 z późn. zm.)

  12. Wyrazi zamiar współdziałania na rzecz stałego podwyższania jakości świadczonych usług i rozszerzania zakresu badań wykonywanych w ramach diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej.

  13. Wpłaci wadium w wysokości 60.000,00 zł (słownie: sześćdziesiąt tysięcy złotych), które stanowi zabezpieczenie przyrzeczenia zawarcia umowy na udzielanie świadczeń zdrowotnych. Wadium powinno być wpłacone na konto Szpitala przed terminem składania ofert:

Rachunek bankowy – wadia - Nordea Bank Polska S.A. 24 1440 1101 0000 0000 1600 6343
Oferentom, którzy nie zostaną wybrani, wadium zostanie zwrócone w terminie 30 dni od zakończenia konkursu.


  1. Posiada Certyfikaty uczestnictwa w polskich oraz międzynarodowych programach kontroli jakości w 2011, 2012, 2013 roku:

    • Centralny Program Oceny Wiarygodności Wyników Badań Laboratoryjnych (Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi).

    • Powszechny Program Oceny Wiarygodności Wyników Badań Laboratoryjnych (Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi).

    • Ogólnopolski Sprawdzian Wiarygodności Badań w Mikrobiologii - POLMICRO (Centralny Ośrodek Badań Jakości
      w Diagnostyce Mikrobiologicznej w Warszawie).

    • Certyfikat uczestnictwa w przynajmniej jednym programie kontroli międzynarodowej

i przedstawi ich wyniki w formie załącznika do oferty


  1. Opisze system wewnętrznej kontroli jakości badań w laboratorium,

  2. Opisze procedury postępowania awaryjnego, w tym, gdy nie będzie możliwe elektroniczne zlecanie badań z systemu HIS,

  3. Opisze procedury pobrania i transportu materiału do badań z uwzględnieniem eliminowania błędów przedlaboratoryjnych,

  4. Opisze procedurę postępowania w przypadku dostarczenia do laboratorium materiału niediagnostycznego,

  5. Przyjmie określone w ofercie warunki dotyczące gromadzenia danych i sporządzanie raportów.

  6. Przyjmie określone w formularzu cenowym - załącznik nr 2 do Materiałów Szczegółowych Konkursu Ofert, maksymalne czasy oczekiwania na wyniki oznaczeń;




  • zlecanych w trybie pilnym i ze wskazań życiowych

  • planowych z zakresu diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej,

  • pozostałych badań z uwzględnieniem czasu oczekiwania na badania zlecane podwykonawcom,

  • zamawiający dopuści odstępstwo od maksymalnego czasu oczekiwania na wynik w przypadku badań, których diagnostyka musi być przeprowadzona w ośrodkach referencyjnych i innych wynikających z przepisów w tym zakresie oraz konieczności przeprowadzenia dłuższej diagnostyki innych badań w porozumieniu z lekarzem prowadzącym/zlecającym.



  1. Dołączy listę podwykonawców, wraz z umowami zawierającym klauzulę o poddaniu się kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia, w zakresie realizowanych świadczeń.

  2. Zapewni współpracę w zakresie realizowanych na terenie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. badań klinicznych, poprzez udostępnienie na prośbę danych o aparatach, stosowanych metodach, odczynnikach i zakresach referencyjnych. Zapewni możliwość wstępnego opracowania próbek oraz zabezpieczenia materiału do dalszej diagnostyki.

  3. Zapewni nadzór nad sprzętem laboratoryjnym (np. glukometry, analizator parametrów krytycznych) będącym w posiadaniu Udzielającego Zamówienie i przez niego wskazanym – nadzór nad poprawnością działania sprzętu i parametrów jakościowych badań.

  4. Przedstawi proponowany plan pracy i zapewnienia ciągłości badań w okresie przejściowym. Maksymalny czas trwania tego okresu to 30 dni,

  5. Dołączy opis Laboratoryjnego Systemu Informatycznego, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości korzystania z bazy danych i archiwum. Integracja systemu laboratoryjnego ze Szpitalnym systemem informatycznym InfoMedica/AMMS zostanie wykonana na koszt oferenta, którego oferta zostanie wyłoniona w postępowaniu konkursowym. Dołączy opis sposobu zabezpieczenia systemu oraz przechowywanych w nim danych osobowych i medycznych.

  6. Przedstawi formularz zleceń oraz prezentacji wyników badań.

  7. Przedstawi sposób wdrożenia systemu zamkniętego aspiracyjno - próżniowego do pobierania krwi,

  8. Określi warunki zlecania badań nie objętych umową.

  9. Złożył ofertę spełniającą wymagania określone w niniejszych warunkach.

IV. KRYTERIA WYBORU OFERT:


CENA ZA BADANIA LABORATORYJNE I MIKROBIOLOGICZNE 100 %

1. Wartość punktowa dla kryterium CENA ZA BADANIA LABORATORYJNE I MIKROBIOLOGICZNE jest wyliczana według wzoru:


D min


C = ────────── x 100

D n


C – ilość punktów danej oferty w kryterium oceny CENA ZA BADANIA LABORATORYJNE I MIKROBIOLOGICZNE

D min – najniższa kwota wszystkich badań z pakietu spośród oferowanych



D n – kwota danej oferty
V. OFERTA POWINNA ZAWIERAĆ:

  1. Nazwę i siedzibę podmiotu leczniczego, numer i nazwę organu dokonującego wpisu, numer REGON, numer NIP, numer wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego albo Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

  2. Oświadczenie oferenta o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia w sprawie konkursu na udzielanie świadczeń zdrowotnych i jego warunkami;

  3. Oświadczenie oferenta o przyjęciu warunków umowy na udzielenie zamówienia na świadczenia zdrowotne oraz umowy dzierżawy pomieszczeń wraz ze sprzętem i wyposażeniem z nią związanej, proponowanych przez Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach Sp. z o.o. w związku z przedmiotowym konkursem ofert;

  4. Oświadczenie oferenta, iż świadczenia zdrowotne w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej będą przez niego wykonywane w siedzibie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o., w pomieszczeniach udostępnionych przyjmującemu zamówienie na podstawie umowy dzierżawy zawartej z Mazowieckim Szpitalem Wojewódzkim w Siedlcach Sp. z o.o., na warunkach określonych przez Spółkę przez okres trwania umowy.

  5. Oświadczenie oferenta o aparaturze i sprzęcie przeznaczonym do wykonania świadczeń zdrowotnych objętych zamówieniem, ilości i zakresie poszczególnych parametrów dotyczących sprzętu, posiadanych certyfikatach lub innych dokumentach dopuszczających do obrotu i stosowania.

  6. Oświadczenie o zapewnieniu współpracy w zakresie, o którym mowa w pkt. III p.pkt. 20 niniejszych warunków.

  7. Informację o akceptacji stawki czynszu (brutto) za m² powierzchni pomieszczeń udostępnionych dla celów związanych z wykonaniem zamówienia w ramach umowy dzierżawy (łączna powierzchnia 713,49 m²) minimum 25,00 zł brutto za m².

  8. Zobowiązanie do rozpoczęcia udzielania świadczeń zdrowotnych objętych zamówieniem - w pełnym zakresie z dniem 1 sierpnia 2014 r.

  9. Informację o materiałach i odczynnikach używanych do wykonania przedmiotu zamówienia i innych urządzeniach wykorzystywanych w celu realizacji zamówienia, spełniających wymagania określone w przepisach szczególnych.

  10. Informację o wyposażeniu pomiarowo-badawczym, na którym będą wykonywane badania mikrobiologiczne.

  11. Proponowaną kwotę należności za poszczególne badania w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej, objętych przedmiotowym zamówieniem i oświadczenie, że badania wykonywane będą przez 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

  12. Oświadczenie oferenta o zapoznaniu się z warunkami lokalowymi objętymi dzierżawą.

  13. Oświadczenie oferenta, że przejmie pracowników obecnie zatrudnionych w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej i Zakładzie Mikrobiologii w oparciu o art. 231 KP, wg stanu na dzień składania ofert i zapewni minimum warunków zatrudnienia tj. utrzymanie zatrudnienia i płac na poziomie co najmniej dotychczasowym przez okres nie krótszy niż 24 miesiące od daty podpisania umowy : średnie wynagrodzenie i ilość pracowników podlegających przejęciu przedstawia Załącznik nr 5a i 5b do Materiałów Szczegółowych.Wynagrodzenie obejmuje wszystkie składki płacone zarówno przez pracownika jak i przez Spółkę.

  14. Wskazanie przez oferenta numeru telefonu lub innego środka łączności.

  15. Referencje w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych objętych konkursem,

  16. Ofertę powinna podpisać i parafować wszystkie ponumerowane jej strony osoba wymieniona we właściwym rejestrze lub pełnomocnik dysponujący pełnomocnictwem.

  17. Oświadczenie o gotowości wykonywania innych badań nie stanowiących przedmiotu zamówienia.

VI. OFERTĘ STANOWIĄ WYPEŁNIONY FORMULARZ OFERTOWY I CENOWY.



DO OFERTY NALEŻY DOŁĄCZYĆ:


  1. Wypis z rejestru podmiotów prowadzących działalność leczniczą - poświadczona kopia (aktualność 3 miesiące) (załącznik nr 1 do oferty)

  2. Dowód nadania numeru REGON i numeru NIP – poświadczone kopie (załącznik nr 2 do oferty)

  3. Odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub CEDG
    – poświadczona kopia (aktualność 3 miesiące), (załącznik nr 3 do oferty)

  4. Informacja o sprzęcie i aparaturze medycznej przeznaczonej do wykonania badań
    w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej (załącznik nr 4 do oferty)

  5. Certyfikaty uczestnictwa w polskich oraz międzynarodowych programach kontroli jakości w 2010, 2011, 2012 roku:

    • Centralny Program Oceny Wiarygodności Wyników Badań Laboratoryjnych (Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi).

    • Powszechny Program Oceny Wiarygodności Wyników Badań Laboratoryjnych (Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi).

    • Ogólnopolski Sprawdzian Wiarygodności Badań w Mikrobiologii - POLMICRO (Centralny Ośrodek Badań Jakości
      w Diagnostyce Mikrobiologicznej w Warszawie).

    • Certyfikat uczestnictwa w przynajmniej jednym programie kontroli międzynarodowej
      i przedstawi ich wyniki w formie załącznika nr 5 do oferty.

  1. Zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne (aktualność 3 miesiące) (załącznik nr 6 do oferty)

  2. Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu w opłacaniu podatków i opłat (aktualność 3 miesiące) (załącznik nr 7 do oferty)

  3. Kopię polisy poświadczoną albo oświadczenie, o którym mowa w pkt. III ppkt.9 niniejszych warunków (załącznik nr 8)

  4. Referencje w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych objętych konkursem (załącznik nr 9 do oferty)

  5. Dowód wpłaty wadium. (załącznik nr 10 do oferty)

  6. Opis procedury pobierania i transportu materiału do badań laboratoryjnych i mikrobiologicznych (załącznik nr 11 do oferty)

  7. Opis systemu wewnętrznej kontroli jakości badań w laboratorium. (załącznik nr 12 do oferty)

  8. Opis procedury postępowania awaryjnego. (załącznik nr 13 do oferty)

  9. Listę podwykonawców, wraz z umowami zawierającymi klauzulę o poddaniu się kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie realizowanych świadczeń. (załącznik nr 14 do oferty)

  10. Proponowany plan pracy i zapewnienia ciągłości badań w okresie przejściowym. (załącznik nr 15 do oferty)

  11. Opis Laboratoryjnego Systemu Informatycznego, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości korzystania z bazy danych i archiwum. (załącznik nr 16 do oferty)

  12. Proponowany formularz zleceń oraz prezentacji wyników badań. (załącznik nr 17 do oferty)

  13. Zobowiązanie do pobierania krwi w systemie zamkniętym aspiracyjno-próżniowym, (załącznik nr 18 do oferty)

  14. Warunki zlecania badań nieobjętych umową. ( załącznik nr 19 do oferty),

  15. Wykaz wyposażenia pomiarowo-badawczego, na którym będą wykonywane badania mikrobiologiczne (załącznik nr 20 do oferty),

  16. Elektroniczną wersję formularza cenowego (płyta CD/DVD/PENDRIVE)

VII. OFERENTOM UDOSTĘPNIA SIĘ DO WGLĄDU:



  1. Wykaz nieruchomości stanowiących przedmiot dzierżawy,

  2. Projekt istotnych postanowień umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych,

  3. Projekt umowy dzierżawy,

  4. Regulamin Komisji Konkursowej,

  5. Akty prawne związane z konkursem (na wniosek),

VIII. OFERENCI OTRZYMUJĄ:




  1. Ogłoszenie o konkursie,

  2. Materiały szczegółowe konkursu ofert z załącznikami,

  3. Regulamin Konkursu

  4. Regulamin pracy Komisji Konkursowej,

Wszystkie dokumenty dostępne w formie elektronicznej na stronie internetowej Udzielającego zamówienie.


Oferta winna być sporządzona w języku polskim na formularzu udostępnionym przez Udzielającego Zamówienia a każda z jej ponumerowanych stron powinna zostać podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania oferenta lub pełnomocnika legitymującego się pełnomocnictwem. Oferta winna zawierać spis treści, załączniki zawarte w ofercie powinny być oddzielone od siebie kartą tytułowa z nazwą poszczególnego załącznika. Do oferty należy dołączyć elektroniczną wersję formularza cenowego w formacie .xls.

TERMIN SKŁADANIA OFERT:

Do 16 czerwca 2014 roku, godz. 11:00

TERMIN OTWARCIA OFERT:

Dnia 16 czerwca 2014 roku, godz. 11:10

FORMA SKŁADANIA OFERT:


Zaklejone koperty z napisem „Konkurs ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie diagnostyki laboratoryjnej i mikrobiologicznej w siedzibie Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. i dzierżawy pomieszczeń wraz ze sprzętem i wyposażeniem przeznaczonych na potrzeby udzielania w/w świadczeń.

WAŻNE INFORMACJE
Udzielający Zamówienia nie dopuszcza składanie ofert częściowych.

Udzielający Zamówienia zastrzega prawo swobodnego wyboru oferty,

Udzielający zamówienia zastrzega prawo przyjęcia bądź odrzucenia oferty przewyższającej środki finansowe, które Udzielający Zamówienia przeznaczył na realizację przedmiotowego zadania.

Udzielający Zamówienia informuje, że pytania związane z niniejszym postępowaniem konkursowym mogą być kierowane do Komisji Konkursowej na piśmie najpóźniej do 3 dnia przed dniem otwarcia ofert. Liczy się data wpłynięcia pisma do Komisji.



Udzielający Zamówienia informuje, że Oferent który złoży najkorzystniejszą ofertę
w zakresie badań, po podpisaniu umowy będzie miał możliwość otworzenia punktu pobrań w siedzibie Udzielającego Zamówienia.


Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©atelim.com 2016
rəhbərliyinə müraciət